Skocz do zawartości
Mark112

Zoanthusy zdjęcia z Waszych akwariów

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie dokarmiam specjalnie.

Czasami złapią coś z drobnych mrożonek przy karmieniu ryb.


Mark 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla maniaków ZOA! Utter chaosy zawitały nad Wisłe. Jeden polip już mam zarezerwowany w Coral House!

Zdjęcie poglądowe jakby ktoś nie znał tych cukiereczków!12f0fa1fb7fe2c11c67f1a50a3316f8b.jpg

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue hornet po 11 miesiącach przybyły dwa polipy, dopiero od niedawna otwierają się i odzyskały kolor(między innymi po zmianie soli).

WWC Twizzlers 6 polipów w 8mcy.

Laser lemons w 8mcy kolonia z 4 polipów.

1310a5228fbcf41390ad4fe49b703437.jpga12892a46fee842403b1a947ad6528de.jpg37d100ba9ed256744d94f8ca4e8f4cc7.jpg

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chce ktoś sprzedać szczepkę hornet rastas lub innych rytasów?

A po niżej parę moich nowości.

post-24669-0-57564300-1478452455_thumb.jpg

post-24669-0-44470200-1478452466_thumb.jpg

post-24669-0-22272700-1478452483_thumb.jpg

post-24669-0-83754900-1478452489_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce trudno o hornety, rastasy i inne. Przez dwa lata nie widziałem ani razu na targowisku, jedynie kilka razy fire&ice ;)

Spytaj w extreme corals w krk, ale kupuj osobiście. U nich WYSIWYG znaczy "what you see is what you DONT get".. zapłaciłem za zdrowy duży polip "Utter chaos", który rósł jakiś czas na podstawce, dostałem coś przyklejone do podstawki kilka godzin przed wysyłką.

Możesz spytać w Coral House.

Może sciągną Ci cos "na zamówienie".

Lub kupuj za granicą...

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extreme corals z Krakowa nie polecam. Przez 2 tygodnie gość kręcił ale w końcu zwrócił pieniądze( dobrze że płaciłem paypalem)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie jedynie osobiscie- wtedy jest konkret i mozna zobaczyc co sie bierze. Tez kupilem tam kilka ladnych zoa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem kilka razy z wysyłka do Niemiec i mega szacun dla sklepu . Dodam , że zawsze kupuje po jednym polipie i tylko raz mi jedna główka zeszła , reszta jest juz koloniami od kilku do kilkunastu polipów .

A rasty to przeszły same siebie , 27 polipów w dwa miesiące ,!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja kupiłem kilka razy z wysyłka do Niemiec i mega szacun dla sklepu . Dodam , że zawsze kupuje po jednym polipie i tylko raz mi jedna główka zeszła , reszta jest juz koloniami od kilku do kilkunastu polipów .

A rasty to przeszły same siebie , 27 polipów w dwa miesiące ,!

Nie ma to jak samemu sobie klaskać brawo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja kupiłem kilka razy z wysyłka do Niemiec i mega szacun dla sklepu . Dodam , że zawsze kupuje po jednym polipie i tylko raz mi jedna główka zeszła , reszta jest juz koloniami od kilku do kilkunastu polipów .

A rasty to przeszły same siebie , 27 polipów w dwa miesiące ,!

Tutaj jest zdjęcie "za które zapłaciłem" bodajże 145zł Marcinowi S. z extremecorals...

Otrzymana szczepka wyglądała inaczej...

acd26578b31118de.jpg

A tutaj zdjęcie które zamiesciłeś Ty...

Widać na nim tę samą szczepkę...

 6ce0a2479741a2e4.png

Tutaj jest kolejne zamieszczone przez Ciebie zdjęcie...

b0456c035a0c75d5.png

Które to zostało zamieszczone i zrobione przez kolekcjonera zoasów z USA...

a1b0064b0d1e8ed6.png

Wiem od admina ze posiadasz polskie ip.

Powyższe fakty przemawiają za tym, że raczej nie można Ci wierzyć i masz interes w reklamowaniu krakowskiego sklepu.

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie bijesz królowo ? Bo coś Ci sie miesza w głowie widzę ,

"Królu złoty" czasem nowe konto i nowy nick nie wystarczą, nie psujmy tego bardzo Cię proszę :)

Wiem od admina ze posiadasz polskie ip.

A konkretnie od jakiego admina? Bo coś mi pamięć szwankuje ostatnio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem kilka razy z wysyłka do Niemiec i mega szacun dla sklepu .

Majac takie sklepy i taki wybor w DE, Ty z Polski sprowadzales? Przeciez w Niemczech takie "cukierki" dostaniesz taniej i jeszcze wiekszy wybor... wiem cos o tym ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by wrócić do tematu polip kupiony jako "blue agave", ale jest to jakiś inny morph, marzą mi się "seduction" ..f160692f560e4911826a545e13bc82f0.jpg

Czwarte podejście do Utter Chaos :D pech lub brak "ogarnięcia" wysłał poprzednie szczepki na wieczną rafę.3e50a3c4ce5c3560110790d809f05add.jpg

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny detektywie wrocławski

Po pierwsze , komentując Twoje odkrycie , jeżeli przedstawiam zdjęcie zoa , które kupiłem w krk , i jest tam szczepka , " Której nie dostałeś " z tego samego sklepu to co w tym dziwnego ?

Wyjaśnij mi , bo mój poziom widocznie jest zbyt płytki by nadążyć za Twoim rozumowaniem !

Po drugie , detektywie co ma polskie id do całej sprawy ?

Po trzecie zdjęcie szczepek zoa , zostały wysłane jako dowód na pytanie jednego z forumowiczów dotyczące hodowli zoa z jednego polipa .

Ja go umieściłem jako potwierdzenie pytania , czego nie zrozumiałeś , ponadto czy gdziekolwiek przeczytałeś że zdjęcie przedstawia moja hodowle ?

Po rozmowie z właścicielka zdjecia i szczepek na forum UK , poinformowała mnie , iż szczepki są hodowane w większości z jednego zoasa . Wiec moja odpowiedz była jak najbardziej w temacie oraz fotka , która umieściłem w poście .

Proponuje zająć sie sobą i reklamować przyzwoity sklep Crazy C , któremu kibicuje , oraz wypowiadać sie w temacie , którego wątek dotyczy .

Majac takie sklepy i taki wybor w DE, Ty z Polski sprowadzales? Przeciez w Niemczech takie "cukierki" dostaniesz taniej i jeszcze wiekszy wybor... wiem cos o tym ;-)

Wielu gatunków zoa w Niemczech nie kupisz , chyba , ze moja wiedza co do sklepów jest uboga .

Jedyny sklep Korallenzucht , który ma ciekawe polipy , ma ograniczoną bazę gatunków a polipy kupione tam dają wiele do życzenia . Dlatego będąc za Odrą , zamawiam nie tylko w Krakowie ale UK , Italii czy innych krajach gdzie można kupić żadkie odmiany .

Mam nadzieje , że moja odpowiedzią wyczerpałem dostatecznie Twoje pytanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawiasz zdjęcia sklepowe na forum? Nie potrafisz własnych zrobić? Ciekawe... pewnie zdjęcia nie są ani Twoje, ani sklepowe, tylko znalezione w necie, tak jak zdjęcia Josha. Przecież możesz cyknąć fotke tych rastasów rosnących jak na drożdżach, a nie wrzucasz zdjęcia netowe, Debora pytała czy zdjęcia Twoje, ja pytałem o zdjęcie pułki ze szczepkami, ale zapomniałeś odpisać, za to nie zapominasz chwalić extremecorals.

Co do zdjęcia szczepek to nawet nie wiesz kto i gdzie je publikował...

Są na profilu facebookowym Josha.

Josh udziela się na R2R a nie "zoaswapuk", bo zapewne masz to forum na myśli.

W profilu miałeś/masz podane miasto na terenie Niemiec, piszesz o wysyłce do tego kraju a ip polskie.

Wysłane z Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam są nie tylko zoanthusy, choć faktycznie dominują.

Co do Hornetów, to faktycznie powoli rosną. Dlatego też ceny tak się trzymają. W naturze Hornety podobno chowają się przed światłem i faktycznie zauważyłem, że w slabszym świetle jakby szybciej rosły. Hornety wymagają też dobrych warunków i nie lubią wysokich fosforanów.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam są nie tylko zoanthusy, choć faktycznie dominują.

Co do Hornetów, to faktycznie powoli rosną. Dlatego też ceny tak się trzymają. W naturze Hornety podobno chowają się przed światłem i faktycznie zauważyłem, że w slabszym świetle jakby szybciej rosły. Hornety wymagają też dobrych warunków i nie lubią wysokich fosforanów.

To prawda , ale z wszystkich hornetów najwolniej rosną Redhornety , blue dają radę po pare polipów w miesiącu oczywiście przy dobrych parametrach .

Jedna znajoma , która hoduje hornety , dokarmiała je codziennie bezpośrednio do mordki , i mimo to tylko blue rosły jak zwariowane , yellow i Red nie reagowały przyrostami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Pan Marcin z Extreme corals się zasmucił brakiem pomyślności reklamy bo sądami na Facebooku straszy, ciekawe czy chce dochodzić dlaczego wysłał mi inny towar, niż pokazał na zdjęciach? Hmmm :D

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.