Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam na imię Roman, pochodzę z Poznania i z akwarystyką morską nie miałem do tej pory żadnych doświadczeń.

Ale dużo czytałem i w końcu postanowiłem założyć pierwszą w życiu solankę. Obecnie jestem już na dość zaawansowanym etapie i mam nadzieję, że dzięki Waszej wiedzy i doświadczeniu, uda mi się uruchomić akwarium bez większych problemów.

Pozdrawiam wszystkich :shocking


250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=25772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od dawna zakochany w akwarystyce morskiej, weteran akwarystyki słodkowodnej :) malymi kroczkami w strone solniczki, na razie dożo czytam :)

Pozdrawiam

Marek


Na razie puste (240l.) 120x40x50, ale się buduje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem z podkarpacia. Doświadczenie w akwa słodkowodnych około 10lat. Początkiem grudnia doszedłem do wniosku że już mnie moje tropheusy nie cieszą i spróbuję tego o czym o dawna marzyłem. Pierwsza solniczka odpalona. Już się kręci słona woda i testuje sprzęty + hydraulikę. Na początku nastawiam się na LPS.

Pozdrawiam,

Mariusz


Low-Tech -> 240l; sump jednokomorowy 27l; odpieniacz octopus 6530 2000l/h; obieg atman 2000l/h; cyrkulacja jvp 101 + jvp 102; oświetlenie 3xT5 39W + 1xT8 30W (actynika) na razie więcej pod pokrywę nie wejdzie ;( ; przelew bez wiercenia na rurkach NIBCO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[blue][green]Hej,

Adam lat 34, ostatni raz nie myślałem o "solniczce"... nie pamiętam kiedy.... ;-)

Słodkowodne miałem (jeszcze mam) od 7 lat, wcześniej miałem w podstawówce też parę lat.

Teraz planuję morskie. Mam już zbiornik 300l, szafkę, oświetlenie, odpieniacz, 3 pompy i jeszcze trochę. Czytam, czytam i czytam nano reef i chcę pomału w ciągu miesiąca zalać zbiornik.

Pozdrawiam[/green][/blue]


zbiornik: 400L, SUMP: 160L, oświetlenie: LED + T5, obieg: New Jet 450, cyrkulacja: 2x Tunze 6095, 7096, odpieniacz: DIY BK160, LR: 65kg, LS: 27kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#231148 adamst_76 :

[blue][green]Hej,

Adam lat 34, ostatni raz nie myślałem o "solniczce"... nie pamiętam kiedy.... ;-)

Słodkowodne miałem (jeszcze mam) od 7 lat, wcześniej miałem w podstawówce też parę lat.

Teraz planuję morskie. Mam już zbiornik 300l, szafkę, oświetlenie, odpieniacz, 3 pompy i jeszcze trochę. Czytam, czytam i czytam nano reef i chcę pomału w ciągu miesiąca zalać zbiornik.

Pozdrawiam[/green][/blue]

Witam,ale niewidoczny kolor czcionki pozbawił mnie przeczytania powitania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Witam...

Lukasz lat 28, zamieszkaly w uk i od wczoraj chory na akwarium morskie ;)

Obecnie mam slodkowodne, ale juz za niedlugo to sie zmieni ;)

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich ;) jako wkupne jakis Jack Daniels by sie przydał ... sory ale chyba wszystkich nie ogarne:) zagladam do Was jakos przez dwa lata ale nie miałem mocy i smiałosci sie wypowiadac i zbiornika pokazywac..


120x40x40 260L z sumpem,37kgLR,swiatło 4x39wAti 2x17w LED withe 1x17w Led blue,obieg OR3500,odpieniacz Blau,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#232067 nyger :

Witam i pozdrawiam

Witam kolegę po fachu a szczególnie,ze jakąś mam daleką rodzinę w Twoim mieście.

#232644 Kubasiek :

Rodzine?? Za murami wiezienia?? hehe

A tego nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIelkie Przepraszam zle zrozumiałem jeszcze raz sory Mr.imar


120x40x40 260L z sumpem,37kgLR,swiatło 4x39wAti 2x17w LED withe 1x17w Led blue,obieg OR3500,odpieniacz Blau,...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam na imie KAMIL. Akwa jeszcze nie mam ale plany sa, jakies 300l- bo na takie zgodzila sie moja 2-ga polowa. Na poczatek zasiegam informacji i czytam i czytam i czytam, srednio po kilka godzin dziennie wiec nie dosypiam. TO JEST JAK NALOG :goofy


Akwa 122x45x wys. 60 cm,sump 128L. cyrkulacja 2x koralia evo 5200 l/h, powrot New Jet 3000l, swiatlo LED diy, dolewka diy, odpieniek BUBBLE-MAGUS NAC6C. Posolone 03/07/2011r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#233719 kam79 :

TO JEST JAK NALOG :help1

Dokładnie tak. Jak postawisz zbiornik to będzie jeszcze gorzej :goofy

Przy okazji witam wszystkich nowych pogrążonych w nałogu :goofy


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich morszczaków z forum.Docelowy zbiornik 250litrów- większość sprzętu jest- brak życia jak narazie :goofy .Start akwa przewidziany pod koniec lutego. Jestem z Warszawy-Ursus- jestem ciekaw czy ktoś z Ursusa jest również zarejestrowany na forum?:goofy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie witam wszystkich, mam na imię Krzysztof mieszkam w Warszawie. Posiadam 2 aqwa. 450L z Malawi i 100L pusty zbiornik + cały osprzęt z słodkowodnej odsady i w nim bym chciał zrobić morskie na początek. Może z czasem przeniosę się do większego ale wpierw chcę poznać co i jak żeby nie było porażki i straty wielkich pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#234229 orzechopcja :

Na wstępie witam wszystkich, mam na imię Krzysztof. Posiadam 2 aqwa. 450L z Malawi i 100L i w nim bym chciał zrobić morskie na początek. Może z czasem przeniosę się do większego ale wpierw chcę poznać co i jak żeby nie było porażki i straty wielkich pieniędzy

Witaj

Co do Wawy jest sporo morszczaków napewno pomogą ale najpierw poczytaj troszkę co by im nie zadawać

oczywistych zagadnień. Proponuję prześledzić wątek jakiegoś dziennika to pomaga na początek

pozdrawiam i powodzenia


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chcialem sie przywitac na razie przegaldam forum i czytam, mam juz baniak 100x50x50, do teog troche sprzetu tzn:

sterownik Skalar + sonda Ph, multicontroler do pomp Tunze, zamowioene pompy 6055(strowalna), 6025 na razie (w przyszlosci bedzie zmiana na drugą 6055), oswietlenie 4xT8 LED, 2xWhite 2xBlue, plus jedna swietlowka T5 aktynika, odpieniacz tez na razie :help1 biostar flootor ( w przyszloscie cos wiekszego) i chyba z grubsza tyle :goofy jak tylko otrzymam sprzet zaczne zalewac zbiornik mam RO z DI sol do wody Preis.

Licze na wasza pomoc, a bez niej to sie na pewno nie obedzie :goofy

serdeczenie pozdrawiam


baniak: 400l, odpieniek: Bubble King 180, 2xtunze 6055, 1x Tunze 6105,1x tunze 6025, lampa 350W LED + 2*39W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum i może króciutko o mnie a więc:

Mam na imię Barbara mieszkam w Jastrzębiu w dziedzinie akwarystyki jestem absolutnym

nowicjuszem a to dlatego że akwarium w domciu mam od czerwca 2009 ale tak mnie to wciągło

że spróbuje przejść na nano czy mini rafkę a to tylko dzięki mojemu koledze który mówi

"Basia dużo ci pomogę wodę będziesz miała ode mnie (on ma 600l)jakieś szczepki" a ja będę mieć 54 l

więc dlaczego mam nie spróbować a nóż mi się uda.

WIĘC JESZCZE RAZ WITAM WSZYSTKICH NA FORUM


akwa 450l,sump 120l,2x250W HQI+4x54W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich, mam na imię Jacek i w najbliższych dwóch miesiącach postaram się wystartować z 135l baniaczkiem morszczyzny, mam nadzieja że nie będzie faulstartu- co by nie było- jak na razie to konkretny żółtodziób jestem w tym temacie!!! pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#234752 eni :

Witam wszystkich na forum i może króciutko o mnie a więc:

Mam na imię Barbara mieszkam w Jastrzębiu w dziedzinie akwarystyki jestem absolutnym

nowicjuszem a to dlatego że akwarium w domciu mam od czerwca 2009 ale tak mnie to wciągło

że spróbuje przejść na nano czy mini rafkę a to tylko dzięki mojemu koledze który mówi

"Basia dużo ci pomogę wodę będziesz miała ode mnie (on ma 600l)jakieś szczepki" a ja będę mieć 54 l

więc dlaczego mam nie spróbować a nóż mi się uda.

WIĘC JESZCZE RAZ WITAM WSZYSTKICH NA FORUM

Witam kolejnego Morszczaka w moim mieście,za niedługo jak tak dalej pójdzie zrobimy zlot w Jastrzębiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemak wszystkim! Nazywam się Przemek, ale mówcie mi Orzech. Jestem ze Śląska, a dokładniej oscyluje między Mysłowicami i Katowicami. Obecnie posiadam tylko 200 l słodkowodnego akwa, ale w najbliższej przyszłości chcę to zmienić i zakupić zbiornik 630 l (150x70x60), a stary przekształcić w sumpa. Tu też mam pytanie jak mocną pompę obiegową zastosować? 3000 l/h wystarczy, czy może coś powyżej 5000 l/h?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się przywitam :) Witajcie, mam na imię Mariusz i moim nałogiem stała się morszczyzna :) Co prawda zbiornika jeszcze nie mam ale planuję go dobre trzy lata i w tym roku wreszcie zacząłem kompletować sprzęt. Jak dobrze pójdzie to w lutym zaleję moje 182l :)

Gdyby na forum był ktoś z Tomaszowa Maz. lub okolic kto ma zbiornik i chciałby się nim pochwalić to chętnie podjadę :) Niestety w moim regionie nie znam nikogo (a szukałem bardzo dokładnie), najbliżej to Łódź.


Już wkrótce... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To i na mnie przyszedł czas żeby wyjść z ukrycia...

Mam na imię Krzysztof i mieszkam w Poznaniu. Kilka

miesięcy temu postanowiłem założyć swój własny

skrawek rafy :) Na razie jestem na etapie

kompletowania sprzętu oraz projektowania solniczki...

Pozdrawiam

Krzysztof

Poznań


[Zbiornik: 240L] [sump: 65L] [Odpieniacz: Turboflotor Blue 1000] [Cyrkulacja: 1xTunze 6045, 2xTunze 6055] [Pompa obiegowa: NewJet 3000] [LR: 34 kg] [Oświetlenie:6x39W] [GHL do ballinga]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.