Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Akwarystyką zajmuje się od czasu jak sam mogłem dosięgnąć akwarium, ale decyzja o morskim akwarium ma dopiero miesiąc. Czytam i szukam, jak nie znajdę, lum nie zrozumię, będę pytał.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,sory za powyszy post ale przez przypadek nacisnąłem zły klawisz.

No więc zacznę jeszcze raz.Witam wszystkich nazywam się Krzysztof jestem z Nowego Chechła,akwarystyką zajmuje się 8 lat.

Solanką interesuję się 2 lata,ale dopiero teraz zaczynam kompletować sprzęt,ponieważ będę chciał mój istniejący baniak 1080 litrów z malawi, zrobić na morskie.Więc jak widzicie czeka mnie jeszcze długa droga,jeszcze czytam,na pewno będę was męczył pytaniami.

Pozdrawiam :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Krzysiek z Gdańska

Akwarystyka słodka od zawsze a od roku kolejny posolony

najpierw miałem roczny test sprawności na malym baniaku 75x20x25

teraz przyszla pora na przesiadke na 50x50x50

może i z czasem zamienie i moje 150x50x50 posole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po baaardzo długiej przerwie:)

Od mojej ostatniej wizyty zmieniło się tu praktycznie wszystko więc czuję się jak kompletny nowicjusz :)

Niestety z uwagi na częste przeprowadzki musiałem rozstać się z moimi 3 baniakami a teraz po ładnych kilu latach postanowiłem wrodzić do słonej akwarystyki (głowie za sprawą córki) "wracam da gry" na razie symbolicznie bo w planie ok 80l i pewnie FO ale... jak wiadomo w miarę jedzenia apetyt rośnie więc wszystko może się zdarzyć :).

Pozdrawiam

Wa1ker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Marcin z Opoczna.

Jako, że po forum szperam już okazyjnie jakieś dwa lata pora się wreszcie ujawnić ;]

Doświadczenie w akwarystyce mam póki co wciąż znikome, co więcej - ryby, a co za tym idzie akwaria, zawsze wydawały mi się niemożebnie nudnym hobby, bo i kojarzyły się zawsze z biednym zamęczonym bojownikiem w kuli. Trochę prostować zaczęła mnie znajoma, dzięki której mogłem poobserwować powstawanie "prawdziwego" słodkiego zbiornika, z arcyciekawymi krewetami między innymi. Przełom nastąpił po przypadkowym znalezieniu strony o domowej hodowli sepia bandensis, do których zapałałem niezmierzoną miłością :] No i złapałem haczyk..

Do mątw mi bardzo bardzo daleko, i wiedzą i możliwościami, mam nadzieję kiedyś zmierzyć się z tym tematem. Póki co dojrzała we mnie wreszcie decyzja o założeniu solniczki, więc lada dzień pewnie zacznę zadawać niewygodne pytania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie "nowi" adepci akwarystyki morskiej :thumbup::unworthy::coffee:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B) Witam was gorąco, również i ja się dołącze :D

Nazywam sie Kamil, jestem z Zabrza akwarystyka morska i słodkowodna nie jest moim hobby, lecz częścią życia i sposobem na nie :D

Podobnie jak thomash666 cierpie na nieuleczalna chorobe "gadulus aqarius" :lol: (jak to okreslila moja druga połówka) czyli wszędzie i non stop gadam o akwarystyce

pozdrawiam :w00t:


2ef676195c8b05cd1669c2e6d8531c1fu977a854.png

Reefmax - T5 2x15k Sylvania Marinestar + 1x Giesemann Actynic+ + 40w LED Royal blue,

Odpieniacz Hydor slimskim nano 135.35,

Jebao RW4 + JVP 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam od kilku dni jestem obserwatorem dziś dołączyłem do waszego sympatycznego grona. nazywam się patryk i dopiero zaczynam przygodę ze słoną wodą , mój rm stoi na razie pusty ale i tak lampię sie w niego jak w telewizor i nie mogę doczekać się napełnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :thumbup:

Mam na imie Waldek pochodze z Gdanska mieszkam obecnie w Cardff.

Akwarystyka pasjonuje sie 10 lat ,od okolo 7 lat (z mala przerwa zwiazana z wyjazdem)

w moim 650 ltr. hoduje paletki i kilka innych drobnych gatonkow tropikalnych. Swoja przygode z akwarystyka morska zaczelem w miniony piatek , tego dnia

od zony i dzieci dostalem w prezencie pierwsze akwarium morskie .

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam na imę Piotr mieszkam w Lesznie. Akwrystyką interesuję się od zawsze i przez większość czasu coś tam zawsze u mnie pływało w akwa ale słodkim. Morskie było zawsze tematem tabu ze wzgledu na ceny i brak pewnosci że dam rade. Od końca listopada jestem posiadaczem 160l solanki z drugiej ręki. Odkupiłem działające akwa z kilkoma koralami grzybkami i ukwiałem. ( akwa był zieloniutkie od glonów mocno zaniedbane :thumbdown: )Obecnie akwa tętni życiem i kolorami a ja jestem w trakcie projektu nowego 150x70x60(h) :thumbsup: . Okazało się że wciągło mnie na maksa a z moimi obawami to jest tak że jakoś rade daję i nie jest tak źle ale z kasą to każdy z was wie to hobby tanie nie jest ale co tam na coś trzeba wydawać więc dlaczego nie na akwa, choć moja żona nie zawsze się z tym zgadza :realmad: , ale jak czytam forum to nie tylko mój problem lecz wielu z was ( z nas ). Póki co jakos daję radę i negocjacje idą do przodu w tym tygodniu może zamówię nowe szkło ale o tym to już w nowym wątku jeśli kogoś to zainteresuje. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:welcome: Ja rownież chciałabym wszystkich przywitać, jak większość zorientowała się z nicku mam na imię Natalia jestem ze Szczecina, oboje z męzem Tomkiem już dosyć dawno interesowaliśmy się solniczkami jednak zawsze stawało na tym że to bardzo droga zabaweczka i nagrywalismy na discovery filmy z życia rafy, które potem były namiętnie molestowane. Potem była rafa na żywo w egipcie a nastepnie wyjazd do Gdyni po reefmaxa 105l, przyjechało z nami ok 17kg żywej skały, piasek jeden pomarańczowy roral, zielona gąbka, plaga apitasi i setki niebieskich rozgwiazdek. Dlaczego Reefmax? Zaraz pewnie starzy wyjadacze powiedzą czemu nie powinno się kupować takich gotowców. ALE. Przede wszystkim ze względu na wygląd po drugie jest niejako szkoleniowe bo w tej dziedzinie narazie raczkujemy i wiele dni musi upłynąć byśmy poczuli się w miarę pewnie a po za tym w domu jest jeszcze 240l słodkie, które czeka ;) na przeróbkę ale za to zabierzemy się za kilka lat. Tak więc witam wszystkich bardzo serdecznie mam nadzieję że czas pozwoli mi zaglądać nie tylko jak będę miała problem, ale również w celach edukacyjnych. :welcome:

4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przywitam serdecznie. Po dłuuugim namyśle, czytaniu forum w końcu zdecydowałam się na własne akwa, zaczęłam powoli zbierać sprzęt i w oczekiwaniu na niego dalej pogłębiać wiedzę.. i tak czytam i czytam i czytam... i chyba jeszcze dużżoo nocy zarwę zanim w końcu to wszystko ogarnę, ale mam nadzieję że w końcu nadejdzie godzina 0 i zaleję moją pierwszą solniczkę, pzdr :bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam na imię Paweł. Mam nadzieję że w tym roku w końcu odpalę moją pierwszą solniczkę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posolonych :welcome:

od kilku dni uważnie czytam to forum przygotowując się do uruchomienia własnego akwarium morskiego :thumbsup:

Forum to jest prawdziwą kopalnią wiedzy ale i tak będę szukał Waszej pomocy :welcome:

Jestem z Warszawy

pozdrawiam

Marcin


Marzenia w trakcie realizacji......

Akwarium w trakcie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Na chwile obecną posiadam nieduże Malawi, ale chcę też uruchomić akwa morskie - 90x35x40 - mam takie jedno wolne.

Na razie czytam i czytam :D i myślę niedługo komletować sprzęt.

Pozdrawiam ALL i nie ukrywa ,ze liczę na pomocne rady :)


Pandora 224 - -zlikwidowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy w tym temacie ja również chciałem się przywitać :)

Na imię mam Piotrek i jak na razie jestem ( mniej lub bardziej ) szczęśliwym posiadaczem dwóch szkiełek słodkich ( 200 + 54 l )

Solniczkami zacząłem się w zasadzie interesować odkąd odpaliłem pierwszy baniak słodki, ale przed startem skutecznie powstrzymywały mnie marne ilości "zaskórniaków" :).

Jednak w końcu dojrzałem do decyzji żeby bardziej zgłębić temat morza i od kilku tygodni czytam, czytam i czytam forum i poznaję tajną wiedzę ... ( mój szef chyba już nie lubi tego forum :thumbup: )

Jak znam życie i siebie podejrzewam że jeszcze kilka głupich pytań zadam w "dla nowicjuszy"( z góry proszę nie bijcie jeśli zapytam o coś co już gdzieś było - to forum jest ogromne i nie sposób się przebić przez wszystko aczkolwiek przycisk "szukaj" nie jest mi obcy - czasami po prostu nie wiem jak o coś zapytać :D ).

O ile wszystko pójdzie po mojej myśli to za jakiś czas będzie można czytać i oglądać foto-dziennik z mojego startu w "słone" życie :)


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam na imię Karol i jestem z Turku.

Oprócz małej 30 litrowej solniczki mam jeszcze 3 akwaria słodkowodne. Oczywiśćie jak każdy zapaleniec planuję następne.

Na codzień poza akwarystyką zajmuje się projektowaniem i wykonaniem reklam.

Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na imię Maciej i do tej pory zajmowałem się tylko aquascapingiem. Jak wszystko dobrze pójdzie to niedługo odpalę swoją pierwszą 30 litrową solniczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długim wczytywaniu sie w to forum, które odkryło przede mną tajemnice akwarystki morskiej:), nadszedł czas na oficjalne przywitanie. Mam na imię Mariusz i spełniłem swoje marzenia o kawałku własnej rafy koralowej, której ciągle się uczę. Wybór padł na Reefmaxa z wielu powodów, kompaktowośc, gabaryty itp. Kupiłem gotowy zestaw na Allegro z życiem. Poprzednikowi znudził się po roku zbawy. I tym sposobem dołączyłem do grona morszczaków :). Wcześniej oczywiście była akwarystyka słodkowodna. Ostatni baniaczek to 650 litrów Malawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.Mam na imie Debora i od 2tygodni z mezem gapimy sie na dojrzewajacego reefmaxa:)uzaleznia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy i koleżanki z AA (Anonimowi Akwaryści), również i ja jestem uzależniony, ale co tam. Z "baniakami", "szkiełkami" itd. bawie się dopiero od 3 lat, i bardzo długo chodziła za mną "solniczka", czytałem, dopytywałem, oglądałem-(trułem dupe sprzedawcom w zoologicznym). I w końcu nadszedł ten dzień 27.02.2012, odpaliłem pierwszą swoją solniczkę :)))))))))))))))). wiem , wiem ma dopiero 2 tygodnie ale co ja w niej nie mam.

Baniak 50l

Woda destylowana ze stacji benzynowej (nie zartuje)

Sól KENT MARINE

Skała żywa 8kg

No i co tam żyje :))) - wężowidła - od 3 do 6 cm razem 7 szt,- ślimaki- 4 szt nie znam ich po nazwie ale podobno pozyteczne, oraz 20 sztuk (albo i więcej) jego mać długich obleśnych skurczybyków !!!!!!!!!! tzn WIELOSZCZETÓW, no i takie robaczki przezroczyste maleńkie i rozgwiadki które musz wybić ????. nie kupowałem tego dobytku, przywędrowały ze skałą

Morszczak dojrzewa, na próbe wsadziłem dwie zaszczepki xeni, i wieloszczety były bardzo zadowolone, grupa zoorganizowana z jednej skałki wyszła z inicjatywą i wciągneła zaszczepkę xeni pod skałę, co by daleko na papu nie latać!!!!

To tyle na dzień dzisiejszy, pozdrawiam serdecznie Michał z dzikiej Lubelszczyzny.

P.S. Wytoczyłem ciężkie działa przeciwko Wieloszczetom, tzn butelka z krewetką, nadszedł czas na zemstę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie nowi AAsmilieA10.gif


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam nano solniczke od aquaela + falownik hydor 1600

W filtr kaskadowy wrzucilem Hemi Pure Elite.

Zywa skala w ladnej formie, zywy piach, zbiorniczek naszprycowalem w okresie dojrzewania bakteriami hagena. Auktualne zasiedlenie to Euphillia Paradivisa i niestety mimo poszukiwania jeszcze jeden mieczak o nieznanej nazwie. Poza tym jest krewetka na aiptasie (w ogóle jej nie je), slimak i krab eleganse. Towarzyszy im jednen Garbik z zoltym brzuchem :)

W jakim dziale moge zidentyfikowac ten nieznany koral ?

Pozdrawiam Grzesiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie... mieszkam w jedynym miejscu w Polsce nie połączonym z Polską suchym połączeniem. :)

Ostatnio popełniłem wykroczenie w postaci sklejenia sobie 7 baniaczków z akrylu... :D

Co najmniej jeden wyląduje u mnie z nanorafką, a pozostałe może się rozejdą...

Ale o tym zakładaniu to już będzie zupełnie inny wątek...

Pozdrawiam szczególnie serdecznie Snocha, którego znam jeszcze z klubu malawi, gdzie nadal często bywam.

Miałeś rację... pierwsza męska decyzja była, o założeniu rafki :D

Pozdrawiam


takie_tam_moje_realizacje_akwarystyczne.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.