Skocz do zawartości
Pawel P

300 l Małopolska

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładne akwarium, będę śledził :-). Jeśli chodzi o zieleniaka, to ja próbowałem prowadzić dwa, ale tak podupadło, że raczej z szpeciło niż zdobiło. Straciłem serce do zieleniny i w końcu zlikwidowałem, bardzo mi było szkoda.

Co do zdjęć, widzę, że niektóre wychodzą nienaturalnie niebieskie. Jeśli chce Ci się trochę pobawić zrób zdjęcia w RAW i załaduj darmowym programem Ufraw. Program sam naprawdę B.Dobrze dobiera balans bieli i w zasadzie nie trzeba nic poprawiać, można czasem też skorygować jakiś prześwietlenia. Polecam.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za radę, zastosuje się. Mój zieleniak też podupadł ale zamieniłem go na low techa z wolnorosnącymi anubiasami i microsorium oraz słabym światłem , w zasadzie dolewam tylko wody.

cdn walki z aparatem, jeszcze nie RAW ale ustawiłem balans bieli na piasek

bbc74c2994c36ac0med.jpg

ec52d3c072259e71med.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Pawel P (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mała aktualizacja

Kilka kłopotów się przytrafiło

W marcu wyrównałem ilość dozowanego SBS co spowodowało bardzo szybki wzrost korali i konsumpcję węglanów, wyrównywałem KH plusem ale przyszedł moment kiedy musiałem wyjechać i KH spadło poniżej 6. Od tego czasu duncana schowała swoje poilipy a różowy hystrix odszedł na wieczną rafę. Teraz parametry są stabilne. Kolejny problem to narastające NO3 przy zerowym PO4. Usunąłem rowę z filtra oraz siporax , który był w siatkach i kumulował w sobie mnóstwo syfu. Teraz mam NO3 1 i PO4 0. Koralowce bardzo urosły i zaczęły walkę , w krótkim dystansie i na odległość , od tego momentu zaobserwowałem wzmożoną produkcję śluzu przez acropory i obumieranie od dołu niektórych montipor. Dzisiaj z wielkim żalem usunąłem część koralowców , tak żeby reszta miała większą przestrzeń.

Poniżej zdjęcie przed przycinką

20050d6c543757b8med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pochwal się zdjęciami po "cięciach" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za radę, zastosuje się. Mój zieleniak też podupadł ale zamieniłem go na low techa z wolnorosnącymi anubiasami i microsorium oraz słabym światłem , w zasadzie dolewam tylko wody.

cdn walki z aparatem, jeszcze nie RAW ale ustawiłem balans bieli na piasek

bbc74c2994c36ac0med.jpg

ec52d3c072259e71med.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam

Ten żółty na pierwszej fotce , co to za koralowiec?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten żółty na pierwszej fotce , co to za koralowiec?

Pozdrawiam

Jakaś odmiana acropory, ale nie znam nazwy. Koral kupiony w AF

Teraz pochwal się zdjęciami po "cięciach" :)

Proszę uprzejmie :-)

92c153716c94241emed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda!


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a398fab38aaf417bfb6bbe2f309eb9b0.jpg

Szybka aktualizacja :-)

Cały czas próbuje zejść z NO3. Po dużych podmianach osiągam stężenie 0,5 ale po jakimś czasie się podnosi. Teraz mam w filtrze węgiel, rowe oraz kamienie zeo od AF do tego probiotyka. Niektóre korale nie dały rady, inne rosną bardzo dobrze, aktualne zużycie ballinga 300 ml/ dobę. Jak by ktoś chciał szczepki, które leżą w piachu to zapraszam- oddam gratis

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://vimeo.com/189448917

Filmowa aktualizacja. NO3 nadal 4. Był moment kiedy spadło do 2 ale jak wymieniłem kamyki zeo na nowe to z powrotem wróciło do poprzednich wartości. Teraz spróbuje wymienić tylko 50% żeby zachować florę bakteryjną. Jak to nie pomoże to będę musiał pomyśleć o innym systemie filtracji.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz wyzerowac no3?

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje użyć no3po4 red Sea. Miałem 25 teraz od 3 mc mam zaledwie 2

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu chcesz wyzerowac no3?

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Proponuje użyć no3po4 red Sea. Miałem 25 teraz od 3 mc mam zaledwie 2

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Chciałbym mieć poniżej 2, żeby acry nabrały lepszych kolorów.

No3po4 to bakterie probiotyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożywka do bakterii ale bardzo skuteczna. Tylko ostrożnie z dozowaniem. Ja obecnie podaje na pompie co 12 godzin 15 ml na akwarium 840 litrów. Całkiem do zera No3 nie zbijałbym. Bakterie podaje rożne. Dodatkowo trzeba uruchomić absorbent na po4 bo przy zbiciu No3 niestety idą w górę

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wprowadzam modyfikacje w prowadzeniu akwarium. Miesiąc temu zmieniłem sól na TM i usunąłem rowe z filtra. Nareszcie glony całkowicie ustąpiły. PO4 nadal zero ale widzę, że korale reagują. NIektóre lepiej się pompują inne wybarwiają. Jeśli chodzi o problemy, to część obsady zaczyna się ze sobą stykać i parzyć. Do tego na zielonej acroporze pojawiły się robaki, musiałem wywalić dużą gałązkę. Teraz nie wiem czy nie wracają. W następnej kolejności planuję usunięcie zeolitów i zmianę probiotyki na paletki XL. Ale to bardzo powoli. Docelowo chcę mieć osobny filtr z paletkami i węgiel w filtrze przepływowym , który mam teraz.

Jeśli ktoś byłby chętny to mam do wypożyczenia brzydala. Może być za dobre piwo

Pozdrawiam

post-24020-0-96638300-1480359903_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fight fire with fire

Echinopchylia idzie jak walec mimo, że nie zauważyłem żeby wypuszczała bojowe polipy313f905b7b8e05550ff74c0b0aeaa3fd.jpg915fb169177d00a93df513fd9b549ca4.jpgda35c62a9329bd2353f0a01542796a4c.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle pali wszystko dookoła.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba te samą. U mnie poszła na szybę, z dala od wszystkich korali, bo te parzydełka wypuszcza niesamowicie długie i gęste. I tez rośnie bardzo szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b9a1d59d70bcf3331fccfc4b7d51543f.jpg2b7317aff195c3b637e56e96b60fbfff.jpg634439f522d4682dc7d6622bf8c6128f.jpg

Kilka prób telefonem. Pozdrawiam

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja

Skończyłem duże i średnie wiadro soli TM. Jeśli chodzi o zmiany , to już po kilku podmianach zniknął nalot i zielony mech ze skały. Równocześnie z powodu zerowych fosforanów odstawiłem Rowe, więc ciężko powiedzieć co było tego bezpośrednią przyczyną. Odstawiłem NP pro i bakterie, wystartowałem z pelletkami premium , NO3 nie drgnęło. Wprowadziłem NP bacto balance , żeby podbić fosforany, ale też nie spowodowało to spadku NO3. Ostatecznie zrezygnowałem z mrożonek , co spowodowało spadek NO3 z 5 na 2. Ostanie parametry to NO3-2, PO 4- 0. Niestety z powodu wyjazdu i wcześniej choroby były makabryczne skoki KH  co odbiło się na wybarwieniu korali.

fa9338dcb8c39eb2med.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
12 minut temu, Pawel P napisał:

Aktualizacja

Skończyłem duże i średnie wiadro soli TM. Jeśli chodzi o zmiany , to już po kilku podmianach zniknął nalot i zielony mech ze skały. Równocześnie z powodu zerowych fosforanów odstawiłem Rowe, więc ciężko powiedzieć co było tego bezpośrednią przyczyną. Odstawiłem NP pro i bakterie, wystartowałem z pelletkami premium , NO3 nie drgnęło. Wprowadziłem NP bacto balance , żeby podbić fosforany, ale też nie spowodowało to spadku NO3. Ostatecznie zrezygnowałem z mrożonek , co spowodowało spadek NO3 z 5 na 2. Ostanie parametry to NO3-2, PO 4- 0. Niestety z powodu wyjazdu i wcześniej choroby były makabryczne skoki KH  co odbiło się na wybarwieniu korali.

fa9338dcb8c39eb2med.jpg 

To czym karmisz tylko suchym? Jak zrezygniwałeś z mrożonek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, laszek napisał:

To czym karmisz tylko suchym? Jak zrezygniwałeś z mrożonek?

Tylko płatki Ocean Nutrition 1  lub 2 szczypty dziennie. nie podaję też od kilku tygodni kropelek i pożywienia dla korali w nocy. 

13 minut temu, grzeniu napisał:

E tam. Super wygląda. Taki litraż z tak dużą obsadą nie jest łatwo prowadzić :)

Z obsady wymiksował się już fasciatus i 4 chromisy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak się zastanawiam z tym NO3 ja zwiększyłem karmienie bo chce podnieść no3 udalo mi się z 0.5 do 1. Chcialem.mieć kolo 10 (mam same miekasy) to raz dziennie suchy 2-3 razy mrozonki bez plukania do tego fito w nocy co drugi dzien kropelki i raz w tygodniu mix dla korali ze wszystkiego w nocy. Nawet bakterii od 2 tyg nie leje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.