Skocz do zawartości
seb

Tutaj się witamy :)

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim. Ja poki co posiadam akwarium slodkie ale z powodu braku miejsca i znudzenia slodkim zbieram sie do kostki 30 l aquaela. Ale najpierw sporo lektury przede mna. Pozdrowienia dla forumowiczow

Edytowane przez kubek1976 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Michał ze Szczecina, słodkowodne od kilkunastu lat, póki co czytam,czytam i jeszcze raz czytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Pozdrawiam, Bartek z tapatalk


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Jestem Gosia ze Śląska i zachorowałam, podobno jest to nieuleczalne:) Do tej pory bawiłam się w słodkiej wodzie, ale na moje "okrągłe" urodziny mąż zafundował mi kawałek oceanu:) Póki co, trwa oczekiwanie na zbiornik, który skleja się w eRybce. W planie 300l + sump. Na razie siedzę i czytam forum, chłonę wiedzę i żyję nadzieją, że wszystko co najgorsze mnie ominie...hehe:) Troszkę sprzętu (Ledy Razor, odpieniacz Deltec, itp) czeka już w domku na przyjazd zbiornika i serca (LR). Mam nadzieję, że już niedługo pochwalę się dojrzewającym morskim oczkiem:) Trzymajcie kciuki!!!!


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Cie pięknie mąż urządził...

Witamy na forum i miłej słonej zabawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry..Któregoś dnia zobaczyłem fajna aukcje..kupiłem sobie 200l+sump i teraz wygrzebuję się z pierwszego szoku i próbuję to jakoś udźwignąć..(czy to normalne aby azotany po pięciu dniach były poniżej dyszki?:)

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jest to mój pierwszy kontakt z morskim. Zaczynam z 550l + sump 120l. Mam nadzieje ze wszystko się uda. Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam na imie Marcin, obecnie mieszkam w Northampton w Wielkiej Brytani.

Na chwile obecna nie posiadam jeszcze akwarium morskiego, za to posiadam wieloletnie doswiadczenie z akwariami slodkowodnymi. Przymierzam sie do zakupu kostki Aquaela ale poki co filtruje fora polskie i angielskie aby byc teoretycznie przygotowanym na start.

Jedyna rzecza, ktora poki co mnie stopuje z zalozeniem akwa jest zrodlo wody RODI w moim miescie. Poki co nie mam w planach wlasnego filtra.

Bede dozyl do tego aby moj maly kawalek rafy upodobnic do bylego akwarium uzytkownika kawa93. http://nano-reef.pl/...co-rafa-zoalps/

Salute

EDIT:

przepraszam ale cos mi sie przywiesilo i zdublowalo posta, tego wyzszego mozna skasowac

Edytowane przez w0y7a5 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz więcej morszczaków, fajnie, witamy


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :-). Postanowiłem wykorzystać własną przeprowadzkę do zmian również w akwariach. Zbiorniki słodkowodne z całym osprzętem wylądowały w piwnicy (część zapewne wykorzystam w nowym projekcie), obsada w sklepie, a w nowym miejscu będę stawiał solniczkę. W związku z nową koncepcją będę potrzebował pomocy doświadczonych morszczaków i odpowiedzi na kilka pytań...może kilkadziesiąt ;-)..., ale to już w poście tematycznym.

Mariusz z Olsztyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym bardzo serdecznie powitać wszystkich Forumowiczów, czytam Was już "kilka" ładnych dni i doceniam ogrom Waszej wiedzy. Posłodzone już zostało :rolleyes: , więc powiem kilka słów o sobie. Nazywam się Bartek i jestem z Piaseczna, miasteczka pod Warszawą, mam 30 lat z małym haczykiem. Z akwarystyką słodkowodną jakiś tam kontakt mam odkąd pamiętam, z długą przerwą na hulaszcze życie kawalerskie ;) . Pierwszym, który zaszczepił we mnie tę chorobę (generalnie mam ich kilka, np. motocykle) był mój Dziadek. Miał jakiś tam zwykły, typowy baniak przy którym starałem się pomagać jak mogłem w tym wieku, a najbardziej kręciło mnie kręcenie wydajnością brzęczyka :lol:... Kolejnym, poważniejszym był mój sąsiad, mieszkający dwa piętra wyżej niż my, miał ok 750 litrów samych ładnych pielęgnic, w tym zdecydowana większość paletek, pamiętam że zakochany byłem w nich i dużo czasu u niego spędzałem. Dzięki niemu i wspomnieniom z dzieciństwa przyszedł czas na własny zbiornik, słodki, łatwy, niewymagający. Miałem go jakiś dłuższy czas, ale pewnego dnia przyszedł gościu z osiedla i powiedział, że go ode mnie odkupi. Zapytałem ile chce dać kasy i podał jakąś tak kosmiczną sumę, że następnego dnia baniak stał u niego :) . Od tamtej pory do dzisiaj akwa nie miałem, ale solniczka chodziła mi po głowie już od wieeeelu lat i wiedziałem, że kiedyś ją będę miał, ale zawsze coś było, a to brak czasu, a to obawy o obowiązki, a to kasa, bo mówi się, że solniczki drogie, trochę strachu itp... W tym roku, na wakacjach, moja kochana Żonka popełniła błąd :lol: i za to miedzy innymi Ją kocham, dała impuls do założenia solniczki, bo powiedziała, że chciałaby na imieniny, które ma we wrześniu mieć kawałek takiej rafy w domu... Ona chyba nie do końca wiedziała o czym mówi, ale ja jestem w komfortowej sytuacji, bo jak przyjdzie rachunek za prąd rzędu 400 zamiast 200, albo że trzeba kupić kolejną chemię, to ja jestem kryty i będzie że to Ona chciała :devil: . Podsumowując mam już trochę sprzętu, akwa, stelaż sump, dolewka zamówione, ale o tym będzie w odpowiednim dziale i ze zdjęciami. Dodam tylko, że jak Pani powiedziała, że chce rafę, to pierwsze co pomyślałem to o czymś w stylu reefmax i mówiłem, żeby się nastawiła, że będzie małe, bo bałem się o te ceny. Trochę poczytałem i ostateczny projekt to 155x60x60 ;). Pozdrawiam i zapraszam do odpowiedzi na moje pytania w innych działach.


Akwa 560l (155x60x60) + sump 100l wody (po wymiarach ze 180), Deltec AP850, reef circulator 10000 + Jebao WP40, NJ6000, 6-8x T5 80W, LR ~50kg, LS~31kg i coś tam jeszcze... pelletki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem Bartku

Witamy i życzymy powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez nieuwagę się nie przywitałem więc naprawiam błąd. Akwarystyką zająłem się kilka lat temu. Do tej pory pojawiały się różne koncepcje i coraz więcej akwa w domu. Miałem miedzy innymi holendra, malawi, 3 akwa z pielęgniczkami apistogramma, akwa typowo dekoracyjne, krewetkaria, czy takie które służyły do hodowli roślin do innych zbiorników. Jak każdemu chyba akwaryście zmianiają mi się pomysły, coś się nudzi, coś nowego chce mieć ;) W szczytowym momencie miałem 250l. 160l, 2x 60l, 34l i 25l w jednym czasie zalanych. Aktualnie zostało 250 l i 60 + u dziewczyny druga 60. Docelowo ma zostać 250 słodkie i solniczka :) Mam nadzieję, że moje pytania nie będą infantylne i wspólnymi siłami uda nam się postawić mój morski baniak ;) Poza akwarystyką moją pasją są motocykle. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na użytkowników Nano-reef.pl a zwłaszcza tych z Częstochowy.

Mam na imię Michał i od 20 lat zajmuję się akwarystyką słodkowodną i mam zamiar założyć małą ok 50 litrów słoną kostkę.

Od dłuższego czasu katuję się artykułami na ten temat ale przede mną jeszcze długa droga.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i liczę na wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pochodzę z okolic Brzeska (k. Tarnowa), po około 5 latach spędzonych nad akwarystyką słodkowodną, postanowiłem przesiąść się na morskie. Obecnie na dniach planuję zalać moje pierwsze słone 96l. :)


7701_7913.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem Ania, chciałam się przywitać. Właśnie zalałam ( 10 dni) swoje pierwsze słone akwarium - ok. 160l w obiegu (panel). Skała była częściowo z działającego akwa, częściowo "żywa" z frachtu, a jeszcze kilka kawałków suchej....galimatias...

Na dzień dzisiejszy NH3- 0, NO2- 0, NO3-0, PH-8,5, to pewnie jeszcze za wcześnie na testy...

Pozdrawiam wszystkich!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) na froum zarejestrowalem sie juz jakis czas temu, ale zpomnialem przywitac :) zawsze marzylem o akwa morskim ale jak do tej pory dorobilem sie tylko słodkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam na imie Andrzej. Jestem z okolic Gdanska, a dokladniej Pszczółki (10km od Tczewa, a 20km od Gdanska).

Akwarystyka morska zainteresowalem sie jakies 2miesiace temu, kiedy to "zgubilem" sie na YouTubie i nie moglem przestac ogladac kolejnych filmikow na ten temat. W jednym z nich zostalo wpomniane to forum, wiec postanowilem sie zarejestrowac i chlonac wiedze. Od 1.5 miesiaca spedzam tu kilka godzin dziennie, aby dobrze poznac temat i wykorzystac ta wiedze w przyszlosci.

Mam juz nawet w planach postawic zbiornik 108L o wymiarach 60x40x45h z sampem ok 50L. Chcialbym, aby byl to moj poligon doswiadczalny, na ktorym naucze sie utrzymywania i prawidlowego pomiaru parametrow wody, roznych metod filtracyjnych oraz rodzaju oswietlenia. Pomoze mi to w realizacji wymarzonego zbiornika 90x60x50h czyli 270L solanki :D

Z usposobienia jestem ambitny, a wszelkie nowe wyzwania traktuje bardzo powaznie, dlatego tez uwazam, ze bedzie to dla mnie bardzo pomocne. Jednak do osiagniecia wyznaczonych przeze mnie celow bardzo dluga droga. Zapewne bede potrzebowal w przyszlosci odpowiedzi na wiele nurtujacych mnie pytan, za ktore z gory DZIEKUJE wszystkim, ktorzy poswieca swoj czas, aby udzielic mi na nie odpowiedzi, a tym samym zaspokoja moja ciekawosc i przybliza mnie do realizacji wymarzonego projektu.

Edytowane przez pepe-reef (wyświetl historię edycji)

Jak już coś robić, to robić to dobrze.

A jak już coś jest dobrze, to na pewno można lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowicjusz witam wszystkich zasolonych.

Jestem Marcin z dolnegogo śląśka - okolice Lubina.

Kilka miesięcy temu zakończyłem wieloletnią przygodę z akwarystyką słodkowodną wchodząc na wyższy poziom - zaczynam przygodę z solniczką ( na początek reefmax 105l).

Z tego co zauważyłem to na forum są wszystkie informację, które są niezbędbne przy rozruchu i opiece małą rafą a takżę dużo uwag i pomysłów dotyczących reefmaxa.

Narazie zbiornik zalany od 22.08.13r. parametry wody powoli się zbliżają do wymaganych poziomów. Solniczka narazie bez koralowców - czeka na nuwych mieszkańców.

Pozdrawiam :thumbsup:

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;) Jestem Szymon, mieszkam w okolicach Lublina. Czytam forum i czytam...i postanowiłem również powoli wejść w posiadanie solniczki :) Z dużą chęcią nawiązałbym kontakt z osobami z moich okolic, żeby popytać popatrzeć i liczyć na pomoc w postawieniu swojego pierwszego słonego baniaczka.

Pozdrawiam

Szymon :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.