Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam suchej skaly w akwa. sucha jest w pudle i jeśli pani Jadwiga nie uzna reklamacji, to to gumno za 300 zł pójdzie na śmietnik.

Niema co reklamować. Z tego co pamietam to mamy 14 dni na zgłoszenie ze towar zakupiony zdalnie nam się nie podoba. Napisz że nie jesteś zadowolona i towar jest inny niż przypuszczałaś i chcesz oddać, poproś o adres do zwrotu, jestem przekonany że nie będzie problemu. Jedyne koszty które poniesiesz to koszty przesyłek, ale zawsze to lepsze jak 300zl do kosza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, mogę zwrócić towar, ale nieużywany. Ja próbowałam juz tę skałę kleic, Moczylam w rodi, wiec towar był używany i zwrot mi nie przysługuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup przez internet? Jeśli tak to nie ma znaczenia czy towar był używany czy nie. Przepisy tego nie precyzują :) masz po prostu 14 dni na oświadczenie o odstąpieniu od umowy zgodnie z przepisami o handlu w internecie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


b502e8795b83189a88ee0374fc0240f2u929a809.png

Akwa: 100x55x60h, Sump: 70x45x45, 2xAI Hydra 26 + AI Director, Deltec SC1456, Ecotech Vectra M1, 2x RW-8, 1x RW-4, NP reducing biopellets
TM Syn-Biotic, Balling CZDA+AF Component Strong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Jadwiga napisała żebym odesłała skałę, reklamuje ja u polskiego dystrybutora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie smutne zdjęcie pustego akwarium. Jutro będzie skała!!! Zywa, od kolegi z forum. Jak pokleje, to wreszcie temat powędruje do działu nasze akwaria i przestanie być projektem. Nie będę czekać na wynik reklamacji, jeśli jedyną opcja będzie wymiana, to skała pójdzie do piwnicy. Ja juz za długo czekam na to dziecko :)

I juppiiii, okrzemki się pojawiły. Dojrzewanie rozpoczęte :)

c9PZc9A.jpg

Jutro dorzucę skałę i 5 kg piachu i dojrzewanie atakuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wież że stawianie skały na piasku jest niebezpieczne? Jak coś zacznie ci kopaćpiasek, to podkopie skalę ta walnie szybę i bedzie mokro w pokoju.

Mobilnie O:-)


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, miałam babkę i widzialam, co ona potrafi :) dlatego reszta piachu będzie wsypana, jak już skałę poukładam, a ten który jest ogarnę zanim postawię konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nadal nie jest bezpiecznie. Jak możesz to zainwestuj w plexi choćby 2mm grubości. Mi wyszło około 100 zł a przynajmniej śpie spokojnie:)


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rozumieć ,ze masz plexi na dnie i dopiero skała ?


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opowiadajcie bzdur, bo dziewczyna jeszcze uwierzy.

Nika nie wkładaj żadnej pleksi, układaj skałę tak, jak masz układać, postaraj się tylko stabilnie, potem dosyp piasku. Nie rób wież ze skały, a jeśli już to poklej stabilne konstrukcje. Skałę żywą przed włożeniem do zbiornika dobrze wypłucz w solance, bo jak jest to skała z likwidowanego zbiornika, to pewnie już swoje ma.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj Marka - nic na dno - skała potem piach i tyle


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę kladla nic na dno, bo chcę babeczke mieć. Konstrukcje mniej więcej do polowy wysokości użytkowej zbiornika czyli mniej niż 30 cm. Dwie wyspy plus kilka skalek luzem rzucone niedbale na piach przez fale ;) Na tych luzem briareum, xenia, grzybki, czyli takie które lubią się zanadto panoszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widziałaś zbiornik tego kolegi z forum co to od niego bedzie ta skała?


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałam. A jakiś problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium mogło być zaniedbane, mogła być użyta chemia, skała to wchłonęła to w nowym odda.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała od kolegi Remii z ogłoszenia po likwidacji. Nie wiem jak wyglądało akwarium, ale dość fajne kawałki. zapewne lepsze, niż ta nieszczęsna rozpuszczajaca się sucha. Zobaczymy. Jak będzie cos nie tak, to się poddaje

A takie pytanie z innej beczki.. Batdzo kiepsko wygląda akwa bez tła? Bo mnie się podoba, oczywiście pomijając rury w kominie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałam. A jakiś problem?

skała zdrowa, dziecka zdrowe i pies śmiało hasał po mieszkaniu - też wyglądał na zdrowego :thumbup:

O żonie nie wspomnę bo nam zakonnikom nie wypada oczu na niewiasty podnosić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeglądałem temat z ogłoszeniem Remiego i raczej nie ma obaw z tą skałą.

Ja osobiście lubię niebieskie tło i czystą szybę, ale ilu akwarystów tyle opinii


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uff:) Wrzucam ją jutro do akwa, ale chyba na klejenie juz nie znajdę sił, bo musze jeszcze te 18 kg skały na poczcie odprawić w jedna stronę (mam nadzieję) skąd przyszła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skała od kolegi Remii z ogłoszenia po likwidacji. Nie wiem jak wyglądało akwarium, ale dość fajne kawałki. zapewne lepsze, niż ta nieszczęsna rozpuszczajaca się sucha. Zobaczymy.

Nika odwiedziłem kilka razy Remii i mam trochę, życia od niego - wszystko w porządku, glony wapienne jak się patrzy. Ponadto Remii poratował mnie UV podczas mojego zakwitu fito. Mówiłem, że kręcisz się wsród tych samych osób co ja :) Pozdrawiam


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Jadwiga odpisała, że nie będzie wymiany, tylko zwrot pieniędzy, co bardzo mnie ucieszyło . Może ze skałą miałam pecha, ale kontakt ze sprzedawcą jest dobry i przed sprzedażą i po, nawet, kiedy coś jest nie tak. Odpowiedź przyszła tuż przed północą, aż mi żal, że w niedziele o takiej porze ktoś nie może spać z powodu mojej skały.

Tak czy siak pomalutku zmierzam do celu, kolejny kamień odwalony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak trzeba przyznać że podejście do klienta pierwsza klasa! To lubię. Ja w swoim biznesie też zawsze staram się podczas reklamacji "zadowolić" klienta a dopiero później szarpię się z dostawcami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu na razie gruzowisko, ale będzie san Francisco! :)

Nataszczylam się dziś jak dzika, ale piękne kawałki skały w zbiorniku, a pechowa skała czeka na poczcie na powrót do Jadwigi. Na prawdę wielki Szacun dla Pani Jadwigi za podejście do klienta. Kupiłam tez 22 kg soli która pojeździ w bagazniku, bo dziś juz nie dam rady. Oczywiście musiało padać i braknac miejsca na parkingu, ale na buzi rogal.

Wrzuciłam byle jak i do weekendu mam czas na przemyślenia jak to ułożyć. Myślę, że w sam raz wystarczy na dwie ładne wyspy

ImdBfNf.jpg

LXx59Ee.jpg

Układałam te skałę w samym staniku, bo ręka za krótka : D

Jest trochę życia na tych skałach, wężowidła, slimaki, grzybki, wieloszczety, nawet kilka ładnych mordek zoa i montipora, mam obawy, czy przetrwają okres dojrzewania. Mogę im jakoś ulżyć? żyły w wodzie bez azotanów i fosforanów, a u mnie 50 i wrzucone bez aklimatyzacji. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam tez 22 kg soli która pojeździ w bagazniku, bo dziś juz nie dam rady. Oczywiście musiało padać i braknac miejsca na parkingu, ale na buzi rogal.

Układałam te skałę w samym staniku, bo ręka za krótka : D

Nika ubieraj się i po sól do auta, jak ma skamienić się z powodu mrozu czy wilgoci to szkoda kasy.


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układałam te skałę w samym staniku, bo ręka za krótka : D

Daj fotorelację z układania, trzeba dokładnie zdjęcia obejrzeć, czy nie ma ostrych krawędzi na skale :)))))

Bo dno może pęknąć. Koledzy potwierdzą że taka relacja jest niezbędna :) Oczywiście tylko w trosce o Twój baniak. :) .

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.