Skocz do zawartości
mateuszzadka

Problem z użytkownikiem Sebastek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam i myślę sobie , jakie życie jest przewrotne? Jak pilnujemy targowiska i usuwamy taką "produkcję" czy "sprzedaż" to jest cenzura i podcinamy skrzydła, nie dajemy zarobić na sól do akwarium. A potem jak jest afera, ze pozwalamy , aby ktoś kogoś naciągał, sprzedawał bez paragonu, bez gwarancji.... Trochę historia jak z Amber Gold :-)

Drodzy użytkownicy - kilka rzeczy:

- ani ja ani nikt z moderatorów nie bierze odpowiedzialności za Wasze interesy, jeśli kupujecie od kogoś kto nie wystawia paragonów i nie daje gwarancji to robicie to na własną odpowiedzialność, raczej musicie się liczyć z ryzykiem, bo przecież niska cena nie wynika tylko i wyłącznie z dobrej woli sprzedającego.

- nie możemy zbanować nikogo, tylko dlatego, ze ktoś z Was napisze, ze on jest nieuczciwy - takie są moi drodzy przepisy, ze ja jako właściciel również odpowiadam za Wasze słowa. Wiec Kris81 uważaj, bo nazywając kogoś krętaczem to zarówno Ty narażasz się na konsekwencje jak i mnie na to narażasz. Mateusz Zadka napisał o swoich doświadczeniach i poszła lawina ale jeśli ktoś został faktycznie oszukany czy okradziony przez Sebastka to ja poproszę oświadczenie na maila z opisem takiej historii i jesli faktycznie Sebastek wykorzystał w tej historii nasze forum do nawiązania takiej transakcji to ja mogę faktycznie zbanować go na podstawie takiego oświadczenia. Pod warunkiem, ze Sebastek nie napisze do mnie ,ze to nie jest prawda. Bo wtedy mamy słowo przeciw słowu - a ja nie będę bawić się Sherlocka Holmesa. Może się to komuś podobać albo nie ale tak jest. Mój adres to irmina@reefshop.pl - czekam na Wasze zgłoszenia w tym konkretnym przypadku.

- jeśli widzicie, ze ktoś wykorzystuje forum reklamując swoje usługi (np. w stopce) proszę o kontakt - nie zawsze uda nam się wszystko wyłapać i usunąć. Prawo do tego mają tylko sponsorzy.

- błagam Was, nie piszcie taki głupot o spiskach moderatorów, o tym, ze śliska sprawa, że ktoś kogoś chroni - że sponsorzy to mają jakieś nie wiadomo jakie przywileje - to są normalne interesy - oni wykupują reklamę na forum, ja wystawiam fakturę i to wszystko. Moderatorzy się zmieniają - i co myślicie, ze muszą podpisać cyrograf własną krwią ze będą chronić interesy sponsorów i wymuszamy potem na nich milczenie? :-)))

Moje spostrzeżenie jest takie: zamiast utyskiwać i zrzucać na nas odpowiedzialność może te osoby, które są pokrzywdzone zgłoszą się na policję - przecież, jeśli jest takich osób więcej niż dwie to sprawa jest poważna. Wykorzystajcie forum do skomunikowania się w tej sprawie i zadziałajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz.

Drodzy użytkownicy, nie obwiniajcie administracji forum o jakieś spiski, lub krycie osób, które nie wywiązują się z umowy, ponieważ to nie jest ich wina, bo nie są w stanie dopilnować każdej sprawy. To że sebastek dostałby bana, to by nic nie zmieniło, ponieważ i tak nie loguje się od dawna na swoim koncie, a pogorszyłoby to tylko kontakt z nim. Jeżeli jest tyle osób pokrzywdzonych, to dlaczego żaden z was nie zgłosił tego jeszcze odpowiednim służbom ? np. Rzecznik Praw Konsumenta, Policja, Urząd Skarbowy. Jest kilka sposobów na odzyskanie pieniędzy, pomp, które zostały wysłane na reklamacje, czy też nie otrzymane paragony za odpieniacze i pompy. WYSTARCZY CHCIEĆ :)

PS. Uwierzcie, że Sebastek przeczytał pewnie każdy post w tym temacie :)

Mam pełno dowodów na to, że zamówiłem u pana Sebastiana odpieniacz i nie został on wykonany w terminie, miedzy innymi potwierdzenie przelewu o tytule ''Zaliczka w wysokości 450zł za odpieniacz warty 600zł Mateusz Zadka'' i sms, które pisalismy w trakcie realizacji zamówienia. Pan Sebastian poinformował mnie, że w ciągu 7 dni zwróci mi zaliczke. Jeżeli tego nie zrobi to mam prawo naliczyć  mu odsetki ustawowe, bo dowiedziałem się o tym u Rzecznika Praw Konsumentów.

Znalazłem kilka fajnych paragrafów w kodeksie cywilnym, a oto jeden z nich (dziś jeszcze udam się do prawnika, po to aby sprawa zakończyła się napewno pozytywnie dla dwóch osóB)

Art. 491.  § 1. Jeżeli jedna ze stron dopuszcza się zwłoki w wykonaniu zobowiązania z umowy wzajemnej, druga strona może wyznaczyć jej odpowiedni dodatkowy termin do wykonania z zagrożeniem, iż w razie bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu będzie uprawniona do odstąpienia od umowy. Może również bądź bez wyznaczenia terminu dodatkowego, bądź też po jego bezskutecznym upływie żądać wykonania zobowiązania i naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki.

§ 2. Jeżeli świadczenia obu stron są podzielne, a jedna ze stron dopuszcza się zwłoki tylko co do części świadczenia, uprawnienie do odstąpienia od umowy przysługujące drugiej stronie ogranicza się, według jej wyboru, albo do tej części, albo do całej reszty nie spełnionego świadczenia. Strona ta może także odstąpić od umowy w całości, jeżeli wykonanie częściowe nie miałoby dla niej znaczenia ze względu na właściwości zobowiązania albo ze względu na zamierzony przez nią cel umowy, wiadomy stronie będącej w zwłoce.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie

Mateusz


58a515c6e561679929f3101fcc274b2du1074a940.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupowałem odpieniacz od Sebastka , myśle że w jego przypadku tylko płatność przy odbiorze przesyłki wchodzi w grę,i nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to bardzo możliwe, nie mówię, że nie. wiem9, że pełno ludzi chwali jego odpieniacze i są bardzo zadowoleni.. szkoda tylko, że teraz zmienił podejście do terminów :) ale mam nadzieje, że to zmieni i znów będzie robił świetną robotę :)


58a515c6e561679929f3101fcc274b2du1074a940.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty zgłosiłeś? Jesteś autorem tego tematu to daj przykład.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten dalej męczy ten temat, przecież miałeś iść do prawnika i miał się tym zająć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przyszło Wam do głowy, ze mateuszzadka własnie się tym zajmuje i szuka osób poszkodowanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drąże temat, ponieważ szukam osób poszkodowanych, gdyby Tobie ktoś wisiał kasę, to również nie zostawiłbyś tak o tego tematu. A uważam, że lepiej go drążyć, po to, aby nikt nie dał się już oszukać :) sprawa została zgłoszona na policje i do rzecznika praw konsumenta, teraz muszę czekać :)

Edytowane przez mateuszzadka (wyświetl historię edycji)

58a515c6e561679929f3101fcc274b2du1074a940.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.