Skocz do zawartości
Pawel P

300 l Małopolska

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, laszek napisał:

Tak się zastanawiam z tym NO3 ja zwiększyłem karmienie bo chce podnieść no3 udalo mi się z 0.5 do 1. Chcialem.mieć kolo 10 (mam same miekasy) to raz dziennie suchy 2-3 razy mrozonki bez plukania do tego fito w nocy co drugi dzien kropelki i raz w tygodniu mix dla korali ze wszystkiego w nocy. Nawet bakterii od 2 tyg nie leje.

Problem w tym , że zdolność systemu do oczyszczania się zależy od wielu rzeczy: Pojemność akwa, ilość  i jakość skały , odpienianie, cyrkulacja i pewnie jeszcze kilka innych . Do tego zmienia się to w czasie. Na początku system jest chłonny , potem jest różnie. Wszystkie zmiany najlepiej wprowadzać powoli i stopniowo. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, laszek napisał:

Tak się zastanawiam z tym NO3 ja zwiększyłem karmienie bo chce podnieść no3 udalo mi się z 0.5 do 1. Chcialem.mieć kolo 10 (mam same miekasy) to raz dziennie suchy 2-3 razy mrozonki bez plukania do tego fito w nocy co drugi dzien kropelki i raz w tygodniu mix dla korali ze wszystkiego w nocy. Nawet bakterii od 2 tyg nie leje.

Po co zwiększać no3 ? Przecież to głupota zaraz ci skoczy i nie będziesz umiał zbić. Miękasy w oceanie rosną przy no3=0 i rosną zajebi..cie. u mnie w akwa prawie dwa lata bez no3 eksmitowałem połowę skały bo miękasy zaatakowały


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
2 minuty temu, Moljzesz napisał:

Po co zwiększać no3 ? Przecież to głupota zaraz ci skoczy i nie będziesz umiał zbić. Miękasy w oceanie rosną przy no3=0 i rosną zajebi..cie. u mnie w akwa prawie dwa lata bez no3 eksmitowałem połowę skały bo miękasy zaatakowały

To racja raz mi skoczylo za bardzo przesadziłem, i zbijałem 3 miechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, laszek napisał:

To racja raz mi skoczylo za bardzo przesadziłem, i zbijałem 3 miechy.

Nie ma co szaleć, szczególnie z żarciem bo można sobie zrobić kuku

Jak jest niskie no3 to tylko się cieszyć


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, laszek napisał:

To racja raz mi skoczylo za bardzo przesadziłem, i zbijałem 3 miechy.

To po co chcesz kombinować jak no3 masz na wykrywalnym poziomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Bo zawsze jak.mieszcze sie w współczynniku redfielda mam 0 problemów z glonami. Teraz mam 15,3 to i szyby czyste swiety spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak mieścisz się we współczynniku to po co chcesz jeszcze podnosić no3? Nie ufaj ślepo testom, naucz się obserwować swoje akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 cb6759a487c6c812med.jpg

 

Akwarium zarosło, korale parzą się i zarastają do tego utrudniają cyrkulację. Nie przemyślałem tego ale przy następnym akwarium już będzie inaczej. Cały czas mam sporo połamanych szczepek do wydania. Zapraszam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e9378bbdffb8bfdcmed.jpg

ec44618f9d14c1c3med.jpg

904c486fe270f52fmed.jpg

Witam

Walka z NO3 nadal trwa. Aktualnie dozuję KH2PO4. Od czasu jak zacząłem to NO3 spadło z 5 do 1. PO4 cały czas 0  (mała hanka). Większość korali ładnie się wybarwia, oprócz tej żółtej acropory na środku która wybielała w miejscach  narażonych najbardziej na światło. Zastanawiam się tylko co zrobić jak już NO3 zejdzie do planowanych 0,5. Czy całkowicie odstawić KH2PO4 czy przejść na inne źródło np :  NP bacto balance od TP?

Poza tym cały czas kręcą się kuleczki premium, jak na razie nie zaobserwowałem brązowych nalotów w akwarium , za to odpieniacz wywala dużo mazi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A po co chcesz tak bardzo zbić to No3?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A po co chcesz tak bardzo zbić to No3?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka



Przy niskim NO3 wydaje się że, są ładniejsze kolory, a tak naprawdę chciałem nauczyć się zapanować nad parametrami


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Swego czasu na forum był temat ze zbiornikiem gdzie No3 było około 5 i w nim piękne kolorowe acropory ;) ja mam u siebie około 2-3 i też są soczyście wybarwione...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2017 o 20:27, fresz33 napisał:
Swego czasu na forum był temat ze zbiornikiem gdzie No3 było około 5 i w nim piękne kolorowe acropory [emoji6] ja mam u siebie około 2-3 i też są soczyście wybarwione...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 


No pewnie. Jest jeszcze mnóstwo innych parametrów , a najważniejsze żeby były stabilne

e27b2d8067572c08med.jpg

5022fb03ced3f0f4med.jpg

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Pawel P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.11.2017 o 15:13, Lisek_chytrusek napisał:

Świetne akwarium, zazdroszczę :D

 

Dziękuję. 

Nie obyło się bez wtopy przy dawkowaniu PO4, przeoczyłem moment kiedy wzrosło do 0,6. Wsadziłem całą Rowe jaką miałem i już po kilku dniach było zer. NO3 przy okazji też spadło do zera. Aktualne parametry to PO4 -0 , NO3-0,25 ( Colombo ), 0,2 ( salifert). Niektóre korale zaczynają ładnie się wybarwiać, inne niestety ucierpiały przy skoku fosforu. Przechodzę w pełni na linie Tropic Marine, zamiast ballinga wypróbuję Carbocalcium + K+, A- elements i Bio Magnesium. Do tego pokarmy, reef mud , reef actif, NP bactobalance i bakterie. 

Mam problem z montiporami , stają się bardzo ofensywne i muszę je zdrapywać , żeby nie właziły na inne korale.  Tak się porozlewały, że chyba będzie trzeba część skały wymienić. Do tego aiptasia... 

da947a4a59c3e9f7med.jpg

df781401e910583fmed.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Paweł 

Oj będę musiał wstąpić na kawkę  

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, AnT napisał:

Siema Paweł 

Oj będę musiał wstąpić na kawkę  

 

Zapraszam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję. 
Nie obyło się bez wtopy przy dawkowaniu PO4, przeoczyłem moment kiedy wzrosło do 0,6. Wsadziłem całą Rowe jaką miałem i już po kilku dniach było zer. NO3 przy okazji też spadło do zera. Aktualne parametry to PO4 -0 , NO3-0,25 ( Colombo ), 0,2 ( salifert). Niektóre korale zaczynają ładnie się wybarwiać, inne niestety ucierpiały przy skoku fosforu. Przechodzę w pełni na linie Tropic Marine, zamiast ballinga wypróbuję Carbocalcium + K+, A- elements i Bio Magnesium. Do tego pokarmy, reef mud , reef actif, NP bactobalance i bakterie. 
Mam problem z montiporami , stają się bardzo ofensywne i muszę je zdrapywać , żeby nie właziły na inne korale.  Tak się porozlewały, że chyba będzie trzeba część skały wymienić. Do tego aiptasia... 
da947a4a59c3e9f7med.jpg
df781401e910583fmed.jpg
 
 
 
No ja chyba też przyjadę na kawę :) . Na aiptasie berghie polecam.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam [emoji3].
Hexatenia berghi nie zeżre ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam [emoji3].
Hexatenia berghi nie zeżre ?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Mam i hexe i berghie a aiptasi już nie, więc chyba nie zje.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od 2 tygodni testuję Carbocalcium od TM. Bardzo ładnie trzyma KH i Ca na stałym poziomie. Proszek łatwo się rozpuszcza a roztwór jest stężony i klarowny. Dawkuje się go 2x mniej niż klasycznego ballinga. Do tegu wystarczy jeden pojemnik i jedna pompa. Minusem jest brak magnezu, który o dziwo mimo braku suplementacji ( oprócz podmian) utzrymuje się na stałym poziomie i dozowanie micro z "ręki". 

aktualnie No3-0, PO4-0-  Dawkuję NP bactobalance. KH ok 7,6

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i szach mat. 

Ok 2 tygodnie temu jedna montipora i acra gwałtownie zbrązowiały - NO3 i PO4 -0,0   ( salifert, mała Hanka). Wysłałem wodę do analizy , a tam PO4- 0,2 !!!!! ( wyniki przyszły po ponad tygodniu) i teraz nie wiem , czy moje eksperymenty z podnoszeniem zerowego  PO4 żeby pelletki zaskoczyły to jedna wielka bzdura bo hanka jest zepsuta, czy wyniki z labu są niemiarodajne. Kh też się nie pokryło z hanką i salifertem. No i ten cynk, jak go zmniejszyć?

58abbe169446dd9cmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co słychać w akwarium?


obraz.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.02.2018 o 23:19, Gibo napisał:

Cześć, co słychać w akwarium?

Cześć

Próbuję robić porządek: przycinam korale, ograniczam ekspansje montipor. Wpuściłem 14 krewetek na aiptasie. Zabawa z PO4 skończyła się zgonem jednej acry a drugą musiałem pociąć, a właściwie zrobił to Ant :-)- szacunek dla niego za wprawę w oprawianiu korali i za wyciszenie odpieniacza z którym od 3 lat nikt nie mógł sobie poradzić. Odessałem też prawie  

cały piasek. 

bf6b125f417c826amed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Pawel P napisał:

właściwie zrobił to Ant :-)- szacunek dla niego za wprawę w oprawianiu korali i za wyciszenie odpieniacza z którym od 3 lat nikt nie mógł sobie poradzić.

Siema Paweł

Cieszę się że mogłem pomóc 

Pozdr. 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.