Skocz do zawartości
bakuba

Udało się, mam małe koniki:).

Rekomendowane odpowiedzi

Przedwczoraj, przyłapałem konika na porodzie:). Było około 30 sztuk. 3 Padły, a 3 pływały w ogólnym zbiorniku - jeden na pewno jeszcze pływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje, daj jakieś zdjęcie tego tabunu ;-)


8467921e4b16b110e429bd8977bed4a4u1385a1234.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e2c448b35d5435c55bb97358de7e87e5.jpg

Ja się w ogóle zastanawiałem czy on na pewno jest w ciąży - taki zgrabny miał brzuszek. Ten z filmiku to jakiś stary, kontraktowy reproduktor/inkubator. Mój 3 miesiące temu, sam miał dwa centymetry:).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj, przyłapałem konika na porodzie:). Było około 30 sztuk. 3 Padły, a 3 pływały w ogólnym zbiorniku - jeden na pewno jeszcze pływa.

Pięknie :) Napisz coś więcej, jakieś zdjęcia całości można prosić :)? Opisz proszę cały setup i doświadczenia bo sam jestem żywotnie zainteresowany konikami a jest mało informacji "na żywo", za to sporo "miejskich mitów" wszystkowiedzących czytaczy-googlowników :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ! Niewielu to się udaję :)

Lampka do wina przykuwa uwagę :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..sporo "miejskich mitów"

Noo.. mity to są, i to grubo przesadzone.

Pierwszy i największy, to że potrzebują idealnie czystej wody.:)

Na początku, przyznaję się do winy i głupoty, przez jakiś czas pływały w 16 litrach bez odpieniacza..patologia... Dwa razy w tygodniu podmieniałem połowę wody, ale mimo to był gnój. Teraz od kilku miesięcy mam trzy sztuki w akwarium około 50l, z panelem, gdzie mam odpieniacz, siporax, gąbeczki, chemi pure, i co tydzień podmieniam 20l wody - nie wiem czy jeszcze jest taka potrzeba bo no3 ostatnio mam na 0 ale to tyle.

Nie jest to chyba dużo trudniejsze niż hodowla gupików - jeśli ma się czas by mieć je na oku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Trudno jest tylko trzymać z nimi jakieś korale i zabezpieczyć akwarium. No i dopilnować porodu;).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie - efekty mówią same za siebie :) Trzymam kciuki za dalszy rozwój tabunu :)

Sam chciałbym spróbować - nie wiem która opcja mi wyjdzie (200 l czy 50 - 60 l). No i stawiał bym raczej na glony niz korale.

Jak to jest z odmianami barwnymi koników? Spotkałem się z zółtymi, "burymi" i twierdzeniem że zmieniają kolor pod kolor otoczenia...

Czy faktycznie nie przyjmują pokarmu z toni, tylko z dna czy podłoża? WIdzę że nie masz piasku - łatwiej sprzątać?

I ostatnie pytanie, gdzie w Polsce można koniki nabyc? Znam do tej pory tylko jedno źródło...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale myslisz o Lodzi ? A czy w 30l w sumie 20+10 panel mozna trzymac parke z gobidonem i krewetkami ?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Noo.. mity to są, i to grubo przesadzone.

Pierwszy i największy, to że potrzebują idealnie czystej wody. :)

Na początku, przyznaję się do winy i głupoty, przez jakiś czas pływały w 16 litrach bez odpieniacza..patologia... Dwa razy w tygodniu podmieniałem połowę wody, ale mimo to był gnój. Teraz od kilku miesięcy mam trzy sztuki w akwarium około 50l, z panelem, gdzie mam odpieniacz, siporax, gąbeczki, chemi pure, i co tydzień podmieniam 20l wody - nie wiem czy jeszcze jest taka potrzeba bo no3 ostatnio mam na 0 ale to tyle.

Nie jest to chyba dużo trudniejsze niż hodowla gupików - jeśli ma się czas by mieć je na oku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Trudno jest tylko trzymać z nimi jakieś korale i zabezpieczyć akwarium. No i dopilnować porodu;).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Narazie masz narybek. Z tego co rozumiem nie ma on nawet tygodnia. Odchowaj go, przestaw na mrożonkę i rób to przez cały czas a nie tylko okazyjnie to będziesz mógł mówić, że to proste...

Ja koniki chętnie kupię ale z papierami.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmieniają kolor, ale ja mam żółtą samiczkę i dwa czarne samce(ciekawe jakie będą maluchy). Teraz będę odpalał dla nich 400l+sump, ale myślę, że ta pięćdziesiątka zostanie jako porodówka. Tu pojawia się kolejny mit. One nie bardzo są zainteresowane pokarmem, który się nie rusza więc karmienie polega na rzucaniu na falę po szczypcie.

Tak. Łatwiej sprzątać. A jeśli o dostęp do koników, to trzeba dzwonić po sklepach i pytać, i oczywiście trzymać kciuki by mi się udała hodowla:).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja koniki chętnie kupię ale z papierami.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jak im wyrobić papiery?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw kupiłem parkę w coralhousie, później jaden mi padł, a za kolejnym dwoma musiałem pojeździć..

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wiem, że to dopiero narybek, ale ładnie jedzą, jakoś specjalnie nie padają, jestem dobrej myśli.:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja koniki chętnie kupię ale z papierami.

Wystarczy Ci faktura lub umowa kupna-sprzedaży Dokumentację cites musi posiadać importer, bądź musisz wyrabiać pod kątem eksportu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wystarczy Ci faktura lub umowa kupna-sprzedaży Dokumentację cites musi posiadać importer, bądź musisz wyrabiać pod kątem eksportu.

Nie prawda. Półprawda nie jest prawdą.

Cites citesem i cites to jedna sprawa ale nas obowiązują jeszcze przepisy unijne i polskie prawo.

Według prawa wystarczy ci taki dokument jaki według miejscowych władz jest wystarczający. Ale nie sprecyzowano o jaki dokument chodzi. Według jednego głównego lekarza weterynarii wystarczy faktura lub paragon albo nawet oświadczenie hodowcy ale inny może zażądać świadectwa pochodzenia. W jednym powiecie będzie tak a w innym może być siak. Także akurat w przypadku wszystkich zwierząt z aneksu B sprawa nie jest sprecyzowana, w szczególności jeśli chodzi o ryby i bezkręgowce, których nie trzeba rejestrować. Generalnie ryzyk fizyk. Chyba jeszcze nikogo nie wsadzili za wystawianie szczepek z aneksu B na forum - a kara [o ile się nie mylę 2 lat więzienia] grozi za samo oferowanie.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Półprawda nie jest prawdą.

Cites citesem i cites to jedna sprawa ale nas obowiązują jeszcze przepisy unijne i polskie prawo.

Według prawa wystarczy ci taki dokument jaki według miejscowych władz jest wystarczający. Ale nie sprecyzowano o jaki dokument chodzi. Według jednego głównego lekarza weterynarii wystarczy faktura lub paragon ale inny może zażądać świadectwa pochodzenia. W jednym powiecie będzie tak a w innym może być siak. Także akurat w przypadku wszystkich zwierząt z aneksu B sprawa nie jest sprecyzowana, w szczególności jeśli chodzi o ryby i bezkręgowce, których nie trzeba rejestrować.

Dzwoniłem z ciekawości tam gdzie trzeba, sami dokładnie nie wiedzieli ale mówią, że nie ma problemu.

bakuba

Edytowane przez bakuba (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Półprawda nie jest prawdą.

Cites citesem i cites to jedna sprawa ale nas obowiązują jeszcze przepisy unijne i polskie prawo.

Według prawa wystarczy ci taki dokument jaki według miejscowych władz jest wystarczający. Ale nie sprecyzowano o jaki dokument chodzi. Według jednego głównego lekarza weterynarii wystarczy faktura lub paragon albo nawet oświadczenie hodowcy ale inny może zażądać świadectwa pochodzenia. W jednym powiecie będzie tak a w innym może być siak. Także akurat w przypadku wszystkich zwierząt z aneksu B sprawa nie jest sprecyzowana, w szczególności jeśli chodzi o ryby i bezkręgowce, których nie trzeba rejestrować. Generalnie ryzyk fizyk. Chyba jeszcze nikogo nie wsadzili za wystawianie szczepek z aneksu B na forum - a kara [o ile się nie mylę 2 lat więzienia] grozi za samo oferowanie.

Ale rozumiem że potrafisz podać konkretne podstawy prawne? Jakieś publikatory i daty, czy choćby pełne nazwy aktów prawnych, coś więcej poza niejasną rangą przepisów? Bo chętnie bym się ustosunkował do tej wypowiedzi...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję potomstwa i oczywiście trzymam kciuki za odhowanie całego stadka :)

Niedługo odezwę się na PW.

Pozdrawiam


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje :thumbsup: "Tacie" i Konikom, że Wam ;) się chciało. Zawsze jest szansa na mniej zwierzaków odłowionych z ich naturalnego środowiska.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawa o ochronie przyrody

Dz.U. 2004 nr 92 poz. 880

Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody

http://isap.sejm.gov...=WDU20040920880

Niewątpliwie ciekawa literatura ale nie ma bezpośredniego związku z tematem.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.