Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Witam Wszystkich.Właśnie zaczynam moją przygodę z morszczyzną, będę zaczynał od zbiornika 200l.Jeszcze nie mam nic oprócz zbiornika, filtra RO i testu do RO ale już mnie to super wciągnęło.Poza rybkami interesuje się Rybkami tylko,że wędkarstwem.Pozdrawiam wszystkich!!!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299305 tomasz :

Ten sam sprzęt mogłabyś używać we własnej czterysecie. Oj zrobiłabyś mu rysę na rajtuzach...

hmm.. wejdę pewnego dnia do domu, a mój ReefMax będzie działa jako sump :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

...jakiś czas już jestem tu zarejestrowany, jakiś czas już czytam to forum... i jakiś czas już planuje morskie akwarium (basen na około 100l).

Zacząłem realizację swoich planów od tego miesiąca, więc od teraz pewnie będą bardziej czynnie uczestniczył w forum.

Pozdrawiam, Pawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy i zapraszamy :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od 6 miesięcy czytam forum czyli od czasu kiedy podjąłem decyzję o założeniu akwarium.

Teraz nadszedł czas zbiornik już stoi tak więc pora przywitać się z kolegami.

Jestem zielony ale mam nadzieję że wasze rady pozwolą mi utzrymać akwarium w idealnym stanie

Za wszystkie rady i pomoc dziękuję z góry

Paweł z Radomia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum . Rozumiem że ze stelażem z aluminium nie będziesz miał problemu :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym nie a Ty masz?, jak potrzebujesz to z chęcią użyczę, ale akwarium jest budowane w ścianę między pokojami tak więc aluminium tu się nie przyda.

Dzięki za miłe przywitanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że zarejestrowałem się jakiś czas temu to się nie przywitałem.

Więc witam wszystkich serdecznie !!!


Red Sea Max 250

Odpieniacz: Deltec MC500

Oświetlenie: 6x39w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:playingWitam wszystkich "morszczaków"

Już od przyszłej soboty po 5 letniej przerwie w przygodach z morskim akwarium zaczynam znów.

Miałem 800l ale ciągłe podróże potem przeprowadzka w miejsce gdzie rafę miałem w odległości 50metrów od domu doprowadziły do sprzedaży zbiornika. Od trzech lat mieszkam znów w naszym pięknym kraju i walczę z nałogiem.

Jak sami widzicie wytrzymałem dość długo bez rafy w zasięgu wzroku.

Cóż ... nawrót był szybki i mało kontrolowalny więc niewiele myśląc zamówiłem moje 500l i zalewam w sobotę.

Wodę i skałę będę miał z dobrze funkcjonującego zbiornika więc mam nadzieję że dość szybko wszysko się ustabilizuje.

Cieszę się bardzo że mamy tak dużą społeczność, aktywnych i chętnych do dzielenia się swoim doświadczeniem zapaleńców.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

jakiś czas temu się zarejestrowałam ale zapomniałam się przywitać wiec naprawiam błąd i witam wszystkich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Szukam pomocy mam 4 rybki tego samego gatunku ,2 małe ,2 duże i duże zagryzą zaraz te małe na śmierć co robić ?! Czytałam wszędzie odpowiedzi na pytanie w internecie na stronach WWW i w książkach ale nigdzie nic ! :)

Proszę o pomoc ! Pozdrawiam Kasia ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Nazywam się Mateusz i od pewnego czasu jestem zafascynowany solą. Na razie zbieram kasę na moje nano.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystki jakiś miesiąc temu założyłem sobie 30l aquareefa mam w nim żywą skałę ok 3kg , grzyby zoanthusy i 1 krewetkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich, spodobało mnie się akwarium u kolegi jakieś 560 litrów no i zachorowałem, tak więc moje będzie jakieś 200 litrów :) mam nadzieję że dowiem się tutaj dużo różnych ciekawych rzeczy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na imię mam Bartek od 3 miesięcy jestem dumnym posiadaczem morskiego akwarium 200L pochodzę z Częstochowy a mieszkam w Edynburgu od 6 lat, jestem raczej bardziej doświadczony w terrarystce a niżeli w akwariach a szczególnie morskich ale mam nadzieje ze z waszą pomocą nie będzie diabeł taki zły jak go malują moje akwa to 200L akwa sump 80L protein skimmer v2 skim 600 od tmc filtr zewnętrzny fluval 400 ultra violet Vecton v2 200 i 2x hydor powerhead 60kilo żywej skały 3 korale i 3 krewetki 2 anemony 5 krabów i 8 ryb

Pozdrawiam


400L 122x45x75 wys ,sump 100L oświetlenie Hqi 150w x2 + T5 14w x4 (narazie) pompa eheim 1250 odpieniacz TMC V2 skim 600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na imię mi Michał mieszkam w Katowicach tak jak większość z Was interesuje się akwarystyką morską jestem jak narazie szczęśliwym posiadaczem ReefMaxa:waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nazywam się Dariusz Gorgoń, obecnie mieszkam w Peterborough w UK. Od jakiegoś czasu studiuję Wasze forum i spokojnie mogę powiedzieć że jesteście sprawcami moich domowych problemów. Żona, trójka pociech no i moje nowe akwarium (posiadam już dwa słodkie) a do tego dochodzi jeszcze moja pasja wędkarska więc chyba rozumiecie?

Nie dawno stałem się posiadaczem ReefMaxa i powoli startuje.

Na razie tyle


"Pozwolić przywiązaniu, by odeszło z jego życia, Jedi musi."

JODA

http://fishhunter.webnode.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie:waving i miejcie świadomość że właśnie przekroczyliście granicę... Przeszliście "o jeden most za daleko"... Odwrotu nie będzie... A "im dalej w las tym ciemniej"... :waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no powitac:waving Mam nadzieje ze posolonych na wyspach bedzie przybywac jak Aiptasi:D

Kerad w Peterborough jest kilka posolonych osob, znajdaiesz na mapce uzytkownikow.

Pozdrawiam


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Planuje rozpocząć moją przygodę z akwarystyką morską. Jestem na etapie kompletowania sprzętu. Pochodzę z Mikołowa (śląskie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, czytam wasze forum dosyć długo ale zarejestrowałem się niedawno. Prawdę mówiąc wszystko przez Natana i jego Nano-Rafę. Akwarystyką słodkowodną zajmuję się około 10lat i przyszedł czas na coś słonego. Posiadam cztery zbiorniki. 112, 50, 30 i 20 litrów, w planach zbiornik morski 90x50x50. Jednak początek będzie w przerobionej 112-e. We wszystkich filtracja zawsze była zdecydowanie większa od zalecanej, wychodzę z założenia że trzymając cokolwiek w niewoli trzeba dać maximum komfortu, a nie minimum do przeżycia, więc filtry analogicznie do zbiorników Unimax 250, Minikani 120, FZN-3 i FZN-2. Oczywiście mam świadomość tego że poza szkłem, grzałką i statecznikami do świetlówek reszta nie nadaje się do solanki więc raczej nie będę wam zawracał głowy pytaniami "czy Unimaxa można zastosować w akwarium morskim" itp. Mieszkam w Warszawie na Ursynowie. O mnie to chyba wszystko.

ps. Mój nick w 99% oddaje moje nastawienie do życia ;) lubię po marudzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Witam wszystkich, na imię mam Michał, od jakiegoś czasu interesuję się akwarystyką i planuję w najbliższym czasie uruchomić pierwszą "solniczkę" 96litrów. Sporo wyczytałem na waszym forum, ale pewnie za jakiś czas zaspamuję was laickimi pytaniami ;) Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam na imię Paweł,jestem z Warszawy akwarystyką słodkowodna zajmuję się od 25 lat bez przerwy a kilka dni temu kupiłem 30-to litrowy Nano Reef tak wiec zaczynam moją przygodę z akwarystyką morską. Ta trzydziestka to tak na początek,pewnie na kilka miesięcy żeby zobaczyć o co tu w ogóle chodzi z tymi solniczkami a jak już mnie wciągnie na maxa to najpierw Reef max a za jakiś czas jak się przeprowadzę do budowanego domu to już pewnie coś duuużo większego.


Nano Rafka 84l,Tunze 9002,Koralia nano,Aquael2600,FZN3, 2x55w PC,EHEIM 100W trochę miękkich,błazny,mandaryn,babka,krewetki,ślimaki,kraby,10 kg LS,10kgLR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.