Skocz do zawartości
tomi1140

Siporax - pomysł na zraszanie.....?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... a filtr kubelkowy? ma koszyki, jeśli wszystkie będą wypełnione siporaxem, to nie będzie dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien być ok ,szczelny z góry zraszanie na dole odpływ powinno się sprawdzić ..... Też się wypytuję ,temu założyłem ten temat.Posiadam siporax w sumpie i widzę że złoże bez odpowiedniego filtra jest nie do końca wykorzystane coś obmywa ale nie do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmmm... a filtr kubelkowy? ma koszyki, jeśli wszystkie będą wypełnione siporaxem, to nie będzie dobrze?

może sie sprawdzić coś takiego - z puszczoną wodą od góry i odpływ dołem

large_20150318161915_2bd5192a61555317f7ae9b808.jpg

środkowe (dodatkowy) moduły mają sitko

multikani_zeomax.jpg

tyle że pojemność jednego modułu ... skromna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.twistman.eu/pl/p/BioReaktor-BIO-R-200-na-zloze-zraszane/271 myślicie że się filtr sprawdzi z siporaxem? Korci mnie coś takiego u siebie zrobić by siporax dobrze wykorzystać

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- myśle,że tak...

Witam

Ile litrów siporaxu się tam zmieści ? wie może kto?

Pozdrawiam

Sorki nie doczytałem , a jest napisane 8l.

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 4,5 do 20l - wystarczy zerknąć na www producenta

Witam

Dzięki Interesuje mienie taki na 20l domyślam się, że będzie to BIO-R-300

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważacie że sprawdzi się filtr

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś oświeci.

Reaktor stojący w panelu na filmiku producenta ma chyba poziom wody panela a tylko część jest złożem zraszalnym?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sie sprawdzić coś takiego - z puszczoną wodą od góry i odpływ dołem

large_20150318161915_2bd5192a61555317f7ae9b808.jpg

środkowe (dodatkowy) moduły mają sitko

multikani_zeomax.jpg

tyle że pojemność jednego modułu ... skromna

Skromna? Kilogram węgla tam wchodzi. Miałem ten filtr w słodkowodnych 72l.

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś oświeci.

Reaktor stojący w panelu na filmiku producenta ma chyba poziom wody panela a tylko część jest złożem zraszalnym?

Witam

Zgadza się , ale moim zdaniem najważniejszy jest przepływ wody przez siporax

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ktoś oświeci.

Reaktor stojący w panelu na filmiku producenta ma chyba poziom wody panela a tylko część jest złożem zraszalnym?

Najlepiej jakby był poza albo kratka

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli złoże przepływowo zraszalne. Gdyby to miało być całkowicie zraszalne musiał by być powyżej sumpa a to jest już problem miejsca na taki reaktor. Czy w pełni przepływowy będzie miał niższą wydajność od takiego pseudo zraszalnego?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli złoże przepływowo zraszalne. Gdyby to miało być całkowicie zraszalne musiał by być powyżej sumpa a to jest już problem miejsca na taki reaktor. Czy w pełni przepływowy będzie miał niższą wydajność od takiego pseudo zraszalnego?

Witam

Ja mam w pełni przepływowy , ale dobre pytanie , też bym chciał wiedzieć .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w sumpie może stać na podwyższeniu delikatnie tylko zanurzona w okolicy wylotu wody i po problemie.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Witam

Ja mam w pełni przepływowy , ale dobre pytanie , też bym chciał wiedzieć .

Pozdrawiam

Możesz wkleić jak ty masz to zrobione

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w sumpie może stać na podwyższeniu delikatnie tylko zanurzona w okolicy wylotu wody i po problemie.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Możesz wkleić jak ty masz to zrobione

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

To jaka mus być wysokość szafki żeby upchać nad poziomem wody w sumpie rurę wysokości 0,5 m.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawisz na czymś zanurzone ok 10 cm i co za problem. Chyba że masz niską sumpownie

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w sumpie może stać na podwyższeniu delikatnie tylko zanurzona w okolicy wylotu wody i po problemie.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Możesz wkleić jak ty masz to zrobione

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Nie ma mnie w kraju więc nie zrobię fotki , ale może ta ze starego wątku

http://nano-reef.pl/...ki/page__st__20

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli złoże przepływowo zraszalne. Gdyby to miało być całkowicie zraszalne musiał by być powyżej sumpa a to jest już problem miejsca na taki reaktor. Czy w pełni przepływowy będzie miał niższą wydajność od takiego pseudo zraszalnego?

A widzisz i tu kłania się jeden z artykułów Testera (reefhub). Mianowicie chodzi o to w takim złożu były warunki zarówno tlenowe jak i ubogie w tlen. Ponad powierzchnią wody masz strefę gdzie rozkładany jest "amoniak", a w wodzie, w głębi siporaxu masz środowisko ubogie w tlen, gdzie rozkładane następne części łańcucha azotowego. O ile przejście z amoniaku do azotanów jest relatywnie szybkie, o tyle następne etapy zachodzą wolniej. Dlatego takie proporcje mają sens. Z resztą, korale reagują bardzo pozytywnie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz i tu kłania się jeden z artykułów Testera (reefhub). Mianowicie chodzi o to w takim złożu były warunki zarówno tlenowe jak i ubogie w tlen. Ponad powierzchnią wody masz strefę gdzie rozkładany jest "amoniak", a w wodzie, w głębi siporaxu masz środowisko ubogie w tlen, gdzie rozkładane następne części łańcucha azotowego. O ile przejście z amoniaku do azotanów jest relatywnie szybkie, o tyle następne etapy zachodzą wolniej. Dlatego takie proporcje mają sens. Z resztą, korale reagują bardzo pozytywnie.

Czyli Marek lepiej jak jest częściowo zanurzony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage wiedze Testera to 50:50 powinno byc najlepszym rozwiazaniem . Tez mam taki wolny filtr moze by go zasypal i zrobil mu prysznic od gory


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć,

na publikowanym filmie mówiłem o tym, że decydujemy się w tym konkretnym zbiorniku na montaż z częściowo zanurzonym złożem. Zależało mi na uzyskaniu optymalnego środowiska rozwoju dla bakterii tlenowych (część złoża zraszanego i otwarty zawór wentylacyjny) oraz beztlenowych (część złoża zanurzona).

BIO-R można instalować też na inne sposoby:

strefa mokra sumpa:

- wyżej wymieniony sposób (optymalny dla nitryfikacji i denitryfikacji);

- podnieść reaktor i odkręcić zawór - tworząc duże złoże zraszane (optymalne dla nitryfikacji);

- ustawić na dnie sumpa z zakręconym zaworem wentylacyjnym (optymalnie dla denitryfikacji);

Poza sumpem:

wkleić odpowiednie końcówki węża w króćce reaktora i założyć wąż doprowadzający wodę z sumpa do reaktora, oraz wąż odprowadzający wodę z reaktora do sumpa:

- z zakręconym zaworem wentylacyjnym konstrukcja jest szczelna, reaktor działa w trybie przepływowym (optymalnie dla denitryfikacji);

- podnieść nieco reaktor, odkręcić zawór wentylacyjny (w tym przypadku należy zadbać o to aby zawór pobierał powietrze z nad strefy mokrej sumpa - montując w zawór odpowiednią rurkę lub wąż. Robimy to dla bezpieczeństwa w razie przelania reaktora)

Można zastosować dodatkowy zawór na wypływie umożliwiający regulację zalania BIO-reaktora. W tym trybie BIO-R będzie działał jako częściowo zraszany a częściowo zanurzony (nitryfikacja i denitryfikacja)

- Ustawić BIO-R poza sumpem, powyżej lustra wody w sumpie i odkręcić zawór wentylacyjny. Zadbać o bezpieczeństwo w razie przelania tak jak powyżej i mamy pełne złoże zraszane.

To tak na szybko. Mam nadzieję że coś rozjaśniłem w temacie a nie tylko zagmatwałem.

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie opisane tylko teraz jak najlepiej do swoich potrzeb dopasować...Powiedzmy stawiam go w sumpie częściowo zanurzony to najlepiej będzie zostawić zawór z góry otwarty. Optymalne wykorzystanie złoża?

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tylko po co kupować (dodatkowo) reaktor i zalać go wodą ?

to samo będzie jak wrzucę worek siporaxu bezpośrednio do sumpa - więc skoro już reaktor to tylko jako zraszanie - inaczej to wyrzucenie kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.