Skocz do zawartości
male7

576 L 160x60x60cm - co, jak i z czym ...

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli planujesz sump to żaden z tych a jeśli ma być odpieniacz wewnętrzny to Tunze.

Nie planuję, tylko mam.

Uzasadnij swoją wypowiedź proszę.

Inaczej swoją wypowiedzią nie wniosłeś nic ciekawego do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planuję, tylko mam.

Uzasadnij swoją wypowiedź proszę.

Inaczej swoją wypowiedzią nie wniosłeś nic ciekawego do tematu.

Wybacz, że swoją wypowiedzią nie wniosłem nic ciekawego do Twojego tematu. Już raczej się nie będę wypowiadał.

Co do odpieniacza to jest szereg innych, sprawdzonych konstrukcji tj. wspomniany powyżej Deltec 1456, Nyos Quantum 160 cz Vertex Omega 150. Te trzy, które podałeś, większość ludzi tu na forum nie miała, nie widziała bądź nawet nie słyszała o nich.

Życzę powodzenia.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 576l. Sprzęt jaki używam to

-odpieniacz Deltec 1455

-lampa Ati 8x80w

-obieg Jebao dtc 9000

-cyrkulacja jebao CP-40 i RW-4.

Co do kratki rastrowej. Ja mam i jakoś nie przeszkadza, aczkolwiek najlepszym, chyba, rozwiązaniem jest tarcie skały o np. płytki uliczne.

O takie kokrety mi chodziło :)

Kratkę chiałem użyć tylko w miejscach gdzie skała będzie miała bezpośredni kontakt ze szkłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 600litrow wiec prawie podobnie. Sprzet:

Odpieniacz WS 250

Lampa ati 8x80

Obieg jebao 12000

Cyrkulacja jebao rw20,jebao rw 8x 2

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz podobne problemy jak ja kilka miesięcy temu

na pewno pomoże Ci:

http://reefhub.pl/sl...-akwarystyczny/


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam po zakupach.

Aerometer aqua medic

Odpieniacz Aqua Medic turboflotor 1000

z pompą Ocean Runner PH

Filtr RO z dwoma wymiennymi przedfiltrami

Ponad 50kg zywej skały

sól AQUARIUM SYSTEMS Instant Ocean

Minerały itp

Pytanie mam teraz o światło - znalazłem Fluval Sea Marine & Reef 2.0 LED czy ktoś z Was ma takie LED`y i powie mi czy są w porządku? nigdzie nie mogę znaleźć jakichkolwiek informacji jak tylko dwa czy trzy filmy na YT

dzięki

Edytowane przez male7 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam teraz o światło - znalazłem Fluval Sea Marine & Reef 2.0 LED czy ktoś z Was ma takie LED`y i powie mi czy są w porządku? nigdzie nie mogę znaleźć jakichkolwiek informacji jak tylko dwa czy trzy filmy na YT

dzięki

https://reefs.com/20...led-2-0-review/

Na stronie sklepu pisze ,że lampka ma 59W to jak na tak wielki zbiornik obawiam się ,że jest to stanowczo za mało....

59 W, 122-153 cm (48-60 in) --- http://www.fluvalaqu...yiiLShc<br />Ja bym poszukał czegoś innego tak myślę,że ogólnie najlepiej by było może na taki zbiornik mieć w ledach chociaż z 250W ? lub i więcej. Ja w swoim zbiorniku mam 2 lampy led 1x120W(4 kanały 2xniebieski-95% białe na 50% i 4 kanał 60%+1x165W (niebieskie działają w 85% a białe 45%) W sumie w teorii lampy mają 285W ale u mnie myślę działają tak na max 190-200W Łącznie?.I jest w miarę znośnie.

Edytowane przez Robteos (wyświetl historię edycji)

Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale z drugiej strony jest napisane że lampa działa w pełnym spektrum światła i np. Przy mniejszej 32w oświetla idealnie zbiornik chyba 160litrów...

Kolejna sprawa ze jest to niby najnowsza technologia i diody są najnowszej generacji i może nie być potrzeby świecenia 500-oma watami???

No nic pozostaje mi czekać na odpowiedź producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale z drugiej strony jest napisane że lampa działa w pełnym spektrum światła i np. Przy mniejszej 32w oświetla idealnie zbiornik chyba 160litrów...

Kolejna sprawa ze jest to niby najnowsza technologia i diody są najnowszej generacji i może nie być potrzeby świecenia 500-oma watami???

No nic pozostaje mi czekać na odpowiedź producenta.

Co do nowszych technologi patrzył bym z przymrużeniem oka bo to różnie może być :thumbsup: . Ale przy tak małym świetle to może utrzymasz ale koralowce miękkie a o reszcie można zapomnieć. :blushing:


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 600l to tak z 300W LED albo 6xT5 lub 8xT5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma 170x60x60 i wisi nad nim 3x120w led

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzecia sprawa, że lampa dzięki temu że jest w pełni wodoszczelna może być zawieszona bezpośrednio przy tafli wody przez co światło skupia się w akwarium a nie oświetla akwa i jeszcze cały pokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu oświetlenia znalazłem ciekawy artykuł o Led itp i tutaj cytat:

"Dla przykładu żarówka marki CANLED o mocy 5W jest w stanie wyemitować strumień świetlny o wartości ok. 400lm, co odpowiada tradycyjnej żarówce o mocy 40W."

A tutaj źródło

http://canled.com.pl/pl/n/2

Czyli jeśli założymy że ta diody w tej lampie będą podobnych parametrów co diody canLed moja lampa będzie porównywalna z tradycyjną żarówka o mocy 25500 wat.

Dobrze główkuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ: "żarówka". W przypadku diod np CREE XP-e2 3w strumień świetlny to około 260 lm. Inna sprawa to przeliczanie wat/lumeny.

Masz spory zbiornik i szkoda było by go niszczyć przez kiepskie oświetlenie

Ja mam tylko 200l, a świeci nad tym 6x24w T5 + jakieś 40W LED COB, jako wschody/zachody i dodatkowy niebieski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Spróbuję tej nowej technologii. Zawsze mogę do tej lampy dorzucić świetlowki t5.

Akwarium zalane (10-11.09.2016), skala ułożona, odpieniacz i cyrkulacja pracują.

Zdjęcia robione telefonem przy zgaszonym świetle.

Testy zrobię za 2tygodnie i wtedy (jeśli będzie jak ma być) będę chciał włożyć jakichś mieszkańców.

Pozdrawiam Was słono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak... W LED-ach i oświetleniu akwarium morskiego nie do końca chodzi o to, żeby dobrze oświetlić zbiornik. Bo takie akwarium, jak Twoje byłoby już jasne przy kilku 10-watowych chipach. Chodzi o to, że trzeba dostarczyć koralowcom i innym organizmom określoną ilość światła. I tutaj roboczo przyjmuje się 0,7 do 1 W na litr wody (chociaż spotkałem się w sieci z wersjami, że nawet 1,2 lub 1,5 W na litr przy SPS-ach). Więc w Twoim przypadku powinno być minimum około 400W światła. I nawet, jak producent "żarówek" podaje dane, że jedna żarówka 400 lumenów odpowiada żarówce 400 W to jest to jedynie chwyt marketingowy. Lumen i wat to dwie różne jednostki - lumen to jednostka strumienia świetlnego, wat - mocy. Przy długości fali 550 nm, na którą oko ludzkie jest najbardziej czułe przyjmuje się, że jeden lumen to około 0,00147 W i to jest wartość maksymalna. Czyli 400 lm to max 0,6 W. Na Wikipedii to jest wszystko fajnie wytłumaczone. Do tego dochodzi kwestia wydajności kwantowej promieniowania i sprawności (bo część energii jest zamieniana na ciepło i LED-y się grzeją, itp.). Długo by można gadać, ale poczytaj sobie trochę o diodach LED, szczególnie o diodach mocy (Power LED), to trochę Ci się rozjaśni.

Ja stawiam teraz zbiornik 162l i do tego lampa DIY na diodach o mocy 140W, ze sterowaniem jasnością. I przy okazji DIY nauczyłem się, że sprawdzone rozwiązania są najlepsze, na szczęście nie płacąc za to zbyt dużo (kilkanaście źle wydanych złotych na podzespoły elektroniczne).

Ale życzę powodzenia w prowadzeniu solniczki i będę obserwował temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale znowu patrząc z drugiej strony trzeba trochę zaufać producentom i nowym technologiom...

Nie wiem czy to możliwe po 4 dniach od zalania, ale coś już zaczyna rosnąć mi na skale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z tutejszym Morszczakiem włożyłem dzisiaj pierwsze korale:

Capnella imbricata

Pocillopora damicornis

Anthelia sp.

Zoanthus Watermelone

Według niego powinienem pierwsze korale obsadzic już po 2dniach od wodowania. Parametry mam książkowe oprócz no3 które jest na poziomie 45 mg/l.

W niedzielę robię podmiane.

Pozdrawiam

post-23148-0-47598300-1474064078_thumb.jpg

post-23148-0-09119900-1474064092_thumb.jpg

post-23148-0-66275700-1474064193_thumb.jpg

post-23148-0-33846700-1474064221_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z tutejszym Morszczakiem włożyłem dzisiaj pierwsze korale:

Według niego powinienem pierwsze korale obsadzić już po 2dniach od wodowania. Parametry mam książkowe oprócz no3 które jest na poziomie 45 mg/l

Ciekawy jestem tych książkowych parametrów po tygodniu od włożenia skały cykl azotowy jeszcze się nie zamkną a ty już wkładasz korale, robiłeś testy NO2, NH4 ?. Kto Ci kazał wkładać korale po dwóch dniach ?

Edytowane przez Bondzik04 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z tutejszym Morszczakiem włożyłem dzisiaj pierwsze korale:

Capnella imbricata

Pocillopora damicornis

Anthelia sp.

Zoanthus Watermelone

Według niego powinienem pierwsze korale obsadzic już po 2dniach od wodowania. Parametry mam książkowe oprócz no3 które jest na poziomie 45 mg/l.

W niedzielę robię podmiane.

Pozdrawiam

To hobby dla cierpliwych, ale ja przy pierwszym swoim zbiorniku tez włożyłem korale po 2 tyg, bo nie wytrzymałem, a potem patrzyłem jak umierają. Niestety trzeba swoje odczekać, a tym samym uniknie się straty pieniędzy i nerwów :/

Edytowane przez Ludek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, się nie znam. Słucham, czytam, wyciągam wnioski. Zoanthus Watermelone drugi dzień u mnie i wypuścił już dwa polipy.

Anthelia jak to Anthelia też coś tam urosła ale to nieważne...

Pocillopora damicornis - nie zubożała, trochę może wzrosła-ciężko stwierdzić po dwóch dniach-dam znać za jakiś tydzień.

Kenia Baum stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczęły się problemy.. Termometr na salimetrze pokazuje 21stopni. Termometr jbl 25, termometr tetry 25. Grzałka jbl ustawiona na 26 stopni...

Reklamować salimetr czy o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.