Skocz do zawartości
Michal23071980

Czy świecić w akwa całą dobę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak świecicie w swoich zbiornikach w nocy? Powiedzmy 23-6. Niebieskim nocnym? Czy wcale żeby nie stresować ryb. Z drugiej strony mogą obijac sie o skały. W pokoju gdzie stoi akwa nocą jest zupełnie ciemno . posiadam akwa Reefmaster led.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Tapnięte z mojego Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzięki za szybką odpowiedź. U mnie akwa przykryte bardziej chodziło mi o to czy lekkie światło nocne nie będzie źle wpływac na ryby i inne życie w akwa.

Tapnięte z mojego Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niebieskie ledy są na 1% ustawione i delikatnie sobie świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ulicy swieca latarnie, nie pozabijaja sie, zreszta spia. Jesli wlaczyc nocne to jedynie slabiutkie, zeby im nie przeszkadzac. Niektore robale wychodza tylko wtedy, gdy jest ciemno... Podobnie wiele lps-ow wypuszcza sie na zer tylko w ciemnosci.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dużo nocnych lampek i uważam że przesadzacie. Oświetlenie nocne ma symulowac księżyc a nie oświetlac akwarium. Poza tym niektóre korale zaczynają polipowac tylko w ciemności i dopiero wtedy je karmimy. Wiec zalecam umiar w ilości watów do oświetlenia nocnego.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Grzegorz T (wyświetl historię edycji)

600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem nocne i z chwilą kiedy sprawiłem sobie chelmona zaobserwowałem że wystarczy mu odrobina światła do tego aby zamiast spać buszował za jedzeniem. W związku z czym nocne jest tylko do północy, później tylko ciemność.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu ma ReefMaxa LED a tam jest już fabrycznie zamontowane światło nocne. Jest to pojedyncza dioda niebieska. Daje tylko lekka poświatę ale wygląda to dość ciekawie i estetycznie. Myślę że Aquael pod tym względem wiedział co robi. Czytałem też sporo tematów o tym baniaku i wszyscy używają oświetlenia nocnego a nikt nie pisał o jakiś negatywnych skutkach, dla tego myślę że nie ma się czego obawiać.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Reefmaxie w wersji T5 tez uzywam oswietlenia nocnego (24h),ale wg mnie dioda jest zdecydowanie za jasna,z tego powodu zakleilem ja bezbarwna tasma,ktora pomalowalem niebieskim markerem - jest zdecydowanie lepiej :) .

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek smd 40cm z allegro i słabiutka ładowarka od starej nokii, świeca max na połowę mocy i jest ciemno granatowo w nocy, ten sam pasek dam w dużym akwarium aby bylo ciemniej. U mnie wszystko polipuje i robale tez łażą po nocy ale dopiero koło 1-2 jak już w pokoju się światło nie świeci prez dłuższy czas.


ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w Reefmaxie w wersji T5 tez uzywam oswietlenia nocnego (24h),ale wg mnie dioda jest zdecydowanie za jasna,z tego powodu zakleilem ja bezbarwna tasma,ktora pomalowalem niebieskim markerem - jest zdecydowanie lepiej :) .

baszurek nadaje mobilnie...

Dobry pomysł. Tyle ze w wersji led nie ma diody tylko świetlówka niebieska .Swieci z tym ze ciemnej niz np w dzień. Obecnie mam to tak rozwiązane tak ze Ledy z RM mam podłączone pod programator czasowy i od 23 do 6 nie świeci. Dobrze ze RM ma wbudowaną bateryjka i podtrzymuje pamięć przedziałów świecenia dziennym i niebieskim i temperature bo inaczej codziennie trzeba by programować.

Tapnięte z mojego Samsunga

Autor tematu ma ReefMaxa LED a tam jest już fabrycznie zamontowane światło nocne. Jest to pojedyncza dioda niebieska. Daje tylko lekka poświatę ale wygląda to dość ciekawie i estetycznie. Myślę że Aquael pod tym względem wiedział co robi. Czytałem też sporo tematów o tym baniaku i wszyscy używają oświetlenia nocnego a nikt nie pisał o jakiś negatywnych skutkach, dla tego myślę że nie ma się czego obawiać.

W wersji led nie jest to pojedyncza dioda tylko cała świetlówka która świeci mniejszą ilością diod niż np w dzień.

Tapnięte z mojego Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji led nie jest to pojedyncza dioda tylko cała świetlówka która świeci mniejszą ilością diod niż np w dzień.

A to nie wiedziałe. Mało kto ma RM LED. Możesz walnąc pare fotek oświetlenia jak to wygląda?

Co do światła nocnego może coś takiego:

http://allegro.pl/30-led-oswietlenie-***-akwarium-regulacja-50cm-i5741129413.html

Gość ma bardzo tanie, wodoszczelne paski z zasilaczem, który ma płynną regulacje. Ustawisz sobie tak jak będzie ci pasowało a ma sporo opcji. Jeden długi lub kilka krótkich. Jako oświetlenie się nie nadają, ale jak światło nocne myślę, że będą w sam raz.


W regionie Kamigata mają rodzaj zawiązywanych pudełek na drugie śniadanie,

których używają tylko jednego dnia oglądając kwiaty.

Gdy skończą wyrzucają pudełka i depczą je.

Koniec jest ważny dla każdej rzeczy...

Zapraszam do mojego tematu :

http://nano-reef.pl/...u-z-walbrzycha/

Aktualności:26.08.2016 Zaciemnienie ....

W baniaku Palythoa, Briareum, Discosoma, Caluastrea, Ślimaki i dzika Xenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałe. Mało kto ma RM LED. Możesz walnąc pare fotek oświetlenia jak to wygląda?

Co do światła nocnego może coś takiego:

http://allegro.pl/30-led-oswietlenie-***-akwarium-regulacja-50cm-i5741129413.html

Gość ma bardzo tanie, wodoszczelne paski z zasilaczem, który ma płynną regulacje. Ustawisz sobie tak jak będzie ci pasowało a ma sporo opcji. Jeden długi lub kilka krótkich. Jako oświetlenie się nie nadają, ale jak światło nocne myślę, że będą w sam raz.

Spoko. Fotki wstawie wieczorem na każdej dam inne oświetlenie

Tapnięte z mojego Samsunga

Dzienne

aff19530c04fef4f5ac864b59ae9f698.jpg

Niebieskie

7f8b6b5103dcc4d70bee65df4ceb6128.jpg

Nocne wg mnie za jasne dlatego wyłączam na noc

57bc43ca413a404fb75b6e8b9db80c26.jpg

Tapnięte z mojego Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wiele za jasne. Tu sa tacy magicy, ktorzy maja slabsze swiatlo w dzien. :shock:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.