Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

wezmą przelot taki jak ty masz 25mm i kawałek rury 40 mm, nagrzewnicą nagrzeją końcówkę rury. Kiedy bedzie elastyczna nakłada się na nakrętkę przelotu, dociska i zostawia do ostygnięcia. Klucz nasadowy gotowy :) niestety choć to klucz potrzebujący najmniej miejsca to jednak o grubość ścianki rury musi mieć luzu.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa hehe no teraz juz kumam, prosty patent :) Pozostaje mi odkręcić wszystkie śrubunki i wyskubac większy otwór.

Chyba.... ze to zadziała tez od strony komina :D bo czemu miałoby nie zadziałać, skoro to klucz z rury :D nawet sama mogłabym go zrobić, tylko musiałabym kupić rurę i opalarke.

Tata miał kiedyś taka nagrzewnice do rur... opalarke tez, ale jak go znam, to wszystko ma na działce 40 km od domu

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, guma będzie stawiać opór przy obracaniu. Nie pomyślałam o tym. A już myślałam, że dobrze wymyśliłam :)

Przyszło mi do głowy, żeby wykręcić rury i pobawić się taka małą frezarka, żeby te otwory poszerzyć. Chyba nie powinno to wytworzyć zbyt silnych wibracji? Ewentualnie polokraglym pilnikiem do drewna dysponuje.

Jak widac nie zawsze ciasny otwór się sprawdza przy wkładaniu rury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika nie kombinuj za bardzo.. jak masz śrubunki ok to je zostaw...

fakt lepiej mieć mufę w kominie i rewizję i sito wkładać, nawet na teflon, zawsze można wyjąć niekoniecznie do czyszczenia, ale np jak uznasz że masz 5mm za nisko lub wysoko... berklej dobry pomysł Ci podsunął, wąż elastyczny neptun.. ja zawsze takimi robię powrót, bez kolanek, bez zbędnych złączy.. po prostu podpinam :)

18.jpg

To już poprzednie akwarium.. w lewym tylnym rogu widać powrót.. u mnie w ogóle z pominięciem komina leci sobie elastyczna rura za akwarium, u Ciebie mogłaby być wklejona w mufę/dwuzłączkę pod przelotem. Prosta sprawa, a z dwuzłączką demontowalna. Zresztą jak podjedziesz po cersanit to pozwolę zajrzeć pod szafkę. To już 5 z kolei baniak morski u mnie :p


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy śrubunki teraz są ok. Wlałam troszkę wody i nie kapie, ale jak zacznie pracować system, to nie mam pewnosci, czy pod wpływem wibracji nie puszczą. Przykrecalam je gołymi rękami. Wydawało mi się, że mocno, ale jak zaczęłam wpychac rurę, to dwa skrecane puściły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwarantuje, że nie jest ok i prędzej niż później będą ciekły. dokręć koniecznie bo potem będzie to nie do wykonania bez cięcia instalacji.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się dokrecic dwa małe szczypcami od dołu. Mam takie cienkie wygięte szczypce i chyba dość mocno teraz dokrecone. Na spływ są za małe :(

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydraulika poklejona, gnaty bolą i mam nadzieję, że wysiłek nie pójdzie na marne. Byłam dziś na zakupach w erybce więc na każdej rurze powyzej krawedzi sumpa jest dwuzłączka. Powrót jest na dwóch rozwartych kolanach, choć dalej nie wiem, czemu one się nazywają 45 :). Dysze spływu podniosłam do góry za pomocą mufy. Rewizja i spływ idą najpierw rownolegle w poziomie, a potem pod skosem w dół. Została jeszcze kosmetyka, posmarowac silikonem otwory w blacie, przykręcić przedłużacz, poprowadzić kable u góry. Potem zalać, wcisnąć guzik od pompy, otworzyć spływ i się modlić :) Ale to już nie dziś.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wrzucę jak mi się telefon podladuje. Z bledow, jakie popelnilam i są juz nie do naprawienia to:

- powinnam zamowic komin z czarnego szkla. Brzydko wyglądają te rury, po prostu nie pomyślałam, bo już bardzo, bardzo chciałam akwarium. W Castoramie nie znalazłam nic, co można by było tam wkleić.

- nie było akurat w erybce maty pod akwarium, wiec kupiłam gąbkę do paneli. Juz się kruszy :( chciałam zmyć resztki kleju z taśmy ze szkla i psiknelam preparatem do usuwania naklejek. Pociekło na piankę i zaczęła się rozpuszczac :(

- za małe otwory w blacie!!! nie ma tam teraz dojścia. Mogłam nie słuchać taty :)

- przeloty mogły być jednak wszystkie klejone. Niby te bez klejenia umożliwiają regulacje ułożenia rury, ale u mnie przez te za małe otwory to kłopot, bo przy dokręcaniu rury odkrecal się też przelot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam zapał i dzięki za ten super opis składania systemu, bo mogę się uczyć na Twoich błędach, a sam odpalam coś podobnego w przeciągu kilku tygodni... Powodzenia dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecana fota. Niezbyt dobrze widać, ale coś tam można dojrzeć V8MvPho.jpg

Napiszę, z czego jestem zadowolona. Z wymiarów akwarium. Dla mnie idealne. 60 cm wysokości to był dobry wybór. Co prawda nie dosięgam ręką wszędzie, ale jest pięknie. 70 cm byłoby jeszcze lepiej, ale byłoby to już zbyt kłopotliwe do obsługi dla takiego niziołka jak ja. 50 cm szerokości (glebi) tez idealne. Nie zabiera za dużo przestrzeni pokoju i ba prawdę super wygląda wyższe niż szersze. Brak tła (jedynie jasno kremowa sciana) tez daje fajny efekt, od przodu wyglada bardziej przestrzennie, jakby była większa głębia. Jedynie te rury psują widok, ale "posadze" coś na komin, z czasem zarosnie i przestanie wkurzać.

Co proponujecie do zasadzenia na kominie? Xenia, briareum, grzybki czy coś innego?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenie raczej sobie odpusc,bo jak jej przypasuja warunki,opanuje caly zbiornik.Choc to dla mnie jeden z najfajniejszych miekasow,do nowego akwarium juz nie wloze. Hydraulika wyglada spoko,jedyne czego bym sie obawial,to waz na powrocie,po pierwsze - powinnas zalozyc opaski (trytki) na koncowkach weza,a po drugie - widac,ze waz jest naciagniety na rure o zaduzej srednicy i miejsce przewezenia moze miec duzo mniejsza wytrzymalosc (dolny odcinek rury powrotu powinien byc zakonczony koncowka labiryntowa,taka sama jak na tloczeniu pompy,wtedy by nie bylo tego przewezenia).

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opaskę założę, zapomniałam z auta wziąć. Wężyk dość ciasny, zobaczymy jak się zachowa jak włączę pompę. Najwyżej wymienię. Nie wiem jaka to końcówka labiryntowa. Taka karbowana jak końcówka pompy? Nie wiedzialam. ale jak na pierwszy sump kobiety to niedużo zastrzeżeń na razie:)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncowka labiryntowa to wlasnie to samo,co na pompie,w handlu jako http://erybka.pl/product-pol-3027-Lacznik-weza-PCV-25-mm.html. A jako pierwszy sump kobiety,pewnie ze spoko:). Fajnie,ze poprawilas powrot,co do weza,to po odpaleniu obiegu nie musisz sie niczego obawiac,bo to tylko takie moje gdybanie na przyszlosc;).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komin można obsadzić briareum fluo i z czasem nic nie będzie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny sump i hydraulika będą już takie, jak trzeba :)Jak poznam wroga osobiście to będzie łatwiej go pokonać w przyszłości. I tak jestem z siebie dumna, że w ogóle udało mi się to zrobić. To coś zupełnie innego niż wanna :)

ale to wyszło jakotako tylko dzięki waszej i erybki pomocy, za co wszystkim dziękuję.

Teraz tylko zostalo zarznac koguta w pełni księżyca w intencji, żeby nie ciekło :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sump to nie wrog,tylko sprzymierzeniec:),a kogutowi odpusc,niech se zyje:D.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no dobra, odpuszczam kogutowi skoro prosisz :) W takim razie stluke szampana o burtę.

Nieee, to też nie jest dobry pomysł, bo zamiast butelki może pójść optiwhite. .. ale już żadne gusła nie przychodzą mi do glowy poza opiciem. Będę miała kaca, ale trudno, przynajmniej kogut przeżyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do komina możesz zamówić czarne plexi. Ja mam włożone tak w swoim juz prawie dwa lata i jest ok.

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam kupić w ciastoramie, ale nie było. Jeśli zamówię to trzeba będzie kilka dni poczekać z odpaleniem systemu. Musiałabym kupić obcięty na wymiar. Poszukam jeszcze, może warto poczekać. .. a już bym chciała, żeby hulało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.. ale już żadne gusła nie przychodzą mi do glowy poza opiciem. Będę miała kaca, ale trudno, przynajmniej kogut przeżyje :)

.... jasne, jak zacznie piać nad ranem...:) Ty lepiej z niego ogórkową na kaca zrób :)

Pleksi możesz zamówić. Ale lepiej pvc - jest miękkie i łatwiej na nim korale mocować. Pleksi i tak się porysuje od czyszczenia.

A co do wklejenia, to zalej baniak, nie zasypuj piasku, niech się moczy skała, sklej sobie pvc poza wodą w kształt komina,

potem w wodzie przyklej dużą ilością kropelki w żelu - na samej górze. Skałą dociśniesz na dole, albo pisakiem i będzie OK.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zacznie piać nad ranem, to na obiad będzie rosół. Choć nie zauważyłam u mnie na osiedlu bezpanskich kogutow, musiałabym na wieś po delikwenta jechac :)

Ja myślałam o wklejeniu czegoś od wewnatrz komina, może na klej silikonowy. Obkleic dokladnie dookoła żeby woda nie podciekała i glon nie wchodził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.