Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam i czytam od kilku dni, a jeszcze się nie przywitałam ;) Mam na imię Agnieszka. Od kilku lat zajmuję się akwarystyką słodkowodną. Półtora roku temu wreszcie kupiłam większy baniaczek 240l - do niedawna barwny holender, obecnie zmiana na microsorium , anubiasy i inne.

Ostatnio złapałam bakcyla morskiego. Zupełnie przypadkiem - szukałam informacji, czy akwarium słodkowodne może szkodzić alergikom (mam dwóch synów) i od forum do forum, trafiłam do Was. Na razie czytam, czytam i jeszcze raz czytam. Najpierw wiedza i dodpatrywanie kolegów - a potem własny start (nauczyłam się tego przy zakładaniu wcześniejszych akwarii). Mam w planach na początek Reefmax'a a potem coś większego, jak potrenuję.

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas abym i ja się z Wami wszystkimi przywitał ;)

Mam na imię Damian z Łochowa (Mazowieckie)

Na forum jestem już od 2009r do tej pory czytając, akwarystyka ciągnie się za mną od najmłodszych lat, lecz same słodkie (od ryb a przez kilka ostatnich lat krewetki) :turned:

Od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem kostki 42 L (działającej już od ok 5 miesięcy), ale to początek w planach trochę większe.

Pozdrawiam,

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja.

Szymon zam. w Siemianowicach Sl. Na słodko od kilku lat, plan na słone lanie 80l + 40l do 2ch tygodni.

Pozdrawiam

Wysłane z Tapatalk'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam na imię Marcin mieszkam w Warszawie i akwarystka to moje hobby od 10lat , obecnie mam kilka akwarii słodkowodnych oraz 3 solniczki. Forum czytam regularnie od dłuższego czasu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mam na imię Jarek- zaczynam jak na spotkaniu "AA" ;) postanowiłem założyć akwarium slonowodne. Przepraszam za braki w polskich znakach!

Zakupilem akwa " river-reef" 94l.

Sprzęt:

2x t5 podwójna 36w każda

2x pompa 550l/h firmy interpet

Filter- gabka, carbon, itd.

Pompy i filtry znajdują sie za zabudowana scianka w akwa.

Heater 150W firmy fluval

Akwarium o wymiarach: 50cm długość 56 wysokość i 30cm głębokość plus ok 12 cm z tylu które stanowi zabudowa.

Kształt - można powiedzieć ze wysoka kostka;)

Ogólnie chciałem zapytać czy z takim sprzętem mogę zacząć czy trzeba coś zmienić na wstępie?

Chciałbym po woli bez pośpiechu zacząć coś działać .

W planach mam na początek "LR" z czasem jakieś 2 blazenki i może coś chodzacego na dno a z koralowcami to bardzo powoli.

Nie mam filtra ro/di i narazie nie planuje zakupu- koszty!

Wodę mam do nabycia ze sklepu- prosto z filtra nie z innego akwa. I na podmianki tyg. Tez od nich.

Proszę o jakaś pomoc i z góry dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Jaro,

Twoje pompki moga byc za slabe, ale tu nie prowadzmy dyskusji, tu sie witamy :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Serdecznie!

Forum przeglądam już dłuższy czas, baza wiedzy tutaj zawarta pozwoliła mi podjąć słuszną(mam nadzieję ;) ) decyzję o przesiadce z akwarium słodkowodnego na pierwszą solniczkę. Na początek zaczynam przygodę z ReefMaxem, którym nie omieszkam pochwalić się w stosownym dziale.

Pozdrawiam i miłego dnia wszystkim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Po różnych zbiornikach i biotopach człowiek zamarzył i nad morszczakiem :thumbsup: .

Pozwolę się rozejrzeć i coś wynaleźć dla siebie w tym temacie.

Na początku przyszłego roku będę chciał coś zbudować własnego w temacie słonym :baby:

Mam nadzieję że uda się :D

Liczę na podpowiedzi doświadczonych wilków morskich :clover:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nazywam sie Tomek i mieszkam w Lublinie. Od jakiegos czasu (ok 3mc) czytam to forum i dopiero dzisiaj trafiłem na ten temat . Od 1,5 miesiąca mam zalaną kostkę 35x35x35 z żywą skałką i piaskiem. Jeszcze z 2 tygodnie i kupie jakies korale. Jak mi sie uda w tym utrzymać życie przez pół roku to zamienie 112l słodkiego na słone.

Pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imię Kuba i jestem z Płocka. Przygody z akwarystyką morską jeszcze nie zacząłem ale mam nadzieję, że już niedługo (póki co czytam to forum i nie mogę się oderwać :) ).

PS. Jest tu ktoś z Płocka kto ewentualnie mógłby pomóc świeżakowi ;) ??


Akwarium 80x45x45 (162L), Światło 6x24W T5, Cyrkulacja 2 x Tunze 6025, Odpieniacz Deltec MCE600. Bez panela i sumpa. Zalane 02.02.2014.

Obsada: Chrysiptera Parasema, Pictiochromis paccagnellae, 2 x Amphiprion ocellaris, 2 x Chromis Viridis, Halichoeres melanurus, Ecsenius bicolor, Labroides dimidiatus, Mandaryn wspaniały do tego jakieś miękasy, LPSy, SPSy, 2 x Lysmata amboinensis, ślimaki, rozgwiazda piaskowa, jeżowiec i wężowidła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem Mirek. Mam 25 wiosen i jestem z podkarpacia (40 km pod Rzeszowem ). Akwaria słone podobały mi się od małego jednak dopiero od miesiaca mam 50l baniaczek morski. Zycia praktycznie narazie brak ..dojrzewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam na imię Marcin, mieszkam w Świnoujściu no i na dniach planuję założenie mojego małego akwarium morskiego! Witam serdecznie wszystkich, mam nadzieję, że bardziej doświadczeni akwaryści nie będą się denerwować jak będę zadawał pytania;-). Teraz jestem w fazie czytania postów dla nowicjuszy, niestety jeszcze trochę tego zostało do przeczytania;-). Pozdrawiam raz jeszcze!!!

Ps. są tu na forum ludzie ze Świnoujścia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...Mam na imie Tomasz i jestem z Warszawy. Zaczynam zabawe w morskie akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witamy,witamy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

wprawdzie już od 2/2,5 lat jestem (prawie) stałym czytelnikiem,

niemniej, dopiero dzisiaj trafiłem na tenże wątek, tak więc...

z największą przyjemnością się... przedstawiam :p ... tak szacownemu gronu,

jestem (po prostu)... grażdan, tak na mnie wołają ;)

z baniakami (słodkimi) bujałem się za młodu, no i teraz, jak to u nałogowcuff bywa... znowu jestem "w ciągu" :)

póki co, zaliczyłem... 1,5 rocku "słonego stażu przedszkolnego" :p na reefmaxie,

teraz się "podstawówkuję", w swoim już nieco większym bagienku (tak m/w od rocku),

jak tylko wszystko "porośnie" tak jak lubiałbym (a to jeszcze mały momencik;),

z chęcią poddam się (oczywiście konstruktywnej;) krytyce! :p

pozdraffiam wszystkich serdecznie :)

gR!ażdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Może zacznę od tego iż jestem spod ryby :thumbup: , mieszkam w Olsztynie i sporo buszuje już po tym forum.

Nareszcie mimo wielu sprzeczności losu będę mógł niedługo skompletować cały sprzęt i wystartować.

Chciałbym serdecznie podziękować wam wszystkim, którzy tworzycie owo forum - jest to naprawdę duża skarbnica wiedzy dzięki której w wolnym czasie mogłem uzupełniać swoją wiedzę.

Mam nadzieję iż niedługo przedstawię swój wątek - mój skrawek oceanu.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Arek

Edytowane przez alcapone (wyświetl historię edycji)

420l w obiegu - start 20 luty 2015

http://nano-reef.pl/...lone-krolestwo/

db11ce5ce48b59758025b7bdfe2402b6u758a667.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie na tym forum. Kiedyś pewnie i ja pokażę swoje akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam na imię Mariusz jestem z Chełma woj. Lubelskie, właśnie zaczynam zabawę, akw. właśnie porastają glony, myślę że za jakieś 2-3 tyg. się ustabilizuje i wtedy coś się z życia w nim pojawi.

A teraz chcę podziękować z góry Wszystkim za ewentualne uwagi i pomoc w przyszłości.

Pozdrawiam


akwarium 130/35/50-ok.200l wody , skała 24kg, odpieniacz deltec mce600 , cyrkulatory JVP 101x2/tunze 9025 , sól aquaforest 2x39w t5 sylvania aquastar,blue , t-8 36w pawer glo, t8 36w sylvania coralstar actynic, lampa led DIY ok. 75w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie! Na imię mam Michał, jestem z Sieradza akwarystyką interesuje się od najmłodszych lat. W chwili obecnej posiadam akwarium słodkowodne. Tematem akwarystyki morskiej interesuje się od dwóch lat z chwilą wyjazdu do Egiptu. Każdy kto był i nurkował wie co mam na myśli. Piękno rafy, różnorodność barw i organizmów tam żyjących doprowadza do uzależnienia. Tak bynajmniej stało się ze mną. W chwili obecnej jestem na etapie kompletowania sprzętu. Z racji takiej, że hobby nasze nie należy do tanich czas na realizację i założenie własnego akwarium morskiego musi swoje odczekać :( Gdyby nie nano-reef wszelkie informacje, rozwiązania techniczne, pomoc w rozwiązywaniu problemów, moja decyzja co do założenia akwarium była by do dnia dzisiejszego wielka niewiadomą. Dla wszystkich którzy przyczyniają się do rozszerzania wszelkiej informacji, wiedzy na ten temat dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam na imię Darek, od pewnego czasu po powrocie z Egiptu moja choroba akwarystyczna dorosła do etapu likwidacji akwarium slodkowodnego i założenia upragnionej solniczki.

Akwarium będzie 300l, teraz sporo czytam i próbuję zrozumieć jak to wszystko funkcjonuje.


6431_6605.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie adepci akwarystyki morskiej :p;):clap:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po latach w Malawi zaczynam z solanką (ok. 400l w budowie).

Andrzej. Olsztyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.