Skocz do zawartości
matheroz

Pierwsze 27 LITRÓW ze Śląska - Pytania i Odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to aiptazja. Ja ich trochę miałem i jak wpuściłem krewetkę lysmata kuekenthali to ślad po nich zaginął, oczywiście po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzięki :)

Koleszka błazenek nie leci na artemie .. Wczoraj rzuciłem do środka parę sztuk jednak przelatujący skorupiak obok pyszczka mojego przyjaciela nie zrobił na nim specjalnego wrażenia. Poczekać troszkę aż jeszcze bardziej się oswoi z nowym baniaczkiem czy może spróbować czegoś innego ?

Aa planuję zmienić oświetlenie ... Pójdę chyba w jakaś samoróbkę DIY .... Ma ktoś jakieś ciekawe propozycję albo artykułu z oświetleniem dla podobnej kostki z którego mógłbym coś podpatrzeć?

PROSZĘ O ARTYKUŁ DLA KOMPLETNIE ZIELONYCH W TYM TEMACIE :p

Mam elektryka na firmie który pewnie coś mi pomoże ale trzeba wiedzieć co się robi :p .. no i czy po prostu się opłaca dla tak małego litrażu a nie lepiej kupić coś gotowego bądź dołożyć do istniejącego rozwiązania (aquael 2x6w)

Edytowane przez matheroz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam błazenki od bodajże 3ch dni i karmie mrożoną artemią (rozmrożoną i wypłukaną w sitku), i od początku jedzą. Dowiedz się czym były karmione przez poprzedniego właściciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artemie solowiec spirulina były karmione ..więc obadamy jak się rozwinie .. w akwarium były również kielze w dużej ilości.. może pojadł:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update

Błazenek zaczął wcinać artemie jak najęty ... ogólnie karmie go niedużo a czasami podrzucę też coś quadri :)

20160918_194019.jpg

20160918_190847.jpg

Zastanawiam się nad zakupem kolejnej rybki hmm no i chyba padnie na Gobiodona okinawae .. hmm a może coś jeszcze ? Kupię też lysmata kuekhentali na apitazje .. w akwarium zadomowiła się też krewetka atlantycka i krab pustelnik :)

Edytowane przez matheroz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś doradzi mi jeszcze jakieś ryby :) generalnie w akwarium powoli zaczyna brakować miejsca na korale ale coś poradzimy :) Aa i przecież w akwa wylądowała nowa belka którą można zobaczyć tutaj: http://nano-reef.pl/...na/page__st__80 około 16W

Edytowane przez matheroz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko ... Jakieś 2/3 tygodnie temu kupiłem Calustere ... wypatrzyłem parę ułamanych główek w jednym kawałku .. wyglądały całkiem przyzwoicie jednak były częściowo zakopane w piasku ... Wydawało mi się że wszystko będzie dobrze jak go przyczepie u siebie jednak po tych 3 tygodniach koral w ogóle się nie napompował, ani razu. Teraz zdaje mi się że schodzi z główek tkanka .. Czy jest to wina parametrów czy po prostu koral był jakiś wybrakowany ? Dodam tylko że reszta korali w moim akwa ma się dobrze, euphyllia

a nawet jeden sps którego posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna aktualna

Dzięki wizycie u kolejnych akawtystow doszło parę nowości :) muszę znów zaktualizować listę życia:) .. doszedł też gobiodon i krewetka ukwiałowa która zlokalizowalem tylko raz:( .. hmm lampa działa nic się nie popaplilo itp jak niektórzy mnie ostrzegali.. od dzisiaj zaczynam też lac ocet 10 % w ilości początkowej około 0.05 ml :) a może lepiej vodeczka albo vsv ? Chciałbym zbić no3 i trochę zmobilizować bakterie.. później parę fotek

20160927_202446.jpg

20160927_202519.jpg

20160927_202450.jpg

20160927_202500.jpg

Pozdrowienia morszczaki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSV chyba najlepsze jest do zbijania NO3, ale za to musisz mieć odpieniacz żeby wyrzucił nadmiar i syf z wody.

Nie myślałeś żeby dodać drugiego błazna do pary?


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VSV chyba najlepsze jest do zbijania NO3, ale za to musisz mieć odpieniacz żeby wyrzucił nadmiar i syf z wody.

Nie myślałeś żeby dodać drugiego błazna do pary?

No właśnie mam zamiar kupić jeszcze jednego na dniach :) z tego co wyczytałem rozumiem że raczej nie można rozróżnić morfologii tych ryb ? Zmieniają płeć jeśli zachodzi taka potrzeba ?.. mam nadzieję że się nie pozabijają.. Jak najlepiej dobrać 2 osobnika ? Powinien być większy//mniejszy//czy podobnych rozmiarów do tego który obecnie pływa ? ... Akwa po kuracji chemicleanem ma się dobrze tj. powoli dochodzi do siebie .. Wczoraj wyczyściłem szybki więc dzisiaj może wrzucę jakieś foteczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z błaznami to jest tak że mogą zmienić płeć ale tylko raz. Największy ze stada zazwyczaj staje się samicą, a reszta to samce. Jeżeli masz jednego to mozliwe że masz już właśnie samicę. Jak będziesz kupować, to kupuj z większego stada najmniejszego - na pewno będzie to facet :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest problem ? Po kuracji chemicleanem ukwiał nie potrafi dojść do siebie ... wcześniej lekko się pompował dzisiaj całkowicie się zamknął i przykrył czapeczką.. czy coś robić czy po prostu grymasi? Reszta korali trzyma się b.dobrze.. ostatnio też próbował wędrować ..

20161009_151757.jpgimage hosting

Edytowane przez matheroz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po chwili namysłu dojdzie jeszcze jeden błazen ... i tutaj pojawia się pytanie czy dodać jeszcze krewetkę czyszczącą czy odradzacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodać, choć teraz ja bym szukał czegoś mniejszego - one są dość spore, gdy miałem 30l aquaela to większość czasu siedziała z tyłu skały


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim kupuj małe zwierzęta

ja jestem umówiony ze sklepem że jak coś zamawiam to XS/S - jak podrośnie to zamieniam na mniejsze obu stronom to pasuje

mi bo mam coś pływającego wiecej niz 2 szt a im że odchowam im rybki które sprzedają w wyzszej cenie jako wieksze


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ... Wczoraj doszedł kolejny błazen :) więc mamy parkę.

Postanowiłem zmienić sól ... Obecnie lecę na Blue Tresure a planuje przesiadkę na Aquaforest ... Z racji tego że do tej pory kupowałem gotową wodę nie jestem pewien co do jakości wody na Blue Tresure, stąd takie posunięcie .. Co myślicie ? A może polecicie jakąś inną sól ? Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rozumiem ... Wczoraj doszedł kolejny błazen :) więc mamy parkę.

Postanowiłem zmienić sól ... Obecnie lecę na Blue Tresure a planuje przesiadkę na Aquaforest ... Z racji tego że do tej pory kupowałem gotową wodę nie jestem pewien co do jakości wody na Blue Tresure, stąd takie posunięcie .. Co myślicie ? A może polecicie jakąś inną sól ? Pozdrowienia

O sól to raczej nie pytaj, bo zaraz będzie wojna :) Sól jest jak d... - każdy ma swoją. A tak na zupełnie poważnie- ile osób, tyle opinii. Moja jest na przykład taka, że nigdy w życiu AF, ale zaraz tu będzie 100 innych osób pisało że jest świetna. I też nie można im odmówić racji. Po prostu jednym posłużyła i się spodobała, a drugim już niekoniecznie, tak jak na przykład mnie. I w zasadzie niczego się nie dowiesz z takich dyskusji. Także- wybierz sobie sam, wcześniej czytając tu i ówdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam AF zwykła a teraz chce przejść na tą bogadsza priobiotyczna


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co polecasz ? właśnie miałem się zapytać czy lepiej probiotyczną czy reef salt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium żyje i ma się dobrze ... Chyba :p

Ukwiał powoli się otwiera, ale bardzo bardzo nieśmiało ... Po przygodach z chemicleanem obecnie jest w takiej postaci:

20161111_150504.jpg

Czy dojdzie do poprzedniej kondycji całkowicie ? Czy jego wygląd został nadszarpnięty na stałe ? Jakieś opcje żeby mu pomóc ?

Myślę czy jeszcze nie dołożyć jakiegoś życia .. Ryby spokojne, nie kłócą się w cale :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.