Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

Miał być ażur i półeczki jak u pana w czapce. Ale zamiast suchej mam żywą i nie ma jak pokleic. Spróbuję jeszcze jutro to nieszczęście po lewej inaczej ułożyć, bo nie podoba mi się. Muszę jeszcze wcisnąć kilka skalek z małego akwa. Brakuje tez jeszcze z 5 kg piachu dla babki i rozgwiazdy, na razie jest 10 wsypane. Te 5 mam w małym akwa. mam taki plan, że jak parametry pozwolą i przeloze korale, to potem przez kilka dni pomieszam piach w małym, żeby cześć detrytusu kaskada wciągnęła i taki lekko przeplukany przeloze do dużego. Piach w małym jest bogaty w życie, będzie na rozmnozenie dla wardi i rozgwiazdy

A może ktoś chętny pomoc w układaniu? :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie układaj , kup sobie cx-5 i piasek średnia granulacja i klej wygląda lepiej, szybko łapie klej po 15-30minutach dasz z powrotem do środka.Jak masz skałę ok to szybko coś wyrzeźbisz. Lepiej zrobić to od razu niż z koralami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam cx5, próbowałam nim kleic suchą, ale nie trzymał :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za rzadko rozrabiałaś. Mi się udało pokleić skałę cx-5 za trzecim podejściem (wcześniej źle dobierałem proporcje woda-klej).

Generalnie musisz nałożyć kleju całkiem sporo i trzymać kawałki w bezruchu ok 3min zanim złapie. Po 10 jest nie do rozwalenia.


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mieszaj pół wiadra zaprawy :) bo Ci rąk zabraknie...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymiesza pół wiadra to będzie miała dodatkową skałkę w kształcie wiadra :)


OGLĄDAMY AKWARIUM

Akwarium 120x60x50 z pudełkiem przelewowym

Lampa: Pacyfic Sun Metis Hyperion R2 2x150w + 2x54w CoralPlus

Odpieniacz: Deltec SC 1455

Obieg: Jebao DCT 6000

Cyrkulacja: 2x Jebao RW-8

Filtracja biologiczna: DSB + Refugium

b176b2af91df13f8f85b2807ab712d5eu1271a1116.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka powinna być konsystencja? Klej szybko gestnieje, może za gęsty zrobilam

Może spróbuję wyjąć dwie małe skały i je skleic. Jak się uda to będę kombinować dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób małe porcje ciapy o konsystencji takiej żeby nie dało się kuli ulepic , żeby była dość luźna ale nie plynna

Można by powiedzieć kremowa :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez szwagieros (wyświetl historię edycji)

150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze nadaje się do tego mieszania standardowa gumowa miska do mieszania np gipsu, nawet jak zastygnie to łatwo wydobyć

http://eduka.com.pl/wp-content/uploads/2012/04/p_6_2_6_5_6265.jpg


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podchodziłam dziś do klejenia jak do jeża i jednak odpuściłam sobie. Za bardzo się wczoraj umęczyłam i umoczylam :) Chyba mam źle ustawiony obieg, bo tornado w baniaku. Wyłączyłam falownik a i tak polipami koralom szarpie. Tak wyglądają rhodactisy i anthelia mieszkające przy dnie bez falownika

QjjYQ7J.jpg

Walczą z wiatrem.

Przełożyłam tez briareum do nowego, w małym przez ciasnote piach zaczyna się robić mocno brązowy i miejscami różowe placki cyjano. Nie mam jak przegrzebac piachu bo całe dno pozastawiane. Pomyślałam że skoro rico dają radę z palcem w nosie, to inne miękasy tez wytrzymają. Reszta korali zostanie w małym aż wpuszcze ukwialy i znajdą sobie one miejsce. W sumie ta silna cyrkulacja z samego obiegu bez falownika zadziała na plus, bo jak ukwiały będą sobie wędrować i szukać wygodnego otworu dla "korzenia" to nie grozi im śmierć w cyrkulatorze :)

Myślicie, że możliwe jest, aby zostało juz tak bez falownika?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaja się ...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff ponad pół dnia nurkowania w akwarium i powiedzmy, że skała poklejona. Nie kleil am całej konstrukcji tylko to, co zapewnia jej stabilność. Takie segmenty. Zostało jeszcze 3 kawałeczki, na razie leżą luźno na sobie, dokończe jutro. wyczyścilam tez trochę tylną szybę i komin z okrzemek, bo już mocno brązowe były. Zuzylam dwie puszki zupki chmielowej, efekt nie powala na kolana, ale też nie ma powodu do płaczu. Są dwie wyspy ażurowej budowy, wiec cel mniej więcej osiągnięty. zarosnie koralami i będzie git. Fotki wrzucę jak tylko kurz opadnie, tylko nie krzyczcie.. .

I ponownie wielkie dzięki dla Szymona Emlera, znów przyszedł mi z pomocą i pomógł skleic i włożyć do akwa najcięższe kawałki. Dzięki wielkie Szymon!

DGWzqBD.jpg

Jeszcze metna woda, ale nie wytrzymalam :) W rzeczywistości nie wygląda az tak kiepsko.

Ta konstrukcja po lewej dalej przypomina żabę, ale najwyzsza półka będzie jeszcze troszkę poszerzona dla 2 acropor, które mam w małym akwa. Na tej po prawej będą u gory monti, hystrix i caliendrum. Ale to za jakiś czas, jak no3 spadnie do 10. Zabiłam dzis kilka aiptasii wrzątkiem i wydlubalam kilka kulek valonii, ale to krótki efekt. Odrosna dziadówy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo !

Edytowane przez madizal (wyświetl historię edycji)

ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to zdjęcie trudno uwierzyć, ile wysiłku to wszystko kosztowało. .. grubo ponad pół tony szkla, żelaza, wody, skały, piachu, soli... większość na własnych barkach. Kasy nie licze. Sporo godzin moich, taty i waszych, żeby pomóc, poradzić, poprawić hydraulike a efekt taki pff :( A jeszcze lampę trzeba zrobić, zamocować ja, zabezpieczenie zrobić, żeby rybki nie skakaly. Będzie kiedyś dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz jest dobrze,a bedzie lepiej :) . Tylko wolna chwila zrob cos z tym ohydnym kominem :p .

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jest dobrze :)

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A7-30H przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawa strona super. Lewa... Trochę nienaturalnie, ale to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z lewej strony dolna skała trochę blisko szkła, czyścik pewnie przejdzie, ale nic tam nie postawisz bo szyby nie wyczyścisz. Jeszcze komin i będzie super, a problemy dopiero się zaczną ;)


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawa bardzo mi się podoba, co do lewej to się zgadzam ze kicha z bryndza. Ale ta konstrukcja miała zapewnić rybom kryjówki i trochę miejsca dla korali i mam nadzieję, że jak obrosnie koralami to będzie lepiej wyglądać. Ta jedna skała w samym lewym rogu z anthelia i rhodactisami jest osobno, żeby anthelia nie opanowała całej skały. Może później filmik zrobię.

Wardi będzie miała raj, masę skrytek do odkopania :)

Baszurku, co chcesz od mojego komina? Jest piękny, ładne szare rurki :D

Czym radzicie obsadzić komin? briareum? Xenia? a może clavularia? papaya mi się marzy... zanim obrosnie spróbuję coś włożyć do komina, jakaś plexi czy coś bez klejenia, żeby można było wyjąć i umyć jak glonem zajdzie

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarośnie wapiennymi za jakiś czas..

Mi się briareum przyjęło na kominie, xenia mi jakoś nie rośnie za bardzo


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słychać irytujący plusk bo opadł mi poziom wody w kominie i kaskada w małym tez pluska. Jak będę kończyć klejenie to odsune od szyby tę żabę :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie

Czym świecisz/ będziesz świecić?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie tymczasowe 2x39w, w przyszły weekend będę modzic lampę led. Mam radiator, 4x30w Royal blue, 3×30w białe 12000 i drivery. Muszę jeszcze kupić zasilacz, kabelki i inne pierdoly. Może zostawię tez te t5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.