Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny świetny zbiornik "bez dna" :) Coraz bardziej przekonuje mnie to rozwiązanie. Pozdrawiam.

Straciłem cierpliwość do piasku, nigdy nie był w takim stanie jak bym chciał...

Od ok. 2-3 dni szyby zaczęły mi zachodzić w kilka godzin (!), muszę czyścić szyby 2x dziennie, a razem z tym na dnie zaczęła jakaś delikatna trawka rosnąć więc nie wiem czy nie szykuje się pierwszy lekki kryzys :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Oprócz podmian coś dodatkowo dozujesz? Czym karmisz i jaką ilością?

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz podmian coś dodatkowo dozujesz? Czym karmisz i jaką ilością?

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Tylko podmiany TM Bio-Actif ok. 5l co 2 tygodnie. Pierwsze 2 miesiące dozowałem bakterie Special Blend.

Karmiłem póki co tylko solowcem ok. 1/6 kostki dziennie, a teraz przechodzę na suchy w granulkach i ok. 2x w tygodniu solowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straciłem cierpliwość do piasku, nigdy nie był w takim stanie jak bym chciał...

Od ok. 2-3 dni szyby zaczęły mi zachodzić w kilka godzin (!), muszę czyścić szyby 2x dziennie, a razem z tym na dnie zaczęła jakaś delikatna trawka rosnąć więc nie wiem czy nie szykuje się pierwszy lekki kryzys :blushing:

Mimo wszystko spróbuję :)

Dziś udało się nagrać na środę wycięcie laserem panelu z czarnego plexi, a w takiej tonacji chciałbym utrzymać całą kostkę :)

Pozdrowienia dla Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko spróbuję :)

Dziś udało się nagrać na środę wycięcie laserem panelu z czarnego plexi, a w takiej tonacji chciałbym utrzymać całą kostkę :)

Pozdrowienia dla Ciebie :)

Ja zimą w długie wieczory planuję zmianę oświetlenia i też kombinuję, żeby lampa pomimo DIY była bardzo estetyczna, muszę powoli zacząć projektować jakąś obudowę na lampę z nogami.

Wczoraj do akwa wpadły nowe sztuki - e. glabrescens, alveopora, acanthastrea lordhowensis, niedługo wrzucę fotki z nowymi nabytkami bo są przepiękne i strasznie mnie cieszą :thumbup:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szybkie fotki 2 z 3 nowych mieszkańców. Niestety acany nie udało mi się wystarczająco dobrze uchwycić, muszę się przyłożyć do zdjęć, a ostatnio brakuje czasu i chęci.

Aktualnie z niewiadomych przyczyn szyby potrafią zajść osadem w 2 h i mnie to przeraża, czyszczę 2x dziennie i dalej lipa, a wcześniej czyściłem co 2-3 dni... W żadnym akwarium jeszcze tak nie miałem, ale też w żadnym nie miałem tak czystej skały i tak szybkiego wzrostu wapiennych więc trzecie akwarium i kolejne skrajne doświadczenia...

alveopora (Large)

glabrescens (Large)

Alveopora to było takie moje małe akwarystyczne marzenie no i jest - bardzo podoba mi się ten koralowiec i póki co pięknie się pompuje. Glabrescens też bardzo ładnie się prezentuje na żywo zdecydowanie lepiej niż na fotce.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Bardzo przyjemne szkło. Istnieje nadal? :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Tak szkło istnieje i ma się nieźle, ale nic spektakularnego się nie działo i dawno nie aktualizowałem.

Fotka z dzisiaj zrobiona telefonem, jak będzie co cykać to zrobię jakieś lepsze fotki lustrem.

large.IMG_20170708_185648_1.jpg.7801af0df41eb2486987724bc6153399.jpg

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się prezentuje, a jak czyściutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, akwarium 2 dni po podmiance więc jest czysto.

Fakt faktem odpukać w tym baniaczku 0 problemów z jakimikolwiek glonami czy nalotami, skała czysta jak łza i ładnie porasta wapiennymi mimo momentami strasznego NO3=50. Aktualnie NO3 = 10 ~ 25.


EDIT:

Jeden epizod miałem z bardzo szybko rosnącym upierdliwym nalotem na szybach, który tworzył się w kilka godzin od czyszczenia, ale w 100% pomógł ReeFlowers Remalgae - ok. 2 tygodnia dawkowany co 2-3 dni i jak ręką odjął spokój do dziś po kuracji, a strat 0.

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mały update pod nowym oświetleniem.

 

large.598b6b71bfb58_1_fts(Large).jpg.75e5bf9beb1b682ef355df331cf256c4.jpglarge.598b6b6f84cfc_4_oxy(Large).JPG.bb5279c336dd8c37bc50e1a2568038ef.JPGlarge.598b6b7274752_2ricogreen(Large).jpg.0f6aae5254d5fd10f7a1d7f846994b30.jpglarge.598b6b6e96f00_3_ricoorange(Large).jpg.450ed4fe55df8325a63f62f40c421c7f.jpglarge.598b6b7062ca9_5_blazen(Large).jpg.48e8b9312799554b14d1a138240c9496.jpglarge.598b6b713d660_6_blazen(Large).jpg.24f2a83c96e072413bfdeb1c369561a5.jpg

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to akwarium. To moje 3 akwarium morskie i każde kolejne inaczej mnie zaskakuje.

Pomimo ok. 4 podmian w odstępie tygodniowym na poziomie 9l czyli ok. 40% ilości wody NO3 nadal jest na poziomie ok. 25 zaraz po podmianie.

Co ciekawe akwarium ma absolutne 0 jakichkolwiek glonów czy nalotów, LPS czują się dobrze, ale ZOA bardzo słabo.

Wymiana kaskady z Siporaxem na odpieniacz nic nie zmieniła w temacie NO3.

Odpieniacz działa już ponad miesiąc i w zasadzie prawie nic nie odpienia, od uruchomienia nawet nie zapełniła się 1/3 kubka pomimo, że działa prawidłowo zupełnie jakby w akwarium było zbyt czysto... Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

Aktualnie pojawiła się plaga wirków.

NO3 nadal 10~25, PO4 < 0,03. 

Wszystkie ZOA, które miałem padły, palythoa czy tam parazoa żyją i mają się dobrze.

LPS napompowane do rozerwania, Ricordee tak średnio, Rhodactis bomba.

large.59bab0a835a07_DSC_8082(Large).JPG.347c027cd4a754a41105719bcf0ccffb.JPGlarge.59bab0ab8f138_DSC_8095(Large).JPG.f24210a2bbeef9148d55834ec1bb6c84.JPGlarge.59bab0aa3d497_DSC_8092(Large).JPG.c7a7dcb12916617030324d98cdce8fca.JPGlarge.59bab0a6c598a_DSC_8067(Large).JPG.987f872f521a5b4efbaeb4dcfc017f4d.JPGlarge.59bab0a540c84_DSC_8103(Large).JPG.d689d08954eee681bf1b1f038a25d591.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widziałem tak ładnej i gustownie "urządzonej" kosteczki !!! Gratulacje !!



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zamierzasz walczyć z wirkami, bo u mnie też ostatnio się tego namnożyło? Nawet od kilku dni mam garbika chrysiptera springeri, a obiecałem sobie że więcej ryb nie będzie w moim małym akwarium oprócz błazenków.  Jak na razie nie widać żeby był zainteresowany wirkami, a w opisach sklepów piszą, że zjada wirki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2016 o 14:38, ranma11 napisał:

Beznadzieja, jak cytuję to nie mogę komentarza dopisać

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, piotr7 napisał:

A może...

...wystarczy kliknąć pod okienkiem z cytatem?

Ale wróćmy do tematu. Do czasu wymiany oświetlenia kostka była oświetlana tylko dwoma modułami aquaela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy, w trybie edit też nie.

Myślisz, że pierwszy raz używam opcji cytuj  będąc 6 lat na forum?

23 minuty temu, ranma11 napisał:

...wystarczy kliknąć pod okienkiem z cytatem?

Akurat tam się nie dało.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...wystarczy kliknąć pod okienkiem z cytatem?
Ale wróćmy do tematu. Do czasu wymiany oświetlenia kostka była oświetlana tylko dwoma modułami aquaela?
Najpierw ori aquael, później dodatkowa jedna niebieska rura Led aquael czyli 2xN + 1B, a później jedna rura aquaela odpadła i doszedł DIY profil aluminiowy z LED 7W na power ledach - jak przejrzysz temat to chyba opisywałem ewolucję oświetlenia.

Co do wirków to raczej nie będę walczył i same znikną z czasem, nie widzę, żeby drażniły koralowce.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od czasu do czasu pojedyncze sztuki widuję na koralach. Na szybach i na skale jest ich trochę. Nie wiem czy coś z tym robić, czy odczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę czekał i obserwował, zareaguję tylko jeżeli zobaczę jakiś stres u LPS, póki co pompują się do rozerwania :thumbup: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem sporo wieloszczetów, zmniejszyłem karmienie, ilość podawanego pokarmu i populacja wieloszczetów zmniejszyła się znacznie. Widać teraz tylko pojedyncze sztuki, a przedtem było ich sporo. Za to teraz jest sporo wirków. Kiedyś czytałem, że mnożą się jak jest dużo podawanego pokarmu ale u mnie to się nie sprawdza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.