Skocz do zawartości
Kris81

Cichy odpieniacz, jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Ten wewnętrzny Hydor jeszcze by mógł być. Pokrywa też może trochę wyciszy. Do tego duża filtracja biologiczna (ceramika i żywa skała) - taką radę usłyszałam dziś w sklepie (robię sobie objazdówkę po salonach morskich, hehe :) ) i chyba tego się będę trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, 12dot12 napisał:

Pokrywa też może trochę wyciszy.

jak nie masz klimy to w lato pod pokrywą będzie ... zupa ... :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... myślałam nad wmontowaniem w pokrywę wiatraczków z odprowadzaniem ciepła. I tak mi będą przerabiali pokrywę na zamówienie.

Pokrywa ochroni mi ryby przed skakaniem lepiej niż korona, wyciszy sprzęty - odpieniacz i cyrkulator, zmniejszy parowanie i dolewki... szkoda by mi było z niej rezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Takie komputerowe 12V ? dobry pomysł :) 2 sztuki 10-12cm jeden dmucha do środka, drugi wysysa ciepłe powietrze powinny załatwić sprawę (a jak zasilanie obniżysz do  9-10V to powinny być bezgłośne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kupiłem używanego Delteca 1456 kupiony w marcu Erybce .Według opinii miał być cichy,a nie da rady przy nim wysiedzieć . Dzisiaj napisałem do Erybki,może wymienią pompę w ramach gwarancji.Poniżej link do nagrania z działania odpieniacza.

Pozdrawiam

https://www.dropbox.com/s/caod96wonhlo3iu/20170926_204640.mp4?dl

Edytowane przez MiroZ (wyświetl historię edycji)

1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2017 o 23:12, MiroZ napisał:

Witam.

Kupiłem używanego Delteca 1456 kupiony w marcu Erybce .Według opinii miał być cichy,a nie da rady przy nim wysiedzieć . Dzisiaj napisałem do Erybki,może wymienią pompę w ramach gwarancji.Poniżej link do nagrania z działania odpieniacza.

Pozdrawiam

https://www.dropbox.com/s/caod96wonhlo3iu/20170926_204640.mp4?dl

Hehe , znajomy dźwięk pompy . Jota w jotę odkurzacz DCS3000 .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechał do reklamacji. Jestem ciekawy co z tym zrobią .jest jakiś zamiennik tej pompy ??


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm... myślałam nad wmontowaniem w pokrywę wiatraczków z odprowadzaniem ciepła. I tak mi będą przerabiali pokrywę na zamówienie.
Pokrywa ochroni mi ryby przed skakaniem lepiej niż korona, wyciszy sprzęty - odpieniacz i cyrkulator, zmniejszy parowanie i dolewki... szkoda by mi było z niej rezygnować.


Jak wiatraczki to najlepiej jak największe, i o jak najmniejszej prędkości. Jak nie masz szczelnej korony to wystarczy jak dasz na wyciąganie powietrza, ewentualnie kratki wlotowe. Ja stosuje 12cmx12cm, mam dwa w sumpie i 6 jako chłodnia na koronie zamontowane. Nie potrzebuje chłodziarki, te nad akwarium włączają się latem automatycznie i są niesłyszalne. Akwarium 160x85x60 pod 2xhqi 250w i 4x80w.

Od.
Jedyna wada ze jak latem jak się odpala to w domu mocno rośnie wilgotność jak dom zamknięty. Na Allegro są wentylatory z regulacja prędkości w kabelku podłączeniowych, wiec w razie jak będzie Ci za głośno możesz jeszcze ograniczyć prędkość.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.10.2017 o 08:25, Muad’Dib napisał:

Jak wiatraczki to najlepiej jak największe, i o jak najmniejszej prędkości. Jak nie masz szczelnej korony to wystarczy jak dasz na wyciąganie powietrza, ewentualnie kratki wlotowe. Ja stosuje 12cmx12cm, mam dwa w sumpie i 6 jako chłodnia na koronie zamontowane. Nie potrzebuje chłodziarki, te nad akwarium włączają się latem automatycznie i są niesłyszalne. Akwarium 160x85x60 pod 2xhqi 250w i 4x80w.

Miałeś rację :) dałam pokrywę do przebudowy - zamiast 2-ch małych wrednych hałaśliwców chodzi teraz jeden duży wentylator z regulacją napięcia i jest bezszelestny... nawet na najwyższych obrotach.

Natomiast co do odpieniacza (Deltec MCE400) to jestem po prostu załamana. Jak chodził głośno, tak nadal hałasuje - tamta poprawa była chwilowa. Pluszcze, szumi, działa na nerwy. Teraz dopiero w nocy, kiedy się wyłączył, jest TAKA cisza!... aż odczuwalna. W dodatku wyciąganie kubka to męka, nic nie dało poluzowanie, a nawet wykręcenie śrubki przytrzymującej. Najchętniej bym go wywaliła za okno i dała coś 1) naprawdę cichego, 2) z kubkiem łatwiejszym w obsłudze.

Chciałabym mieć takie sprzęty, które mogą chodzić całą dobę - w tej chwili właściwie tylko odpieniacz do wymiany, cała reszta jest OK.

I powraca to pytanie: czy zna ktoś naprawdę cichy odpieniacz?...

Edytowane przez 12dot12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.