Skocz do zawartości
Marqo

Jak nauczyć jedzenia mrożonek ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj była dostawa ryb. Z błaznami nie było problemu (hodowla) jedzą wszystko. Problem jest z pozostałą bandą z odłowu . Nie chcę jeść mrożonek . Jak je skłonić do pobierania pokarmu ? Papu leci koło nich a one nawet nie spojrzą. Czekać aż zgłodnieją ?


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie ryby i w jaki sposób pobierają pokarm w naturze. Poza tym kwestia stersu (transport i przenosiny)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednymi nic nie będziesz robił i zaczną jeść same, z innymi możesz próbować wszystkich sposobów i nie będą jadły. To że ryba je w sklepie nie znaczy że w akwa będzie jadała. W sklepach na dnie jest szkło i ryby np chelmon czy mandaryn nauczą się pobierać ze szkła a w akwarium (np u mnie) jest piasek i już nie jedzą.


Akwarium 300 litrów 120x50x50 przód OW + sump 100lwody , Odpieniacz H&S 150, Grzałka Fluval E 300 W, lampa led DIY 200w, żywa skała 15kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem problem z Acanthurus Lineatus - nie jadł niczego. Po 2 tygodniach zaczął jeść sam mrożonki. Po miesiącu zaczął jeść płatki. Glonów i Nori do tej pory nie dotyka, ale i do tego go zmuszę:)

Daj im trochę czasu


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czekać i się modlić :unworthy: Mam mrożonki mix więc codziennie coś innego dostaną.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po 2-3 tygodniach nadal nie będą jeść to bym się zaczął martwić dopiero


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można kostkę z mrożonką przykryć drobną siateczką potem przyczepić do skałki gumką i na dno do baniaka. Jest szansa że zaczną skubać.:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandarynowi np.kupionego skóra i kość, podawałem żywą ochotke w wąskim kieliszku.Po tygodniu jak załapał to wyjść z niego nie chciał tylko czekał na porcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że mandaryna nie kupił... Może papu leci za szybko dla pozostałych rybek, próbowałeś wyłączać falownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandarynowi np.kupionego skóra i kość, podawałem żywą ochotke w wąskim kieliszku.

Ty to masz genialne pomysły! Masz może jakieś zdjęcie lub filmik takiego karmienia?


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dojrzałym zbiorniku mam mnóstwo robali, ochotke podawałem żeby szybciej przybrał na wadze. Mnóstwo ludzi karmi ochotka w młodych zbiornikach żeby nie padł z głodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dojrzałym zbiorniku mam mnóstwo robali, ochotke podawałem żeby szybciej przybrał na wadze. Mnóstwo ludzi karmi ochotka w młodych zbiornikach żeby nie padł z głodu

kupilem dzis mandaryna w aquario dopiero co przywieziony trzeba go jakos szczegulnie uczyc jesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w akwa aż się ruszalo od robaczkow, ale mimo tego mandarynowi zasmakowala mrożona artemia. Tylko musiała opasc na piach koło niego. kiedy zauważyłam, że on się ogląda za artemia zaczęłam wyłączać cyrkulator na czas karmienia i wciagal artemie jak odkurzacz.

Na pewno mandaryn nie będzie łapał jakiegokolwiek jedzenia z toni, kiedy ono szybko krąży, za to z piachu czy skał może się go da skusić na mrożonki. I nie od razu, te rybki są chyba dostępne tylko z odlowu i w swoim środowisku poszukują tylko jedzenia żywego w skałach i przy dnie. Mrożonek w oceanach nie serwują, wiec rybka musi mieć trochę czasu, żeby nauczyć się pobierać inny pokarm i w inny sposób. Patent z ochotka i kieliszkiem jest też dobry :)

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w akwa aż się ruszalo od robaczkow, ale mimo tego mandarynowi zasmakowala mrożona artemia. Tylko musiała opasc na piach koło niego. kiedy zauważyłam, że on się ogląda za artemia zaczęłam wyłączać cyrkulator na czas karmienia i wciagal artemie jak odkurzacz.

Na pewno mandaryn nie będzie łapał jakiegokolwiek jedzenia z toni, kiedy ono szybko krąży, za to z piachu czy skał może się go da skusić na mrożonki. I nie od razu, te rybki są chyba dostępne tylko z odlowu i w swoim środowisku poszukują tylko jedzenia żywego w skałach i przy dnie. Mrożonek w oceanach nie serwują, wiec rybka musi mieć trochę czasu, żeby nauczyć się pobierać inny pokarm i w inny sposób. Patent z ochotka i kieliszkiem jest też dobry :)

ok dzieki za podmoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mandaryn nie będzie łapał jakiegokolwiek jedzenia z toni, kiedy ono szybko krąży, za to z piachu czy skał może się go da skusić na mrożonki.

A tu się zdziwisz, bo mój synchiropus ocellatus potrafi łapać mrożonki z toni. Ogólnie jest bardzo szybki jeśli chodzi o pokarm, i rzadko co mu ucieknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nauczyć Chelmona żeby pobierał zastępczy pokarm po wyczyszczenu aptasji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post #7 - ja tak nauczyłem chelmona.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś pomysły jak nauczyć skrzydlice pokarmu zastępczego, jak nie dostanie molinezji albo gupika to potrafi trzy dni nie jeść a na mintaja,krewetke czy kryla nawet nie spojrzy. Może przegłodzic z tydzień hm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem na YT filmik jak gosciu przuwiazuje do surowej krewetki bez pancerza nitke i wrzucal do wody, taki spining, jak ryba lapala to kawalek krewetki sie urywal w miejscu gdzie nitka naciela mięsko

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucę kawałki krewetki do wody to i tak latają po całym akwa, z całą to chyba nie wypali bo to mała ryba to jej do dzioba nie wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest postęp, po trzech dniach postu w końcu złapała kawałek krewetki wrzucony do akwa .Potrzymala w pysku,wyplula i po chwili znowu złapała i znowu wyplula. Karma straciła mi się z oczu,pewnie z wiało ją za skałę, myślę że za nastepne dwa trzy dni już nie będzie wybrzydzac. Gupiki póki co pływają szczęśliwe na swoim

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzydlica nie jest zbytnio zainteresowana bezwładnym truchłem, dlatego warto ją kusić jak kota sznurkiem.... :cat: Ze skrzydlicą jest trochę jak z mandarynem, nie jest zbyt szybkim pływakiem więc nawet nie stara się gonić czegoś co może ją zbytnio zmęczyć... :rant: Jedzenie musi wręcz chcieć być zjedzone i pływać koło jej pyska... :chris: Po jakimś czasie zacznie sama polować na to co wrzucisz do wody... :shuriken: Powodzenia :clover:


8500006d59c35e020df4373662c10630u1259a1107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.