Skocz do zawartości
lysy23111

e-papieros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Czy ktoś ma moze informacje czy dym z e-papierosa szkodzi akwarium - jego mieszkancom ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właścicielowi na pewno. Ponoć to gorsze od zwykłego papierosa.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam wielokrotnie zostanawiłem się nad tą kwestią. Razem z żoną pali my e jeśli odświeżacz powietrza szkodzi to pewnie i papieros też. Wkońcu wydychanym dym, para ma jakiś zapach więc są w nim substancje. W tej sytuacji kilkadziesiąt gram węgla w sumpie nie zaszkodzi.


OSTATECZNA OBSADA : Canthigaster epilampra, Centropyge bispinosa, Pseudanthias squamipinnis x3, Acreichthys tomentosus, Valenciennea Puellaris, Pictichromis paccagnellae x2, Zebrasoma xanturium, Zebrasoma flavescens, Synchiropus splendidus x2, Stenopus hispidus, Lysmata amboinensis

SPRZĘT: Odpieniacz WS200 Internal, Obieg: Jebao DCT4000 + LocLine, Cyrkulacja: Jebao RW-8, Światło: Giesemann Futura-S 195W, Biopellets XXL w filtrze Twistmana na pompie jebao 3000.

REFUGIUM (Spaghetti)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro szę niepalic olejkow do ciasta z biedronki i chiskich olejkow to napewno nic się niestanie a napewno jest zdrowszy od peta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajka pół biedy...ale co życie na rafie przeżywa jakk nam śmierdzą skarpety...to gorsze od fajki.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo i okien nie otwierajcie jak w centrum mieszkanie szczegolnie w Krakowie :)


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakoś nie bardzo daję wiarę w takie teorie że komuś się zbiornik wysypał bo coś tam, sroś tam w powietrzu było. Chyba że chemikalia przy remoncie... Ludzie mają zbiorniki w otwartych pomieszczeniach salon-jadalnia-kuchnia, często pomiędzy kuchnią a jadalnią/salonem i nie oszukujmy się- jak się coś gotuje, pomimo wyciągów i wentylacji roznosi się zapach po całym domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właścicielowi na pewno. Ponoć to gorsze od zwykłego papierosa.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Błądzisz :) Czy podgrzane 2 podstawowe substancje - glikol propylenowy i gliceryna + opcjonalnie nikotyna i odrobina aromatów jest bardziej szkodliwe niż masa syfu ze spalenia roślin nasączonych chemikaliami? Śmiem wątpić. Ponadto szereg publikacji też to podważa, co nie przeszkadza gadać głupoty naszemu min. zdrowia.

Zakładając, że ktoś odparuje 5ml liquidu (50/50 vg/pg) mamy ~3g gliceryny i 2,5g glikolu. Czy to dużo? Mniej więcej tyle samo węgla co w 4ml spirytusu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem twojego porównania do węgla.

Glikol etylenowy jest jeszcze bliżej spitususu od gliceryny, a nazywany jest słodką trucizną.

Ilość węgla nie ma większego znaczenia tylko w jakim związku występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inhalowałem epapierosa przez rok w pokoju z akwarium i nic mu nie było. Przyczyn szukaj gdzie indziej. PS. Od pół roku bez nałogu. Pomógł desmoxan i miesiąc męczarni dosłownie, ale -Polecam! Więcej zdrowia, czasu i kasy na hobby!


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem twojego porównania do węgla.

Glikol etylenowy jest jeszcze bliżej spitususu od gliceryny, a nazywany jest słodką trucizną.

Ilość węgla nie ma większego znaczenia tylko w jakim związku występuje.

Jakoś ilościowo trzeba by to porównać, a spirytus z racji np. VSV i innych zastosowań, jest morszczakom bliski i działa na wyobraźnię.

Gliceryna czy PG, nawet jeżeli dostanie się do baniaka, to w takich ilościach "z powietrza" nie ma najmniejszego wpływu na baniak. Również inne składniki chmury są pomijalne. Reasumując - chyba bardziej szkodzi baniakowi grzebanie brudnymi łapskami niż epapieros.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale e-kaszel i tak będziesz mieć:) ja się bardziej martwię czy hybrydowe paznokcie utwardzane pod uv mojej żony nie będą mi robić kuku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale e-kaszel i tak będziesz mieć :) ja się bardziej martwię czy hybrydowe paznokcie utwardzane pod uv mojej żony nie będą mi robić kuku.

Nie będą, przechodzę przez to co tydzień. Poświęć sobie ta lampą / suszarką nad akwa, fluo super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uv mam w lampie:) że tak spytam, nieśmiało, nie żebym się na tym znał xd :) Twoja Pani ma hybrydę z tym śmierdzącym podkładem czy żele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze ze E-papieros moze miec jakis zly wplyw na zbiornik...Kiedys palilem straszne ilosci analogow i nie zauwazylem zadnej zmiany przez ten fakt a teraz od roku vapuje,to nawet dla osob postronnych nie ma zadnego zapachu,wiec mysle ze problemu nie ma...Pozdrowki...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uv mam w lampie:) że tak spytam, nieśmiało, nie żebym się na tym znał xd :) Twoja Pani ma hybrydę z tym śmierdzącym podkładem czy żele?

Oczywiście również się na tym nie znam :D jakiś zestaw w aluminiowej walizce, na szczęście nie śmierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy kto ile pali :)

sam palilem fajki przez 10 lat ale jak zaczalem sie interesowac morskimi to juz nie mam na palenie kasy ;) wiec rzucilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście również się na tym nie znam :D jakiś zestaw w aluminiowej walizce, na szczęście nie śmierdzi.

A widzisz... To mogą być żele, choć styczności nie miałem to te hybrydy mają podkład który mi przeszkadza... W tunze mam tłumik na wlocie powietrza, może tam węgla nasypać? Albo w ogóle będę odpieniek wyłączał przy robieniu pazurów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żone wyganiać do piwnicy z pazurkami. Albo dawać na kosmetyczkę i mieć święty spokój :)

A co do e fajki to jest bardziej szkodliwa niż zwykły kiep. Glikol i gliceryna po podgrzaniu są bardzo szkodliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Pro szę niepalic olejkow do ciasta z biedronki i chiskich olejkow to napewno nic się niestanie a napewno jest zdrowszy od peta

Masz na to jakieś dowody w postaci badań medycznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do e fajki to jest bardziej szkodliwa niż zwykły kiep. Glikol i gliceryna po podgrzaniu są bardzo szkodliwe.

I dzięki takim bredniom mamy ciemnogród.

Polecam zapoznać się:


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem przy ciepłym glikolu i glicerynie, więc co nieco wiem na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc proszę podaj dokładnie jakie to są zagrożenia, co oznacza "ciepły".

Analogicznie w naszym hobby opieramy się na konkretnych badaniach i parametrach.

Nikt na pytanie jaka powinna być woda morska nie odpowie że słona, dostaniesz konkretne parametry zmierzone przy konkretnej temperaturze.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podgrzany do temperatury powyżej 80 stopni zaczyna uwalniać jakieś środki które są bardzo nie zdrowe. Nie wnikałem nigdy co dokładnie, wiem że szkodzi na drogi oddechowe gdy wdycha się te opary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dajcie sobie luz, już koncerny zadbały zarówno o argumenty za jednym, jak i drugim. Oczywiście poparte badaniami i ekspertyzami. A prawda wyjdzie na jaw i tak za parę pokoleń, jak natura zweryfikuje.

Ja wiem tylko że jedno z najładniejszych akwariów z paletkami (i to w czasach kiedy paletki widywało się jedynie w książkach Hansa Freya, w oryginale) stało w pomieszczeniu gdzie kopciło 6 osób nałogowo. Obecnie zaś u Kolegi, "cmokającego" e-papierosa bez przerwy życie z akwarium wprost wyłaziło. Piękne, zdrowe i dorodne...

Chciałbym by receptą na zdrowy baniak było jedynie czyste powietrze i brak chemii w pomieszczeniu :)

ps. jeden z najładniejszych zbiorników na tym forum ma sumpownię w pomieszczeniu gdzie stoi pralka, suszarka i cała chemia z tym związana. A kolory są bynajmniej "nie wyprane" :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.