Skocz do zawartości
waldek123blau

POKOLCE w akwarium Obecnie 2350l w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

moje obecne to 4 w kolei ale się nie palę, czekam cierpliwie. od roku się nad obsadą zastanawiam. Miało być ok 800l ale jest niecałe 600 bo dobra cena była a i żona miała lekkie obawy wiec ustąpiłem.

Jak będzie takie duże to i 10 pokolców w nim możesz trzymać


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem dlatego nie odpuszczam tematu. Chcę dowiedzieć się jak najwięcej a moje dotychczasowe 800 litrowe akwarium traktuje jako poligon doświadczalny. Wiem że w nim syn też chce mieć coś z pokolców a jak podrosną to przerzucimy do mojego większego

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz problem w tym ze w 800 l bedziesz mial max np 4 pokolce. W nowym juz z 10, tylko czy jak bedziesz dokupowal to sie nie pozabijaja i czy uzupelnisz duzy baniam mala ryba czy duza a jak duza od prywaciarza to juz moze byc problem. Lepiej odpal i zakup docelowa obsade


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że problemem nie jest litrarz ale przede wszystkim długość. Pokolce muszą się wyplywac. Ja naprzyklad nie mogę się doczekać jak wpuszcze mojego naso do nowego baniaka teraz jest w 110 cm a idzie niedługo do 180 cm. Już widzę jak zaciesza ;) hehe

Pozdrawiam


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje dotychczasowe 800 litrowe akwarium traktuje jako poligon doświadczalny.

W tym przypadku wyniki badań i pełna dokumentacja jest na forum, poligon doświadczalny w twoich ustach brzmi jak eksterminacja ........ zwłaszcza że już podobno miałeś zbiorniki i tak wiele czytasz...To są zwierzęta Akwarystykę traktujesz totalnie przedmiotowo.

A że chcę uzyskać wiedzę nie ma w tym nic strasznego!

od kilku lat jestem na forum i poznałem to i owo

moje obecne akwarium to już trzecie morskie

Gdybyś naprawdę przeczytał wszystko od początku

nie pisz bzdur, musisz czytać ze zrozumieniem!

A ten co nigdy nie miał 2 czy 3 pokolców w jednym baniaku nie jest w stanie niczego podpowiedzieć

Oczywiście

Jasne

Nie dziwne kiedy prawie każda decyzja włącznie z rybami jest zła.

Warto czytać

Chyba już wszyscy muszą czytać ze zrozumieniem, bo wychodzi na to że tylko ty wszystko rozumiesz i wiesz.

Nie każdy historyk był na wojnie ale gwarantuje ci że wiedzę ma większą niż ty.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo słaby przykład na filmiku w linku poniżej ale pokazujący, że jak ryby nie mają warunków do stworzenia terytorium to go nie tworzą. Kilkanaście lat hodowałem Tropheusy i zasada była podobna im więcej ryb tym większy spokój.

Edytowane przez gentelman (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście

Jasne

Nie dziwne kiedy prawie każda decyzja włącznie z rybami jest zła.

Warto czytać

Chyba już wszyscy muszą czytać ze zrozumieniem, bo wychodzi na to że tylko ty wszystko rozumiesz i wiesz.

Nie każdy historyk był na wojnie ale gwarantuje ci że wiedzę ma większą niż ty.

Człowieku pomyliłeś fora - te jest akwarystyczne!!!

Co do tematu wnoszą twoje wypociny?

O jakich i czyich decyzjach piszesz?

Zadanie pytania na forum nie przesądza nic!

Nadal w moim szkiełku pływają 2 małe pokolce!!!!!

Gdybym wszystko rozumiał i wiedział to nie było by tego tematu.

Jak masz coś do mnie to nie zaśmiecaj forum tylko napisz na priva co cię boli,

Ja na pewno cię wysłucham i odpiszę.

po prześledzeniu twoich wpisów na forum z ostatniego miesiąca pomijając mój temat wiem czego się mogę spodziewać:

np w temacie Opakowanie red Sea salt piszesz cytuje: " Jakiś czas temu za niewygodne pytanie ktoś tam groził sądem.A ten post trochę sugeruje zniesławienie to podchodzi pod 212 kodeksu karnego. "

lub w temacie; Czy zostanę wyrzucony z forum za wyrażanie własnego zdania? piszesz cytuje:" Dostawałem już info od kilku użytkowników forum że damian groził na pw.

Nie mam tu pretencji do innych właścicieli AF ale damian unosi cię fantazja, od początku właśnie o to chodzi że nie tyle ile publicznie się ośmieszasz to robisz to też na pw. Może nieco więcej merytorycznej wiedzy ?

Zaznaczę że znam użytkowników a raczej pracowników AF kilku osobiście którzy mają tendencję do nieco innych zachowań. Nie będę sypać nikami bo po prostu nie o to chodzi.

Chodzi o to by AF skupiało się na zajeb...tości a nie pisaniu bzdur marketingowych."

czy w temacie Opinie na temat produktów Aquaforest piszesz cytuje: "Coca cola też się różni od pepsi składem. Moją opinie poznałeś a interpretować i tak będziesz po swojemu ;)"

albo w temacie odebralem nowe akwarium - watpliwosci piszesz cytuje;" Dla userów pewnie tak ale dla forum bez wykupienia reklamy niestety nie.

Musisz zapłacić za reklamę i podnieść użytkownikom forum cenę na produkt, bo robisz konkurencję aquamedic albo erybce. Na tym forum już nie działa już prawo wolnego rynku. Musisz zapłacić wirtualny podatek a raczej użytkownicy tego forum ponoszą koszty.Nie chce być wróżką ale sądzę że niektóre sklepy faktycznie sporo tracą i biją piankę. Ja tam lubię kapitalizm wolę zapłacić mniej :yes"

lub w temacie Żółtek i scopas piszesz cytuje:"

Wiedzy nigdy za wiele. Tylko wykorzystaj ją w nowym projekcie bo by się zmarnowała w 300l."

natomiast w moim temacie wszystkie twoje wpisy nie były na temat i każdy emanował jadem i agresją

CO TA PISANINA ROBI NA FORUM AKWARYSTYCZNYM!!!!!

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium Sebka z Jastrzębia Zdroju z całą masą pokolców!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wyglada ale ja bym tak nie ryzykowal bo jak sie rzuci ospa to bedzie pozamiatane a pokolce latwo na to zapadaja.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebek ma wiele z tych pokolców od lat, to już jego 4 zbiornik i ciągle dokupuje nowe osobniki.

Gdy dokłada nowe pokolce do starych to wkłada je do głównego zbiornika w mniejszym akwarium i pozostawia na kilka dni aby się zaaklimatyzowały i stare pokolce przyzwyczaiły do nowych


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium ma już ponad 6 miesięcy i nie dodałem żadnych nowych pokolców do obsady ( zgodnie z sugestiami forumowiczów)

Po długich namowach małżonki uzyskałem zgodę na "ścianę błękitu" czyli na postawienie dużego akwarium pod warunkiem że będzie ciche dlatego postanowiłem zbudować sump w piwnicy.

Rozpocząłem budowę nowego projektu - akwarium 320cm długości z sumpem w piwnicy o pojemności ponad 3200 litrów

Będzie w nim pływało duuużo pokolców.

Stelaż pod główne akwarium zamówiłem już u Przemka z "Akwarium Szczecin"

- Powinien być gotowy 01.08.2016r.

Dotychczasowe akwarium będzie jeszcze działać około następnych 6 - 8miesięcy.

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz ile i jakie masz pokolce może fotkę wkleisz?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło trochę czasu i doszły dwa pokolce do mojego akwarium. Na święta dostałem dużego pokolca od "Mikołaja" zebrasoma desjardinii wielkości 17-18cm Aklimatyzacja przebiegła idealnie i do dziś nie zauważyłem jakichkolwiek walk z moimi dużo mniejszymi żółtkami. Trzy tygodnie temu kolega likwidował akwarium i kupiłem od niego bardzo dużego Hepatusa około 20cm i dużego borsuka co prawda nie jest pokolcem ale też w kolejce do nori się ustawia. Ryby pływają w zgodzie bez walk wszystko przebiegło łagodnie. Wiadomo że mają za mało miejsca ale to potrwa jeszcze z kilka dni bo mam już nowe akwarium o długości 320cm i tam będą mogły sobie popływać

7586335_20170307_132825.jpg

i jeszcze fotki mojego nowego tanku:

7586376_a6.jpg

7586379_20170306_162823.jpg

7586455_20170307_141327.jpg

7586475_20170307_141306.jpg

Moje spostrzeżenia są takie że jeżeli wpuszczać do akwarium nowe pokolce to powinny być większe od tych co już mamy wtedy manewr taki przebiega bezboleśnie.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę daleko mam do Ciebie bo chętnie bym Ci oddał do tego dużego akwarium żółtka, ma ponad 15 cm i jest ciut za duży już dla mnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Coltrane napisał:

pkp 30zł i leci bezposrednio

 

do najbliższego PKP mam 30 km 

uroki mieszkania na wsi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DarekB30 napisał:

Trochę daleko mam do Ciebie bo chętnie bym Ci oddał do tego dużego akwarium żółtka, ma ponad 15 cm i jest ciut za duży już dla mnie 

Możemy się umówić jak będzie trochę cieplej i wyślesz kurierem np w kwietniu.Ja z chęcią kupię.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra akwarium się zmieniło na większe: 2350 litrów o długości 320cm i zacząłem kupowanie pokolców. Mam dwa żółtki po około 9cm - 10cm, Dasjardini 17-18cm, dwa Hepatusy po około 20cm i największa rybka w moim akwarium Naso Vlamingi  około 22cm -24cm planuję dokupienie jeszcze 8 szt żółtków i 10 szt Xanthurum. Rybki wpuszczam pojedyńczo i jak do tej pory nie zauważyłem żadnej agresji pewnie spowodowane to jest dużym litrażem

8083022_20170429_095201.jpg

8083023_20170429_100957.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... wow , 10 xanthurum + 10 żółtków + inne pokolce ... wymiary zbiornika naprawde "zacne" , ale czy aby nie za dużo tych pokolców.... a jakieś inne duże ryby /oprócz pokolców/ także planujesz w obsadzie ?


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że dojdzie do konkretnej wojny... Za dużo, za dużo tych pokolców... Xanthurum potrafią być bardo agresywne, także  żółtki trzymane w większej ilości  potrafią się pożreć...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo ja wiem, u Sebka jakoś to działa :) Flavescens potrafią być agresywniejsze w małych grupkach, ale w większych agresja zdecydowanie się rozkłada - a dopuszczone 10szt naraz to już w ogóle.  A xanthurum to dziwny temat... bojowy do innych pokolców, ale chyba nie do siebie nawzajem. Ja do 6letniego zadomowionego xanthurum dopuściłem drugiego i dosłownie nic, nawet płetw nie rozkładały :) Pełna zgoda na dzień dobry, z flavescensami już tak nie było wesoło (2szt tylko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2017 o 10:49, AquaManiac napisał:

Obawiam się, że dojdzie do konkretnej wojny... Za dużo, za dużo tych pokolców... Xanthurum potrafią być bardo agresywne, także  żółtki trzymane w większej ilości  potrafią się pożreć...

Albo wręcz przeciwnie tak jak u Sebka:

 

U mnie przy 6 pokolców nie ma żadnej agresji! Agresja jest tylko wtedy gdy zbiornik jest za mały.

Dnia 29.04.2017 o 10:47, T.TOM.T napisał:

... wow , 10 xanthurum + 10 żółtków + inne pokolce ... wymiary zbiornika naprawde "zacne" , ale czy aby nie za dużo tych pokolców.... a jakieś inne duże ryby /oprócz pokolców/ także planujesz w obsadzie ?

Już mam taką obsadę:

3 szt krewetki Lysmata amboinensis     
1 szt Naso Vlamingi                   
1 szt. Doktorek Labroides dimidiatus   
1 szt Siganus (Lo) magnificus BORSUK        
2 szt  Paracanthurus hepatus                    
1 szt Chelmon rostratus                           
1 szt Błazenki Amphiprion (nemo)                 
2 szt Błazenek Amphiprion darwini czarny
1 szt Coris gaimard wargatek                         
1 szt Zebrasoma desjardinii                              
2 szt Zebrasoma Flavescens                   
2 szt Nemateleotris magnifica                
7 szt Chromis viridis                                 
1 szt   Salarias fasciatus                                                                  
2 szt Valenciennea puellaris Babka                  

Dojdą jeszcze pokolce i antiasy innych ryb nie planuję ale kto to wie?


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.