Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale one z tego co pamiętam pozamykały się jeszcze zanim kupiłem Kleiniego, po za tymi pozostałe są cały czas ładnie otwarte.

Edit: Bardziej obstawiałbym, że to brzydal częstował się nimi.

Edytowane przez Gothmog (wyświetl historię edycji)

Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sorry, to chyba brzydal był .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak usuniesz ze skały to i tak prędzej czy później przyniesiesz z koralem . Brzydal , bergia i będą zjadac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz mozesz wkleic zdjecie tego kleini? Gdzie go kupiles?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w Jadwidze. Wyjadl juz wszystkie aiptazje ale zostanie tak na wszelki wypadek, jakby coś odroslo;)

22fb7a1b70e8cfa105bb926f0144b8fc.jpg

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez o takim mysle bo ani krewetki ani brzydal ich nie jedzą. Zauwazyles czy podgryza korale?

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam.sobie ręki uciąć ale chyba nie.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dylemat bo boje się że brzydal zacznie żreć zoa albo euphyllie... Krewetki niby skubią ale większego efektu nie ma mogą tak skubać i pół roku.. chemia odpada i już.. jakiś złoty środek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak się zastanawiam , ponieważ też mam dwie róże ( na razie małe ) pomiędzy zaosami żeby je wypalić lutownicą kolbową z cienkim grotem. Co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko ruszysz skałę to one się schowają więc nie wiem czy dasz radę

Ja ostatnio jedną skałkę wręcz odwróciłem, bo widziałem gdzieś pod spodem jak czaiła się dorodna róża. Mam kleinego i jak się jej uczepił to chwilami myślałem że pysk o skałę obije. Tak z impetem walił w skałę że się o biedaka martwić zacząłem. U mnie muszę potwierdzić kleini skubie mi również inne korale ale jakoś bez efektu - już z pół roku siedzi w baniaku a wszystko dalej rośnie - wręcz chciałem żeby mi opanował protopalythoa bo już się mocno rozpleniły ale tyle co im rzęski poobgryzał. Wszystko dalej rośnie.

Pozdrawiam

Edytowane przez sumka33 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś chetodona kleini i zamiast aiptazji wcina tylko acropory. I nie wiem co teraz robić jak go zachęcić żeby jadł różyczki. Ma ktoś jakiś pomysł?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś chetodona kleini i zamiast aiptazji wcina tylko acropory. I nie wiem co teraz robić jak go zachęcić żeby jadł różyczki. Ma ktoś jakiś pomysł?

Osobny pojemnik wrzuc mu kilka i niech sobie je niczym innym nie dokramiaj.

Ale jak juz zasmakowal w acrach to i tak bedzie je skubal :(

post-24087-0-64648600-1481134446_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba będę się musiał go pozbyć. Mogłem go od razu wsadzić do pułapki . Szkoda ze dałem sie na niego namówić.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety cos za cos , jak masz mozliwosc to wyciagnij acry i daj mu dzialac.

Z chetodonami tak juz jest jedne skubia spsy inne lpsy inne zoa a jeszcze inne wszystko na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie siedzi w sumpie . Jest tam kilka różyczek. Potem wsadzę go do komina. A na koniec do akwarium. Chyba ze nie zasmakuje mu aiptazja. Potem na targowisko.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem plage aiptasi ale u mnie zalatwil ja chelmon. Po pierwsze skuteczny a po drugie piekna ryba. Ale wiadomo ze w naszym hobby nie ma nic latwo wiec nie zawsze chelmon rozyczki bedxie chcial jesc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auriga nie zacznie jeść aiptazji to może skusze sie na chelomona . Albo brzydala.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzydal nie chce jesc wiec kupilem preparat colombo.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie chemia ostateczność. Narazie próbuje naturalnych środków.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z apitasiami walczę od ok 3-4 lat - brałem je na spokój ponieważ za bardzo się nie rozprzestrzeniały. Miałem zawsze jakiś płyn /do podkarmienia apitasi strzykawką i tak sobie radziłem. Później było gorzej . Kupiłem Chełmona - nie jadł, 2 x brzydale - nie jadły . Reguła to 1 x tydz - 1 x 2 tyg trucie różyczek. Przed 3 ma miesiącami miałem już dość - kupiłem w rybce 5 krewetek wundermaii. Polecam. Pomimo tego, że ani razu nie widziałem jak je jadły, nawet noca - ilość różyczek wyraźnie się zmniejszała, systematycznie - te większe na obwodzie dotrułem sam. I tak po tych 2-3 miesiącach trudno mi dostrzec choćby jedną różyczkę. Krewetki b płochliwe zazwyczaj siedzą za skałami , czasami przy karmieniu 1 wyjdzie b ostrożnie. Bardzo polecam - nie widzę żadnej innej przyczyny zniknięcia apitasi . Aż dziwne że po tylu latch ich juz nie szukam. Jakby tęsknota...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedna krewetkę ale w 500l to za mało. Jeśli ryby nie dadzą rady to dokupię krewetki. Ja swoją wundermani widzę czasami bardzo późno w nocy.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te krewetki potrzebują "stada" jedna czy dwie nic nie zrobią


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda, kupilem dwie i po 2 tygodniach nie mam sladu po rozyczkach. Akwarium 600l

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Acropolis 800L ++ na ZEOVIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może chcesz te bestie odsprzedać?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.