Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj milosnikom morskiej wody

Mam na imie Bartek i wlasnie wystartowalem z nowym zbiornikiem. Jestem ogolnie rzecz biorac zielony w akwaystyce moskiej. Kiedys - w latach wczesnej mlodosci mialem kilka zbiornikow slodkowodnych, ale to na prawde dawne czasy. Jesli chodzi natomiast o moje zainteresowania akwarystyka morska to jest to pewien upust mojego ogolnego umilowania morz i oceanow ale rowniez rzek i jezior. Kilkanascie lat temu ukonczylem UŁ kierunek Hydrobiologia ze specjalizacja w kierunku Isopoda M. Baltyckiego. Od kilku ladnych lat amatorsko zajmuje sie nurkowaniem to znaczy sie przynajmniej 1 -2 razy w roku wyjezdzam tam gdzie moge podziwiac uroki zycia podwodnego. W tym roku jeden wyjazd nie wyszedl... wiec jesli Mahomet nie moze do gory to gora musi do Mahometa :p

I tak oto jestem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!!

Mam na imię Robert akwarium morskie od kiedy pierwszy raz zobaczyłem w tv studio2 (prowadziła pani Walter i pan Sznuk) jakąś migawkę miałem ok. 9 lat powiedziałem sobie:takie będzie moje akwarium. Właśnie nadchodzi ten dzień po 36 latach :p Wcześniej jakieś tam akwa tropikalne ok. 300 litrów fajna przygoda. Moje zainteresowania fotografia,góry alpinizm,poezja śpiewana i oczywiście morszczyna!!!!!!Plany na przyszłość czytać forum (z każdym dniem jestem co raz to głupszy):p Moja przyszła solniczka ok. 400-500 litrów im większe tym lepsze,baniak przyjedzie z kraju na wyspy. Dalej poszukam kontaktów z kolegami z okolic Londynu pomocy :whip):bow.

Moje plany:

1.Przywitać się na forum:waving

2.Nawiązać kontakty z morszczukami z okolic Lądka sorry Londynu,:bow

3.a dalej zobaczymy.

Do miłego!!!!!


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy chłopaki :p Zakładajcie swoje tematy i postaramy się pomagać :p


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przygodę z akwarystyka zacząłem od słodkowodnej, na "landrynki" patrzyłem z uśmieszkiem.

Jednak po czasie stwierdziłem, że cos w tym musi być i spróbowałem z pico rafka ~30L.

Wyszło całkiem fajnie, wiec "zarżnąłem" zbiornik roślinny i zaczynam teraz w większej kałuży.

Pozdrawiam wszystkich morszczaków.


05.2010 - 250l, 2x150 hqi 14k, 2x39 aktyna t5, 10k l/h, MCE600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Michał i mieszkam w Lęborku. Akwarystyką interesuję się od dziecka i przez ostatnie lata posiadałem akwarium słodkie. Od 1,5 roku śledzę forum i zainspirowało mnie to do zmian moich poglądów akwarystycznych. W związku z tym postanowiłem pogłębiać swoją wiedzę na temat akwa morskiego. Forum to źródło niepowtarzalnych pomysłów i talentów. Przez ten czas podziwiałem wiele aranżacji i rozwiązań, które uważam za imponujące. Mam nadzieję, że małymi kroczkami uda mi się założyć akwarium morskie. Obecnie posiadam akwarium o wymiarach 117x60x60 z kominem i zamierzam kompletować sprzęt. Wiem, że to spory wydatek, ale uważam, że warto inwestować w takie hobby.


szkło: 120*60*60, sump: 90*30*30, 2*120 W LED+2x54w t5, cyrkulacja: 2 x jebao rw15 + obieg jebao 3500, odpieniek: White Skim 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Adam. wszyscy się wpisują to wpisze się i ja...

robiąc porządki na strychu znalazłem swoje malutkie akwa 30l w którum kiedys(bardzo dawno temu) próbowałem trzymac jakies rybki.. niestety bez sukcesów!!! wec postanowiłem zrobic frajde dzieciakom i ponownie je odpalic...No i odpaliłem!! z tym że największą frajde teraz mam JA. wyzyty w sklepach zoo zrobiły reszte... Napalony na reefmaxa chciałem się tylko dopytac szczegółów. Dzieki kolegom z forum litrarz się zwiększył i projekt jest już ku końcowi kwestia dni!! Bez bagażu doświadczenia ze słodkim tek jak większosc z was czeka mnie teraz trudne zadanie.... Następne spotkanie ze mną pewnie w dziale "Nasze zbiorniki" he he Dzięki wszystkim za rady

Pozdrawiam Adam Skwara


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

założyłem dzieciom Malawi, na to żona powiedziała:

- A dlaczego nie takie z rybami morskimi?

- Dlaczego by nie.

Siedzę i czytam więc forum i inne opracowania. Studiuje i uczę się. Widzę też, że mam swoją własną koncepcję na akwarium bo głosów jest wiele ale:

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM UDZIELAJĄCYM SIĘ NA FORUM !!!

Panowie jestem wdzięczny za wiedzę jaką tu przekazujecie. Bo wiedza jest tym czymś czego nam nie odbiorą i to jest jedna z wielu rzeczy która powinna być dla nas najcenniejsza.

Pozdrawiam

ps o mnie?

Teorie ewolucji, zasady doboru naturalnego, uwarunkowania behawiorystyczne, geneteczne( genotyp i fenotyp), zrozumiałem dopiero kiedy przestudiowałem proces powstania pierwszej komórki.

Chce przez to napisać że jestem prostym inżynierem i za ... nie zrozumiem czegoś tam, jeśli nie mam solidnych podstaw. Takie właśnie podstawy są wyznacznikiem wszystkich moich działań.


250 full opti (80x80x45) / tunze 6045 / RO + DY / Sump 85 - czeka na zalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :) to mi sie podoba, najpierw czyta :) trzymam kciuki i życzę powodzenia :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#258647 ahantus :

Witam,panowie a jak akwarium bedze chodzilo bez odpieniacza i sumpa.

Jak toaleta czyli pisuar


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli miałem rację trzeba często spuszczać wodę :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje ze na tym forum,nie znajde pomocnych osob,ja tylko chcialem rozwinac temat i cos opisac a tu odrazu zostalem wysmiany,no fajna pomoc,dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#258666 ahantus :

Cos mi sie wydaje ze na tym forum,nie znajde pomocnych osob,ja tylko chcialem rozwinac temat i cos opisac a tu odrazu zostalem wysmiany,no fajna pomoc,dzieki.

Nie masz racji. Napisz i opisz akwarium co masz ,co lejesz itd. To porozmawiamy


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiwm ciezko w to uwierzyc.Ale gdy odpieniacz dziala koralowce sa nie do konca rozwiniete a gdy odpieniacz wylacze to po godzinie sa calkowicie otwarte,parametry sa bardzo dobre z ciekawosci robione co drogi dzen i wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może masz przewymiarowany odpieniacz ?


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,jest nawet mniejszy,mysle gdyby byl mocniejszy to koralowce padly by w jeden dzien,ja tak sobie mysle ze osmoza zabiera duzo skladnikow odzywczych z wody a potem odpieniacz reszte,ja tak mysle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki poziom NO3 i PO4? jak kolorki SPSów? fotki ? :) konkrety proszę Panie kolego :) i założył bys swój wątek i pochwalił się osiągnięciami.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie prosze o zalozenie stosownego tematu w odpowiednim dziale.

Za kilka minut ostatnie kilka postow zostanie wykasowancyh w celu zachowania ciaglosci watku.

Pozdrawiam wszystkich z odpieniaczami i bez:waving


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż swój wątek


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, Panowie dostalem od kolegi pokolca(ACANNTHURUS LEUCOSTERNON).Czytalem troche o nim i pisza ze jest trudny w hodowli,moze Wy cos powiecie o nim,a watku nie moge zalozyc bo cos mi wyskakuje ze nie mam dostepu nie wiem o ,co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz bardzo sie ciesze, ze wrociles do akwarystyki morskiej :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.