Skocz do zawartości
arczj

Jak wpuścić nowego pokolca do akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Macie może jakieś sprawdzone sposoby jak wpuszczać nowe ryby a szczególnie pokłócę do starej obsady? Chce kupić żółtka ale mam juz bialobrodego i hepatusa dlatego boje się żeby go nie zatłukli.

Podobno można na jakiś czas dać lusterko koło szyby żeby atakowały swoje odbicie.

Macie jeszcze jakieś rady jak zaaklimatyzować w starej obsadzie nowe pokolce?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wpuszczałem borsuka do hepcia i chelmon do borsuka i hepcia to nie robilem nic. nowa ryba była większa od tych które są w akwarium. możesz też jak piszesz dać lustro na któryś bok, możesz przedzielic na kilka dni akwarium jakąś siatka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób koszyk z siatki, włóż do akwarium i tak parę dni niech rybka pływa w tym koszyku. Reszta rybek będzie ją czuło i widziało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech, najbardziej agresywny jest żółtek. W nowym środowisku nie będzie zaczepiał, przynajmniej na starcie, zaś jak sobie popływa, nie powinien atakować innych.

A jak długi masz zbiornik?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tych trzech, najbardziej agresywny jest żółtek. W nowym środowisku nie będzie zaczepiał, przynajmniej na starcie, zaś jak sobie popływa, nie powinien atakować innych.

A jak długi masz zbiornik?

Zoltek agresywniejszy od bialobrodego? Wydaje mi sie ze wszystko zalezy od konkretnego osobnika i nie mozna generalizowac. Dac koszyk wpuscic rybke i zobaczyc jak inne na nia beda reagowac. Ewentualnie po wypuszczeniu z koszyka jak bedzie za ostro bo bez przepychanek sie nie obejdzie sprobowac dac lusterko.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

No i duzo nori dawac i spiruliny. Zielenina obniza agresje + rybki nie beda musialy walczyc o pokarm bo beda najedzone.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wogole bialobrodego nie wpuszczal do 250 litrow bo to swir i bedzie Ci szalal okropnie, kup cos spokojnijszego.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wpuszczałem borsuka do hepcia i chelmon do borsuka i hepcia to nie robilem nic. nowa ryba była większa od tych które są w akwarium. możesz też jak piszesz dać lustro na któryś bok, możesz przedzielic na kilka dni akwarium jakąś siatka.

Ani borsuk ani chełmon to nie pokolce.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku swoich baniaków wpuszczałem pokolce do siebie bez żadnych klatek lusterek itp pierwszy w akwarium był żółtek później scopas desjardini teraz wpuszczałem xanturium i ani razu nie miałem żadnego problemu z żadnym jest tez chelmon wpuszczony tez osobno i nic się nie dzieje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś sprawdzone sposoby jak wpuszczać nowe ryby a szczególnie pokłócę do starej obsady? Chce kupić żółtka ale mam juz bialobrodego i hepatusa dlatego boje się żeby go nie zatłukli.

Podobno można na jakiś czas dać lusterko koło szyby żeby atakowały swoje odbicie.

Macie jeszcze jakieś rady jak zaaklimatyzować w starej obsadzie nowe pokolce?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Mam Żółtka , Białego i Hepcia. Postanowiłem zrobić podejście do Chelmona nr.2

W piątek przyjechał więc nowy Chelmon z centralnej Polski miasta Łodzi pochodzi.

Poszedł do klatki na 2-3 dni.

Nie pomogło . Biały nie odpuszczał. Więc teraz On siedzi w kaltce. Zamiast Chelmona.

Biały jak jest zdrowy potrafi jeść z ręki ale jak ktoś mu się ładuje w rewir to nawet siatkę na ryby mi atakował .

Nie odstępował na krok.

Z tych trzech, najbardziej agresywny jest żółtek. W nowym środowisku nie będzie zaczepiał, przynajmniej na starcie, zaś jak sobie popływa, nie powinien atakować innych.

A jak długi masz zbiornik?

Chyba nie .

post-22194-0-51253900-1477412314_thumb.jpg

post-22194-0-33369300-1477412354_thumb.jpg

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Żółtka , Białego i Hepcia. Postanowiłem zrobić podejście do Chelmona nr.2

W piątek przyjechał więc nowy Chelmon z centralnej Polski miasta Łodzi pochodzi.

Poszedł do klatki na 2-3 dni.

Nie pomogło . Biały nie odpuszczał. Więc teraz On siedzi w kaltce. Zamiast Chelmona.

Biały jak jest zdrowy potrafi jeść z ręki ale jak ktoś mu się ładuje w rewir to nawet siatkę na ryby mi atakował .

Nie odstępował na krok.

Chyba nie .

Bialobrody w kryminale? Rafał no co Ty ? Jak teraz zbiornik będzie wyglądał ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białobrody to terrorysta, jeżeli jest dłuższy czas w tak małym akwarium, to naprawdę ciężko będzie zintegrować jeszcze jednego pokolca. Można próbować z lusterkami, siatką itd... ale szczerze mówiąc, ja bym sobie odpuścił...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzyłem w to że pokolce są aż tak wredne, miałem problem z aiptsią i chciałem zakupić chelmona. Ale był problem w akwa miałem borsuka i scopasa, ile się naczytałem że scopas go zamęczy. Ale pomyślałem że u mnie tak nie będzie, może uda mi sie jak nielicznym pogodzić dwie rybcie.Po wpuszczeniu pierwszy dzień spokój, a drugiego jak tylko chelmon wyjrzy ze skały to go scopas łomocze. Jako że pamiętam problem w słodkim z dyskowcami, aby odsadzić agresora aby nowa ryba mogła się troszkę zadomowić i odstresować. Tak więc, scopasa do sumpa na dwa dni, nic nie pomogło, dalej lanie co pięć minut. Ale wpadłem na pomysł aby podzielić siatką akwarium. Ryby się widziały ale nic się nie działo. po tygodniu wyjąłem siatkę. Spokój do tej pory, tak jakby nic nigdy nie było. Udało mi się mam nadzieje bo chelmon pływa już tak drugi miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ma racje, noga bialego juz nie postanie w moim zbiorniku, zalatwil mi pieknego idola i dostal eksmisje.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym że białobrodego wpuszcza się jako ostatniego. To bandyta, ale piękny.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech, najbardziej agresywny jest żółtek. W nowym środowisku nie będzie zaczepiał, przynajmniej na starcie, zaś jak sobie popływa, nie powinien atakować innych.

A jak długi masz zbiornik?

Piszesz z doświadczenia?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zoltka spokojnego, kazdemu schodzi z drogi.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh zoltek to pikus. Ja wpuscilem ostatnio sohala a marzy mi sie jeszcze chelmon albo flame angel ale chyba sobie odpuszcze

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz z doświadczenia?

Tak, z doświadczenia, co prawda bialobrodego miałem przez krótki czas i był wpuszczony ze stadem innych ryb (dlatego po 3 miesiącach, jak dowiedziałem się do jakich rozmiarów dorasta oddałem go - cóż błędy młodości). Natomiast żółtka i hepatusa miałem do końca.

O ile białobrody był u mnie ciekawy nowych ryb, co objawiało się podpływaniem i ewentualnie trącaniem ich, o tyle żółtek, jeśli mu się ryba nie spodobała (czy to ze względu na kształt, czy terytorium) ganiał ją do skutku. Czyli albo do czasu mojej reakcji, albo do zaganiania na śmierć (chelmon). O ile białobrodego można było przekupić żarełkiem, o tyle żółtek, jak miał na celowniku rybę, ignorował żarcie. Kilka osób, w tym i sprzedawcy ze sklepów, prowadzący serwisy u klientów, byli podobnego zdania co do żółtka, że jak sobie coś upatrzy, to już nie odpuści. I żeby było ciekawiej, białobrodego miałem w kostce 60x60x60 a żółtek potrafił ganiać chelmona w zbiorniku 125x55x50, zastawionym ażurową skałą. Ganiał slalomem. Natomiast hepatus, mam kolejnego teraz (na przechowaniu) nigdy nie atakował mi żadnej ryby, nawet bardzo zbliżonej barwy. Żaś żółtek przestał dorotę odganiać od żarcia jak go dwa razy przerosła.

Dlatego, tak, piszę z doświadczenia, skromnego, ale jednak własnego.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz dość nietypowe doświadczenie, bo z mojego wynika, że białobrody jest rybą o wiele bardziej agresywną niż flavescens, oczywiście jest to osobniczo zmienne i nie neguję, że u Ciebie było akurat odwrotnie. Niemniej z mojego doświadczenia mogę napisać, że biały jest bardziej agresywny od żółtego, a trochę ich już nawpuszczałem. Mały przykład dosłownie sprzed chwili: w sobotę dopuściłem białego i chelmona do akwarium, w którym zgodnie pływał żółty i Ctenochaetus. Białemu zajęło kilka godzin, aby zdominować pozostałe pokolce, mimo iż jest z nich najmniejszy. Na Chelmona żaden nie zwracał i nie zwraca uwagi. Akwarium niewielkie, 465 litrów.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, a możesz podpowiedzieć czy Japonicus da radę z Ctenochaetusem? Mam w baniaku jednego pokolca - C.Truncatus, który jest agresywny nawet wobec hexy (mniej) i salariasa, którego to namiętnie ściga i tłucze, jak tylko się biedny pokaże... ostatnio zatłukł świeżo wpuszczonego borsuka, owszem nie był silnym okazem ale to jednak borsuk... Pomyślałem sobie, że dla rozłożenia agresji wpuszczę Japonicusa, tylko nie wiem czy ten podoła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk jest rybą dość płochliwą, uległą i w sumie mało agresywną, mniej niż pokolce. To nie jes nic dziwnego, że nie dał rady truncatusowi.

Co do japonicusa to oczywiście nie mogę dać żadnej gwarancji, ale myślę że powinien sobie poradzić. Wszystkie Acanthurusy są agresywne i dominujące. Wiesz, to się może szybko odwrócić i za jakiś czas japonicus będzie tłukł truncatusa :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, ponad 400 l to nie mało :) A u mnie z białobrodym mogło mieć znaczenie że był to osobnik młody i akwarium było dosyć krótkie. Wpuściłem go razem z innymi i byc może ilośc ryb sprawiała że rozkładał agresję na kilka różnych, może też nie traktował ich jako konkurentów, a jedynie bronił własnej przestrzeni, bo jak pamiętam z wykładów na biologii, agresja ma różne podłoża i różnie będą efekty.

Np. zauważ że błazenek inaczej będzie odganiał ryby od ikry czy ukwiału, inaczej zaś zareaguje na drugiego samca. Czy też rybę którą uzna za samca.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japoniec nie będzie tłuk Truncatusa bo one akurat żyją w dość dziwnej symbiozie. Gdzieś jest o tym artykuł, że miedzy tymi rybami występuje. Postaram się poszukać i podesłać link. Oczywiście na starcie może coś być ale Japoniec szybko ustawi baniak pod siebie.

Truncatus gania salariasa bo są konkurencją pokarmową i niestety walka jest o przetrwanie. Japoniec / Białobrody / Nigricans /Achilles też będą ganiały saliariasa, za to zebrasomy już nie albo znacznie mniej.

W baniakach jakimi dysponujemy występuje jedna zależność - przestrzeń i miejsce, a raczej jego brak, który wywołuj agresję.

Pozdr


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za info :czapki z głów:)

W takim razie może i bezpieczniej będzie żółtka wpuścić - bezpieczniej dla salariasa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.