Skocz do zawartości
Cichyppg

Płytka na komary bros. toksyczna dla solniczki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie kupiłem dzisiaj płytkę na komary z brosa i pytanie takie czy jest niebezpieczne dla akwarium slonowodnego ? Tzn czy nic się nie stanie jak w tym samym pomieszczeniu umieszczę ja co akwarium ?

Z góry dzięki za odpowiedz


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Absolutnie nie powinno wie używać tego typu środków w pobliżu akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie jest bezpieczna. Oczywiście zależy to od wentylacji, wielkości pomieszczenia itp


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wolałem zapytać bo na płytce pisze ze jest środek H410 który działa toksyczne na środowisko wodne. Dzięki wielkie za odpowiedz a macie może jakieś sposoby na komary których wolno użyć w pobliżu akwa ? Bo juz nie daje rady z tymi wrednymi stworzeniami. Mam babel na bablu

Jak dobrze pójdzie to za chwile anemi dostane

Edytowane przez Cichyppg (wyświetl historię edycji)

f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostają Ci moskitiery na oknach i odstraszacze ultradźwiękowe. Ewentualnie poczytaj o naturalnych metodach odstraszania komarów.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasączanie whisky, naturalny skuteczny i przyjemny, komar nie siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytryna nabita goździkami zostawiona na parapecie daje 99% ochronę przed tymi natrętami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietacie takie odstraszajace (nawet ludzi) klejace tasmy - czesto w sklepach zwisaly z lamp :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysuszona mięta na parapecie , tylko taka z działki a nie w zaszetkac.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozostają Ci moskitiery na oknach i odstraszacze ultradźwiękowe.

Albo klima :p .

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosowałem i stosuje. I płytki stojące brosa i nie tylko i te elektryczne - nic sie nie działo nigdy . ale faktycznie jest oszczeżenie działania toxycznego na organizmy wodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Dzisiaj w nocy miałem chwile spokoju a użyłem octu winnego do szklanki i na parapet. Spróbuję wasze metody. Whisky to ja często nasaczam ale swój organizm hehe :-P Dzięki wielkie pozdrawiam


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brosem handluję na codzień i stosuję u siebie. Efektów ubocznych brak. W płytkach jest za małe stężenie oraz ulatnia się za wolno aby coś się stało. Fakt substancja szkodliwa jak każda inna lecz przy kontakcie. Sprawdź ile jest jej w opakowaniu ,teraz policz kubaturę pomieszczenia i pole akwarium..... Stosunek jest znikomy.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brosem handluję na codzień i stosuję u siebie. Efektów ubocznych brak. W płytkach jest za małe stężenie oraz ulatnia się za wolno aby coś się stało. Fakt substancja szkodliwa jak każda inna lecz przy kontakcie. Sprawdź ile jest jej w opakowaniu ,teraz policz kubaturę pomieszczenia i pole akwarium..... Stosunek jest znikomy.

Czyli mowisz ze moge ja stosowac ? Ogolnie plytke bym dal na drugi koniec pokoju by byla jak najdalej od akwarium moj pokoj to jakies 25m2 dodatkowo na tym samym pietrze jest jeszcze pokoj 60m2 no i kuchnia z lazienka i przedpokojem ok 50m2. Wszystkie pokoje dziela tylko drzwi ktore w wiekszosci czasu sa zamkniete. U mnie w pokoju praktycznie non stop jest otwarte okno.


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało stosuj , nic się nie stanie.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście odradzam wszelkie takie środki działające 24 godziny na dobę. Sam omal w szpitalu przez to nie wylądowałem. Skończyło się na poważnym bólu w klatce piersiowej przez około miesiąc a lekarze na początku nie mogli dojść co mi jest.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.