Skocz do zawartości
volf

pytanie do znawców pomp obiegowych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem zmuszony przenieść akwarium do innego pomieszczenia. Zamówiłem nowe akwa 50/60/50 (150L) z 15cm panelem tylnym. Akwa będzie działać bez pomp cyrkulacyjnych dlatego zdecydowałem się na panel. W panelu będzie umieszczona pompa obiegowa z dwoma wylotami. Ponieważ nie miałem do czynienia z obiegowkami, moje pytanie do znawców, jakiej wydajności pompe musze kupić. Obsada zbiornika to ukwiały i euphylie więc ruch wody raczej delikatny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz pewnie znasz :)

Przewymiarowana z regulacją mocy , pewnie dasz coś około 6000l ew trochę mniej.

Tapnięte mobilne z mikrofali :)


150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6000 !!! czytam wlasnie że ludzie mają takie w 500/700L

w tej chwili mam jeden cyrkulator 2000L na akwa 112 i wieje za mocno (obsada to ukwiały )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jebao 6000 na podwójnym lockline i d*py nie urywa , tylko mam dyfuzory. Chodzą na 8-9/10

Myślę , że jak ustawisz na 1-2 to na dwóch wylotach będziesz miał po jakieś 1000 l

Tapnięte mobilne z mikrofali :)

A czekaj zaraz zmniejszenie moc i zobaczę jak to wyglada

Ok zmniejszylem na 1 i cienkim sikiem siura , wydaje się być ok na akwa pół metra , tylko przypominam , że mam dyfuzory

Edytowane przez szwagieros (wyświetl historię edycji)

150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w 360 dct 6000 i za mocna, skręcona na 20%. Jadwiga morska na takiej ciągnie trzypoziomowy regał. 2000 nie więcej moim zdaniem, a dla ukwialow i euphylii jak napisal volf ma być zefir, a nie tornado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czemu nie chcesz "zwykłej" obiegówki i np dla cyrkulacji np koralii nano 900 ?

żeby ukwiał nie wlazł ? dasz siateczkę i będzie cacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ , No tak , ale masz jeszcze cylkulatory a volf nie zakłada instalacji owych

Tapnięte mobilne z mikrofali :)

Edytowane przez szwagieros (wyświetl historię edycji)

150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli DCT 6000 to:

powrót 20 - dopuszczony w dct 6000 i d*py nie urywa - jeśli spad jest 25 to większego powrotu niż 20 nie zrobisz jeśli masz spad 32 zrób powrót 25 a rozbity na 2 powinien byc ok tylko na lock line abyś mógł ustawić gdzie ma dmuchać

jeśli weźmiesz nową to chyba jest 5000


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze halas dochodzi. Moja 12000 chodzi na polowe mocy bo powyzej brzmi jak turbina.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6000 !!! czytam wlasnie że ludzie mają takie w 500/700L

w tej chwili mam jeden cyrkulator 2000L na akwa 112 i wieje za mocno (obsada to ukwiały )

Przede wszystkim szukaj pod względem wymiaru - żeby weszła do panelu. Wyloty dzielone na dwa lub trzy, przy panelu możesz dać wylot przy dnie. wydajność - jak będziesz wiedział co Ci wejdzie do panelu, wtedy się zastanowimy. Ale jeśli miało by to być bez podnoszenia wody, wtedy nawet te tańsze oblecą temat. Tylko kwestia głośnoisci - jesli ma byc cicho, to albo drogo, albo kupić mocniejsza i skręcać regulacją.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie, zasięgnę jeszcze informacji w sklepie i pewnie wyciągnę jakąś średnią. Myślę że pompa z regulacją będzie najlepszym rozwiązaniem.

silvia, właśnie dlatego rezygnuje z cyrkulatorów żeby nie bawić się w koronki,rajstopy itp.części damskiej garderoby. Chcę mieć spokojną głowę jak idę do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulator u mnie jest jeden, rw8. Robi za duży wiatr i już nie wiem, jak go ustawić, żeby nie urywał polipow euphylliom i nie stresował ukwialow. Jedynie dla sps go włączam, inaczej wyjelabym go z akwarium. W wolnej chwili wymienię ten cyrkulator na słabszy WP 10 który mam w małym akwarium. Ja nie wiem jakim cudem ktoś ma dwie jebao rw8 w podobnym akwarium i jeszcze uważa, że to za mało? To dlaczego u mnie jest taki wiatr?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

koronki,rajstopy itp.części damskiej garderoby

:p

kup cebule w siateczce :)

a na poważnie

woreczek / siatka na wkłady filtracyjne powinien skutecznie załatwić sprawę

po prostu myślę że cyrkulacyjną łatwiej/lepiej ustawisz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silvia, mam siateczke cały czas, a i tak wychodząc do pracy wyłączam cyrkulację bo boje się że złapie ukwiała (35cm) który obejmuje mackami prawie całą powierzchnię zbiornika. Cyrkulator odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z falownikiem same kłopoty. Najchętniej zrobiłabym cyrkulację na samej pompie i byłoby super, tylko musiałabym zrobić rewolucję koralom i zamienić skały miejscami, żeby sps mieszkały tam, gdzie mocno dmucha a reszta w strefie spokojniejszej. Źle to wszystko poukladalam, bo wystarczyłoby z palcem w nosie samo locline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@, Pompę masz na tyle wydajną że możesz się pobawić w locline, jak nie wyjdzie to zawsze można wrócić do korzeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

volf, sorry , że coś narzuciłem Ci w Twoim wątku , może faktycznie te 6000 to może być za dużo, choć w mojej ocenie wydajność pomp spada z czasem i to o czym mówiłem może się okazać sensownym rozwiązaniem , choć faktycznie trzeba wziąć po uwagę wymiary panelu i czy takowa pompa ma rację bytu. Być może i 4000 Cię zadowoli, wszystko rozbija się o rozmiar i generowany hałas...

Edytowane przez szwagieros (wyświetl historię edycji)

150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim szukaj pod względem wymiaru - żeby weszła do panelu. Wyloty dzielone na dwa lub trzy, przy panelu możesz dać wylot przy dnie. wydajność - jak będziesz wiedział co Ci wejdzie do panelu, wtedy się zastanowimy. Ale jeśli miało by to być bez podnoszenia wody, wtedy nawet te tańsze oblecą temat. Tylko kwestia głośnoisci - jesli ma byc cicho, to albo drogo, albo kupić mocniejsza i skręcać regulacją.

Nie koniecznie :p Ja od dawna używam pompy atmana i są niesłyszalne a do tego tanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami wystarczy wziąść mocną pompę obiegowa...4 wyloty i cyrkulacja aż miło .

92571533055104dabb345640753f67b9.jpg

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompę mam za mocną. Dałam się ponieść opiniom, że lepsza wieksza niż mniejsza. Skończyło się na skróceniu do 20 % plus rw 8 na minimum a koralom wieje za bardzo :( gdybym sps dała w inne miejsce, to 20% pompy wystarczyłoby na całe akwarium bez falownika. No ale mam mało skały, jak ktoś ma dużo, to może potrzebuje mocniejszej cyrkulacji.

Może spróbuję podwójnego locline i zlikwidować falownik?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarekB30 trafiłeś w dziesiątkę, mocna pompa cztery wyloty i problem rozwiązany

DarekB30 trafiłeś w dziesiątkę, mocna pompa cztery wyloty i problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , tylko , że byłeś zobligowany na dwa wyloty ,a my się tu ścieramy :))))))

Ale spoko , ważne , że zakceptowałeś rozwiązanie...

Edytowane przez szwagieros (wyświetl historię edycji)

150x50x60h; sump 87x40x45h; PS BP 2x160W; Jecod 6000; Hydor performer Duo 1000 na jednej pompie Aquabee 2000; Tunze 6015,6065;dolewka ebtech; kilka glonów w sumpie:) Teco TC 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DarekB30 trafiłeś w dziesiątkę, mocna pompa cztery wyloty i problem rozwiązany

volf...na początek wystarczy..kiedyś też tak miałem a na koniec jeszcze 6 szt tusze 6095 do tych wylotow wcale nie było za dużo :-)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe 4 wyloty... No to może i ja zaszleje i będę dmuchać w 4 świata strony. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szwagieros za***iste rady dajesz pompę jaka masz w 450 litrach do 150 polecasz ...

volf do twojego akwarium to radził bym ci pompę regulowana około do 2500l/h ja mam w 180l Tunze Silence 1073.020 i w sam raz prawie na maxa działa, jak szukasz cichutkiej to polecam a jak nie potrzebujesz mega cichej to mam cos do sprzedania co by Ci sie nadało jak cos pisz pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.