Skocz do zawartości
45l

Instant Ocean

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam pytanie.Czy Sol Instant Ocean wystarczy mi do mojej kosteczki 40l , w ktorej nic nie dozuje a znajda sie same miekkasy co najwyzej Lps...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie wystarczy ja jad e na takiej soli od stycznia i wszystko ok akwa 250l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że kh ma ponad 11. Na początku póki nie rosną wapienne i system dojrzewa można było by poszukać jakiejś z kh 7,5-8,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowałem na IO była tylka sama skała i nigdy nie miałem kh 11 podaję 29.02 .2016 kh8,3 10 marzec 8,3 17.kwiecień 6,7 14.maj 7,0 w tej chwili mam cały czas 9,0 do 9,6 mierzone co tydzień . cały czas było około 7 Gdy zaczołem lac pełnego ballinga kh podniosło się do 9,0-9,6 (Salifert) i takie mam do teraz .wszyscy łącznie z erybką doradzali mi start na tej soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rownież polecam tę sól. Startowałem swoje 400l, potem 600l, leciałem na niej przez rok, pozniej zmienilem na inne (próbowałem różnych), a teraz wracam..


ad2a63f5799d4fff8609f1f6f08c4d34u1024a898.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez używałem. KH nigdy większe niż 8-9 nie miałem. Niestety niskie mg i ca ma.

Tapnięte mobilnie


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że kh ma ponad 11. Na początku póki nie rosną wapienne i system dojrzewa można było by poszukać jakiejś z kh 7,5-8,5.

To świadczy jak różna jest ta sól . Też mam dośwadczenie ( krótkie bo krótkie) ale miała kh w granicach 11,5.

Ponadto zbryla się bardzo szybko trzymana w warunkach domowych.

Tu jest podobnie http://reefhub.pl/test-soli-drugie-starcie/

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Startuj na docelowej. Dojrzewania i tak nie unikniesz, ale potem nie będziesz się bawił w kotka i myszkę z parametrami. No chyba że już jest po starcie i szukasz właśnie tej "docelowej". W tym wypadku- też bym jej osobiście nie wziął. Powody- powyżej.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą sól u siebie i KH wynosi 9. Wapienne glony rosną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj się na instant ocean na Twoje potrzeby wystarczy z rezerwą .jest wiele droższych i niby lepszych soli które maja większe problemy z stabilnością parametrów . Następna sprawa to chyba najbardziej sprawdzona sól więc nie idziesz w ciemno

Wysłane z mojego MSP95009 przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wustartowalem na AF potem wszedlem na redsea zasypaly mnie plagi i dopiero na instant ocean baniak sienusyabilizowal


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez startowalem na IO, problemow z akwa nie mialem. Dojrzewanie przeszlo bardzo lekko, ale tak jak kolega juz wczesniej wspomnial- moja tez sie szybko zbrylila, i to mimo szczelnego zamkniecia. Inne, ktore pozniej stosowalem nigdy mi tego nie zrobily.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coz takiego siendzieje jak sie sol zbryli ? Ja kupuje wiadra 25 kg starcza na miesiąc ani jedna mi sie nienzbrylila


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KH 11,8 przy zasoleniu 1,024,mierzone pół godziny temu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coz takiego siendzieje jak sie sol zbryli ? Ja kupuje wiadra 25 kg starcza na miesiąc ani jedna mi sie nienzbrylila

A to, ze raczej takiej juz chyba nie uzyjesz? Skoro u Ciebie schodzi 25kg na miesiac (niezly baniak :shock: ), to nie zdazy sie zbrylic :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To świadczy jak różna jest ta sól . Też mam dośwadczenie ( krótkie bo krótkie) ale miała kh w granicach 11,5.

Ponadto zbryla się bardzo szybko trzymana w warunkach domowych.

Tu jest podobnie http://reefhub.pl/te...drugie-starcie/

Jak różna? różnica niecałego kh to niewiele biorąc pod uwagę że różne zasolenie. Na dole napisałeś linka i że podobnie więc raczej stabilnie kh trzyma innych nie mierzyłem.

A co do tej soli to po prostu warto mieć mniejsze opakowania i szybko zużyć 1 góra 2 miesiące wtedy to większym problemem nie będzie. Przy nieszczelnym opakowaniu to i owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak różna? różnica niecałego kh to niewiele biorąc pod uwagę że różne zasolenie. Na dole napisałeś linka i że podobnie więc raczej stabilnie kh trzyma innych nie mierzyłem.

A co do tej soli to po prostu warto mieć mniejsze opakowania i szybko zużyć 1 góra 2 miesiące wtedy to większym problemem nie będzie. Przy nieszczelnym opakowaniu to i owszem.

Taka różna , że inni mają 8-9 kh na tej soli a inni 11-12 . Nie sądzę , żeby np.Rafał z Białegostoku miał za niskie zasolenie gdyż uważam Go za doświadczonego akwarystę i raczej testami umie się posługiwać .

Stąd moje stwierdzenie , że sól ma rożne parametry. Na tym przykładzie kh.

A o zbrylaniu to nie ma znaczenia czy jest zamknięta w szczelnym wiaderku . I tak się zbryli. Dla przykładu: U mnie stoi Red Sea w wiaderku na balkonie przez pół roku i się nie zbryla. Natomiast u mojego kolegi stoi IO w domu i się zbryliło . Taka to dziwna sprawa z tą solą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze jak wystartuje na zbyt bogatej soli to bedzie sie szaroal z glonami i innym syfem poki nie ma korali to ubogo i tu IO jest idealnym wyborem kupic tyle zeby w miesiac zuzyc i ok. Jak bedzie mial zucie ktore zuzyje mikroelementy wtedy moze zmieniac sol najlepiej mieszajac biezaca z docelowa.


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dobrze, start- startem, ale czy trzymając miękkie i LPS cały czas jedziecie na IO bez jakiejkolwiek suplementacji? Wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wiaderko stoi 7 miesięcy i jakoś się nie brali. Nie wiem gdzie wy ją trzymacie. Ja jadę na niej od 10 miesięcy. Miękkie nie narzekają.


fc7b09c75a95c36da7710b87010cb238u1236a1088.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zadowolony. Dobra , bezproblemowa sól. Jeżeli chodzi o brylenie to właściwością każdej soli są cechy higroskopijne :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.