Skocz do zawartości
Beard

Opakowanie red Sea salt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam nieśmiałe pytanie do użytkowników soli red Sea salt. Kupiłem sobie pierwszy raz 7kg wiaderko tej soli w sklepie internetowym. Sól dotarła szybko i sprawnie. Ku mojemu zdziwieniu na wiaderku nie ma żadnej plomby Ani zabezpieczenia , w środku sól w worku, ale też tylko zawiniety na końcu. Żadnego szczelnego zabezpieczenia. Sól sypka jak powinno być jednak jakoś tak dziwi mnie brak jakiegokolwiek zabezpieczenia.

Proszę o info czy ten typ tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten typ tak ma. Kiedyś trafiło mi się wiaderko z taśmą spinającą worek. Taki przypadek miałem tylko raz, ale tej taśmy używam nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, ten typ tak ma. Kiedyś trafiło mi się wiaderko z taśmą spinającą worek. Taki przypadek miałem tylko raz, ale tej taśmy używam nadal.

Dzięki za odpowiedź. Lepiej mi już ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plomba jest tylko w *języku* którą się wyłamuję by podnieść wieczko.A co do zabezpieczenia worka w 7kg wiaderku nie ma... opaski dają tylko w dużym wiaderku...


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plomba jest tylko w *języku* którą się wyłamuję by podnieść wieczko.A co do zabezpieczenia worka w 7kg wiaderku nie ma... opaski dają tylko w dużym wiaderku...

W małym wiaderku nie ma nic do wylamania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiadomo zatem jaka sol jest w środku ?

Ja wiem - powtarzalna w każdej partii, zgodna z parametrami na opakowaniu, niezbrylająca się...


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niech będzie nawet usypywana na wagę do słoików . Ważne ze jest świetnej jakości nie raz są produkty w świetnych opakowaniach z dodatkowymi zabezpieczeniami Ale produkt jest średni :)

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma plomby to jej niepowtarzalność zależy od dobrej woli i uczciwości sprzedającego . Kiedyś kolega kupił trzy kartony soli KZ , była ciut tańsza , miała jedną wadę , była zaklejona taśmą niestety nie producenta a worki spięte opaskami . Kolega nie był po fakcie zadowolony bo tak naprawdę kupił kota w worku . Żaden rozsądny akwarysta nie powinien ryzykować w ten sposób . Producent natomiast powinien zadbać o takie szczegóły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej mieć plombę i zbryloną sól w środku :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Egonie.. Traktowanie kupujących jak złodziei to już było, teraz że sklepy... Eh...

Wracając do tematu.. to nie przejmował bym się tym, moja RN niema nadzwyczajnych plomb też ..

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nic złego na myśli. Do tej pory kupowałem tropic marine w wiaderku i zawsze trzeba bylo zerwać zabezpieczenie przed zdjęciem pokrywy. Tutaj tego nie było więc chciałem się dowiedzieć o zwyczaje red Sea.

Jestem pozytywnie nastawiony do świata i wierzę w dobrą wolę producenta, sklepu itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie kto ma zaufanie do sklepu i nawzajem trochę z innej beczki dwa lata temu założyłem pierwsze akwa morskie pierwszymi rybkami były oczywiście Nemo standard niestety nie jadła ospa kibel pewnie moja wina kiepskie parametry brak wiedzy dojrzewanie itd szkoda oczywiście ale co żyjemy dalej po pół roku stwierdziłem jadę po nowe korale do tego samego sklepu tam miła atmosfera luźna rozmowa mówię ze niestety ale nie wyszło z blaznami kupiłem coś tam jakieś ślimaki kraba itd A tu co lądują w styroboxie dwa blazny od szefowej Agnieszki córka która była ze mną zachwycona itd tu nie chodzi o te dwie rybki tylko o podejście sklepu nawet nie myślałem o reklamowanie czy coś to dobra wola sprzedającego i tyle teraz po tym czasie zostawiam tam kasę i jestem zawsze zadowolony A sól tam bym kupił nawet w pudełku po proszku do prania bo tam gdzie mnie szanują i mi ufaja ja

a to odwzajemniam

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zaufanie do sprzedawcy" chyba mnie rozpierdzieli ze śmiechu. Na zaufanie to można liczyć w rodzinie , w sklepie oczekuje towaru zapakowanego i zabezpieczonego zgodnie z procedurami producenta, cała reszta to szajs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Zaufanie do sprzedawcy" chyba mnie rozpierdzieli ze śmiechu. Na zaufanie to można liczyć w rodzinie , w sklepie oczekuje towaru zapakowanego i zabezpieczonego zgodnie z procedurami producenta, cała reszta to szajs

W takim razie jak sprawdzisz np mrożonki czy nie były 3 razy rozmrozone ? A bakterie itd nie były w minusowych temperaturach ? Nie na wszystko wystarczy plomba

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zaufanie do sprzedawcy" chyba mnie rozpierdzieli ze śmiechu. Na zaufanie to można liczyć w rodzinie , w sklepie oczekuje towaru zapakowanego i zabezpieczonego zgodnie z procedurami producenta, cała reszta to szajs

Amen

W takim razie jak sprawdzisz np mrożonki czy nie były 3 razy rozmrozone ? A bakterie itd nie były w minusowych temperaturach ? Nie na wszystko wystarczy plomba

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

A co w spozywczym też się zastanawiasz jak kupujesz mrożonki ?

Chodzisz tylko do jednego sklepu po mrożonki od X lat ?

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy spokojnie chodzi mi o to ze nie w każdym sklepie jesteśmy tak samo traktowani to chyba naturalne . Każdy z nas chyba doświadczył tego ze dowiadujemy się w jedynym ze sto litrów wystarczy na dwa pokolce A w drugim ze ro Max dla 2 małych rybek

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem duże wiaderko RSCP i z zewszątrz była to do odłamywania, żeby otworzyć. Szkoda, że w środku nic, żeby szczelnie zabezpieczyć worek. Widać TTTM.

Sent from my iPhone using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towar niezabezpieczony oryginalnie przez jakiegokolwiek producenta jest towarem niepełnowartościowym . w dzisiejszych czasach nawet próbki mają plomby . Nie oceniam produktu a sposób opakowania . Każdy z Nas będąc chociażby w markecie unika towarów rozpakowanych , odbezpieczonych . Każdy producent daje gwarancje zabezpieczając opakowanie plombą że w środku jest towar za który płacimy i że jest to produkt nieużywany. Ta sprawa jest dla mnie oczywista , jak widać nie wszyscy kierujemy się tymi zasadami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towar niezabezpieczony oryginalnie przez jakiegokolwiek producenta jest towarem niepełnowartościowym

Nie kupujesz np cebuli luzem? Czosnek w warkoczu to zabezpieczenie czy nie jest on bardziej pełnowartościowy niż czosnek granulowany? Wiadro z wieczkiem jest zabezpieczeniem oryginalnym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Towar niezabezpieczony oryginalnie przez jakiegokolwiek producenta jest towarem niepełnowartościowym . w dzisiejszych czasach nawet próbki mają plomby . Nie oceniam produktu a sposób opakowania . Każdy z Nas będąc chociażby w markecie unika towarów rozpakowanych , odbezpieczonych . Każdy producent daje gwarancje zabezpieczając opakowanie plombą że w środku jest towar za który płacimy i że jest to produkt nieużywany. Ta sprawa jest dla mnie oczywista , jak widać nie wszyscy kierujemy się tymi zasadami.

Pierwszy raz kupiłem tą sól. Wysyłkowa dlatego, że jestem chwilowo uziemiony. Szczerze nie spodziewałem się braku zabezpieczeń. Nie wiem czemu ich nie stosują - jakiegokolwiek, chociażby zgrzany worek w wiaderku.

No nic. Tak już producent ma. Dla swojego spokoju prawdopodobnie następnym razem kupię większe wiadro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady , porównanie produktu typu warzywo , nieprzetworzonego do soli , wybacz . Tak naprawdę wybór należy do tego kto płaci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, każde wiaderko z solą, dostępne na rynku można otworzyć bez zrywania plomby czy uszkadzania go w sposób widoczny. Nawet AF - ostatnio testowałem go, bo zależało mi by córcia na klocki miała nie uszkodzone pudełko, a pokrywki potrzebowałem do innych celów (szkoła dziecka). Tym bardziej opaski. Nie będę docinał czy pił do soli AF, parametrów i zbrylenia, bo nie o to chodzi (z resztą ja problemów z tym nie mam, a miarka - pomysł przedni i do naśladowania). Przesiadam się właśnie w drugim zbiorniku z AF na microbe-lift, i ta druga wypada blado - wiaderko nie tak kolorowe, sól zapakowana w worku zaciśniętym jakimś zaciskiem, wiaderko otwiera się bez zrywania plomby, no i cena niższa niż u konkurencji.

Powinienem się martwić?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez przesady , porównanie produktu typu warzywo , nieprzetworzonego do soli , wybacz . Tak naprawdę wybór należy do tego kto płaci .

Wybór należy do tego co płaci i tu się zgadzamy.. Ja wybieram jakość w środku opakowania. Nie widzę powodu do bicia piany o brak plomby bo wieczko jest zamknięte? Czyli o ile sprzedawca jest uczciwy to w środku jest chyba produkt za który płacimy.

Sprzedawca raz może zrobić manewr ale wysadzając swój baniak czy wrócimy do soli i do sprzedawcy?

Inna kwestia czy plomba daje 100% pewności że nikt nie otworzył wieczka bez jej naruszenia... Jak to mówią, dla chcącego ... tylko po co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.