Skocz do zawartości
Mark112

Zoanthusy zdjęcia z Waszych akwariów

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też niewiele zoaskow. Ale fire and ice mam ładne :) i załapały się jeszcze dwie małe kolonie innych w tym ultra fluo pomarańczowe :)

ede0f4f7dc1faff1097b6c8b24a305c7.jpg
df3c9363401d71fd6ea0c56d3d5a81cd.jpg

No i jeszcze fajna kolonia mi rośnie Blue Chocolate
502c78a4a0214c2d107f4355745022b0.jpg

A takie dziś wpadły maluszki Blue Green Smile i Green Hulk (jeśli nie pomieszalam nazw ;) )
0cd01948df1f301abf691ceeba4f295b.jpg

Uwielbiam zoaski i będę sobie teraz piasek malować nimi :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepki od Jadwigi?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczepki od Jadwigi?


Te na plugach tak, od JM.

Te ultra fluo spróbuję lustrzanka chwycić bo komórka wysiada jak robię macro ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ledy. Muszę lustrzankę wyjąć a akurat szafę koncze odnawiać (jestem kobietą wielu talentów [emoji6] ). Jak zdarze to coś strzelę dziś [emoji4]

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2017 o 20:40, Areya napisał:

Nie, ledy. Muszę lustrzankę wyjąć a akurat szafę koncze odnawiać (jestem kobietą wielu talentów emoji6.png ). Jak zdarze to coś strzelę dziś emoji4.png

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Areya, gdzie te zdjęcia pomarańczowych zoa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mea culpa. Zapomniałam. Postaram się dziś nadrobić

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41700a3f5632c7816c6eb1337fa9cbb7.jpg

0dbbb2abc1e4f6c95df9b3744ce73fdb.jpg

3cd7ded81fad1994befbacf95e495582.jpg

Strzały z jabłka ale cos tam widać !


Sent from my iPhone using Tapatalk

af5db8a216a61845b6c7ebf370a6c4ed.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2017 o 16:25, Areya napisał:

Mea culpa. Zapomniałam. Postaram się dziś nadrobić

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Przypominam o zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są, ale lipne bo zgubiłam ładowarkę do lustrzanki [emoji4]

To te z przodu - pomacane więc nieco zafoszyły stoją między szczepkami. Może za artyzm zero ale ładne są dranie [emoji4] w środku czerwone z granatem. Na żywo dużo bardziej świecą...

32fe9fc1ab3cdabd794413e6cea2c84b.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne tylko pozazdrościć ;)


d9648d62b25ac33bac728d82c47a4ba6u1572a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

photo_editor_1485107613129_resize.jpgphoto_editor_1485107574505_resize.jpg

photo_editor_1485107631524_resize.jpg

A to moje, chociaż mam małe problemy z nimi bo dziś odpadł jeden polip, trochę chyba same zanikają. Za miesiąc mam przesiadkę na większy zbiornik i mam nadzieję że czegoś nie uśmierce.

photo_editor_1485107501417_resize.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze i drugie wyglądają ciekawie, znasz ich nazwy może?

Wysłane z Tapatalka

Pierwsze i drugie wyglądają ciekawie, znasz ich nazwy może?
Czy te zielone należą do grupy "people eater"? Chyba zdjęcia słabo oddają kolory.

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisane były tylko te z trzeciego zdjęcia blue hornet, dwa pierwsze zdjęcia były opisane tylko zoanthus sp, te lekko pastelowe różowe wykupiłem ostatnie po 15zł za polip, reszta po 5zł za polip, kupiłem w JonaFish,, każda szczepka miała przynajmniej jeden polip więcej, chociaż te blue hornet są malutkie i nie bardzo chcą się napompować ale trzymam kciuki bo są super niebieskie z zielonym środkiem.

Postaram się zrobić fotkę lustrzanką może ktoś je rozpozna. Mam jeszcze kilka zamówionych ale czekają na odpowiednie warunki antmosferyczne.

Zakichane asteriny mi  podgryzają polipy, w nocy staram się odłowić jak najwięcej i odklejam je od polipów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy blue hornet ma srebne oczko(Electric Blue Halo)z źółtą obwódką, tylko co druga rzęsą(tentacles) jest zółta.

To co ma Jona przypomina "african blue steel".

f20f14d10962c24dda7148faad91ca90.jpg

People eater'y mają zawsze fluo zielone mordki, dyski występują w wielu wariantach barwnych.

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia Wednesday, January 13, 2016 o 21:57, Mark112 napisał:

Macie może jakieś sprawdzone jedzonko dla Zoa. Ja daje do zbiornika kostkę czerwonego planktonu i mrożonki. Ale myślę że to nie wystarczające. Co używacie i co jest sprawdzone.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmienie nie jest potrzebne, sprawdzony pokarm to Reef roids. Używałem też Fauny Marin, kiedyś zoasy fajnie reagowały na niego.

Jeśli zoaski słabo wyglądają to popracuj nad światłem i przepływem.

Z mrożonek możesz spróbować wrotek.

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przyszły nowe szczepki więc się chwalę.

Ja dodaje do wody AF Amino Mix, H2Ocean pro+, coral colors B

 

 

20170222_182620_resize.jpg

20170222_182645_resize.jpg

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.