Skocz do zawartości
Panoramiks200

Takie tam fotki z kociołka Panoramiksa :)

Rekomendowane odpowiedzi

Rafał wszystko gitara tylko odrazu mówię Ci jeden problem - za gesto masz te korale. Też mialem podobnie ale jak korale rosną to robi się gesto i ciężko je potem "serwisowac". O wrastaniu jeden na drugi nie mówię :-)

Marcin tam z 5cm jest różnicy miedzy nimi, bo te maluchy to szczepki które na długo tam nie zagoszczą. Będziemy ciąć najwyżej ;] humilisy mi wolno rosną, samoensis podobnie, gemmifera teraz zaczyna przyspieszać. Tak czy owak cholera 500l to krótko w tym hobby ;(

Super, pięknie ale dlaczego tylko jedno zdjęcie?

Widzę, że Ty czujny jesteś ;) Na razie tylko te się uśmiechały, reszta nie wiele się zmieniła od poprzedniej sesji prócz paru mm. Na razie nie chcę przynudzać ;) Będzie więcej bo strabwerry ze sklepu od Krzysztofa łapie kolor podobnie jak latistella lecz u niego ma jeszcze błękitne przyrosty. Lecz to normalne, że ciężko dogonić tego Pana ale to akurat jeszcze bardziej mnie nakręca ;]

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem - ŁADNE :thumbup: Nawet kilka zabrałem ze sobą, teraz uśmiechają się w moim baniaku.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał może jakaś aktualizacja ? Co tam nowego u ciebie ???

PS: Bo jak byłem ostatnio to się trochę działo.........

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki opowiedz coś o swoim baniaczku - masz piękne korale ! Długo zajęło Ci osiągnięcie takiego efektu ? I jeszcze pytanie o aparat - obiektyw już widziałem że masz AF 50 a na jakich ustawieniach najlepiej zdjęcia Ci wychodzą ?

Szczerze zazdroszczę Ci Twoich koralików :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się zaczyna dziać ;)

https://drive.google...Wkp4M2VoNGhVS2M

Ty to nazywasz zaczyna się dziać??? Jest super, nieźle ładujesz do pieca. :D


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź taki opowiedz coś o swoim baniaczku - masz piękne korale ! Długo zajęło Ci osiągnięcie takiego efektu ? I jeszcze pytanie o aparat - obiektyw już widziałem że masz AF 50 a na jakich ustawieniach najlepiej zdjęcia Ci wychodzą ?

Szczerze zazdroszczę Ci Twoich koralików :thumbsup:

Nie będę taki i opowiem ;) Myślałem też o wątku ale to trochę późno. Nie mam żadnej fotorelacji z zakładania itd.

Akwarium ma 5 lat i z powrotem jest prowadzone na bakteriach zeobak + zeostart.

Światełko 8x80W ATI

Baling Ca+mg,Kh, chwilowo robię eksperyment odstawiając Trace Elements na rzecz SBS, a idzie wszystkiego ok 580ml na dobę, stężenie roztworów klasyczne.

Sól FM 10% co tydzień podmianka.

Węgiel 250ml od FM + Rowaphos 150ml w filtrze przepływowym wymieniane co miesiąc.

Color Elements od FM 10ml tygodniowo.

Czasem dam magiczną pigułkę Reef Vitality, ale przy tym zbiornik musi być w dobrej formie bo nie wiem co tam jest ale wybarwia korale niesamowicie, haczyk jest taki, że korale bez formy potrafią się zawinąć na wieczną rafę, także ostrożnie z tym :(

Sump 3 komorowy, bardzo malutki ze względu braku miejsca ale pomieści wodę, która spłynie przy braku prądu. Odpieniacz BK 200, 6l siporaxu dużego i heja ;)

2x albo 3x na tydzień 2ml Easy Reefs Easy Booster, super alternatywa dla Fito.

Jestem po awarii jodu. Triton pokazał 1500. Korale padały jak muchy ;( Każda podmianka to coraz więcej mieszkańców wiecznej rafy. Musiałem to robić bardzo powoli. Niby już jest w normie ale to po 3 msc walki :D Straty połowy obsady podcięły mi skrzydła ;( Zwróćcie uwagę, że cały czas pokazuję pewne grono korali, właśnie dlatego, że one akurat nie ucierpiały, baa powiem więcej nawet wypiękniały. Także w akwarium sporo szczepek jak to powiedział mi jeden forumowicz z płn-zachodniej polski że wygląda jak wykarczowany las ;) Jacek napisał dowalam do pieca konkretnie, no tak :] Jak już dotąd zabrnąłem to cisnę, zobaczymy co wycisnę. Tak czy siak raz pod górkę, a raz z górki, także jest wesoło ;)

Ostatnio wdrożyłem pokarm od firmy Polyp Lab, najpierw coś jak "stymulant" na pewno z aminokwasami "polyp Booster", po 2 min korale wywalają polipy tak bardzo, że aż nienaturalnie to wygląda. Oczywiście jazda w nocy. Po chwili aplikuje do strzykawki łyżkę drugiego dania ze stajni Poly Lab - Reef Roids i robię chmurki nad koralami na zwolnionej cyrkulacji, całość operacji 3 minuty 2x w tyogdoniu. Jestem bardzo zadowolony. Korale nie ciemnieją jak to miało miejsce w przypadku stosowania aminokwasów z południa polski nawet 5 kropli na tydzień. podobnie z ammino acid od KZ. Albo tego za dużo pobierały moje korale albo coś źle robiłem ale co mogę zrobić źle w podaniu 1 dawki na tydzień gdzie w instrukcji jest ta dawka na dzień. To chyba tyle

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykam ze statywu, ale z ręki też. Ustawienia Manual i zmieniam ale taki punkt wyjściowy to zwykle czas naświetlania 1/50 przesłona f8.0. Zwykle czasu naświetlania nie zmieniam a kombinuje z przesłoną. ISO 400. No i balans bieli na auto ale przesuwam na maksa na prawo by ocieplić zdjęcie i wychodzi to na to A-B A6 ,ale nie ruszam G-M jest na 0.

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tutaj faktyczne niektóre fotki to faktycznie fajnie wyszły. Lecz ten obiektyw nie jest jakimś wow. Koszt to nieco ponad 9 stów. Teraz mi się podoba jeszcze inny, ale nie mogę sobie na razie pozwolić na wydatek 1800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie kupujesz Reef Roids ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie kupujesz Reef Roids ?

Pozdrawiam

W Eerybce maja.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cykam ze statywu, ale z ręki też. Ustawienia Manual i zmieniam ale taki punkt wyjściowy to zwykle czas naświetlania 1/50 przesłona f8.0. Zwykle czasu naświetlania nie zmieniam a kombinuje z przesłoną. ISO 400. No i balans bieli na auto ale przesuwam na maksa na prawo by ocieplić zdjęcie i wychodzi to na to A-B A6 ,ale nie ruszam G-M jest na 0.

ten : Sigma 70mm f/2.8 EX DG Macro

czy jeszcze coś innego ? :secret:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tutaj faktyczne niektóre fotki to faktycznie fajnie wyszły. Lecz ten obiektyw nie jest jakimś wow. Koszt to nieco ponad 9 stów. Teraz mi się podoba jeszcze inny, ale nie mogę sobie na razie pozwolić na wydatek 1800zł

A co ja mówiłem Tobie o tym szkle:-D lepsze i po temacie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja mówiłem Tobie o tym szkle:-D lepsze i po temacie:-)

Piotrek zgoda ;] Przecież mówiłem, że jestem zadowolony. Wtedy nie miałem siana na większe. Teraz zresztą też ale...ale mam obiektyw między którym jest przepaść w porównaniu do KIT-a;)

ten : Sigma 70mm f/2.8 EX DG Macro

czy jeszcze coś innego ? :secret:

Tamron 90 2,8 macro chyba że szalejesz to 105 nikkor 2,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek zgoda ;] Przecież mówiłem, że jestem zadowolony. Wtedy nie miałem siana na większe. Teraz zresztą też ale...ale mam obiektyw między którym jest przepaść w porównaniu do KIT-a;)

Tamron 90 2,8 macro chyba że szalejesz to 105 nikkor 2,8

:smiling: Tamron 90 2,8 macro - też jest na mojej krótkiej liście ; teraz musimy napisać list do Mikołaja. To już tak niedługo. Swoją drogą jeśli takie ładne zdjęcia robisz tym co masz , to chciałbym zobaczyć te które zrobisz tym następnym obiektywem :thumbup:

Będę obserwował !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę taki i opowiem ;) Myślałem też o wątku ale to trochę późno. Nie mam żadnej fotorelacji z zakładania itd.

Akwarium ma 5 lat i z powrotem jest prowadzone na bakteriach zeobak + zeostart.

Światełko 8x80W ATI

Baling Ca+mg,Kh, chwilowo robię eksperyment odstawiając Trace Elements na rzecz SBS, a idzie wszystkiego ok 580ml na dobę, stężenie roztworów klasyczne.

Sól FM 10% co tydzień podmianka.

Węgiel 250ml od FM + Rowaphos 150ml w filtrze przepływowym wymieniane co miesiąc.

Color Elements od FM 10ml tygodniowo.

Czasem dam magiczną pigułkę Reef Vitality, ale przy tym zbiornik musi być w dobrej formie bo nie wiem co tam jest ale wybarwia korale niesamowicie, haczyk jest taki, że korale bez formy potrafią się zawinąć na wieczną rafę, także ostrożnie z tym :(

Sump 3 komorowy, bardzo malutki ze względu braku miejsca ale pomieści wodę, która spłynie przy braku prądu. Odpieniacz BK 200, 6l siporaxu dużego i heja ;)

2x albo 3x na tydzień 2ml Easy Reefs Easy Booster, super alternatywa dla Fito.

Jestem po awarii jodu. Triton pokazał 1500. Korale padały jak muchy ;( Każda podmianka to coraz więcej mieszkańców wiecznej rafy. Musiałem to robić bardzo powoli. Niby już jest w normie ale to po 3 msc walki :D Straty połowy obsady podcięły mi skrzydła ;( Zwróćcie uwagę, że cały czas pokazuję pewne grono korali, właśnie dlatego, że one akurat nie ucierpiały, baa powiem więcej nawet wypiękniały. Także w akwarium sporo szczepek jak to powiedział mi jeden forumowicz z płn-zachodniej polski że wygląda jak wykarczowany las ;) Jacek napisał dowalam do pieca konkretnie, no tak :] Jak już dotąd zabrnąłem to cisnę, zobaczymy co wycisnę. Tak czy siak raz pod górkę, a raz z górki, także jest wesoło ;)

Ostatnio wdrożyłem pokarm od firmy Polyp Lab, najpierw coś jak "stymulant" na pewno z aminokwasami "polyp Booster", po 2 min korale wywalają polipy tak bardzo, że aż nienaturalnie to wygląda. Oczywiście jazda w nocy. Po chwili aplikuje do strzykawki łyżkę drugiego dania ze stajni Poly Lab - Reef Roids i robię chmurki nad koralami na zwolnionej cyrkulacji, całość operacji 3 minuty 2x w tyogdoniu. Jestem bardzo zadowolony. Korale nie ciemnieją jak to miało miejsce w przypadku stosowania aminokwasów z południa polski nawet 5 kropli na tydzień. podobnie z ammino acid od KZ. Albo tego za dużo pobierały moje korale albo coś źle robiłem ale co mogę zrobić źle w podaniu 1 dawki na tydzień gdzie w instrukcji jest ta dawka na dzień. To chyba tyle

Super opis, niewielu ma odwagę napisać jak to jest naprawdę SPS-mi.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne korale i kolory, gratulacje! :thumbup:

..no i chyba jak na Druida przystało, chyba nie zdradziłeś do końca receptury? :)


"Trwaj tyl­ko w słońcu, bo nic piękne­go nie rośnie w ciemności"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super opis, niewielu ma odwagę napisać jak to jest naprawdę SPS-mi.

Jacku dobrze wiesz jak jest ...makaron na uszy nawijać to ja mogę na taksówce obcokrajowcom ;)

Dużo osób miało poślizgi nawet z ekstraklasy i co ...? i nikt nic...jedynie Robert miał odwagę...pisał śmiało, zwykle to oni nic nie robią, nic nie leją, nic nie zdycha,a to zawsze ja słyszę, że za dużo kombinuję i dlatego jest jak jest. uważam, że nie tylko w akwarystyce, a i w życiu prawdziwego faceta można poznać po tym nie co mu się przytrafia, a jak reaguje na to co mu się przytrafia. To żaden wstyd, wręcz przeciwnie, fajnie wygrać jakąś bitwę np. z omyłkowo dowalonym jodem ;]

Bardzo ładne korale i kolory, gratulacje! :thumbup:

..no i chyba jak na Druida przystało, chyba nie zdradziłeś do końca receptury? :)

Drogi imienniku :p Słowo Harcerza. Chyba, że o czymś zapomniałem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz : Ostatnio wdrożyłem pokarm od firmy Polyp Lab, najpierw coś jak "stymulant" na pewno z aminokwasami "polyp Booster", po 2 min korale wywalają polipy tak bardzo, że aż nienaturalnie to wygląda.

Rozumiem, że nie stosujesz już kropelek A,B,E,V ... Od jakiego czasu je dajesz ?

dla SPS znalazłem jeszcze coś takiego : Microbe-Lift Coral Food SPS ...

Ciekawy jestem tych produktów , ale coś mało informacji o nich od osób które je stosują :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz : Ostatnio wdrożyłem pokarm od firmy Polyp Lab, najpierw coś jak "stymulant" na pewno z aminokwasami "polyp Booster", po 2 min korale wywalają polipy tak bardzo, że aż nienaturalnie to wygląda.

Rozumiem, że nie stosujesz już kropelek A,B,E,V ... Od jakiego czasu je dajesz ?

dla SPS znalazłem jeszcze coś takiego : Microbe-Lift Coral Food SPS ...

Ciekawy jestem tych produktów , ale coś mało informacji o nich od osób które je stosują :(

Czemu napisałeś "Rozumiem, że nie stosujesz już kropelek A,B,E,V " ???

Ja stosowałem to w swoim baniaku bardzo dawno temu, gdzie żeś Ty to znalazł ;) ? Ja nigdzie o tym nie pisałem ;] Na szczęście kupiłem tylko 10ml buteleczki ;)

Polyp lab daje od jakiś 2msc ale to widać od razu po dodaniu, wierz mi na słowo ;] ja dodawałem codziennie bo jod zbierał żniwo, powiem tylko że to mocno podbija no3 i po4. Na początku błędnie obwiniałem Easy Reefs Easy Booster ale paru znajomych pomogło mi wyjść z błędu i teraz wiem że obiadek dwu-daniowy ze stajni Polyp Lab max 2x tygodniowo ;)

Edytowane przez Panoramiks200 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.