Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ForumowiczĂłw.

Mam na imiÄ Marta. Akwarystyka jako taka obca mi nie jest - do tej pory sĹodkowodna w domu, w pracy :) wiÄc jakaĹ niewielka podstawa jest...

Od dĹuĹźszego czasu zastanawiam siÄ z drugÄ poĹĂłwkÄ nad 2 akwarium w domu - tym razem morskim :)

Mam nadziejÄ Ĺźe Wasza pomoc Forumowicze bÄdzie super podstawÄ do startu i późniejszego prowadzenia naszej solniczki :)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kolejnych Łodzian. :thumbsup:

P.S

zrób coś z tymi polskimi literami :whistle:

Pozdrawiam :thumbup:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór ;-)

z tej strony monitora Milena. Jestem z Ostrowa Wielkopolskiego. Jeżeli chodzi o zwierzęta to mam kota a kot ma mnie ;-) Kot rasy devon rex o imieniu Gabbana. Jeżeli chodzi o akwarystyke to doświadczenie mam zerowe.. jeżeli chodzi o sprzęt to jak do tej pory stoi puste Nano Reef 30l Aquael. Na ten moment dużo czytam czytam i jeszcze raz czytam.. Chciałabym zacząć właśnie od takiej kostki małej... gdzie zamieszkały by trochę koralowców ..jakiś krabik..ślimak..krewetka.. na początku sama skałka.. jestem cierpliwa ;-) poza tym jestem zdecydowanie pedantyczna a przy tym bardzo dokładna.. i tak do wszystkiego staram się podchodzić jeżeli wyznaczam sobie jakiś cel..pewnie za jakiś nasuną mi się pytania do tego co nie do końca rozumiem czytając i analizując różne wątki dla nowicjuszy... mam nadzieje uzyskać tutaj odpowiedzi od Was ;-)

Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru obecnym, czytającym ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy i powodzenia :waving


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do @marbecza - witamy witamy thumbup.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A witamy, witamy :coffee: i życzymy sukcesów :rambo:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kiflu, też zauważyłeś :thumbup: witamy Milenę :welcome:

PS. O i Skoczek.Ładny ten awatar...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem :waving fajnie że temat który założyłem dawno temu nadal się rozwija, ale niefajnie że wielu z Was pisze tylko tutaj... Jak chcecie się nauczyć nie pytając? Nie ważne że jeden z drugim czasem Was zruga, nie ważne że pytanie które zadacie, pada srednio trzy razy w tygodniu, piszcie, nie bójcie się , bo i nie ma czego :) Kiedyś, dawno, dawno temu, pewien starzec z dlugą siwą brodą, powiedział jedną dość mądra rzecz (raz mu się udalo :D) "Kto pyta - nie błądzi) :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb, niebawem zacznę pytać, obecnie mam tylko wybitą dziurę w ścianie, gdzie ma być wstawione akwarium. Baniak się klei, sprzęt kupiony. Pozdrowienia


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A wiec przyszedł czas i na mnie:D

Mam na imię Mateusz mam 26lat i mieszkam w Pszczynie

Jak narazie posiadam baniak 100l z neonkami, ale mój nowy baniaczek 200stu litrowy się klei do tego sump ze starego akwa i mam nadzieje że będzie hulać:D ogólnie sprzęt się kompletuje tak że mam nadzieje że w styczniu uda mi się go zalać:))

i to by było na tyle z mojej strony, chociaż i tak będę miał wiele pytań tak aż się jeszcze wam znudzi:PP


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy :thumbsup: :thumbsup:

pytaj jak najwiecej i jeszcze wiecej czytaj a bedzie gites :welcome: :welcome: :welcome: :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowych posolonych :):coffee:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :unworthy:

Na imię mam Mateusz i od jakiś 4 lat mam małe akwarium 25L a od jakiegoś miesiąca mam 240L i strasznie zajarałem się podwodnym światem :thumbsup: .

Jak na razie są to akwaria słodkowodne ale zamarzyła mi się solniczka około 150-180L.

Na razie są to tylko marzenia i plany teraz chcę zdobyć jak najwięcej wiedzy :coffee:.

Może w 2012 ruszę z moją prywatną rafą

Jeszcze raz WITAM I POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Mateusz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem z Olsztyna. Pięć lat temu miałem 112 litrów morza w domu i było bardzo fajnie. Niestety musiałem czasowo zrezygnować z hobby. Teraz pora na powrót.

Zamarzył mi się baniaczek o podobnym wymiarze - Reefmax - przekonuje mnie cena (obecnie na Allegro chodzą po tysiaka) i że jest to gotowiec. Odstrasza opinia o odpieniaczu, wadliwej grzałce, ale to drobnostki. Na wiosnę zacznę kompletować sprzęt.

W międzyczasie w Olsztynie pojawiły się sklepy z morszczyzną. Będzie można pozyskać życie i drobiazgi od ręki. Do dziś pamiętam biednego hełmona, który po wycieczce PKP z Częstochowy padł na zawał...

Mam nadzieję, że będzie dobrze:)

Wszystkich pozdrawiam

Amphiprion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nazywam się Tomek i jestem żółtodziobem w temacie akwarystyki. Parę tygodni temu na jednej ze stron zobaczyłem mini akwarium morskie (taki baniak to moje marzenie z dzieciństwa), od tego czasu czytam, chłonąc wiedzę;) Mam trochę oszczędności i ogromną zajawkę, aby wpuścić do domu 25-30l morza:)

Trzymajcie kciuki:) I jeszcze raz WITAM WSZYSTKICH!!!

P's Czy w Bielsku-Białej lub okolicy są sklepy z morszczyzną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Witam szanowne grono.

Na imię mam Michał, jestem z Mławy, mam 36 lat.

Obecnie jestem na etapie czytania forum i ustalania listy potrzebnego sprzętu.

W planach zakup ReefMaxa i start pod koniec roku.


3927_3930.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:welcome: :welcome: :welcome: powitać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam na imię Piotrek i jestem z Bielska-Białej

Od miesiąca czytam forum w poszukiwaniu informacji potrzebnych do założenia pierwszego akwa.

Jeszcze nie wszystko jasne ale informacji jest masa więc wszystko na dobrej drodze :-)

Akwa planuje koło 300 litrów wiec licze tu na wasze doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jako nowy na forum pasowało by powiedzieć o sobie parę zdań wiec nazywam się Kacper i odkąd sięgam pamięcią akwarystyka jest zawsze ze mną.Jako 3 letnie dziecko pierwszy baniaczek słodkowodny 5L,potem już z czasem zwiększanie 100L,300L,500L i na sam koniec akwarystyki słodkowodnej spadek na 240L.Lecz po upływie 26 lat od pierwszego baniaka słodkowodnego przyszedł czas na zmianę a dokładnie na mały okruszek własnej solniczki w domu.Baniaczek 370L sprzęt już praktycznie skompletowany brak tylko skały do niego ale to kwestia czasu.Lecz właśnie tu mam mały problem ponieważ jako nowicjusz w dziedzinie słonowodnej mam problem z dobraniem skały jak wielu z was wie kupienie żywej to spory koszt znalazłem skałę nie jedną lecz parę. Fotki przedstawię w innym dziale i temacie aby ci co się znają pomogli by mi doradzić jaką wybrać.


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Paweł, lat 34, Kalwaria Zebrzydowska, Małopolskie.

Oczywiście nowicjusz jak się patrzy :)

Dawno temu miałem baniaka słodkowodnego, a potem długo, długo nic.

I nadszedł czas, plan :

150X50X50 morskiego,

Na gwiazdkę może już odpalić

Zobaczymy jak się uporam z kwarantanną to może coś dla oka w baniaku będzie miało prawo być już na te święta B)

No zobaczymy jak to będzie :rambo:

Powalczymy i myślę że szanowne grono nowych znajomych coś pomoże i jakoś będzie.

Może nie od razu jak wspaniała kolekcja kolegi Andrzeja :thumbup: ale jak będzie choć jeden koral ładny będziemy z całą rodzinką bardzo zadowoleni.

Pozdrowienia i trzymajcie kciuki.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od ok. pół roku czytam to forum, to chyba czas się przywitać.

Na imię mam Krzysiek i zawsze lubiłem akwarystykę. Pewnie jak większość , kiedyś małe i troszkę większe akwaria słodkowodne. Czas na morskie przyszedł dość nieoczekiwanie, kolega postanowił sprzedać swoje razem z życiem, no i wszedłem w posiadanie wszystkiego od razu. Dzisiaj myślę, że nie był to najlepszy pomysł na pierwsze morskie, ale walczę i wiem że kiedyś się nauczę i założę inny zbiornik. Dzięki Wam już sporo wiem.

Akwa ma 300l i mieści się w Radomiu.

Pozdrawiam

krzysiek


6070_6166.png

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam na imię Bartek i słodkowodne akwarium mam już pewnie 10 lat. Te forum czytam od lat 3 - szczególnie wkręcają przylepione dla nowicjuszy :) Zarejestrowałem się dla możliwości podziwiania zdjęć i bardzo chciałbym mieć coś podobnego u siebie. Co się będzie działo - zobaczymy!

Pozdrawaiam!


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

czytam czytam to i ja sie wreszcie przywitam

Krzysiek z Gdańska

masa słodkosci i od niedawna(6 miesiecy) posolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum jak również początkującym jeśli chodzi o akwarystykę morską. Liczę na owocną współpracę i pomocną dłoń na start :)


4219_4223.png

Morskie 252 l +160 sump

+ Słodkie 300l -basen do pływania dla Agamy błotnej w 2m^3 terrarium =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

witam wszystkich jako nowy morszczak. Na wstepie serdeczne podziekowania dla ludzi ze sklepu e-rybka w Zabrzu - jestescie wspaniali. Dzieki.

Pzdr

Szymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.