Skocz do zawartości
Bodzio71

akwarium dwupoziomowe.Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od około 2 ms-cy poszukuję w Polsce wykonawcy akwarium dwupoziomowego.

Rozsyłałem maile do większości producentów akwariów w kraju.

Zgłosiła się jedna firma z Konina, ale cenę dali zaporową jak dla mnie,

a reszta milczy jak grób.

Nie wiem o co chodzi z tego typu zbiornikami, że nie chce się nikt podjąć zrobienia takiego,

przecież w USA jest to często występujący baniak, wystarczy

wpisać w google albo youtube- drop off aquarium i wyskakuje dużo filmów i fotek.

Nawet jeden gość w Łodzi zajmujący się akwarystyką morką i serwisujący baniaki

powiedział mi że, to niewykonalne. Opadły mi ręce. Ale nie chcę dać za wygraną

i robić standardowego baniaka dlatego zwracam się do Was z pytaniem

CZY KTOŚ TO ZROBI DLA MNIE ZA CENĘ CHOĆBY PRZYBLIŻONĄ DO CEN STANDARDOWYCH AKWARIÓW???

post-22554-0-04974600-1455645922_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z forumowiczów ma takie dwupoziomowe akwarium, zamieścił fotki na forum. Nie pamiętam nicka, ale poszukaj w dziale projektów lub nasze akwaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. w Warszawie dzwoniłbym do Aquaterra na Łabiszyńskiej, robili wszystkie moje pomysły, w tym akwaria hodowlane z tafli witryn sklepowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grudniu byłem w erybce i stał u nich dwupoziomowy zbiornik. Pisałeś do nich? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwpń do gościa z Szczecina, LLS - Przemek z forum. Mistrz od szkła :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwpń do gościa z Szczecina, LLS - Przemek z forum. Mistrz od szkła :D

LLS nawet mi nie odpisał po dwóch mailach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon lub pisz do skutku myślę że zrobi Ci coś takiego ale ma tyle roboty ze pewnie nie ma czasu odpisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytałem w tamtym roku podobny wymiar z opti szklo 12mm 3700zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zrobi Ci za cenę zwykłego akwarium. Napisz do erybki sądzę , że Ci zrobią ale tanio to nigdzie nie będzie.

Sam zamierzam zrobić sobie podobne za jakiś czas . Myśle, że 2,5-3k minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zrobi Ci za cenę zwykłego akwarium. Napisz do erybki sądzę , że Ci zrobią ale tanio to nigdzie nie będzie.

Sam zamierzam zrobić sobie podobne za jakiś czas . Myśle, że 2,5-3k minimum.

No właśnie 3tysie za trochę szyby to trochę drogo, jak za baniaczek przód opti 150x60x60 z szafką i koroną bez problemu można zamówić za 1800zł, i to mnie grzeje, no 2tysie to jeszcze za sam baniak to bym dał ale 3 to przegięcie, wiadomo punkt widzenia zalerzy od punktu siedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy The Wald jeszcze klei ale jeżeli tak to uderzaj doniego kleił kiedyś dla znajomego taki zbiornik zbiornik3.jpg

Edytowane przez mt4m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 3tysie za trochę szyby to trochę drogo, jak za baniaczek przód opti 150x60x60 z szafką i koroną bez problemu można zamówić za 1800zł, i to mnie grzeje, no 2tysie to jeszcze za sam baniak to bym dał ale 3 to przegięcie, wiadomo punkt widzenia zalerzy od punktu siedzenia.

Myślę, że to wynika z kształtu + ilość odpadu, którego trochę jest w wypadku budowania takiego akwarium.


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A samemu? Tylko koszt szkla. Nie jest jakies strasznie duze mysle ze do sklejenia, ale dziwne ze nikt nie chce robic a jak juz tak drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wal do LLS on robił moje mam w.ksztalcie L i dwa poziomy

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslales ze takie wymiar akwa przy takiej grubosci szyby i to z opti bedzie 1000zl kosztowac ? Jak cos jest nie typowe zawsze jest drozsze. Zagadaj do remela On taki ma baniak a kleila mu erybka o ile dobrze pamietam p.s. LLS tez robil taki baniak calkiem nie dawno

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslales ze takie wymiar akwa przy takiej grubosci szyby i to z opti bedzie 1000zl kosztowac ? Jak cos jest nie typowe zawsze jest drozsze.

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Kolego nie liczyłem nigdy na 1tyś, ale 3tysie to trochę przegięcie za sam baniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lampa ok 150w za 3tys to moze byc ?:)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

policz z ilu m kw należy powycinać ten Twój projekt - to robi cenę. Składowanie i transport też nie należy do standardu itd itd

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ba1d0dbe44d268c0978d77430793cdd9u1087a952.png

Akwarium przód, boki OPTI 200l (100x40x50), Odpieniacz: Comline® DOC Skimmer 9004 + Comline® Filter 3162 (Reefpack 250), Cyrkulacja: 2xJebao RW-4, Newa Wave 1.6 adj, Światło: 4X39W Blau Lumina (2xGiesemann Actinic Blue,1xPower Chrome Aquablue,1xGiesemann Super Actinic), Dolewka: Tunze Osmolator 3155, Sump: Brak, 13kg żywej skały, 18kg żywego piasku, grzałka Newa Therm 75W umieszczona w filtrze, Zasilacz awaryjny 400W akumulator AGM 12V55Ah 12h pracy zbiornika, Filtr osmozy: Aqua Vita RO4 - DEMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLS nawet mi nie odpisał po dwóch mailach

Nie martw się ,moje zapytanie też olał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lampa ok 150w za 3tys to moze byc ? :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

http://www.ebay.pl/i...6QAAOSw~otWgkkbKolego trzeba trochę poszukać , co to za przyjemność iść i kupić . Żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież takie dwupoziomowe akwarium to nic innego jak połączenie dwóch zbiorników, a wygórowane opłaty to tylko pretekst niby trudności wykonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież takie dwupoziomowe akwarium to nic innego jak połączenie dwóch zbiorników, a wygórowane opłaty to tylko pretekst niby trudności wykonania

Ooooo mądrze gadasz. Moja krew:-):-):-):-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź zamów normalne akwa, potem zamów dwie szyby na schodek i sam sobie wklej;D Zabudujesz szafką i nawet nie będzie widać że to normalne akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź zamów normalne akwa, potem zamów dwie szyby na schodek i sam sobie wklej;D Zabudujesz szafką i nawet nie będzie widać że to normalne akwa.

Pomysł niezły, ale wtedy by wyszło akwarium 130x90x60 -700litrów , tutaj musiała by być konkretna szyba, i to robi cenę:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.