Skocz do zawartości
Mark112

Zoanthusy zdjęcia z Waszych akwariów

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie RedHornety znajomy widział w naturze wyłącznie w cieniu, jestem pewnien że to były RH, bo widziałem na filmach które nakręcił. Kolonie były całkiem spore, jak na tak "rzadką" odmianę, na pewno po kilkaset polipów.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie RedHornety znajomy widział w naturze wyłącznie w cieniu, jestem pewnien że to były RH, bo widziałem na filmach które nakręcił. Kolonie były całkiem spore, jak na tak "rzadką" odmianę, na pewno po kilkaset polipów.

Jeśli można zapytać , gdzie występują te kolonie ? Bo w europejskich sklepach ich jak na lekarstwo i zastanawiam się czemu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu gatunków zoa w Niemczech nie kupisz , chyba , ze moja wiedza co do sklepów jest uboga .

Jedyny sklep Korallenzucht , który ma ciekawe polipy , ma ograniczoną bazę gatunków a polipy kupione tam dają wiele do życzenia . Dlatego będąc za Odrą , zamawiam nie tylko w Krakowie ale UK , Italii czy innych krajach gdzie można kupić żadkie odmiany .

Mam nadzieje , że moja odpowiedzią wyczerpałem dostatecznie Twoje pytanie .

To faktycznie Twoja wiedza Piotrze jest uboga. A korallenzucht ma bardzo duzy wybor (jedynie nie wszystko wystawia na internet) i bardzo zdrowe. Jeszcze zaden zoa od nich mi nie padl...

A w IT to gdzie zamawiasz? Bo jezdzac troche po tym kraju to zawsze od nich slysze w sklepach ze zaglebie pieknych korali to Niemcy i Holandia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu, chyba muszę wpaść do ciebie po szczepki 1 polipowe :)

Daleko do Wrocławia nie mam.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Agnieszki?

Tak, to są zoa od Agnieszki.


78ab9bd8cd58d36d8098935dd266f474u777a1209.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goblins fire.

Gdzie kupiłeś?

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Sam, jak mi się czasem odłupie nie tak jak chciałem mam kawałki skałek z przyrośniętym 1 polipem zoa ale nie przyklejam do podstawki 1 polipa bo to jest poprostu strata miejsca. Przyczepienie 1 polipa, ktory nie jest przyrośnięty do podłoża to jest jednak zupełnie inna sprawa i taką sytuację miałem na myśli - więc proszę czytać ze zrozumieniem... Żeby nie było wczoraj zrobiłem mniej więcej 250 szczepek samych zoasów więc wiem jak robić szczepki... W dalszym ciągu uważam też że kupowanie 1 -polipowych szczepek zoa jest kompletnie bez sensu, tym bardziej jeśli jest to świeżo zrobiona szczepka...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bAlRm8R.jpg

sKkqStv.jpg

aFZMscD.jpg

G4Cvy94.jpg

7DOJ9m0.jpgXJuwlXO.jpg

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

93eb59e90f5a5814b5cacc91025b2c19.jpg

Palythoa Grandis ( trochę toksyczny Zoa, nie występujący w handlu od kilku lat w EU ).

Udało mi sie go zdobyć :)

Sent from my iPhone using Tapatalk


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Goblins fire.

Gdzie kupiłeś?

Mam gobliny obok i wyglądają troszkę inaczej, ta szczepka była kupiona jako coś innego ;) niby ma to być "oompa loompa"

Import z UK.

Sam, jak mi się czasem odłupie nie tak jak chciałem mam kawałki skałek z przyrośniętym 1 polipem zoa ale nie przyklejam do podstawki 1 polipa bo to jest poprostu strata miejsca. Przyczepienie 1 polipa, ktory nie jest przyrośnięty do podłoża to jest jednak zupełnie inna sprawa i taką sytuację miałem na myśli - więc proszę czytać ze zrozumieniem... Żeby nie było wczoraj zrobiłem mniej więcej 250 szczepek samych zoasów więc wiem jak robić szczepki... W dalszym ciągu uważam też że kupowanie 1 -polipowych szczepek zoa jest kompletnie bez sensu, tym bardziej jeśli jest to świeżo zrobiona szczepka...

Polip ze zdjęcia został zakupiony za ponad 150zł, teraz mam trzy. Dla mnie większy sens ma strata miejsca i klejenie pojedynczych polipów, niż płacenie 500zł za małą szczepkę.

Mam tez inne kolonie wyhodowane z pojedynczego polipa, za które musiałbym zapłacić ponad 1000zł w obecnej formie.

Tak to działa w USA, UK i innych częściach świata.

Patrzysz na kolekcjonowanie czegoś z perspektywy masowej produkcji.

93eb59e90f5a5814b5cacc91025b2c19.jpg

Palythoa Grandis ( trochę toksyczny Zoa, nie występujący w handlu od kilku lat w EU ).

Udało mi sie go zdobyć :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Grandisy można kupić bez problemu w UK za około 20funtów polip.

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8cd99e0b4fad47cc35decab0301b2d28.jpg

Moja mała kolekcja nic specjalnego ale powoli powoli :)

Sent from my iPhone using Tapatalk


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bAlRm8R.jpg

sKkqStv.jpg

aFZMscD.jpg

G4Cvy94.jpg

7DOJ9m0.jpgXJuwlXO.jpg

Witam

Piękne fotki , jakim sprzętem robione?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Telefon Samsung S7 ;)

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera chyba zacznę pogarszać jakość bo zamiast "ładne zoa" (czy na innych forach" ładne krewetki ") to zawsze że fotki ładne :on2long: .

Tu trochę zoa z wieczorka .

qcwV8J6.jpg

Foto from S7 EDGE


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajka takie male szkiełko pod zoa tylko . Marzy mi sie takie jako drugie . Bez ryb etc .

Piękne zoa ( zeby nie było ).

Sent from my iPhone using Tapatalk


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Cholera chyba zacznę pogarszać jakość bo zamiast "ładne zoa" (czy na innych forach" ładne krewetki ") to zawsze że fotki ładne :on2long: .

Tu trochę zoa z wieczorka .

qcwV8J6.jpg

Foto from S7 EDGE

Ładny filtr w mądrym telefonie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b3e7581873d2908b422f8b6a277c8290.jpg

Ot taka nowość na koniec roku w akwa :)

Sent from my iPhone using Tapatalk


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.