Skocz do zawartości
tadzik443

Ktora lampa lepsza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki dylemat ktora lampa lepsza

2x razor 60w 16000k

Czy pacyfik sun hyperion s(2) 100w ledy + 2x24w t5

takie porownanie chcialbym tzn nie wiem ktora wybrac do nowego baniaka

Zalety i wady by sie przydaly

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał hybrydę LED i t5.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ktos porownywal oswietlenie jak wygladaja korale ryby

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste że pacific sun nie dość że hybryda to kolory o niebo lepsZe od razora

Edytowane przez seicodriver (wyświetl historię edycji)

80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie ma co porównywać. Raz, że Hyperion jest o wiele bardziej zaawansowana, umożliwia znacznie lepszą kontrolę nad spektrum. Dwa, że dając dodatkowo T5 zapewniasz bardziej równomierne oświetlenie zbiornika, co bardzo lubią SPS-y. Nie ma się nawet co zastanawiać. Żeby nie było, piszę z doświadczenia, miałem Razora a teraz mam hybrydę, wprawdzie nie PS, ale widziałem je w akcji i wiem co potrafią.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie mam odwrotne wrazenie ten kolor jest moim zdaniem gorszy niz w razorach chyba ze nie potrafie ustawic jej. Byc moze jest ktos kto moglby pokazac co potrafi ta lampa

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież tam masz chyba 7 czy 8 kanałów, możesz sobie ustawić praktycznie takie spektrum jakie chcesz :)

To znaczy, że masz już tę lampę? Napisz do Przemka, bardzo chętnie Ci pomoże :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta lampe niestety odnioslem inne wrazenie polecil mi suport ps ale tam mnie olali nawet nie odpisali. Tak ta lampa chyba jest 8ch no i tak powiem ze nie jestem ze swiatla zadowolony, moze dlatego ze nie umiem jej ustawic planuje inne akwarium i nie wiem co bedzie mi potrzebne wiem ze mam do wyboru 2 lampy ps i razora i nie wiem ktore zostawic a ktore sprzedac dlatego pytam- razor bardzo prosty w obsludze i doskonale wiem jakie moze byc swiatlo co do ps tam to magia

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik idź do okulisty razor lepsze kolory niż PS śmiech na sali...


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz bezpośrednio do Przemka tutaj przez forum.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem żebyś brał etherala maxpecta. Do baniaka który wymaga 24W t5 (więc ok. 50 cm długości świetlówki) spokojnie wystarczy. Źródła światła sa tam rozmieszczone o niebo lepiej niż w PS - nie ma linijki diodowej tylko koliście rozłożone moduły. Daje to efekt taki jak w wypadku świetlówek. Dodatkowo pełne sterowanie każdym kolorem. No i wygląda dużo lepiej, nie mówiąc o przyjaznej cenie i ciszy...

PS może i ma wiele możliwości, ale w porównaniu do maxpecta razora, który ma tylko dwa kanały złożone z kilku barw łatwiej jest uzyskać pożądany efekt. Pacyfic Sun wymaga dobrej znajomości rzeczy, wyczucia czego potrzebują korale i dopasowania tego, co nam się podoba. A w razorze, ustawiamy pod nasz gust, a resztę proporcji załatwił producent.

trochę się zdziwiłem czytając że są problemy z ustawieniem właściwego koloru, przecież sa gotowe preselekty i programy. Ba, z tego co czytałem, zostały stworzone na podstawie własnych pomiarów światła - przez producenta - na rafie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua pisalem 2x :) jedynie kolega ktory sprzedal mi lampa mniej wiecej wytlumaczyl mi jak ja uzywac gdyby nie On to ta lampa juz dawno by nie wisiala :> widzialem lampe podobna tj tez ps u znajomego kolory extra ale on ma inny model

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Inaczej chce zrobic inny baniak i tyle lamp co mam nie bedzie mi potrzebne rozwarzam zostawienie jednej z tych 2 co posiadam nie bede nic dokupowac.

Razory maja fajne swiatlo niebieskie a ps no ciezko powiedziec zbyt ciezko to sie ustawia i chce zebyscie doradziliscie co zostawic a co do "zyda"

Plan jest taki troche miekkich i ukwialow z ryb moze z 3 agresywne cos w stylu skrzydlica najezka i cos moze jeszcze

Edytowane przez tadzik443 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tadzik443

Obawiam się, że nie mówimy o naszym serwisie PS :-)

Sprawdziłem przed chwilą - nie mamy żadnej wiadomości od użytkownika posługującego się Twoim adresem mejlowym.

Zazwyczaj wszystkie mejle otrzymują odpowiedź w tym samym dniu(jeśli otrzymamy je do 16) - lub na drugi dzień najpóźniej.

Wyślij proszę jeszcze raz - adres service@pacific-sun.eu

@dale

Wybacz pytanie, na jakiej podstawie piszesz to co piszesz?

Linijka ledowa? W ethereal lepsze mieszanie barw?

Pozwól że się do tego ustosunkuję jako przedstawiciel producenta.

1. W panelach Hyperion S/S2/R2+(SMT) wszystkie diody led umieszczone są bardzo blisko siebie(rdzeń ma ok. 20x20mm) - więc następuję niemal idealne wymieszanie barw z poszczególnych diod. Efekt disco w tej sytuacji więc w zasadzie nie występuje. W przypadku lampy Maxspect diody(różne kolory) umieszczone są w znacznej odległości od siebie. Dlatego też rozkład widma pod panelem nie jest równomierny(był o tym ciekawy wątek na RC).

2. Lampa Maxspect nigdy nie będzie świeciła jak T5(podobnie jak panel Hyperion S) dla korali SPS - choć Hyperion S jest dużo bliższy wykresowi popularnych świetlówek T5(co zaraz wyjaśnię). Wynika to z dwóch powodów:

a) widmo T5 posiada w swoim spektrum pewne zakresy nie osiągalne dla paneli LED - w szczególności dość mocno podbitą barwę Cyan/Green(ok. 490-530nm) która ma bardzo istotny wpływ na wybarwienie i budowę pigmentu w tkance koralowców.

Tej barwy nie ma w lampie Ethereal - podobnie jak nie ma zakresu 580nm w którym (jako drugiej grupie) występuje najwięcej pigmentów z grupy gamma fluoro protein(GFP).

Ten wykres dostępny jest np. tu:

Pigments.jpg

oraz w artykułach Dany Riddle.

Lampa Maxspect jest przyjemniej wyglądającym światłem, jednak na pewno ma za dużo "dziur" - właśnie w zakresie 500nm in 580nm.

Dlatego też lampy hybrydowe są aktualnie chyba najlepszym rozwiązaniem jeśli ktoś planuje ożywić akwarium - stosując LED oraz T5.

Nie bez znaczenia jest również fakt że T5 jest źródłem liniowym światła dzięki czemu koralowce otrzymują światło z niemal każdej strony i efekt zacienienia występuje w ograniczonym stopniu(koralowiec buduje pigment z każdej strony, nie tylko od góry , od strony światła)

2. Sterowanie - w Maxspect masz 5 kanałów. Białe są mało użyteczne w przypadku SPS - emitują za dużo czerwieni która nie sprzyja wybarwieniu oraz budowie pigmentów(niemal wszyscy użytkownicy lamp z kanałami białymi zmniejszają drastycznie ich moc - czasem nawet do 30-40%). Duża więc moc lampy nie jest wykorzystywana w ogóle.

Trudno więc zgodzić się z kwestią że w Maxspect ustawienie barwy jest dużo łatwiejsze - zależy co przez to rozumiemy. Ustawienie dla oka czy dla koralowców - bowiem przy 5 zintegrowanych kanałach(gdzie różne diody są w jednym kanale) precyzyjne ustawienie spektrum w wielu wypadkach jest po prostu niemożliwe(to tak jakbyśmy w telewizorze naraz ustawiali jednym przyciskiem głośności także nasycenie barwy a przyciskiem jasności - kontrast..). Owszem, ustawić można - ale jest to dużo trudniejsze niż w przypadku sterowania indywidualnego.

No i jak napisałem - jest to raczej "dla oka" niż dla korali(z powodu braku istotnych zakresów spektrum - w przypadku koralowców twardych).

Chyba że to faktycznie dla ryb i jakiejś łatwej drobnicy - to w zasadzie wszystko mozna powiesić.

Co do kultury pracy - w lampach używamy ultracichych wentylatorów i śmiem twierdzić że taka Pandora hybrydowa 1x145W + 2x24W T5 będzie pracowała ciszej od lampy Maxspect.

Pozdrawiam z nad porannej kawy.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis napisze na suport kolejny mail mam lampe 100w + 2x 24w t5 lampa fakt cicho chodzi ale sterowanie czarna magia :) no nic trza napisac kolejnego maila dzieki za info

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tadzik

A instrukcję czytałeś? W sposób dość prosty objaśnia ona podstawy sterowania i konfiguracji lampy(jest to instrukcja do wszystkich lamp S/S2/R2+(akurat dotyczy poprzedniej wersji oprogramowania ale zmiany są kosmetyczne)

instrukcja_polska.pdf


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podam przyklad moze mam zly soft sciagniety ale taki mial kolega od ktorego wczesniej kupilem lampe w ustawieniavh kanalow kolor zielony odpowiada za np kolor bialy itp... gdy chcialem zeby lampa sie swiecila od 9 a w par mam od 8 i nie idzie tego zmienic takie problemy glownie chodzi no ale tak jak mowie musze jakos sensownie to napisac bo to na szybko co pamietam napisalem

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik

Ja nie wiem jaką dokładnie masz lampę ale wygląda na to że używasz oprogramowania od innego modelu.

Jeśli masz Hyperion S - to aplikacja musi być Hyperion S(SMR)

Jeśli masz Hyperion R2/R2+ - to musisz używać aplikacji od R2+.

W razie pytań pisz na serwis.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku, jesli wybaczysz formę, postaram się odnieść w sposób nieco telegraficzny, ale uproszczony:

Wybacz pytanie, na jakiej podstawie piszesz to co piszesz?

Na podstawie subiektywnej oceny akwariów oświetlonych tymi lampami. W wypadku razora i ethernala było to nawet akwarium to samo.

Linijka ledowa?

Oczywiście, każda Twoja lampa to ledy na środku, ewentualnie świetlówki po bokach.

http://www.reef2rainforest.com/wp-content/uploads/2014/08/1.jpg

https://cdn.reefbuilders.com/wp-content/blogs.dir/1/files/2015/06/ethereal-led-maxspect-8.jpg

https://reefbuilders.com/2015/06/09/ethereal-led-gorgeous/

Tutaj widać o co mi chodzi.

Co do odległości od diod, to fakt w razorze są one o kilka cm od siebie, natomiast w ethernalu możemy przyjąć że każdy punkt oświetleniowy jest jednorodny.

Mówiąc iż lampa świeci jak t5 miałem na my sli odniesienie się do poprzedniej wypowiedzi gdzie autor wpisu proponował doświetlenie świetlówkami celem wypełnienia całego zbiornika światłem. Niestety przy lampach LED Pacyfic Sun są widoczne strefy cienia, wynika to z budowy lampy. Hybrydy to już niwelują, te strefy te z są w wypadku razora, natomiast ethernal już je całkowicie likwiduje. Oczywiścoie mówimy o akwarium ze skałą, ułożone "przeciętnie". Bez nacisku na doświetlenie.

Wybacz, ale w wykresy nie będę się wdawał, ponieważ nimi można udowodnić wszystko, jestem pewien że mógłbym znaleźć takie wykresy producenta które udowodnią że tylko maxpect robi jedynie słuszne lampy. Przepraszam, ale do Twoich też nie mam zaufania. Ot, takie skrzywienie - za dużo w życiu widziałem statystyk :) - bez urazy.

Jeśli chodzi o sterowanie, chodziło mi o to, że własnie tak jak w telewizorze, mam "jasność" i "kontrast" I tylko te dwie mozliwości, zaś producent już dobrał spektrum pod korale.

Piszesz o sps... no cóż, jeszcze jakiś czas temu ledy i sps to była herezja :) Ja się nie znam, nie wypowiadam.

Pisze o tym co widzę, o tym jak łatwo jest coś użyć. To tak jak z samochodem, jeden potrzebuje smarta do jazdy po mieście, a drugi trucka z rampą uchylną....

Co zaś do kultury pracy. Widziałem hyperiona, właśnie takiego jak podałeś - jakiś czas temu szukałem do kostki lampę. Fakt był cichszy, ale od razora używanego. Co zaś do ethernala, sorry, ale jeśli dobrze hyperiona pamietam, to ethernal bił go na głowę.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadzik idź do okulisty razor lepsze kolory niż PS śmiech na sali...

Dokładnie Razor to w kolorach tragedia,różowo jak ,nie powiem gdzie.

Nie mówiąc że acry stały pod nią w miejscu,dopiero dołożenie t5 spowodowało ze acry ruszyły ze wzrostem i nabrały kolorów jak trzeba.

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem to tak:

Posiadam wersje protypowa i nie wszystkie funkcje pracuja poprawnie w tej lampie.

Byc moze dlatego nie potrafilem ogarnac tej lampy chodz myslalem ze Pacyfic Sun to bardzo dobry wybor. Musialbym pozyczyc od kogos pare dobrych swietlowek z rozna barwa moze uzyskalbym cos sensownego bo nadal nie wiem ktora wybrac.

Kazdy jak jeden tu piszecie ze zostawic PS no ale jak ustawic te kolory moze ktos ma jakis PAR z tych lamp?

Powiem szczeze wiem ze ten PC ma duzo mozliwosci ale jak to ustawic zeby bylo ok :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do samego światła miałem Razora, potem Hyperiona w wersji z led plus T5 2x24w, i po krótkim czasie zmieniłem na samo T5 i dopiero teraz jestem zadowolony z światła.

Wracając do samego PS to dla mnie wielkiem minusem jest to że nie dają instrukcji do swoich urządzeń.

W sumie miałem 3 urządzenia Hyperion, dozownik i teraz Diuna do żadnej nie dostałem instrukcji ani PL ani EN. I weź tu się Panie domyśl co jest czym i co i jak działa.

Edytowane przez p_szubert (wyświetl historię edycji)

90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odpaliłem Diune 8 x 39W w akwarium o długości 120 cm i mam całe akwarium doświetlone i jestem mile zaskoczony. Co do instrukcji PL jest ona na płycie z programem sterującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.