Skocz do zawartości
Nik@

Nowy projekt 120x50x60

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie foto lampy i akwarium pod słońcem ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czym focić, córa wykończyła wszystkie telefony w domu, a mój szajsung w naprawie. Została mi tylko stara służbowa nokia c1 i pewnie zdjęcia nią zrobione będą miały tak powalającą rozdzielczość, że wstyd będzie wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słonce zachodzi nad baniaczkiem, a mnie patrzącej z oddali czasem wydaje sie, że ryby wypływają poza akwarium przez przednia szybe i lewitują w powietrzu. Jak na filmie 3D. Zwłaszcza doktorek, który czesto podplywa do przedniej szyby, a jego kolorki w tym świetle są ostre, jak zyleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika.

Ukradnę Twoje posty i opublikuję książce "Moje słone opowieści"


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, bierz, które chcesz :) Posty są publiczne, można je powielać i nawet wykorzystać przeciwko mnie, choć na tym drugim bardzo mi nie zależy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wykorzystam przeciwko Tobie

Nie polecam kontaktu z tym forumowiczem

Nie wypuszcza od siebie z domu. Wpycha ciasto i kawę.

Zagaduje w temacie morszczyzny.

Żartuję :) to tylko żeby za kolorowo nie było :D:D


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Nik@ ja bym się zastanowił zanim napisałbym "bierz co chcesz" :D

Sory za ofa ale musiałem to napisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Nik@ ja bym się zastanowił zanim napisałbym "bierz co chcesz" :D

Sory za ofa ale musiałem to napisać :)

Nie co a które. :whistle:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głodnemu chleb na myśli :D


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:blushing:

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Nik@ ja bym się zastanowił zanim napisałbym "bierz co chcesz" :D

Sory za ofa ale musiałem to napisać :)

I wydalo się, że ktos tu jest głodny i złowił się na haczyk :p

Shellik, przyznaj się jeszcze, że żeby wepchnąć Ci ciacho i zatankowac kawę, musiałam Cię załatwić rzutem przez biodro i mi sie to udało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OoOoO właśnie i kotem poszczuła :D rudym do tego :D


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czekamy aż telefon wróci z naprawy i na jakieś zdjęcia trzeba go będzie wykorzystać ;)

A tak zapytam to na czym prowadzisz swój baniaczek? Jaka sól, dodatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja ale gafa walnołech cheche,ale za to fajnie wyszło, zaraz się głodomory ujawniły,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się nie mogę doczekać jak będzie wyglądało akwarium, jak całe życie przełożysz :smiling:

Jak jakiś aparacik wpadnie Ci w ręce to zdjęcia, zdjęcia i jeszcze raz.... foty :thumbup:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesoło bylo wczoraj, bardzo fajnie :thumbup: Ponoć od soli niektóre rzeczy sztywnieją, ale ciesze się, że humor nie zesztywniał i moszna się z Wami pośmiać :)

Baniaczek solę AF reef salt. Stosowalam ją w małym 54L, gloniszczy nie było, więc i w dużym stosuję i gloniszczy też nie ma. Jedynie bywa trochę okrzemkowo, ale ostatnio babka tak sprząta, że piach jest snieżnobiały. No3 nie chce spadać, ale życie wydaje się zdrowe. W sumpie chyba 6l siporaxu, 1l matrixu, purigen, phosphate minus, wata, wegiel i zeomix, Codziennie kapię probio s p pro f w zwiekszonej dawce obserwując wodę i sumpa, czy gdzieś nie zaczyna się jakiś glut robic. Chyba flora bakteryjna jednak ciągle uboga, bo mimo zwiększonych dawek nic się nie dzieje, woda kryształ. Co tydzień robię podmiany po 50 litrów, celowo więcej, żeby ciut rozrzedzic no3.

Z powodu niepotrzebnej paniki nad dwoma pyłkami na jednej strzałce (myslałam, że to ospa) i zastosowaniu kuracji herbtaną odpieniacz praktycznie prawie przez miesiąc był nieczynny, jedynie pełnił funkcję napowietrzacza. Przez dwa tygodnie lałam herbtanę i kolejne 2 tygodnie woda tak się pieniła, że odpieniacz nie miał szans. Ale już od kilki dni pracuje normalnie.

Oprócz tego stosuję kropelki AF ABEV, ale nie codziennie i w symbolicznych ilościach, bo korali malutko.

Zielony heteractis od kilku dni siedzi w jednym miejscu, nieznacznie tylko obracając twarz, na szczęście w stronę publiczności. Pięknie napompowany, nie mogę się napatrzyć na niego. Zwłaszcza w świetle zachodzącego słońca, kiedy jego macki przypominają tańczące złote płomyki. Czerwony też siedzi w miarę w jednym miejscu, choć bardziej z tyłu, ładnie rozłożony, ale bąbelki mu się straciły :(

Dziś pomoczyłam łapska, bo nie podobał mi się ten śmietnik. Jedną skałkę z anthellią i rhodactisami zabrałam do małego, a z małego przeniosłam inna skałkę z innymi rgodactisami i dwoma crobrinopsis crassa. nadal mi się nie podoba, za bardzo naćkane, ale juz ciut lepiej. Miszczem aquascapingu to ja nie jestem... w wolnej chwili i jak ukwiały już będa w miarę stacjonarne, poodklejam korale z małych skałek i podstawek i przykleję bezpośrednio do konstrukcji. Te podstawki wyglądają sztucznie i psują widok.

Miały być 2 zgrabne, naturalnie wyglądające konstrukcje, odstęp miedzy nimi i duuuzo plaży z każdej strony, ale coś nie wyszło. Ta pokraczna kupa po lewej mnie denerwuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zachód słońca i tak się przy podziwianiu tego pieknego widoku zastanawiam... czy patyki tez tak świecą w niebieskim świetle? caulastrea furcata fluo, heteractis magnifica i briareum wymiatają. Zoa, cribrinopsis crassa, czerwony quadri i wszelkie grzybowieńce fluo tez robią robotę wieczorem. Pieknie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika@ cieszy mnie coraz większa liczba Twoich pozytywnych postów :) Czekamy z niecierpliwiścią na powrót telefonu z serwisu i fotorelację. Pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez cieszy, że od śmierci ostatniej kreweci na razie nic złego (tfu, odpukac przez lewe ramię w niemalowanego koguta o północy) na razie się nic złego nie dzieje. Rybki bez skaz i pyłków na ciele, okraglutkie i żwawe, nawet czasem wchodzą do kubeczka podczas karmienia :) Karmie je rano przed wyjsciem z pracy i koło 18-19, dodaje po kropelce fish v. Około 4-5 małych kosteczek dziennie na 7 rybek, krewetki, kraby i korale, wiec chyba nie za duzo.

Niestety nadal mam problem z wysokim no3, chyba zabiore wodę do sklepu i poproszę o zbadanie no3, bo to az niemozliwe, że ciagle taki sam wysoki wynik. Sprawdzę fosforany, dawno nie badałam, bo ciagle byly niewykrywalne, nawet, jak byly 3 strzałki. Może teraz cos wzrosły i no3 bedzie nareszcie powolutku spadać? Korale, slimaki i rybki codziennie bardzo dokładnie oglądam, żyją, rosną, mają kolory. Nie ma dino, cyjano, glonów... nic, prócz czasem niewielkich oznak aktywności okrzemek. Nie wiem o co kaman.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz niewykrywalne fosforany to NO3 nie spadnie. Chyba że poprzez rozcieńczanie podmianami.


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Dominiko

Czy możesz napisać dokładne parametry wody ?

Pozdrawiam


d62e6560b55952492f224c1150f063b9u1239a1090.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz niewykrywalne fosforany to NO3 nie spadnie. Chyba że poprzez rozcieńczanie podmianami.

W końcu to ktoś napisał, miałem tak samo walczylem z no3 przy zerowym po4 i sie nie da :) dopiero pan Dyzma mi wyjaśnił co i jak i na reefhub masz ciekawy artykuł na temat zależności miedzy po4 a no3

Ps. Jeden z najlepszych wątków na forum :)

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłam własnie po4 i nie widze żadnego zabarwienia. Chyba test do pupy, to niemożliwe, skoro 7 rybek fajda... chyba sie usmiechne do kogos ze sląska, żeby swoim testem zmierzył moją wode bo może mój już sie zestarzał?

Przy okazji mam pytanie. Ile ml wody do testu Saliferta trzeba uzyc, 10 czy 1? Bo instrukcje PL znalezione w necie twierdza, że 10. Ja wziełam 1ml tak, jak instrukcji po angielsku

Edit: dziękuję Hajlajter, miło to czytac :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... w moim było 10ml.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test saliferta na PO4 nie jest miarodajny. Przykład: na salifercie 0, na Milwaukee 0,1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.