Skocz do zawartości
Robert-reef

Ile czasu można trzymać babkę kopiącą bez piachu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie jak w temacie.

Kupiłem babkę Cryptocentrus cintus i wpuściłem ja do szczepkarium gdzie nie mam piasku.

Szczepkarium traktuje jako takie akwarium przejściowe/kwarantannowe i pewnie będe chciał tam potrzymać babkę ze 2-3 tygodnie.

Czy będzie się męczyć bez piasku? Jak długo można ją trzymać w takich warunkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc jej instynktem jest kopanie i przezuwanie piasku, na pewno nie padnie, bo to nie jest instynkt warunkujący przetrwanie.

Musi na pewno jesc i byc ogolnie dobrej kondycji


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinctus nie jest kopiacą babką, tylko symbiotyczną. Mojemu czasem się zdarzy, że nabierze piachu w pyszczek, ale bardzo rzadko. Lubi siedzieć pod skałką. Jeśli nie masz pokrywy nad szczepkamium to jest duża szansa, że wyskoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod wątek. Czy granulacja 1-2mm nie będzie za duża dla babek ? Miałem kiedyś taki drobny i przeklinam go do dziś . Wszystko pływało po akwarium. Który gatunek jest najlepszy ? strigata valenciana strasznie rozrzucała mi piasek po akwa (głównie na skały).


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam valencine i gruby piach 2-5mm, przesiewa go bez problemu, mam wrażenie że żwir też by przesiała.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam valeciennea wardii, niestety, wyskoczyła mi z akwarium, nie mogę jej odżałować :( Nie robiła zadymy w akwarium, jedynie pierwsze dni pokopała trochę jamek, wtedy spod ogona trochę leciało na skały. Potem całe dnie spędzała na przesiewaniu, robiła to przy dnie, nie sypiąc po skałach. Na pewno kupie taką drugą, jak już odpalę większe akwarium.

Ja mam akurat bardzo drobny żwirek koralowy, najdrobniejszy na wage z erybki i nie ma z nim kłopotu, nic mi nie pływa po akwarium. Babka spokojnie da sobie radę tez z 2-5 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cintus bez problemu sobie poradzi bez piachu bonjak wyzej napisali to babka symbiotyczna


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nika napisał i zgadzam się z nim w pełni, że bez pokrywy może szybko wyskoczyć, ja w ten sposób "pozbyłem się" już trzech egzemplarzy :((


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli którą wybrać ? Nie robi burzy piaskowej, nie wyskakuje z akwa ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich, co nie wyskakują :( Cinctusa ostatnio zbierałam z podłogi, wyskoczył na szczeście, gdy byłam w pokoju i patrzyłam na niego z daleka, czy łapie pokarm. Przy włączonej lampie i zakrytej szybą powierzchni. Po wlaniu pokarmu położyłam krzywo tę szybę, była szparka ze 3 mm. Siedział sobie grzecznie na piachu i nagle wyskoczył jak torpeda, idealnie trafiając w te szparę, nie wiadomo czemu. Nic go nie wystraszyło, tak po prostu sobie wyskoczył. Wiele ryb, nie tylko babki kończą często na dywanie. Mandaryny tez podobno skaczą namiętnie. U mnie na wieczna rafę oprócz babki trafiły tez dwa błazenki, które również znalazły gdzieś jakąś małą szparę między szybą nakrywową a akwarium. Nie wiem, jakim cudem nie wyskakują ryby w sklepie, kiedy tam chyba nawet korony nie ma, akwaria są całkiem odkryte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są Amblygobius phalaena świetna babka nie skacze i kopie z umiarem. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byle daleko od wszelkich amblygobiusow kopia i sypia wszedzie a szczegolnie po koralqch przerabialem to chcesz spokojna kup cos z rodziny vallencienea np sexguttata puellaris wardi byle nie strigata


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byle daleko od wszelkich amblygobiusow kopia i sypia wszedzie a szczegolnie po koralqch przerabialem to chcesz spokojna kup cos z rodziny vallencienea np sexguttata puellaris wardi byle nie strigata

To moja jest chyba wyjątkowa a jak poprosisz o pomoc na przykład w erybce to też Ci ją polecą ja szukałem właśnie w ten sposób i dlatego padło na nią bo nie ma myśli samobójczych i nie sypie wszędzie gdzie się da a jak już to naprawdę bardzo rzadko jej się to zdarzy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kupiles wyjatkowy egzemplarz ja przerabialem 3 takie babki i za kazdym razem nabieraly piach plynely ku powierzchni i sypaly po skale i koralach...poczekaj twoja tez zacznie;)


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. To mój 3 Cintus. Dwa wyskoczyły a jednego zjadła Eunica. Jak ten mi wyskoczy to sobie daruje tą piękną babkę.

Przy okazji, Jak bym ją potrzymał w tym małym 100 litrowym szczepkarium do czasu aż kupię krewetkę symbiotyczną i wpuścił tą krewetkę do Babki to jest duża szansa że się zakumplują? Czy w dużym akwarium też by się odnaleźli i zaprzyjaźnili?

Jaka krewetka była by najlepszą parą dla Cintusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam babkę z krewetką alpheus bellulus odnaleźli się 5 minut po wpuszczeniu. Ciekawa parka w obserwacji, chociaż w następnym akwarium już ich nie wpuszczę.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta krewetka nie morduje Ci ślimaków, krabow, czy innych krewetek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.