Skocz do zawartości
slawomir21

Pionowy reef 120 litrów Wrocław

Rekomendowane odpowiedzi

Mijają 2 lata od założenia , jest tak jak sobie wymarzyłem.

2 lampy zetlight nano 1200 ze sterownikiem wschody,zachody...

wymiary 40cm/25cm , wysokie 90cm

mandaryn, 2 błazny, 2 krewetki czyszczące, 2 debeliusy, kilka ślimaków.

IMG 0827

IMG 0826

IMG 0825

IMG 0824

IMG 0823

IMG 0822

IMG 0821

IMG 0820

IMG 0819

IMG 0818

IMG 0817

IMG 0816

IMG 0815

IMG 0814

IMG 0813

IMG 0829

IMG 0828

Edytowane przez slawomir21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super sprawa oryginalne A co tam święci ? I jakie wymiary ? Opisz więcej

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajka :)

Prosimy więcej informacji jaki setup, odpieniacz masz czy tylko refungim.

Jak czyścisz szyby no i jakie oświetlenie, wymiary?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól tropic marine , podmianka cotygodniowa 10litrów, odpieniacz jest, hydor slim nano, 1 komora z glonami w sumpie, gąbka, żywa skała, grys. Korale to tylko miękkasy, kilka ukwiałów. Wszystko raczej świecące pod aktyniką, niestety telefonem nie zrobię fotki przy aktynice, w nocy gdy jest ciemno bajka jak wszystko zaczyna świecić

Edytowane przez slawomir21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gosciu - akwarium niby małe a jednak WIELKIE :)

Bardzo ładnie się prezentuje.

Współczyję tylko przy pracach "przydennych" :)


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz jest, hydor slim nano, 1 komora z glonami w sumpie, gąbka, żywa skała, grys. Korale to tylko miękkasy, kilka ukwiałów. Wszystko raczej świecące pod aktyniką, niestety telefonem nie zrobię fotki przy aktynice, w nocy gdy jest ciemno bajka jak wszystko zaczyna świecić

Bardzo fajny pomysł i realizacja.

Czym świecisz i jak czyścisz tylną szybę (100cm wysokości)?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90cm wysokości ...czyszczona czyścikiem magnetycznym , wszędzie dookoła jest dostęp, tylna szyba też czyścikiem , po zdjęciu obudowy z tyłu też jest dostęp aby rękę włożyć, wszystko przemyślane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOOOOMBOWE!!! Kiedyś o takim myślałem tylko co najmniej raz wyższym,odpuściłem na etapie rozmyślań o oświetleniu,90cm jeszcze jeszcze ale takie 1.8 to już były by schody z o,świetleniem,nie mówiąc o jakimkolwiek grzebaniu,nie mniej akwa jest na wypasie,bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkło opti 4mm, akwarium klejone na moją odpowiedzialność, nic się nie dzieje, obudowa płyta mdf biała arktyczna, robię meble, szafy na wymiar więc zero problemu z dopasowaniem.

Post dałem gdyż 2 lata temu "loża szyderców" :) pisała jaki kiepski pomysł, dla ryb , do czyszczenia itp, do oświetlenia.

Akwarium hula, wszystko zdrowe, quadri się dzieli, czyszczę codziennie czyścikiem szybki ok 2,5 minuty:) reszta działa sama.

Edytowane przez slawomir21 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Robi wrażenie!


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda - czy to ostatnie, najświeższe zdjęcia zbiornika? Nie masz problemów z wyjęciem ukwiałów po podziale? Czy zostawiasz w zbiorniku?

4mm - odważnie - choć jak widać - można.

Gratuluję :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mój klimat ale bardzo ciekawy projekt.

Gratuluj ci wymarzonego akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotki dzisiejsze, ukwiały siedzą w górze jak widać, do połowy stoi słup ze sztucznej skały, gdzieś to sprzedają na jakiejś zagranicznej stronie, nie pamiętam już, a na nim postawione 3 kawałki żywej skały, wszystko ładnie obrosło glonami i nie widać różnicy, wyciągam od góry 1 kawałek, odczepiam ukwiałek i wszystko, większość korali stoi na podstawkach więc też nie ma problemu z przekładaniem. Groźnie to wygląda ale obsługa jest minimalistyczna, praktycznie przychodzę ,siadam i cieszę oko. Może dokupię jeszcze 2 chromisy i to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy akwariumy w poziomie, a kolega akwarium w pionie no i git :clap:

Od początku świecisz tymi lampami ?

akwarium super!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem1 ale korale stały wiec dokupiłem 2 i widać wzrosty , tylko te lampy idealnie mieszczą sie nad akawarium , za ta kasę świeca super zwłaszcza wieczorem niebieskie ledy, udało mi sie podpiąć pod 1 sterownik 2 lampy i gra

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku zbiornik prezentuje się wyśmienicie i zapewne tak jak piszesz wieczorem wszystko pięknie świeci, jak rozwiązałeś sprawę z cyrkulacją ?? wiem ze miękkim do szczęścia nie potrzeba wichury ale jednak 90cm w dół to musi coś wodę ruszać :)

ps. schody również za***iste :)


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł i wykonanie :clap:


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym odruchu chiałam odwracać zdjęcie :)

Bardzo ładnie, oryginalnie. Ja kiedys widziałam w oceanarium taką gruba, wysoką rurę, w której nie było nic, prócz gęstej ławicy małych, błyszczących rybek. Cala chmara pływała w kółko i błyszczała, jak neonki, tez pięknie to wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym odruchu chiałam odwracać zdjęcie :)

Bardzo ładnie, oryginalnie. Ja kiedys widziałam w oceanarium taką gruba, wysoką rurę, w której nie było nic, prócz gęstej ławicy małych, błyszczących rybek. Cala chmara pływała w kółko i błyszczała, jak neonki, tez pięknie to wyglądało.

No nie wiem czy ryby nie ześwirowały by w takim okrągłym, kiedyś gdzieś czytałem że szkodzi to na wzrok i działa bardziej stresująco takie akwarium, miało to być zakazane (często widuje się welonki w takiej kuli, długo nie żyją )

Sorry za offa


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialne akwarium - dla mnie najładniejsze na całym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super i zaje.... paduje do kuchni.


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.