Skocz do zawartości
dawa27

Ekipa czyszcząca do 250l OK?

Rekomendowane odpowiedzi

czy do 250 litrów nie będzie za dużo chce zamówić

kraby Mitrax x2

ślimaki Tectus x5

ślimaki Trochusx5

krewetka lysmata x1

jeszcze jeżowca chce ale nie wiem jakiego

jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 200l z ekipy czyszczącej wrzuciłem tylko po kilka sztuk strombusów i nassariusów. Teraz mam ich setki. Krabów nie mam, ale mitraxy dobrze mieć na valonie. Dla rozgwiady musisz mieć trochę więcej piasku, ale to bez babki już bo to konkurencja pokarmowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Dla rozgwiady musisz mieć trochę więcej piasku, ale to bez babki już bo to konkurencja pokarmowa.

No chyba żartujesz - 1 rozgwiazda i 1 babka wspaniale się uzupełniają - wiem bo tak miałem w 240l


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 200l z ekipy czyszczącej wrzuciłem tylko po kilka sztuk strombusów i nassariusów. Teraz mam ich setki. Krabów nie mam, ale mitraxy dobrze mieć na valonie. Dla rozgwiady musisz mieć trochę więcej piasku, ale to bez babki już bo to konkurencja pokarmowa.

to co mniej tych ślimaków brać? mam jeszcze zielone glony po dojrzewaniu które dobrze się czują co by je zjadło ślimaki i kraby dadzą radę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimaki przede wszystkim, ale nie za duzo, bo one pozniej lubia sie mnozyc.

Mitraxy ok, choc ja bym wsadzil jednego (i jesli myslisz przyszlosciowo o tym, ze pozbedzie sie ew valonii, to niektore valonii nie ruszaja, to loteria. Trzeba tez pamietac, ze to krab i ostatecznie jest wszystkozerny... moj bral sie za spiace ryby gdy urosl, wiec nigdy wiecej...). Co do Lysmaty, to bede sie powtarzac, ale one maja sens dopiero kiedy sa ryby... Rozgwiazda piaskowa rowniez ok, ale nie na samym poczatku- ona potrzebuje by w piasku bylo co do jedzenia. I nie zgodze sie, ze to problem ad konkurencji pokarmowej dla babki. Ja mam rozgwiazde od prawie dwoch lat oraz babke valencienne i ani jedno ani drugie nie narzeka.

Co do jezowca, to tak jak juz pisalem kilka razy na forum- jesli planujesz zoa, to uwazaj, ja na wlasne oczy widzialem jak po przejsciu jego wszystkie polipy zginely, zostaly strzepy... zjadl wszystko... dopiero po fakcie doczytalem, ze moze on podjadac zoa...

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Ci ślimaki turbo u mnie od paru sztuk sie zaczęło teraz mam ich kilkadziesiąt w 200l, w dzien sa prawie niewidoczne dopiero w nocy wychodzą na żer.

Kup najlepiej po 2-3 szt z kilku gatunków ślimaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.