Skocz do zawartości
centka

poproszę o identyfikacje szkła... optiwhite?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

pewnie to że jest 100 gatunków szkła i nie da się odróżnić :)

oryginalnego szkła opti-pilkingtona od chińskich podróbek

zostaje tylko zaufanie i rzetelność :)

nie nie o tym pisałem - zacytuję kawałek :

"Pokaż mi choć jednego sprzedawcę który klei zbiornik na zamówienie

i żeby zarobić kilka stówek "bokiem" sklei z innego szkła ... narażając się na reklamację / zwrot kosztów / proces o oszustwo"

i dlatego też radziłem w 1 poście żeby zerknął na rachunek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u9Lhxkf.jpg

połączenie opti / float

nie potrzeba żadnych podkładek,światła itp.

Ooo ;) moje stare akwarium ;)

Potwierdzam front opti reszta float od LLS

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha ha jaki ten świat mały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu coś na czym się znam...

Chce powiedzieć że to co nazywa się potocznie float (bo teraz to każde szkło jest produkowane metodą float, tak, tak nawet OW) odchodzi do lamusa bo już większość hut szkła produkuje szkło z obniżoną zawartością żelaza, gdzie faktycznie ciężko jest rozróżnić różnice w odcieniu (nawet ja mam z tym problem mimo że zawartość żelaza jest ponad 5x większa jak w OW, a im szkło cieńsze tym gorzej). Niemniej jednak urządzeń laboratoryjnych nie da się oszukać i można sprawdzić skąd szkło pochodzi.

Ja za swojej strony dodam że widziałem wiele zbiorników i muszę przyznać że zazdroszczę Bartkowi baniaka, a Przemkowi gratuluję świetniej roboty i pięknego wykonania. I szkoda tylko że mieszkam na drugim końcu Polski bo na pewno zamówił bym baniak u Przemka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sugerowałam, że byc może to Guardian, ale na zdjęciu na prawdę widać dość mocna zieleń. Jak widac nie ma co sądzić po zdjęciach, aparat potrafi kłamać. Skoro wykonawca się wypowiedział, to ja odszczekuję swoje słowa i zwracam mu honor. Nie było wiadomo, że to od Przemka, póki się nie wypowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sugerowałam, że byc może to Guardian, ale na zdjęciu na prawdę widać dość mocna zieleń.

ta sie dzieje kiedy akwarium nie jest z jednego gatunku szkła,

gdyby był czarny silikon, było by calkiem inaczej :)

@Ral e, mam od Przemka drugie duże akwarium, i naprawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to akwarium gdzie niektórzy forumowicze zakwestionowali z jakiego szkła jest akwarium, Ja Waldek czekam i dalej wierzę w Twoją uczciwosc.

924ed6fea00b6fb6.jpg


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek coś się tak przyssał do mnie i oburzył

to jest forum tak? i każdy może wyrazić swoją opinię nie

nie wiedziałem przeciez że to twoje akwarium ,tak jak to ostatnio podejrzewasz i wszystkie posty na temat szkła poruszane to,jak atak na ciebie

po prostu na fotce co ją wkleił kolega z forum jest tak zielone szkło że napisałem zwykły float tak? no i co z tego?

to jest powód żeby na mnie wieszać psy ? że jestem wszystko wiedzący albo wpłacać gdzieś pieniądze? hehehu chyba żartujesz ?

nie masz co z forsą robić to wpłacaj :thumbup:

a co do Jacka to też jest moja opinia że gdybym robił akwarium tak duże, to nie wyglądało by jak 3 drzwiowa przewrócona szafa babcina

i to też nie była (jak ci się może wydawać) przycinka do ciebie,tylko do pomysłodawcy tak?

przecież sam nie wymyslasz ludziom wymiarów

na fejsie ci napisałem moje tylko zdanie to też wykasowałeś

Przemek,nic do ciebie nie mam

podoają mi się twoje akwaria,więc nie wiem skąd ten atak

tutaj moje szkło 15mm przed sklejeniem 4 lata temu,widać różnice pomiędzy taflami? widać

bo na fotce kolegi wyżej nie widać

post-9905-0-07344500-1453792201_thumb.jpeg

ps.Przemek ,jestem bardzo uczciwym człowiekiem :)

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że akwarium jest od Pana Przemka bo w przypadku gdyby było to zwykłe szkło, zrobił bym komuś antyreklamę a tego bardzo nie chciałem. Tak czy siak jest to na 100% OW i do tego ze wszystkim ścianami (a nie tylko 3 jak zamawiałem), za co jestem bardzo wdzięczny. Jak się wpisze w google "szkło optiwhit" to grafika pokazuje je jako zupełnie białe na krawędziach- to mnie trochę zmyliło- stąd ten temat z prośbą o identyfikacje.

Być może głównym powodem tej sprzeczki jest fakt że nie napisałem jakim aparatem robiłem te fotki.

A mianowicie mam aparat Fujifilm FinePix s9600- jak go dostawałem na 18stkę był to sprzęt z górnej półki... no ale teraz chyba robią lepsze aparaty :p


fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przemek coś się tak przyssał do mnie i oburzył

to jest forum tak? i każdy może wyrazić swoją opinię nie

nie wiedziałem przeciez że to twoje akwarium ,tak jak to ostatnio podejrzewasz i wszystkie posty na temat szkła poruszane to,jak atak na ciebie

po prostu na fotce co ją wkleił kolega z forum jest tak zielone szkło że napisałem zwykły float tak? no i co z tego?

to jest powód żeby na mnie wieszać psy ? że jestem wszystko wiedzący albo wpłacać gdzieś pieniądze? hehehu chyba żartujesz ?

nie masz co z forsą robić to wpłacaj :thumbup:

a co do Jacka to też jest moja opinia że gdybym robił akwarium tak duże, to nie wyglądało by jak 3 drzwiowa przewrócona szafa babcina

i to też nie była (jak ci się może wydawać) przycinka do ciebie,tylko do pomysłodawcy tak?

przecież sam nie wymyslasz ludziom wymiarów

na fejsie ci napisałem moje tylko zdanie to też wykasowałeś

Przemek,nic do ciebie nie mam

podoają mi się twoje akwaria,więc nie wiem skąd ten atak

tutaj moje szkło 15mm przed sklejeniem 4 lata temu,widać różnice pomiędzy taflami? widać

bo na fotce kolegi wyżej nie widać

post-9905-0-07344500-1453792201_thumb.jpeg

ps.Przemek ,jestem bardzo uczciwym człowiekiem :)

Toż to Guardian jest,widać odrazu! ;D

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez onestone (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... edyta.... do tematu nic nie wniosłem, a piany niepotrzebnie nabiłem...

Sytuacja ze szkłem się wyjaśniła i "git majonez".

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że akwarium jest od Pana Przemka bo w przypadku gdyby było to zwykłe szkło, zrobił bym komuś antyreklamę a tego bardzo nie chciałem. Tak czy siak jest to na 100% OW i do tego ze wszystkim ścianami (a nie tylko 3 jak zamawiałem), za co jestem bardzo wdzięczny. Jak się wpisze w google "szkło optiwhit" to grafika pokazuje je jako zupełnie białe na krawędziach- to mnie trochę zmyliło- stąd ten temat z prośbą o identyfikacje.

Być może głównym powodem tej sprzeczki jest fakt że nie napisałem jakim aparatem robiłem te fotki.

A mianowicie mam aparat Fujifilm FinePix s9600- jak go dostawałem na 18stkę był to sprzęt z górnej półki... no ale teraz chyba robią lepsze aparaty :p

no ,tym bardziej nie kumam ataku Przemka,jesli to nie jego szkło

napisałem jedno zdanie tak jak zresztą inni a szum jak przy zawaleniu World trade center

ja czasami wcale się nie dziwie po rozmowach telefonicznych ,że wielu starszych już uczestników forum nie ma ochoty już pisać na forum,naprawde przestaje mnie to dziwic

Toż to Guardian jest,widać odrazu! ;D

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

o tu następny głupi zaczepny wpis,ależ się napisał koleżko

snapback.pngUżytkownik grzegorz88wroc dnia 24 stycznia 2016 - 20:37 napisał

attachicon.gifScreenshot_2016-01-24-20-34-38-1-1.png

Nad akwa nie ma czipleda to Waldi mógł nie widzieć, no i wymiar nie ten...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

i kolejny głupkowaty wpis

koleżko trzeba było poświęcić czas ,pomyśleć wyłożyć kase na ledy ,zrobić lampę

i poczekać kilka lat czy fajnie ,czy warto ,czy wszystko rośnie

nie masz zielonego pojęcia nad iloma baniakami już wisi lampa chipled

a narazie ugryz się w język zanim coś głupiego chlapniesz

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....najważniejsze żeby było szczelne :D

to tak dla rozluźnienia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ahahaha nie wierzę,patrzę dzisiaj na facebook, to na dodatek po cichaczu Pan Szklarz Przemek usunął mnie ze znajomych :w00t:

ale musiałem narozrabiać hehe

chyba flaszke obale dzisiaj ze smutku

naprawdę dorosłe i na poziomie są zachowania

a tak naprawdę śmieszne i dziecinne

pozdrawiam Przemku :)

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... edyta.... do tematu nic nie wniosłem, a piany niepotrzebnie nabiłem...

Sytuacja ze szkłem się wyjaśniła i "git majonez".

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wulgaryzmy są dopiero w ostateczności ,jak już ręce opadają i nie masz sił tłumaczyć w koło tego samego

i gdy ktoś 10 razy o tmym samym pisze,i dalej nakręca to koło,nie wiadomo po co

wtedy nie pozostaje napisać nic innego jak

o kyrje elejson :sweat:

albo?

oczywiście ,masz rację


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ahahaha nie wierzę,patrzę dzisiaj na facebook, to na dodatek po cichaczu Pan Szklarz Przemek usunął mnie ze znajomych :w00t:

ale musiałem narozrabiać hehe

chyba flaszke obale dzisiaj ze smutku

naprawdę dorosłe i na poziomie są zachowania

a tak naprawdę śmieszne i dziecinne

pozdrawiam Przemku :)

Żalisz się czy chwalisz ? :D

Może Pan szklarz nie chciał na FB Pana "wszystko wiem najlepiej", jego prywatna sprawa kogo ma w znajomych...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grzegorz88wroc (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Waldku ,ale nie odpowiada Twoja osobowość w moich znajomych na FB. Jeśli piszesz że usunąłem kiedykolwiek Twój komentarz na fb to kłamiesz .

Próbujesz błyszczeć w różnych tematach,niestety nie wychodzi Ci to .Mam prośbę, skoro jesteś aż tak dobry to nie zadawaj mi pytan na priv jaki silikon jest najlepszy .Czuję się zmieszany,ponieważ na gruncie prywatnym prosisz o poradę,natomiast publicznie wendeta ........

Twój problem polega na tym że, piszesz dość często coś, bez zastanowienia ,nie patrząc na innych . To takie egoistyczne, nie sądzisz ?

Edytowane przez LLS (wyświetl historię edycji)

Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi Waldku ,ale nie odpowiada Twoja osobowość w moich znajomych na FB. Jeśli piszesz że usunąłem kiedykolwiek Twój komentarz na fb to kłamiesz .

Próbujesz błyszczeć w różnych tematach,niestety nie wychodzi Ci to .Mam prośbę, skoro jesteś aż tak dobry to nie zadawaj mi pytan na priv jaki silikon jest najlepszy .Czuję się zmieszany,ponieważ na gruncie prywatnym prosisz o poradę,natomiast publicznie wendeta ........

Twój problem polega na tym że, piszesz dość często coś, bez zastanowienia ,nie patrząc na innych . To takie egoistyczne, nie sądzisz ?

no to jeszcze raz,o kyrje elejson bo ręce opadły

no więc chyba z żalu się napije,nie ma cię na fejsie,bo widzisz Przemku,przyjaciół się ma kilku a znajomych tysiące

co do kłamstwa ,jestem za poważny żeby kłamać ,z takimi pierdołami,wykasowałeś i tyle

bo napisałem o szafie 3 drzwiowej

dziecinada

i pamiętaj nigdy nie chce błyszczeć po prostu piszę co myślę nie podpinam ani nie słodzę pod innych nie mając własnego zdania

a jak komuś sie nie podoba niech nie czyta tyle

pytanie o silikon było podchwytliwe ,bo na swojej stronie masz sakiś silikon z castoramy więc spytałem jakiego używasz,bo znam konkretne silikony

a publicznie nigdy,przenigdy się do ciebie nie przyczepiłem,udowodnij to!

pisać można dużo ale trzeba myśleć jak się coś czyta nie sądzisz?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie LLS i Waldi strasznie mi się nie podoba że w większości tematów w których się wypowiadacie po chwili robi się syf jak na starym siporaxie. Bardzo Was obu proszę (i upominam oficjalnie zarazem) o niezaśmiecanie tematów.

Proszę również nie odpowiadać na tego posta

Dziękuje serdeczne liczę na rozsądek i wyrozumiałość

Wasz Walker...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykład akwarium o wym 180x70x70 z pionowymi szybami optiwhite. Jak widać czym mniejsza formatka, tym szkła optycznie jest jaśniejsze .Komin natomiast odróżnia się zieloną poświatą (float).

DSC00340.jpg


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.