Skocz do zawartości
Dr@co

Odpieniacz Sebastek

Rekomendowane odpowiedzi

Dr@co ty poważnie z tym oringiem ? Skoro to pomaga to powinno być zrobione na etapie produkcji

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że poważnie, u mnie zadziałało. Takiego dużego oringa kupiłem z częściami do maszyn rolniczych.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie w tym rzecz, ja też wymieniłem ten oring i jeszcze pompę i wirnik wiec odpieniacz wyszedł tyle co markowy ot cala oszczednosc

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Radek-sl (wyświetl historię edycji)

ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, podobno chytry dwa razy traci. Jednak z drugiej strony mam w domu stary odpieniacz Skiby - jest niezawodny.


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem Skiba to inna liga niestety nieaktualna i niebo tym piszemy w tym wątku

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jeden. Kupować sprawdzone i prawdziwie markowe produkty z paragonem lub fakturą. Też przeszedłem trudną drogę z odpieniaczem Sebastka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odpieniacz Sebastka, na razie jest wszystko ok.

Na realizację czekałem tydzień po domówieniu szczegółów.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po niecałym roku użytkowania odpieniacz się rozpadł. Już wcześniej odpadło jedno ucho trzymające body do podstawy i wysyłałem odpieniacz do naprawy. Po naprawie po kilku miesiącach znowu się rozpadło tym razem oderwały się 4 części !!! - uszy mocujące body do podstawy, mocowanie rury wylotowej oraz przyłącze tej rury. Kupiłem klej, odtłuściłem i posklejałem samodzielnie - narazie kilka miesięcy trzyma się dobrze.

Dodatkowo odpieniacz przecieka na mocowaniu kubka z body i na króćcu do którego podłączona jest pompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga. Znowu podnosze temat. Ten Pan robi sobie jaja z nas wszystkich. Kupilem od niego odpicz ws180 i niestety od samego poczatku milem z nim problemy. Caly czas lecialo z rury odpieniacza sporo bombli (tlumaczenie ze jak popracuje i sie dotrze to juz przestana leciec), potem nieszczelnosc kubka i na koniec wogole przestal pienic, znaczy raz pinil raz nie, wada to pompa ktora dostala wibracji przez zle wykonany wirnik igielkowy. Pompe kupilem druga i wirnik zrobil kolega z forum i jest 100% mocniejszy od " orginalnego "

Oczewisci o wszystkim informowalem Sebastka. Po okolo 3 misiacach powiedzial ze zrobi mi drugi. Oczywiscie mija juz pol roku i dalej nic. Nawet nie jest laskawy odpisac na maila badz smsa. Podobno jest tak zapracowany( tlumaczyl sie ze pracuje 24h/7dni w tygodniu) Nie polecam z nim robienia zadnych interesow. Odpieniacz oczywiscie dostaniecie ale za ok 4miesiace od wplaty na jego konto. Pozniej w razie problemow nie macie zadnej gwarancji na naprawe sprzetu. Za to sporo problemow z jej realizacja napewno ( jak ktos napisal wczesniej, gwarancja to chyba jak do niego pojedziesz). Bylem nawet u rzecznika praw konsumenta i wyslalismy pismo do tego pana, oczywiscie dalej nic, a niby jest on policjantem i rzecz jasna powinien przestrzegac prawa.

Ogolnie nie polecam tego pana, wrecz odradzam jakiekolwiek zakupy u niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na swoja fvat od niego od listopada:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto US poinformować ze pan sprzedaje bez dania dokumentu sprzedaży. Jedna kontrola ze skarbówki może cuda sprawić.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też na fv czekam od maja i nic


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim jest to ze wydajemy kase i otrzymujemy ..... To tak jakbym kupil uzywany towar za kolosalna kwote i on mi sie rozwalil po miesiacu uzytkowania. Ach szkoda gadac. Juz nigdy nie powtorze tego bledu i wszystkim ktorzy beda pytac o towary i uslugi tego osobnika bede mowil STANOWCZE NIE!

PS. Zebym mieszkal blizej Krakowa nie omieszkalbym odwiedzic osobiscie goscia i zostawic awaryjny towar oraz odebrac kase.

Zastanawiam sie rowniez o wyslanie zawiadominia do skarbowki. I zawiadominia w dalszej kolejnosci prokuratury o wszczecie postepowania cywilno-prawnego, wydanie przezemnie 1000zl (prawie polowa co niektorych wynagrodzen w naszym kraju) nie powinno sie skonczyc bezkarnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieś dobry odpieniacz i pewną gwarancję .... kup go w sklepie . Jak chcesz mieś odpieniacz za pół ceny .... zrób go sam .Skoro kolega robi tak dziadowskie odpieniacze to po prostu trzeba już nic od niego nie kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mądry Polak po szkodzie. Ale można też powiedzieć że chytry traci 2 razy.

Ciekawe tylko co w tej prokuraturze powiecie lub US. Chciałem taniej bez kwita - ale mi się nie udało. W myśl zasady (ale bez obrazy) oszukali oszusta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieś dobry odpieniacz i pewną gwarancję .... kup go w sklepie . Jak chcesz mieś odpieniacz za pół ceny .... zrób go sam .

Chcesz mieć odpieniacz za pół ceny (w stosunku do efektu), gwarancję, fakturę, serwis i części - od ręki? Nie na zasadzie wysyłania do serwisów czy czekania na support ? Kup u Twistmana :) Facet dzaia oficjalnie, sprzedaje towar z półek - to co ma - części też ma, bo z nich składa. A dodatkowo, działa na rynku w branży tworzyw już kawał czasu i utrzymuje się z innych usług. Więc jest solidną firmą, nie uzależnioną wyłącznie od akwarystyki.

ps. żeby nie było że działam jak niektórzy uszerzy z aquaforestu... Sam mam body odpieniacza od sebastka (tanio wpadło i pieniek wcześniej się sprawdził). U Krzyśka też nie pracuję, nie jestem na prowizji. Po prostu lubię dobrą robotę, a za niego mogę ręczyć, że świadomie nie spartoli ani nie nawali. Poważny gość ze sporym poczuciem humoru :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odpieniacz od Sebastka, niesamowite dzieło, działa, pieni, nic się z nim nie dzieje.

A trzy razy już od roku czasu był wyjmowany, rozkręcany i gruntownie myty. Wszystkie elementy.

I nie narzekam na jakość czy cenę. Ale pierwsze odpieniacze co Sebastek robił, jeszcze bez "założonej firmy" wszyscy pisali że są świetne.

Widocznie później szła fuszera.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji :D jak miałem wystawić odpieniek to pompa walnęła... wiec mam na sprzedaż body...bo napisalem do niego na FB to tylko odczytal wiadomosc i zero odpowiedzi.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam odpieniacze twistmana. Porządnie wykonane no i suport na najwyższym poziomie.

ps. tak jak dale, również nie mam żadnych profitów za reklamę produktów twistmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w pierwszym akwarium od sebastka, siadła pompa i klejenia puściły ale wiedziałem ile i za co płace, więc żal mogę mieć do siebie.. W ub tygodniu zalałem nowy baniak, prawie 800l w obiegu i już w nim siedzi odpieniek twistmana. Super sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem taniej bez kwita - ale mi się nie udało. W myśl zasady (ale bez obrazy) oszukali oszusta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep dalej działa , i w necie i stacjonarny . Internetowy www.odpieniacz.pl , stacjonarny na widoku w Krakowie

Co do samego właściciela , juz sie wypowiadałem .

Szkoda gadać !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu wysłana pompa odpiernicza na gwarancji do Sebastka. Do końca czerwca informował, że trzeba czekać. Od połowy lipca skończył się kontakt. Bez komentarza, a ktoś tu mówi, że support na najwyższym poziomie - :clap:


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zebrałem komplet potrzebnych dowodów. W dniu jutrzejszym składam zawiadomienie na Policję i do rzecznika praw konsumenta. Od maja otrzymuję wiadomość że kurier już odebrał,że odpieniądze jest w drodze a później że nie ma kontroli bo jest poza firmą. Zadałem zwrotu kosztów 1300. Ale nic. Nie odbiera telefonów nie odpisuje,nawet nie waha się aby odebrał list za potwierdzeniem odbioru. Odradzam w temacie robienia zakupów.


OSTATECZNA OBSADA : Canthigaster epilampra, Centropyge bispinosa, Pseudanthias squamipinnis x3, Acreichthys tomentosus, Valenciennea Puellaris, Pictichromis paccagnellae x2, Zebrasoma xanturium, Zebrasoma flavescens, Synchiropus splendidus x2, Stenopus hispidus, Lysmata amboinensis

SPRZĘT: Odpieniacz WS200 Internal, Obieg: Jebao DCT4000 + LocLine, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Światło: Giesemann Futura-S 195W, Biopellets XXL w filtrze Twistmana na pompie jebao 3000.

REFUGIUM (Spaghetti)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.