Skocz do zawartości
cezarycezary

Żarnik Giesemann Megachrome Crystal VS Giesemann - Megachrome Marine

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać osób używających żarników Giesemann Megachrome Crystal i Giesemann -Megachrome Marine. Jakie są Wasze odczucia? Który "lepszy" :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie fakt, ze dwa identyczne zarniki wygladają inaczej w dwoch roznych lampach był jednym z powodow, dla ktorych zrezygnowalem z oswietlenia HQI


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka lampa,statecznik,do czego i czy będą T5.

Lepsza zimna cola czy ciepła herbata ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium miękkie lps :)

W chwili obecnej w lampie Giesemanna mam:

hqi 250w 14000k plus aqua connect

w połączeniu z

ati coral plus

marine blue

ati coral plus

actinic blue-rohs

Zastanawiam się jaki żarnik wziąć i czy zostać przy obecnej konfiguracji świetlówek. Jeśli chodzi o "zadowolenie" z efektu wizualnego to jest na odpowiednim poziomie

;)

Podpowiecie?

Edytowane przez cezarycezary (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swojej miałem megachrome blue efekt można porównać do połączenia świetlówki białej i niebieskiej.

Jeśli masz infinity i miejsce na 4 rury brałbym cristala. Megachrome coral 14500k świeci już lekko żółtym światełkiem widziałem a co dopiero marine 12000k. Zależy na czym ci zależy. Jeśli lubisz lekko żółte naturalne światełko to coral w sumie przyjemne dla oczu ale stracisz efekt fluo za dnia, chociaż miękkie fajnie wyglądają pod coralem.

http://nano-reef.pl/...achrome-zarnik/

Ja przy Hqi szedłbym w fajne słoneczko a na wieczór T5 blue.

Jeśli wolisz bardziej niebieskie w ciągu dnia to raczej corala odpuść. Crystal i sobie T5 ułożysz światełko pod własne zapotrzebowanie lub korali.

ps.Oświetlenie to tak naprawdę własne odczucia każdego z osobna.Nie spróbujesz to się nie dowiesz.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.