Skocz do zawartości
p_szubert

ATI Sunpower - dylemat, będzie PS Diuna 8x39

Rekomendowane odpowiedzi

Po przygodach i słabym zadowoleniu z lampami led i led+t5 chciałbym spróbować samego T5.

Wybór padł na ATI sunpower (nie wiem czy warto brać ściemialną), ale najpierw zastanawiam się nad ilością rur.

Zbiornik 90x50x50 z koroną długość to 95 cm.

Czy:

6x24

8x24

A może 39 wat?

I np. 8x39 diuna z PS?

No i pytanie do użytkowników, czy macie jakieś patenty na mocowanie jej na akwarium lub koronie. Z względu na kota nie ma szans na powieszenie jej.

Jeśli można prosić o jakieś zdjęcia z sposobami montażu.

Znalazłem coś takiego http://www.fastlight...ank_Legs.html co mogło by być bazą do przeróbki

Dzięki i pozdrawiam

i mam nadzieje że pomożecie.

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 65×50×55h + ATI Sunpower Dimmable 8×24W na stelazu z kwasowki przykreconym do korony + kot z centralnej Polski (prawie z miasta Lodzi) :D . Zdecydowalem sie na sciemnialna i drugi raz bym zrobil tak samo,plynne rozpalanie i wygaszanie super wyglada i nie stresuje zwierzakow tak,jak zapalenie pelna moca chociazby 2 swietlowek,nie mowiac juz o 4 czy tez 6. To jedyne zdjecie,jakie mam w telefonie,jesli Cie interesuje,moge wolna chwila cos jeszcze cyknac.

post-13391-1461447393,28_thumb.jpg

baszurek nadaje mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 65×50×55h + ATI Sunpower Dimmable 8×24W na stelazu z kwasowki przykreconym do korony + kot z centralnej Polski (prawie z miasta Lodzi) :D . Zdecydowalem sie na sciemnialna i drugi raz bym zrobil tak samo,plynne rozpalanie i wygaszanie super wyglada i nie stresuje zwierzakow tak,jak zapalenie pelna moca chociazby 2 swietlowek,nie mowiac juz o 4 czy tez 6. To jedyne zdjecie,jakie mam w telefonie,jesli Cie interesuje,moge wolna chwila cos jeszcze cyknac.

post-13391-1461447393,28_thumb.jpg

baszurek nadaje mobilnie...

fota super gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 65×50×55h + ATI Sunpower Dimmable 8×24W na stelazu z kwasowki przykreconym do korony + kot z centralnej Polski (prawie z miasta Lodzi) :D .

baszurek nadaje mobilnie...

Dzięki za odp i zdjęcie.

Jaka jest szerokość lampy? Bo chciałbym mieć dostęp do akwarium bez zdejmowania lampy.

Lampę masz jakoś przymocowaną do stelaża? Czy po prostu trzyma się swoim ciężarem.

Świetny kocurek.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-13391-1461502349,04_thumb.jpgpost-13391-1461502359,44_thumb.jpgDlugosc lampy to 59cm,a szerokosc 44cm,odleglosc plexi chroniacej swietlowki do lustra wody ok. 18cm. Lampa jest tylko polozona na stelazu,korona + stelaz + lampa + rex dewonski troche wazy,ale nie ma opcji,zeby cos sie stalo ze szklem - ciezar jest rownomiernie rozlozony od gory i to jest gwarancja,ze nie ma sie co martwic. Jesli chodzi o dostep do akwarium,to bez problemu moge karmic lub cos dolewac,zeby cos tam pogrzebac przesuwam ja na stelazu maksymalnie do tylu (wtedy do akwarium wchodzi cala reka),przy grubszych pracach lampe zdejmuje ze stelaza. A wracajac do wyboru sciemnialna czy nie - wg mnie zdecydowanie sciemnialna,chcialem kupic zwykla i na 4 timerach zaprogramowac wlaczanie/wylaczanie swietlowek,niestety lampa niesciemnialna w wersji 8x ma tylko 2 kanaly,tj. 2 i 6 swietlowek. Jedyny minus (niewielki) jaki widze,to koniecznisc wypalania swiezych swietlowek na 100% mocy przez 60-70 godzin,natomiast opowiesci o zmniejszonej zywotnosci swietlowek w lampach sciemnialnych sklonny jestem raczej traktowac jako mit,a przynajmniej faktu tego nie demonizowac. Lampa w wersji sciemnialnej ma jeszcze jedna fajna funkcje - w przypadku wzrostu temperatury lampy powyzej 39 st. automatycznie przycina moc,zeby uzyskac efektywna temperature chlodzenia. Na zdjeciach mozesz zobaczyc,jak wyglada stelaz,na drugim zdjeciu zaznaczylem po lewej stronie wyciecia w katowniku,przez ktore wydmuchiwane jest z lampy gorace powietrze,w wersji pierwotnej wyciecia tego nie bylo i w praktyce zobaczylem jak dziala mechanizm zmniejszenia mocy lamy w przypadku problemow z chlodzeniem.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo z zdjęcia i opis.

Jak to u mnie wczoraj było ATI, a dziś cały czas myśle nad diuną 8x39. Chyba głównie z względów estetycznych. Zastanawiam się jeszcze czy 8x39 da rade na 120x80x65. Bo taki zbiornik planuje w nowym mieszkaniu.

Co do diuny to ona szeroka jest strasznie ma 54 i myślę jak ją zamontować nad zbiornikiem 50c. Co prawda szerokość korony u mnie to 54 cm ale musi być jeszcze jakaś wolna przestrzeń.

Jarek ty się nie doczekałeś diuny 8x24?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wymiarach, które podajesz to potrzebna jest lampa minimum 10x54 i w razie czego zrób 125 aby lampa weszła spokojnie


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek ty się nie doczekałeś diuny 8x24?

No,niestety,nie doczekalem sie,pomimo obietnic :unsure: . Zapalanie swietlowek parami,tak jak w diunie,jest dla mnie jak najbardziej akceptowalne (a jak juz pisalem - w ati 6 swietlowek jednoczesnie juz nie),tym bardziej,ze diuna ma wbudowany programator i nie trzeba sie bawic w dodatkowe programatory,dodatkowo diuna ma wbudowane oswietlenie nocne i licznik "przebiegu" swietlowek (bez czego mozna zyc,no ale to tez jakis plus). A tak reasumujac po prawie 4 miesiacach uzytkowania mojej ati - jestem bardzo zadowolony i drugi raz tez bym sie na nia zdecydowal :).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te opcje w oprogramowaniu diuny i tak mnie ominą z względu na to że oprogramowanie na OSX jest okrojone, przynajmniej jak widziałem w programie które sobie pobrałem z strony PS.

Zapalenie parami jest jak najbardziej ok.

Największy minus to że jest szersza niż moje akwarium i myśle cały czas jak to wszystko poskładać do kupy żeby ja położyć na koronie i mieć dostęp do akwarium.

Plusem za to jest jej wygląd. Obecnie mam pandore i bardzo mi się podoba. (oczywiście nie jest to wyznacznik). Przy okazji myślałem że uda mi się nią oświetlić zbiornik który planuje w nowym mieszkaniu. Ale do nowego to jeszcze trochę czasu minie.

A jak myślicie, jak największy zbiornik oświetlę 8x39 (przy sps)?

Przemek pisał gdzieś że do 75cm spokojnie da radę. A długość?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta, lampa zamówiona, zdecydowałem się na Polski sprzęt PS Diuna 8x39.

Do tego świetlówki

5x Crystal Blue,

2x Spectra plus

1x Pigment int

Patrząc od przodu lampy:

Crystal

Spectra

Crystal

Pigment

Crystal

Crystal

Spectra

Crystal

Dodatkowa zmiana, to będzie to że wywalam koronę a lampę zamontuje na stelarzu jak na zdjęciach poniżej. Stelarz będzie pomalowany w kolorach lampy.

post-23044-0-01366600-1462878615_thumb.jpg

post-23044-0-22836300-1462878616_thumb.jpg


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie do Diuny pod Maca jest tak samo funkcjonalne jak pod Windowsa.

Co do Diuny 24W - niestety nie rozpoczęliśmy jej produkcji, po oszacowaniu kosztów okazało się że zapotrzebowanie z rynku jest znikome... :(

Przy 8x39W - oświetlałem akwarium do 120cm długie i 70cm szerokie - pamiętaj że lampa ma odbłyśniki paraboliczne i powieszona około 15cm nad lustrem wody świeci dość wysoko.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie do Diuny pod Maca jest tak samo funkcjonalne jak pod Windowsa.

Co do Diuny 24W - niestety nie rozpoczęliśmy jej produkcji, po oszacowaniu kosztów okazało się że zapotrzebowanie z rynku jest znikome... :(

Przy 8x39W - oświetlałem akwarium do 120cm długie i 70cm szerokie - pamiętaj że lampa ma odbłyśniki paraboliczne i powieszona około 15cm nad lustrem wody świeci dość wysoko.

Napisałem że jest program na maca jest bardziej okrojony, dlatego że po ściągnięciu z strony PS i odpaleniu programu wyświetliło się tylko kilka zakładek, mniej niż na WIN.

Lampę planuję powiesić na wysokości 15 cm od tafli wody do dołu lampy, czy dobrze rozumiem że te odbłyśniki nawet na tej wysokości będą dobrze świecić?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę inaczej przeorganizowane są zakładki, to wszystko ;-)

Co do pokrycia i działania odbłyśników - oczywiście, tu zostało wszystko fajnie wyjaśnione jak to działa.. :-)

http://reefcentral.com/forums/showpost.php?p=24303184&postcount=23


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Dostałem dziś info że ma być wysłana w czwartek, ehh już nie mogę się doczekać.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa przyjechała, światło super.

Ale mam pytanie jak ustawić świetlówki, która para w jakich godzinach. Chciałbym aby zapalała się o 9 rano do 21.

Ustawienie świetlówek w lampie:

Patrząc od przodu lampy:

Crystal

Spectra

Crystal

Pigment

Crystal

Crystal

Spectra

Crystal

Podpowiecie?


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to najlepsze rozmieszczenie gwarantujące właściwe wymieszanie barw.

Sugeruję włączanie kanałami co 2 godziny - cały dzień świecenia 12 godzin, z czego jedna para(2x CB pierwsza i ostatnia) pracuje najdłużej.

Jako druga - 2x CB

Jako trzecia - 2x Spectra

Jako czwarta - Pigment i Crystal.

;-)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i projekt z oświetleniem zakończony. W piątek odebrałem stelaż pod lampę (sporo przygód miałem przy okazji, z obrażaniem i groźbami pobicia od wykonawcy :D). W weekend było mocowanie do szafki. Długo to trwało, ale jestem zadowolony.

Co prawda lampa wisi na 18 cm lustra wody, i nie wiem czy nie za wysoko, ale przynajmniej mogę pogrzebać w zbiorniku nie zdejmując lampy.

Kilka zdjeć jak to wygląda.

post-23044-0-11171100-1468235275_thumb.jpg

post-23044-0-04238300-1468235279_thumb.jpg

post-23044-0-95289700-1468235282_thumb.jpg


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :) .

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, estetycznie :thumbup:


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Wygląda jak zestaw.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.