Skocz do zawartości
demono1

kto z forumowiczów robi odpieniacze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to niezle robi-il odpieniacze Seb nie mylic z Sebastianem to inna osoba !!

Odpieniacz potocznie zostal nazwany Franek wiec poszukaj o poczytaj bo to b.dobry sprzet


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te pienidła Twistmana na stronie i zastanowiła mnie gwarancja. Napisane jest 12 miesięcy .


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem te pienidła Twistmana na stronie i zastanowiła mnie gwarancja. Napisane jest 12 miesięcy .

Podaj stronkie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie narazie.na to nie stac :) super odpieniacze ale $$$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbieram graty.

Mam nadzieje ze odpieniacz będzie dobrze działał. Do wykonania nie mam zastrzeżeń.

Ja też na początku nie miałem zastrzeżeń dopiero po kilku tygodniach użytkowania zaczęły się problemy bo odpieniacz zaczął się rozpadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie dalej garazowe odpieniacze, nie dość że bez gwarancji, to czeka się na nie jak na wiosnę.

Nigdy wiecej,w dobie tanich kredytów z braku kasy wolał bym rozłożyć na raty i kupić dobry nowy sprzęt na gwarancji.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej to gówno - szukaj na targowisku firmowych jak nie masz na nowy


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d9e6c256d864a41ba98d7d18b74d0b29.jpg

Proszę bardzo :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pięknie wyglada ale :

Po 1 przerost formy nad treścią . Przepłaciłeś bo do twojego akwarium wystarczy WS200 pare groszy by Ci w kieszeni zostało. Ale to dopiero początek.

Po 2 najpierw Ci odpadnie ten uchwyt trzymający rurkę do regulacji piany . Przy pierwszych kreceniach odklei Ci się od głównej rury.

Po 3 nieszczelność tych odpieniaczy .

Przepraszam za pesymistycznie podejście ale kupiłem body WS 200 i d*py nie urywa.

Pewnie ,że fajnie , że ktoś umie zrobić taki odpieniacz. Ale szczegóły wykonania pozostaiają dużo do życzenia.

Dla autora tematu apel. Kup sobie używany firmowy odpieniacz ( bo widzę , że byś chciał nowy i za groszę-ale cudów nie ma dobre musi kosztować) body 150mm na pompię AB2000/1 lub jakiś Tunze albo ATI i będziesz miał tanio i dobrze .

Taka moja refleksja .

Pozdrawiam

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej to gówno - szukaj na targowisku firmowych jak nie masz na nowy

Ok dzieki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyglada ale :

Po 1 przerost formy nad treścią . Przepłaciłeś bo do twojego akwarium wystarczy WS200 pare groszy by Ci w kieszeni zostało. Ale to dopiero początek.

Po 2 najpierw Ci odpadnie ten uchwyt trzymający rurkę do regulacji piany . Przy pierwszych kreceniach odklei Ci się od głównej rury.

Po 3 nieszczelność tych odpieniaczy .

Przepraszam za pesymistycznie podejście ale kupiłem body WS 200 i d*py nie urywa.

Pewnie ,że fajnie , że ktoś umie zrobić taki odpieniacz. Ale szczegóły wykonania pozostaiają dużo do życzenia.

Dla autora tematu apel. Kup sobie używany firmowy odpieniacz ( bo widzę , że byś chciał nowy i za groszę-ale cudów nie ma dobre musi kosztować) body 150mm na pompię AB2000/1 lub jakiś Tunze albo ATI i będziesz miał tanio i dobrze .

Taka moja refleksja .

Pozdrawiam

No to mnie nie pocieszyłeś...

No cóż najwyżej zostanie jako zapas...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszyłeś...

No cóż najwyżej zostanie jako zapas...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie jest i pieni ale boję się go dotykać , żeby coś nie odpadło :)

Wyciąganie kubka z odciekiem z body to też ryzyko, że ułamie jeden z 4 zacisków.

Już uszczerbiłem jeden :( może ja taki niezręczny jestem. Albo mam złe przyzwyczajenia.

Miałem H&S i można było tym body gwoździe wbijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyglada ale :

Po 1 przerost formy nad treścią . Przepłaciłeś bo do twojego akwarium wystarczy WS200 pare groszy by Ci w kieszeni zostało. Ale to dopiero początek.

Po 2 najpierw Ci odpadnie ten uchwyt trzymający rurkę do regulacji piany . Przy pierwszych kreceniach odklei Ci się od głównej rury.

Po 3 nieszczelność tych odpieniaczy .

Przepraszam za pesymistycznie podejście ale kupiłem body WS 200 i d*py nie urywa.

Pewnie ,że fajnie , że ktoś umie zrobić taki odpieniacz. Ale szczegóły wykonania pozostaiają dużo do życzenia.

Dla autora tematu apel. Kup sobie używany firmowy odpieniacz ( bo widzę , że byś chciał nowy i za groszę-ale cudów nie ma dobre musi kosztować) body 150mm na pompię AB2000/1 lub jakiś Tunze albo ATI i będziesz miał tanio i dobrze .

Taka moja refleksja .

Pozdrawiam

Dzieki :) moze ten http://erybka.pl/product-pol-9060-Deltec-SC-1351.html. i wymiary pasoja do komory w ktorej bedzie :-) :-) :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pieni WS250 ponad miesiąc. Materiały grube i solidne. Nie wiem czym musiałbym w niego przypierdzielić, żeby coś opadło. Może sebastek udoskonalił sprzęt bo robi nie od wczoraj. Ja jestem zadowolony.

post-9489-0-60024600-1454198284_thumb.jpg


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze nowe tunze 9004 do 200l styka i jest nieslyszalny jedyny minus ze kubek jest maly pozatym cena wykonanie i sprawnosc TipTop

Edytowane przez Normad (wyświetl historię edycji)

500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie pieni WS250 ponad miesiąc. Materiały grube i solidne. Nie wiem czym musiałbym w niego przypierdzielić, żeby coś opadło. Może sebastek udoskonalił sprzęt bo robi nie od wczoraj. Ja jestem zadowolony.

Nareszcie dobra opinia :)

Też jestem dobrej myśli


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyglada ale :

Po 2 najpierw Ci odpadnie ten uchwyt trzymający rurkę do regulacji piany . Przy pierwszych kreceniach odklei Ci się od głównej rury.

Czemu ma się on odkleić? To chodzi bardzo płynnie bez żadnych oporów. Chyba, że ktoś tej rury będzie używał do "dźwigni" przy dokręcaniu kubka po myciu. to sam się prosi o kłopoty wtedy. Innej metody nie widzę, żeby to urwać.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Po 2 najpierw Ci odpadnie ten uchwyt trzymający rurkę do regulacji piany . Przy pierwszych kreceniach odklei Ci się od głównej rury.

Po 3 nieszczelność tych odpieniaczy ."

A międzyczasie odkleją ci się jeszcze uszy, które trzymają body do podstawy odpieniacza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dobra opinia :)

Też jestem dobrej myśli

U mnie pieni od października 2015, naprawdę solidny odpieniacz. Nie mam żadnych problemów, o których tutaj mowa.

Więc jak ktoś pewnie szarpie lub ma delirkę, to pewnie co nieco odłamuje :D

A tak na poważnie, jakbym miał brać kolejny odpieniacz, to tylko sebastek.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega napisał wyżej ze sa tez zadowolone osoby :-) pisalem z erim i narazie chodz by chciał a ma sporo roboty to i.tak nie zacznie bo nie ma dostepnych pomp Jebao 2000 zostane chyba przy tym w erybce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na Vertex omega 130 i 150. Może spodoba się Tobie.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem,ze Vertex Omega lubi przelewac, bo podobno pompa za mocna do tego Body. Jak juz cos to 150.

Zeby nie było łatwo to rozwaz jeszcze Nyos Quantum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu na Targowisku sobie stoi cichutki odpieniaczyk, prawie w cenie pokazanego Delteca..., ale go przerasta o klase i uzytymi materialami i wykonaniem i wydajnoscia.

7DoeoDf.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś na Vertex omega 130 i 150. Może spodoba się Tobie.

Zaraz zobacze :)

A patrzyłeś na Vertex omega 130 i 150. Może spodoba się Tobie.

Nie zmiesci sie do przegrody:(

A tu na Targowisku sobie stoi cichutki odpieniaczyk, prawie w cenie pokazanego Delteca..., ale go przerasta o klase i uzytymi materialami i wykonaniem i wydajnoscia.

7DoeoDf.jpg

Odpieniacz juz widziałem :-) :-) super wykonanie ale do przegrody ktora ma tylk 16x44 nie wcisne go :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.