Skocz do zawartości
lapsiak84

Przerwy w dostawie prądu

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka. Chciałem zapytać o to jak zatroszczyć się o akwarium podczas przerw w dostawie prądu. Spółdzielnia ogłosiła, że w poniedziałek nastąpią przerwy w dostawie prądu. Oczywiście jeśli chodzi o spadek wody do sumpa to ok. Ale ile ryby przeżyją i korale brak mieszania wody (napowietrzania) itp. Itd.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz w domu a nie masz ups-a to duża najlepiej drewniana łyżka i mieszać wodę po powierzchni żeby ją natlenić.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie problem jest taki ze w tym czasie wielce prawdopodbne ze nikogo nie bedzie w domu. Ile godzin tak akwarium moze wytrzymac bez pradu w akwarium 140 l w obiegu sa 3 rybki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

bez swiatla pewnie kilka dni bez mieszadla to lipa. dobrze byloby zalatwic jakis akumulator 12v np samochodowy i przetwornice 12/230v. przetwirnice dostaniesz w wiekszosci marketow c ok 100-150zl. akumulator mozesz nawet ze swojego samochodu jezeli nie zamierzasz nigdzie jezdzic.

same cyrkulatory na takim zestawie pociagnal dlugo wlaczenie co godzine na 20 min obiegowki tez nie powinno strasznie ssac akumulatora. swiatla nie polecam wlaczac na takim zaailaniu. raz ze przetwornice maja moc ok 100-150w a bezpiecznie wykorzystywac max 80%mocy 2 ze nawet jak podlaczysz to wyssie akumulator moze nawet szybciej niz w godzine.

oczywiscie czas pracy na akumulatorze zalezy od mocy urzadzen podlaczonych i pojemnosci akumulatora. stary aku tez ma juz wyraznie mniejsza pojemnosc niz ta seklarowana na specyfikacji. wszystko z czasem sie zuzywa.

sposob troche spartanski ale podlaczasz akumulator dowolnej wielkosci a jezwli trzeba nawet cala baterie akumulatorow. dobrze byloby aku ladowac kiedy prad sie wlacza ale zalaczenia prostownika moga powodowac skoki napiecia i spalenie sprzetu wiec lepiej wszystko odlaczyc na czas doladowywania.

drugi sposob to zakup ups ale te maja male baterie i krotko wytrzymaja a przytym sa drogie.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzina- dwie no może trzy bez natleniania


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli to beda przerwy kilku/kilkunasto minutowe a miedzy nimi jakies tam zalaczenia pradu to system powinien dac rade?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli to beda przerwy kilku/kilkunasto minutowe a miedzy nimi jakies tam zalaczenia pradu to system powinien dac rade?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wtedy nie ma większego problemu.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś sprawdzony model UPSa do którego w razie awarii podepnę tylko cyrkulator czy też obiegówkę by natleniało wodę. Proszę o podanie jakiegoś sprawdzonego modelu . Nigdy nie miałem problemu z dłuzszą przerwą ale kto wie......myslałem upsa bo na niego bym znalazł miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się powtarzam z tym urządzeniem,

ale polecam taki zestaw http://elektro-land.pl/awaryjne-500w-p-12732.html

plus akumulator żelowy (pojemność zależy od potrzeb).


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jesli to beda przerwy kilku/kilkunasto minutowe a miedzy nimi jakies tam zalaczenia pradu to system powinien dac rade?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jezeli chodzi ci o moja propozyce przetwoenica + aku to mozna dolozyc automatyczna ladowarke tj prostownik ktory w momencie zalaczenia pradu bedzie ladowal aku ale po dluzszym ladowaniu zmniejszy prad i nie rozwali go.

oczywiscie pytanie czy warto kupic przetwornice i prostownik i ew aku co w sumie wyniesie ok 600-1000pln bo przeciez to na 1 dzien... taki system przydaje sie czasem w zimie i w lecie kiedy snieg i burze niszcza linie przesylowe i czasem prad ginie na kilka dni. ile takich bylo sytuacji? u mnie w ciagu ostatnich 20lat 1. ale szkoda stracic zbiornik ktory z takim trudem budowalismy i siedzi w nim tyle kasy jakby co. system mozna tez wykorzystac do obnizenia kosztow energii elektrycznej jezeli korzystamy z tanszej taryfy nocnej. a robi sie to tak ze akumulator ladujemy w nocy tanim pradem a korzystamy z niego w dzien kiedy prad jest drozszy. aku po kilkuset cyklach ladowania i rozladowywanua padnie ale ile wytrzyma to zalezy jak i z czego jest zbudowany no i sam aku to 1/3 kosztu instalacji.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwyklego ups takiego co sie kompy podpina cyrkulacja tylko podpieta jebao rw 15 3godz wytrzyma p.s. u mnie przez pol dnia nie bylo prafu dosc czesto to sie u mnie zdazalo i 0 strat w rybach mocno obciazony system

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wypier.... na to wszystko to taniej bedzie jak zdechna blazny i babka chociaz wiem ze sadystycznie brzmi :(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak mam wypier.... na to wszystko to taniej bedzie jak zdechna blazny i babka chociaz wiem ze sadystycznie brzmi :(

owszem. brzmi okrutnie ale twoj wybor. pamietaj tylko ze ub7cie zbiornika to wszystko od nowa. dojrzewanie korale ryby bakterie...

sama przetwornica to ok 100pln. jezeli masz jakis aku to na same cyrkulatory spokojnie wystarczy bez ladowania w miedzyczasie. programator mechaniczny to ok 15pln chyba ze masz jakis - przyda sie do zalaczania obiegowki co jakis czas zeby ograniczyc pobor energii.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh bede chyba robil wiry lyzka. Wezme urlop w pracy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mam wypier.... na to wszystko to taniej bedzie jak zdechna blazny i babka chociaz wiem ze sadystycznie brzmi :(

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kup sobie ups taki komputerowy chyba za 100 w zwyz tylko podlacz cyrkulacje

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie ups taki komputerowy chyba za 100 w zwyz tylko podlacz cyrkulacje

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Mozesz zapodac jakis link do tego urzadzenia?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady panowie, kilka razy miałem przerwy w dostawie od 8 do 15 i nic się nie stało, korale doszły do siebie po pięciu minutach a ryby całe i zdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pompa 12V np. z oczka wodnego + akumulator

na takie zapowiedziane przerwy w sam raz

jak ktoś chce automat to przekaźnik podłączyć żeby po zaniku 230V zwierało styki od 12V - napięcie 230 v wraca to 12V się rozłączy - i z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zapodac jakis link do tego urzadzenia?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

nie znajde bo na komorce siedze i mam lipny zasieg poszukaj na aledrogo ups

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,moje akwarium po 5,5 godzinie bez prądu zero jakiś strat w życiu morskim,ryby tak jakby nic się nie stało więc panie i panowie bez paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerwa w dostawie trwała 3 godziny. A potem po 2 godzinach prądu zbrakło znowu na godzinę. Akwarium jakby nawet tego nie zauważyło :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh bede chyba robil wiry lyzka. Wezme urlop w pracy.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja zrobiłam podobnie :) wzięłam urlop i co pół godziny mieszałam i natleniałam wodę różnymi sposobami. Najlepiej się sprawdzało nabieranie wody dzbankiem i laniem jej z wysokości, wpadało dużo bąbelków powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po pożarze klatki prądu nie było 18 godzin.Z baniakiem nic się nie stało.Korale lekko były przykurczone poza tym bez strat.

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.