Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Mam na imię Paweł i jestem z gdańska do tej pory zajmowałem się czynnie akwarystyką słodkowodną oraz terrarystyką. Moj plan to mała rafka okolo 60-96litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka Paweł czekamy na start :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. :kapelusz

Na imię mam Sebastian i mam 37 lat. Mieszkam w Toruniu a pracuję w Krakowie.

Od kilku lat interesuję się akwarystyką. Zawsze chciałem mieć akwarium morskie jednak ze względu na koszty :) i małe doświadczenie postanowiłem założyć zbiornik słodkowodny.

Najpierw było 120 litrów następnie 450. Prowadząc zbiornik słodki cały czas myślałem o słonym, dlatego w listopadzie 2007r. zarejestrowałem się na forum, Od tamtej pory czytam forum i pogłębiam swoją (cały czas jeszcze małą) wiedzę z zakresu solniczki. :)

W grudniu 2009r. moja żona przez przypadek uderzając twardym przedmiotem w boczną szybę akwarium doprowadziła do pęknięcia zbiornika i małej powodzi. :cursin Niestety po tym zdarzeniu zmuszony byłem do wymiany zbiornika i „przymusowej” przesiadki na solniczkę. :) Przez 2 miesiące kompletowałem wszystkie klocki i w lutym zalałem zbiornik (600 literków).

Aktualnie walczę z dość wysokim NO3 (10- test salifertem)i małym wysypem okrzemków lub cyjano ( albo jedno i drugie), ale mam nadzieję ,że wygram tą walkę.

To na razie tyle o mnie i moim zbiorniku ( ten wątek jest do witania a nie opisu swoich akwariów). Więcej szczegółów o akwarium napiszę w odpowiednim dziale jak będzie się już czym pochwalić.

Pozdrawiam

Sebastian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam na imię Artur. Po raz kolejny wracam do akwarystyki morskiej (przeprowadzki). Mam nadzieję, że tym razem na dłużej. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Na imię mam Patryk i od jakiś 8 miesięcy sledze forum :D

W Przyszłym roku kończę dopiero 18 lat, więc na razie nie mogę sobie pozwolić na wielkie akwarium morskie, gdyż utrzymują mnie rodzice, a im by się nie spodobały rachunki kilka razy większe :D

Do tej pory mam jedno akwarium słodkowodne z trofeusami :D

Posiadam też inne zwierzątka: kilka pająków, gekona, miałem też legwana zielonego jak koleżanka Sara która się wyżej wpisała :D

Kiedyś myślałem że to hobby jest baaaaardzo drogie, jednak po tym jak na regionalnym forum pewien Pan opisał zakładanie swojej "dużej bańki", zacząłem dużo czytać i okazuje się że akwarystyka morska jest "w zasięgu mojej kieszeni". :D

Co prawda chce założyć malutki zbiorniczek ok. 100l, ale myślę ze on pomoże mi zdobyć wiedzę praktyczną, która niewątpliwie przyda mi się w przyszłości :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helouł

Prawie 2 lata studiowania tego forum :D, na początku nieśmiało i sporadycznie jako gość. W 2008 roku nadszedł czas założenia sobie konta :D . Mam na imię Seba i moja 'choroba morska' zaczyna wchodzić w końcową fazę. Oznacza to, że rozpocząłem składanie oceanu z klocków. Po prawie dwóch latach czas najwyższy przywitać się oficjalnie i podzielić swoimi wrażeniami.

Czy ktoś ma też takiego pecha jak ja, że zanim coś kupi to powinien najpierw to od razu zareklamować :D

Witam wszystkich czytających oficjalnie i z ukrycia.

-=Seba=-


OptiWhite 250l 100x50x50 +sump,T5 6x39W, 2xKoralia3 + JVP101, New Jet 3200, IT 110, Biopaletki, 18 LS, 36 LR moczy i obrasta ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Andrzej, mieszkam w bliskiej okolicy Krakowa, w krk pracuje i studiuje. Akwarystyką morską zraził mnie kolega z pracy, właśnie On a także niniejsze forum były dla mnie skarbnicą wiedzy przy tym przedsięwzięciu :D Moja solanka ma 200L i wystartowała dwa miesiące temu. Glony nitkowe już prawie znikły, algi wapienne zaczynają się robić, tak że powoli wpuszczam życie do zbiornika.

Pozdrawiam

Andrzej


Akwarium 100x40x50, 1xHQI 150W 2xT5 39W, 2xJVP-102, Turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imie Marek. Zaczeło sie od przypadkowego wejścia do sklepu ze zbiornikami morskimi... teraz studiuje nano-reef i niewiem na czym sie skończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:P Mam na imię Seba:P Po przestudiowaniu informacji z forum postanowiłem założyć swój pierwszy morski zbiornik.Od wczoraj zaczynam zakładanie zbiornika 120 litrów. Zapewne niedługo odezwę się w dziale dla nowicjuszy;)

Pozdrawiam;)


663l OW P+2xB (170x65x60h)+ sump (150x55x45h), 2x Blau WM 2x13K, NewJet 4500, APF 600, 55kg LR+ 25 DR, 30kg LS, Kessil 2x A360WE + kontroler

LPS, SPS, Miękkie,ukwiał. Sól AF, Balling Ca+Kh, + Jod, Coral E i A

Karmienie: 6-8 kostkek dziennie + płatki Ocean nutrition.

gallery_11020_2503_65257.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Piotr ;) Właśnie zdecydowałem się założyć swoją pierwszą solniczkę :Dozingoff i już mam pierwsze pytanko planuje akwa z rybami i koralami dla tego chciałbym wiedzieć jak często powinno się robić wszystkie testy żeby były odpowiednie parametry

dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitac powitac kolejnego posolonego na wyspach:waving

Zapraszamy do dzialu dla nowicjuszy, przy odpowiedniej wiedzy na start testy beda Ci potrzbne raz na tydzien, po roku dwoch jak Ci sie zachce je robic. Doswiadczenie zrobi swoje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Grzegorz ;)

fajnie wiedzieć że jest tu jakiś wyspiarz, szkoda tylko ze tak daleko :con

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Forumowiczów,

Mam na imię Marcin i mieszkam w Jabłonnej koło Wa-wy, mam nadzieję że znajdzie się ktoś w pobliżu kto udzieli fachowej porady :clowning

Na początek przygody z morzem chcę wystartować z czymś malutki ok 30L, w miarę zaangażowania i funduszy będzie coś większego :tongues

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Akwarystyką morską zajmuję się od dobrego roku, forum nano-reef śledzę od ponad 2 lat - lecz zawsze jako gość ( chyba jestem zbyt nieśmiała by wyrażać swoje opinie no i oczywiście wiedza moja też jeszcze nieznaczna).

Dziś odważyłam się w końcu by coś więcej napisać a przede wszystkim przywitać się (kiedyś zadałam 1 pytanko na forum i coś tam jeszcze raz - tak że było tego może z 2 razy :googleyea ) Codziennie staram się cichutko jako gość czytać co ciekawego wypisujecie.

Jeszcze raz wszystkich serdecznie witam :):):)


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nasze uszanowanie :) Nie bój się zadawać pytań - chodź panuje tu metoda kija nie marchewki :)- napewno ktoś Ci pomoże i podpowie. Uzupełnij jeszcze profil i stopkę - wtedy wszystkim będzie łatwiej.

Tak naprawdę sam się przywitałem - co też teraz czynię - Witam wszystkich :) posolonych jak to mówi Grzesiu.

Byłem nowicjuszem....jestem nowicjuszem......umrę morszczakiem


150L + 80L Sump, LED 90W, BEAST400, JVP-102, powrót 2000l./h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam na imię Marzena i jestem na etapie studiowania forum i szykowania się do zakupu ReefMaxa na dobry początek :) Mam nadzieję, że już niedługo będę mogła założyć swój pierwszy wątek jak powstawać będzie moje pierwsze słone arcydzieło :)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i mam nadzieję, że uda mi się u Was zadomowić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Heloł :) Kolejna wspaniała ( mam nadzieję :) ) kobieta na forum.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ....jak przystało na NOWEGO :)

Na wstępie chciałem uprzedzić, iż się wręcz palę do zakładania tematów dotyczących wszelakich kwestii akwarystyki morskiej :)... co wynika z mojej niewiedzy oczywiście :) ...ale spokojnie, zgłębiam informacje zawarte już na forum ...na pytanie przyjdzie czas:P

Aczkolwiek niebawem pojawi się temat mojego autorstwa dotyczący projektu mojego pierwszego akwarium morskiego 150-200l i nie-ukrywając liczę na wasza pomoc :)

Chyba po w/w tekście nie muszę sie dalej przedstawiać :) Jestem laikiem, jak można sie domyślić, jeżeli chodzi o kwestie akwarystyki morskiej, obecnie jestem na etapie zgłębiania wiedzy i merytorycznych przygotowań do założenia zbiornika o w/w pojemności :) ...co będzie się wiązało się z obciążeniem psychicznym forumowiczów :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278032 Zabuza :

...co będzie się wiązało się z obciążeniem psychicznym forumowiczów :)

Obciążaj Nas pytaniami ile tylko chcesz - ale takimi jakich nie było :) a z najdzikszą rozkoszą pomożemy :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak widac z loginu nazywam sie Ola i wlasnie jestem w trakcie tworzenia mojego akwarium. Moj maz wczesniej mial w Polsce 200 l slodkie akwa ale morskie to dla nas nowosc. Jestem laikiem (jeszcze :) )wiec bede wdzieczna za wszelka pomoc i porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na imię Piotrek i wystartowałem ze swoim akwa w lutym. Póki co już mi się podoba, a pozostali domownicy są wręcz zachwyceni(nie widzieli fotek na tym forum :)). Ten zbiornik zakładałem na próbę (mały ze względu na zbliżający się remont) nie wiedząc co będzie dalej. Wcześniej zajmowałem się rybciami słodkowodnymi. Teraz już wiem, że po remoncie będzie ok 300+sump, kwestia czy narożne czy prostokątne jest rozważana (ja jestem za prostokątnym). Pozdrawiam i życzę wszystkim taaakich rybek i jeszcze większych koralików :)


akwarium 130l + sump 50l, OR2500, cyrkulacja Tunze 6025 + Koralia 1, 23kg LR i 10kg LS, oświetlenie 6xT5 24W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Mam na imię Daniel. Forum śledzę od dobrych kilku miesięcy i pierwsza myśl jaka mnie wręcz poraziła, jak poczytałem forum, była:"musze mieć solniczke" , druga myśl:" weź na wstrzymanie i zastanów się dobrze" Trzecia myśl po tych kilku miesiacach: "To pewne że będę miał akwarium morskie" :)

Generalnie stwierdzam, że choć jeszcze nie mam baniaczka już jestem uzależniony od NR. Póki co czytam i zbieram na zbiornik, myśle coś koło 100litrów. Ale zanim to nastąpi musi jeszcze troche czasu minać. Jak zaczne kompletować sprzęt mam nadzieje że mi pomożecie :)

Pozdrawiam

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

powiem krotko

malo wiem, duzo czytam

baniak dziala

zaczynam od suchej skały

wbrew wszystkiemu moj Reefmax bedzie cieszyl oczy swym zywym pieknem

pozdrawiam


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.