Skocz do zawartości
Luki

Zebrasoma podgryza korale...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj przyuwazylem ze moja zebrasoma, ktora mam od ok 1,5 roku podgryza korale. Nigdy wczesniej tego nie robila. Najbardziej mnie martwi ze spodobala jej sie goniopora, ktora mam od niedawna i dzisiaj biedna cala siedzi schowana.

W akwa plywa zebrasoma fl. , hepatus, luriculus, 3 ocelarisy, salarias, bicolor i mandaryn.

Jezeli chodzi o karmienie to wydaje mi sie ze ryby dobrze sa karmione.

Moze mial ktos juz takie doswiadczenie ze swoim rybkiem .

pozdrawiam


300L+80L sump, Bubble Magus NAC7, newjet 3000, 2 x newjet 3900, UV 11w, pudełko przelewowe

32kg LR, 18kg LS, 2 x ocellaris, 2 x sexy shrimp, hepatus, żółtek, doktorek, escenius midas, centropyge loricula, 2 x krewetka czyszcząca, 3 x euphylia, zoanthusy, grzybki, barierum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety miałem kiedyś podobnie i pozbyłem się wszystkich pokolców i dopiero mogłem podziwiać korale w pełnej okazałości . Po roku zdecydowałem się na pokolca , pływa juz tydzień i czasami podskubuje gorgonie ale już chyba taka natura pokolców że nawet dobrze karmione potrafią czasami coś skubnąć.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mojemu hepatusowi bardzo posmakowała xenia i mam na jakiś czas spokój z tym koralem.

Natomiast moja zebrasoma - raz widziałem - jak ugryzla

gonioporę, natychmiast stuknąwszy w szybę i od tej pory spokój:)

Wniosek: szybka i zdecydowana reakcja przywraca porządek;)


200l + sump, AM HQI150W AM16K, T5 2x39W AM Reef White, T8 Arcadia Marine Blue,

odpieniek Weipro przerobiony +p. 1500l/h, pompa obiegowa 3000l/h,

cyrkulacja mj1200l/h+2xPH402, mixer KM500, UV,PHmetr, osmoza AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrasomy maja to do siebie , że po jakims czasie potrafia skubac korale nawet SPS-y.

Tez miałem taki przypadek . Pływały dwie flavescens , jedna podgryzała sps-y i musiałem ja usunać ze zbiornika. Musisz jak najbardziej urozmaicić pozywienie , chociaz to nie jest gwarancj a,że sobie odpusci. Niebezpieczne jest to ,że inne pokolce to obserwuja i za jakiś czas mogą robic to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Cześć wiem, że wykopuje temat :blushing: ale mam problem z żółtkiem! Mimo urozmaiconej diety- czyli większości mrożonek plus nori w rogu akwarium, ciągle podskubuje mi gorgonie :crybaby: Gorgonia fioletowa już w niektórych miejscach traci tkankę, przez to że się nie otwiera. Otwiera się tylko podczas karmienia i po chwili chowa. Czy mogę coś jeszcze zrobić żeby żółtek ich nie podgryzał?

Czy tylko pozbycie się żółtka z akwarium wchodzi w gre? :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółtki to niezłe gagatki ale moje zebrasomy nic nie ruszają a mam je już trochę. Bardziej to obawiam się Idola niż ich, mam flavescens i xanturum obie wielkością podobne raz się tolerują raz nie zależy jak wiatr zawieje ale spustoszenia nie robią i nie widziałam żeby ruszały korale , ale teraz będę się bacznie przyglądać. :evil: Dorot może zamiast żółtka np.strigosus który mi się podoba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że moja sprawa nie dotyczy żółtka ale problem jest podobny więc nie chciałam zakładać nowego tematu. Mam problem z borsukiem u którego zauważyłam skłonności do podgryzania np pseudogorgonii i hydnopory. Co może być tego przyczyną? Ryby regularnie dostają oprócz mrożonek także spirulinę i algi nori.

Edytowane przez akwarystka (wyświetl historię edycji)

5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to mądrych nie ma, trzeba pomyśleć co bardziej się podoba czy Ryba czy Koral i wyeksmitować niechcianego lub kłopotliwego Lokatora, mi tam obojętne czy coś skubie czy nie bo na pierwszym miejscu są Ryby więc nie zwracam na to uwagi grunt że zoasów nie skubie, ale coś tam moja żółta zeskubuje z Korali :)

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk fakt, korale potrafi zjadac. Moje zebry skubia gorgonie z glonow/nalotu, same korale pieknie sie pompuja. Jak kiedys umierala jakas gorgonia, to fajtycznie oskubaly z martwych platow co lecialy, ale zdrowej to nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie hepatus zmasakrował acanthastreę i teraz skubie trachyphylię :-( co z nim zrobić?


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Hepatusem to się zgodzę że podgryza korale, czytałam, że one tak mają ale też inne rzeczy wyrabiają nigdy nie wiadomo co nasze pupile zmalują. Jedne grzeczne a drugi to diabeł wcielony, tutaj jeszcze napiszę o Xanthurum bo mówią że jest agresywna a u mnie jest na odwrót główny prowodyr do bójki to żółtek :evil: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam kiedyś hepcia i widziałam jak dobiera się do korali ale zabrała go ospa :blushing: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.