Skocz do zawartości
Robert-reef

Naso przestał jeść

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dużego Naso i chciałem go wpuścić do innych dużych ryb w akwarium więc zrobiłem dla niego klatkę o boku około 20cm aby inne ryby mogły sie do niego przyzwyczaić. Tam go zamknąłem. Przez pierwsze 2 dni zachowywał się normalnie, na pewno zjadał pokarm w płatkach, spirulinę i mrożonki.

Na 3 dzień zauważyłem że już się wykłada na bok - zbiegło się to z momentem, w którym padł odpieniacz, który mocno natlenia wodę. Myślałem że to przyducha, ale inne ryby zachowywały się normalnie.

Naso pływa już od 3 dni w miarę normalnie, przeniosłem go do sumpa. Zachowuje normalną pozycję pływania, nie chwieje się, ale nie przyjmuje pokarmu.

Jak go ratować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy pokolcach ponoć pomaga w okresie aklimatyzacji dostęp do odchodów innych pokolców. dając go do klatki i do sumpa odbierasz mu możliwość pobrania takiego "pokarmu"


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymuje pozycje w miarę normalną jak pływa.

Bardziej apetyczne dla naso będą mrożonki, spirulina czy uniwersalny pokarm płatkowy, granulat malawi, płatki malawi?

Mam wyciąg z czosnku podaje swoim rybom mniej więcej raz w tygodniu, pomoczę trochę różności dla chorego i zobaczę czy coś skubnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spirulina i inne jedzonko maczane w czosnku nieco pomaga, ale tylko skubnie jeden płatek i to wszystko. Na dolnej części ciała zaczęły pojawiać się takie białe nieregularne plamy. Wygląda to jak by obtarcia i utrata łusek w tym miejscu. Na razie pływa w oddzielnym zbiorniku ale widać że jest silnie przestraszony, chowa się po kątach.

Czy można jeszcze mu jakoś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dzisiaj zauważyłem że jak by coraz bardziej ganiał za jedzeniem. Jeszcze jest niemrawy, ale widać że już coś tam próbuje upolować. Wcześniej to bał się jedzenia.

Pływa teraz w małym 100 litrowym akwarium podłączonym do obiegu z głównym akwarium. Są tam między innymi dwie krewetki czyszczące, Możliwe że i one trochę pomogą wygoić otarcia.

Jestem dobrej myśli, jak już zaczyna jeść to będzie dobrze. Co 2-3 dni jedzenie maczane w czosnku i witaminach. ma też trochę glonów do poskubania, ale nie zauważyłem żeby je zjadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert naso jak jest ze stresowany albo spi ma takie plamy przynajmnoej moje tak mialy i ten co mam rowniez mialem elegans i literatus

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dzisiaj widziałem że takich plam ma dużo mniej. Cieszę się że wraca do zdrowia. Kupiłem dzisiaj wzmacniacz smaku https://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Microbe-lift-Krill-Enhance-118ml-wzmacniacz-smaku/4956 będę dodawał do jedzenia. Niech odzyskuje siły. Niedługo będzie musiał się zmierzyć ze stadem dużych pokolców w głównym akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno dawaj dużo zielonego - mój wcześniejszy naso jadł żył itd. ale nie miałem czasu (i nie zdawałem sobie sprawy) i nie dawałem zielonego i pomimo że jadł mięsko to niestety padł ... od tego czasu co dzień moje pokolce dostają po 1 płacie alg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odczucie , że to bardzo wrażliwa . Nawet się nie spodziewałem jak.

Robie drugie podejście do tej ryby. I chyba nie ostatnie :(

Mój pływa głową w dół, nie chce jeść. Jak coś złapie( algi) to wypluje.

Dłubie w żwirku i chudnie z dnia na dzień .

Co z nimi jest nie tak ?

Ps. Tydzień wcześniej kupiłem Borsuka magnificusa i A.poryfeusa ryby na drugi dzień jadły z toni a po dwóch dniach z klipsa.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sukces ! Mój od 2 dni wcina algi nori -pobiera pokarm nawet z klipsa :smiling:

Także pewnie da radę -narazie chudzina ale za 2 tygodnie będzie jak jego Pancio :thumbup:

post-22194-0-14562700-1481783231_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie spiruline mu podaje 40%, teoretycznie dużo natury :)

Mam też te nori, jutro spróbuje mocno rozdrobnić i podać. Bo już wcześniej wrzuciłem kilka większych kawałków i się za bardzo do nich nie rwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczep nori gumką do kawałka skałki klipsa się może bać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie spiruline mu podaje 40%, teoretycznie dużo natury :)

Mam też te nori, jutro spróbuje mocno rozdrobnić i podać. Bo już wcześniej wrzuciłem kilka większych kawałków i się za bardzo do nich nie rwał.

Wszystkie ryby oprócz żółtka mam prosto z frachtu od Tomka . Naso ćwiczyłem w tamten weekend.

Klips cały weekend był uzupełniany o Algi -a Naso tylko obserwował inne ryby jak zajadają. Sam jadł tylko żwirek.

Po kilku dniach się przełamał i teraz jest okej. Największe kawałki wyszukuję.

post-22194-0-84966000-1482083726_thumb.jpg

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie życzę tego ale pewnie Panowie nic nie poradzicie jeśli ryba jest struta cyjankiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaobserwowałem jak mój wcina nori, którymi owinąłem skałkę. Fajny efekt jest jak dodam do wody w akwarium ekstrakt czosnku albo krylu (wzmacniacz smaku). Od razu po dodaniu naso łapczywie zaczął zajadać nori. Przed dodaniem wzmacniacza czaił się do tej skałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super kolejny krok to przyzwyczaić go do kilipsa .

Oprócz tego ,że algi są na klipsie podaje je z toni. Rozcieram je palcami wpuszczam wolno pływające.

Wszystki pokolce łącznie z Naso tak podpierają pokarm.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.