Skocz do zawartości
mateuszzadka

Problem z użytkownikiem Sebastek

Rekomendowane odpowiedzi

To, że ktoś kupił DIY bo chciał zaoszczędzić troszkę kasy to nie powód do tego aby go oszukiwać.

Osobiście w ramach gwarancji wysłałam w kwietniu pompę odpieniacza do naprawy, po dzień dzisiejszy cisza.


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś kupił DIY bo chciał zaoszczędzić troszkę kasy to nie powód do tego aby go oszukiwać.

Osobiście w ramach gwarancji wysłałam w kwietniu pompę odpieniacza do naprawy, po dzień dzisiejszy cisza.

Więc napisałem że za oszustwo są paragrafy bo czy diy czy sprzedaż przez sklep to ma obowiązek dostarczyć towar.Co do gwarancji pompy to pompę wysyłamy do sklepu w którym była zakupiona ewentualnie bezpośrednio do serwisu i paragon na samą pompę powinniśmy otrzymać od sprzedającego.Nie wiem jak ma się sprawa z przerobionym wirnikiem w pompie przystosowanym do odpieniacza,czy sklep uznaje gwarancję czy nie bo ingerowaliśmy w produkt.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego się dziwię, że Polacy wciąż się tak bronią przed PayPalem. Nie byłoby problemu.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego się dziwię, że Polacy wciąż się tak bronią przed PayPalem. Nie byłoby problemu.

dokładnie,nie użeralibyście się z w/w Panem tylko PayPal by go ścigał a kasę mielibyście już na koncie,tak samo jest z allegro,ebay itp.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc napisałem że za oszustwo są paragrafy bo czy diy czy sprzedaż przez sklep to ma obowiązek dostarczyć towar.Co do gwarancji pompy to pompę wysyłamy do sklepu w którym była zakupiona ewentualnie bezpośrednio do serwisu i paragon na samą pompę powinniśmy otrzymać od sprzedającego.Nie wiem jak ma się sprawa z przerobionym wirnikiem w pompie przystosowanym do odpieniacza,czy sklep uznaje gwarancję czy nie bo ingerowaliśmy w produkt.

No wysyłamy do sklepu w którym zakupiliśmy , w tym wypadku do sklepu sebastka i koło się zamyka , ani sprzętu, ani paragonu ,ani gościa :)

Przecież sklep prowadzi taki sam jak inne znane , wiec co za pierdzielenie ,że kupiłeś taniej to wal się z roszczeniami gwarancyjnymi w razie coś .

Co byś zrobił jakby z towarem nie dojechał dowód zakupu a kontakt się urywa ,

sygen jesteś mądry bo na takiego typa jeszcze nie trafiłeś , a jak byś trafił to ciekawy jestem co byś zrobił


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U niego już dawno powinna być skarbówka. Ale ze jak to Polacy mają, tylko jęczą i nic nie robią. Zostałeś oszukany? zgłoś to! macie przecież wykazy z banków że był zrobiony przelew, to nie wiem na co czekacie. Jak by mnie gość tak wyruchał to albo sam bym go odwiedził albo bym nasłał na niego różne służby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wysyłamy do sklepu w którym zakupiliśmy , w tym wypadku do sklepu sebastka i koło się zamyka , ani sprzętu, ani paragonu ,ani gościa :)

Przecież sklep prowadzi taki sam jak inne znane , wiec co za pierdzielenie ,że kupiłeś taniej to wal się z roszczeniami gwarancyjnymi w razie coś .

Co byś zrobił jakby z towarem nie dojechał dowód zakupu a kontakt się urywa ,

sygen jesteś mądry bo na takiego typa jeszcze nie trafiłeś , a jak byś trafił to ciekawy jestem co byś zrobił

Zgłosiłbym na Policję że nie otrzymałem dowodu zakupu,nawet wtedy kiedy popsuła się pompa i nie możemy wysłać do serwisu.Jeśli gość prowadzi działalność to musi mieć zaksięgowane sprzedaż owego sprzętu,jeśli nie to ma problem.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę czas to się zapewne tam udam

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaka Policja? Za brak paragonu/faktury- Urząd Skarbowy. Jeśli będzie więcej niż jeden taki "pokrzywdzony"- nie chciał bym być w skórze sprzedającego, bo może nie zdążyć przepisać co ma na rodzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Policję na policjanta?:p

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Policję na policjanta? :p

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

W zasadzie jest takie polskie przysłowie... nie pamiętam dokładnie, ale coś z "urywaniem łba" było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka Policja? Za brak paragonu/faktury- Urząd Skarbowy. Jeśli będzie więcej niż jeden taki "pokrzywdzony"- nie chciał bym być w skórze sprzedającego, bo może nie zdążyć przepisać co ma na rodzinę.

ok może i US ale podstawą jest zgłoszenie odpowiedniemu organowi aby się tym zajął


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Policja za oszustwo, wziął kase a nie ma towaru. Tym zajmuje się policja.

Wiele osób nie dostało też faktury/paragonu, więc nie zaszkodzi uderzyć w oba miejsca. Będzie bardziej bolało, bo Policja i potem sąd ni z tego ni z owego może to potraktować jako "znikomą szkodliwość", g... mu zrobią i gość się wywinie i będzie się śmiał w żywe oczy. Od Urzędu Skarbowego się nie wywinie.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ja nie rozumiem na co Ci oszukani ludzie czekają? Zgnoić go trzeba i to jak najszybciej.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dokładnie. Ja nie rozumiem na co Ci oszukani ludzie czekają? Zgnoić go trzeba i to jak najszybciej.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Nie tyle "zgnoić", bo to brzmi nie ładnie, a ... niech go dosięgnie ręka sprawiedliwości. ;) Swoją drogą to ponoć Policjant, więc strasznie mnie zastanawia że czuje się aż tak bezkarny i nie zdaje sobie sprawy czym ryzykuje (włącznie z wyp... z pracy, jak dostanie wyrok).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policjanci w Polsce ogólnie czują się bezkarni. To tak z innej beczki. Heh ale skarbówka lubi takich :)

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gwarancji pompy to pompę wysyłamy do sklepu w którym była zakupiona ewentualnie bezpośrednio do serwisu i paragon na samą pompę powinniśmy otrzymać od sprzedającego.Nie wiem jak ma się sprawa z przerobionym wirnikiem w pompie przystosowanym do odpieniacza,czy sklep uznaje gwarancję czy nie bo ingerowaliśmy w produkt.

Nie no dzięki za podpowiedź jak załatwić sprawę z uszkodzoną pompą i komu ją przesłać.

Co do uwzględnienia gwarancji, wtedy jeszcze miałam z nim kontakt i telefonicznie potwierdzał, bezproblemowe załatwienie sprawy.


300 litrów + 100 sump

ATI 6x54W DIMM

WP 40

WhiteSkim200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wszystko co u niego zamówiłem doszło z poślizgiem ok 8 tyg. ale do dziś nie mam rachunku na zakupiony sprzęt za ponad 5 tyś zł , a co za tym idzie jestem bez gwarancji na lampę maxpecta ://

kontaktu zero z gościem

jak to mówią " pod latarnią najciemniej "

tak w ogóle dzisiaj z kupionego sprzętu u niego mam już tylko Razora 320 W , bez gwarancji przez tego ....

brak paragonu zgłoś do urzędu skarbowego

Ponieważ administracja nie jest pośrednikiem w handlu, co podkreślała wielokrotnie, oraz uważa że to nie jej sprawa.

ale wymóg pisania 50 postów niby chroniących przed oszustami na targowisku jest

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Administracja... uważa że to nie jej sprawa."

Ponieważ powyższe zarzuty powtarzają się pragnę zapytać, skąd posiadacie takie informacje?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

Wyjaśnijmy sobie jedną bardzo istotną rzecz, użytkownik Sebastek nie prowadzi działaności handlowej za pośrednictwem naszego forum, zgodne z polityką forum dostał taki zakaz już prawie dwa lata temu i tego się trzymamy - niezmienne!

Jeśli chcenie wyrażać swoje opinie na o jego działalności to bardzo proszę - po to między innymi jest forum żeby dzielić się swoimi doświadczeniami na temat sklepów czy "usługodawców z branży". Niemniej jednak takie opinie proszę aby były zamieszczane tam gdzie ich miejsce czyli w dziale SKLEPY.

@Kris81 - mam nadzieje że masz jakieś fakty popierające swoją "teorię spiskową" i jako że miałeś odwagę publiczne sugerować że administracja forum poniekąd popiera taką działalność mam nadzieję że również publiczne będziesz miał odwagę naświetlić sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Administracja... uważa że to nie jej sprawa."

Ponieważ powyższe zarzuty powtarzają się pragnę zapytać, skąd posiadacie takie informacje?

Myśle,że chodzi mu bardziej o "bierność" administracji wobec wyżej wymienionej osoby. Dlatego też wiele osób może odczuwać,że to "nie wasza sprawa".


..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie będę naswietlać,bo nie o to chodzi by kogoś po niku wymieniać, napiszę tylko że zaczynając z morską zostałem skierowany do tego gościa przez ... i tyle

po fakcie, wpłacie i zwłoce 5 tyg. z dostawą natrafiłem na tematy z tym gościem i nie były świeże, więc co można pomyśleć jak ktoś cię na minę wprowadzi, wiedząc o sprawie,

na szczęście towar otrzymałem,a paragon to już mój problem

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle,że chodzi mu bardziej o "bierność" administracji wobec wyżej wymienionej osoby. Dlatego też wiele osób może odczuwać,że to "nie wasza sprawa".

A co możemy mu zrobić? Możemy go jedynie zbanować, ale zasadniczo to on regulaminu forum w żadnym punkcie nie złamał.... Oczywiście, lektura tego i innych wątków daje do myślenia... W każdym razie temat jest nam znany i dyskutujemy nad nim, a więc proszę o powstrzymanie się z zarzutami, jakoby "administracji" temat był obojętny albo co gorsza, jakoby działała w porozumieniu z ww. i jeszcze czerpała z tego procederu jakieś profity.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam pieniek od Sebastka, kupiony od kolegi z tego forum jako używka i nie narzekam.

Sam też kiedyś bylem policjantem i dziwi mnie jego (Sebastka) postępowanie - o ile jest policjantem. To nie prawda, że policjanci są bezkarni. Słyszałem o przypadku, kiedy gosciu 'wyleciał" z roboty za próbę kradzieży paczki gum do żucia przyłapany przez ochrone warszawskiego supermarketu. Znajomy musiał odejść, kiedy udowodniono mu zfałszowanie faktury (prowadził dzialalnosć gospodawczą).

Być moze powód jest taki, że facet przyjmuje za dużo zleceń - bo nie umie odmówić, albo lasy jest na kasę - albo ma jakieś inne powody dla których ma takie opóznienia. Kiedyś wszyscy go chwalili - robił dużo taniej niż w sklepach i solidnie. Coś musiało się zmienić. A czy naprawdę jest policjantem, tego nie wiem. Jeśli tak, to wystarczylo by ofiarom jego działalności dowiedzieć sie, gdzie pracuje i skontaktować sie z jego szefem. Podejrzewam, że załatwilo by to bardzo szybko problem - o ile zależało by mu na pracy w Policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.