Skocz do zawartości
Pablo120288

wysoki wapń soli AF reef salt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie popełnia błędów ten co nic nie robi.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Było: Aquael RM, Kostaka 60x60x60 FullOPTI,

AKWA - 135X50X60

OŚWIE. - 240W LED - PS BP 120W

FILTRACJA - ODPIENIACZ SKIMZ SM161 + PROBIOTYKA AF + MINI DSB

Jest:

170x60x60

320W Led

Filtr. Twistman 200-int + probiotyki AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale cóż, może nano-reef i tym razem wyciągnie firmę z kłopotów...

@dale.

Możesz rozwinąć temat wyciągania z kłopotów sponsorów forum przez administrację NR?

No cóż, zawsze wydawało mi się że zajęcie moderatora uczy dokładnego czytania i odpowiedzialności za słowa. Może by warto było zastanowić się nad tym głębiej? I ewentualnie wyciągnąć wnioski? Już drugi raz wkładasz mi w usta coś, czego nie powiedziałem, czy sugerujesz coś, czego nie zrobiłem.

Ale niech będzie, poświęcę swój czas i wyjaśnię....

Napisałem, co widać powyżej - nano-reef składa się w ogromnej większości z użytkowników, Oraz kilku moderatorów i administratorów - statystycznie pomijalnych. Ale istnieje kilka grup użytkowników (obok sponsorów) - którzy są zainteresowani dobrym PR firmy:

- pracownicy i osoby mające powiązania handlowo-koleżeńskie

- nowi akwaryści którzy kupili produkt i się jeszcze nie sparzyli

- firmy i użytkownicy zależni od "powodzenia produktu" na rynku - mógłbym tutaj wymienić przynajmniej dwa sklepy, ale nie chcę "kopać się z koniem", ludzie sami zauważą niedługo

Te grupy użytkowników będą, czy to przy pomocy argumentów, czy też osobistych wycieczek bronili firmy "do zdechu" przysłowiowego, robiąc z krytykujących pieniaczy i szeroko rozumianych "ograniczonych umysłowo - co to solanki nie umieją zrobić czy pomiaru dokonać".

A prawda wygląda w ten sposób że firma zaistniałą dzięki niskim cenom, barwnym pudełkom, lansowaniu jej na forum (nie pamiętasz już jak swego czasu aktywnie, choćby Debora broniła firmy?) i konkursom (nota bene służącym wyłącznie pozyskaniu materiału reklamowego).

Nie wciskaj mi proszę ciemnoty że firma miała by taki start, gdyby działała niezależnie od takiego zbiorowiska potencjalnych klientów i bez wsparcia grupy opiniotwórczej....

A teraz? Zdarzyła się kolejna wpadka - tym razem poważniejsza (po farfoclach w preparatach czy wadliwych zamknięciach butelek) - parametry soli są dosyć istotne i może to nawet wpłynąć na rozwój życia w baniaku, zamiast wziąć to na klatę i jak najszybciej dotrzeć do klientów z informacją, poinformować o możliwych przekłamaniach w danych, twierdzi że... no właśnie co ? Że wszystko jest w porządku, ale że "Klient Nas Pan" to wymienimy ?

Brawo Firma....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu za dużo CA, w Blue Treasure za dużo MG, w Instant Ocean wywalone w górę KH- i też jest rozjechany ogólnie zależy od parti na jaką się trafi. Jeszcze nigdy nie trafiło mi się takie wiadro soli żeby testy pokazały mi to samo co jest na etykiecie produktu, a w akwarium jakoś wszystko żyje i ma się dobrze :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To forum ma wielkie parcie na szkło jeśli chodzi o tę firmę. To ze względu na bezpośrednią i pośrednią reklamę tu na forum mam u siebie sporo produktów polskiej marki.

Więc fajnie by było jakby firma traktowała to "community" z szacunkiem, bo to dzięki niemu właśnie rośnie i rozwija się.


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue Treasure i Instant Ocean nie są polskie dlatego są super i nie można ich krytykować bo nie polskie. Przepraszam ale nie umie się powstrzymać, z tych postów to można wywnioskować. Najbardziej mnie wkurzył wpis kolegi dale traktując nas jako zbiorowisko. Oj nieładnie to brzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wpisuje sie w grupe "nowych naiwnych" :) kupilem raz na start.

Zbrylona od samego poczatku no ale po promocji to olalem ten fakt.

Slabo sie rozpuszczala ale nie mialem porownania wiec uznalem ze tak ma byc.

Na koniec byly krysztalki ktore chyba nigdy juz sie nie rozpuszczaly i do dzis leza w akwa :)

Teraz mam TM i sie da bez zbrylania juz przez dlugie miesiace a rozpuszcza sie w momencie.

Bez pieniactwa poprostu wiecej nie kupie od nich soli.

Innych produktow nie mialem ale ich nie skreslam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po wysyłce soli do producenta reklamacja została uznana. :thumbup:

Zalecam jednak kontakt z producentem, a nie tylko wpisy na forum.

Cóż za szczęście... Jaaaa.... Tylko nie mów że będziesz trwał przy tej marce i produkcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam młody już raczej nie jestem, ale że reklama czai się wszędzie pod najrozmaitszą formą wiem. Że się starają sprzedać jak najwięcej - ok takie czasy. Że się uczą po mału - trudno (pewnie będzie drogo bo niewiedza zawsze kosztuje, a raz stracony klient..... marne szanse że wróci.

A co do reklamacji - to jak by chcieli na każdy wpis na forum reagować to już mogą tą betoniarkę sprzedać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , zastanawia mnie jedna prawidłowość której od dłuższego czasu się przyglądam , czemu najwięcej jak zwykle do powiedzenia mają osoby nie stosujące produktów AF , czy nie zastanawia Was to jako forumowiczów ?

Wygląda to trochę jak tłum rzucający kamienie nie wiedząc ani w kogo ani za co . Osoby poszkodowane wiedzą konkretnie co trzeba zrobić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz może ty mi wytłumaczysz, podpowiedz co robię źle, co mogę poprawić że używając tylko waszych produktów mam w sumie cały czas problemy z okrzemkami. Jak już zniknęły w połowie jednego wiadra to przy podmianie z nowego wiadra automatycznie się pojawiły.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz może ty mi wytłumaczysz, podpowiedz co robię źle, co mogę poprawić że używając tylko waszych produktów mam w sumie cały czas problemy z okrzemkami. Jak już zniknęły w połowie jednego wiadra to przy podmianie z nowego wiadra automatycznie się pojawiły.

Zlikwiduj akwa i nie będzie problemu :D (Oczywiście żartuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie winna jest woda RO lub lampa...

Wysłane z Tapatalka

O wodzie rodi już słyszałem, ale wkłady i membrany wymieniam regularnie, woda po tds zawsze 0.

Lampa Polska, świetlówki co prawda Niemieckie.

Fakt faktem że oprócz brudnego ballinga i okrzemków to na AF nie jestem w stanie złego słowa powiedzieć.

Nie miałem żadnego problemu z brylaniem się soli itd.

Także jak by się udało pozbyć brązowego nalotu to ja jestem za.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak już wylewamy żale to ja używam kh plus z Aquaforestu i mnie razi jakość naklejki na butelce (sama się odkleja) i jeżeli jest to firma Polska to dlaczego informacja na niej jest po angielsku? :p

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używają ale może używały.

Wysłane z Tapatalka

Jak ktoś jeździł 10 lat temu Fordem i miał problemy to nie znaczy że dziś może biegać i wołać że "Ford g... wort ".

Problem dotyczy czasu teraźniejszego i wygląda na to że konkretnej partii . Nie sądzę by krzyki osób nie związanych z tematem mogły tu coś wnieść konkretnego do rozmowy bo pomóc na pewno nie . Jak trzeba pomóc koledze który ma problem nie ma chętnych lub frekwencja jest nikła jak pojawia się temat AF sami bijecie pianę zamiast szukać rozwiązania . Podałem instrukcję składania reklamacji , osoby którym zależy na rozwiązaniu problemu działają , reszta robi to co widać .

Pamiętam wątek gdzie kilka osób rezygnowało z soli AF na rzecz soli z wysokim Kh , Ca , mg by jechać na samych podmianach .

Grzegorz może ty mi wytłumaczysz, podpowiedz co robię źle, co mogę poprawić że używając tylko waszych produktów mam w sumie cały czas problemy z okrzemkami. Jak już zniknęły w połowie jednego wiadra to przy podmianie z nowego wiadra automatycznie się pojawiły.

Mnie zastanawia ten sam problem tylko odwrotny , u mnie w Mielcu nikt nie ma brązowego nalotu . Kolega ostatnio z braku czasu robi podmiany raz 120l raz 60 l na zbiornik 430 l . Ja mam dwa zbiorniki jak wiecie , w jednym piach w drugim brak piachu ale podmiana co tydzień po 60l . Kto mi powie dlaczego nie mam nalotu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wodzie rodi już słyszałem, ale wkłady i membrany wymieniam regularnie, woda po tds zawsze 0.

Lampa Polska, świetlówki co prawda Niemieckie.

Fakt faktem że oprócz brudnego ballinga i okrzemków to na AF nie jestem w stanie złego słowa powiedzieć.

Nie miałem żadnego problemu z brylaniem się soli itd.

Także jak by się udało pozbyć brązowego nalotu to ja jestem za.

Przyznam sie Wam do takiej bzdury . Zakładając nowy zbiornik SPS kupiłem nową osmozę , po dwóch miesiącach kapnąłem się że pre filtry maja nie ściągniętą folię . Zalałem zbiornik i robiłem podmiany na samej membramie i DI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano wykonałem telefon do AF gdzie mnie poinformowano że mam wysłac e-maila z opisem problemów z solą.Popołudniu otrzymałem odpowiedz że mam podać adres do wysyłki i wyślą mi nową sól.

Zakładam ze problem z tą partią produkcji już sprawdzili i widzą problem z swojej strony.Zakładając ze nowe wiaderko soli do mnie dotrze uważam podejscie do reklamacji jest Ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , zastanawia mnie jedna prawidłowość której od dłuższego czasu się przyglądam , czemu najwięcej jak zwykle do powiedzenia mają osoby nie stosujące produktów AF , czy nie zastanawia Was to jako forumowiczów ?

Wygląda to trochę jak tłum rzucający kamienie nie wiedząc ani w kogo ani za co . Osoby poszkodowane wiedzą konkretnie co trzeba zrobić .

Grzegorz stosujesz retorykę i uogólnienia. Produkty stosowałem, przestałem stosować bo nie odpowiadał mi efekt oraz brak informacji o produkcie. O podejściu do klienta i dostępności nie mówię, bo to też kwestia sklepu. Osobiście nie podoba mi się też kiedy firma, oczywiście teraz już teoretyzuję i abstrahuję, i jak mówią, wszelkie podobieństwa i sytuacje sa czysto przypadkowe, kiedy firma przejmuje cały segment wypierając inne produkty z rynku.

Tyle z mojego punktu widzenia.

ps. Grzegorz, powiedz mi dlaczego teraz, mając na tds 002-003 i świeży zbiornik nie mam okrzemek, a w stabilnym zbiorniku, mając 000 na tds po przejsciu na pełny pakiet af z probiotykami mimo zużycia największego wiaderka soli nie udało mi się z nich wyjsc? A pojawiły się równo z pierwsza podmianą.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja też stosowałem sól. Raz i wystarczy. Czy jest znacznie tańsza od innych markowych? Nie. Czy jest lepsza? Też nie. To po co mam narażać swój zbiornik i drżeć przy każdym zakupie że może akurat z tym "batchem" nie tak i mi się coś wysypie? W imię czego? Wytłumaczcie mi, proszę. Jaki powód kieruje zakupem produktu z którym inni mieli problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jeździł 10 lat temu Fordem i miał problemy to nie znaczy że dziś może biegać i wołać że "Ford g... wort ".

Podałem instrukcję składania reklamacji , osoby którym zależy na rozwiązaniu problemu działają , reszta robi to co widać .

Dokladnie. Wystarczy zglosic firmie, ze z danym produktem cos nie tak i reklamacja jest rozpatrywana zazwyczaj w przeciagu kilku dni (u mnie akurat nie chodzilo o sol, ale o inny produkt).

Tak sie zastanawiam, nad sensem bicia piany na AF(tez sie czasem wkurzalem przeciez)... ale oczywiscie, latwiej nam na to co polskie etc, tym bardziej jesli na danym forum znajduja sie przedstawiciele tejze firmy... (a mamy takie szczescie, bo wedlug mnie to szczescie, ze chce im sie jeszcze zagladac na fora, nie tylko w celach marketingowych by zapodac reklame, ale rowniez jako akwarysci, ktorzy maja nierzadko ogromna wiedze i chce sie jeszcze nia z innymi dzielic), latwiej o bezposredni hejt, wbijanie kolejnych szpil itd, i czekac na reakcje :ninja: by jeszcze wiecej pozniej dokopac... :fish: , zamiast konstruktywnie pomoc w ulepszeniu czegos, badz danie szansy na przeprosiny, ze cos im nie wyszlo. Bo tak naprawde nie ma ludzi nieomylnych. Sami sie nakrecamy wzajemnie. Ja jedynie od siebie moge dodac, ze firmy zagraniczne nie sa rowniez nieomylne, wielokrotnie spotkalem sie z problemem np w tunze (w soli i pompach), maxspect itd. I tam to dopiero sa schody w reklamacji... w porownaniu z tym, to AF jest wzorem do nasladowania w rozwiazywaniu problemow (jesli ktos sie do nich zglosi)!

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz stosujesz retorykę i uogólnienia. Produkty stosowałem, przestałem stosować bo nie odpowiadał mi efekt oraz brak informacji o produkcie. O podejściu do klienta i dostępności nie mówię, bo to też kwestia sklepu. Osobiście nie podoba mi się też kiedy firma, oczywiście teraz już teoretyzuję i abstrahuję, i jak mówią, wszelkie podobieństwa i sytuacje sa czysto przypadkowe, kiedy firma przejmuje cały segment wypierając inne produkty z rynku.

Tyle z mojego punktu widzenia.

ps. Grzegorz, powiedz mi dlaczego teraz, mając na tds 002-003 i świeży zbiornik nie mam okrzemek, a w stabilnym zbiorniku, mając 000 na tds po przejsciu na pełny pakiet af z probiotykami mimo zużycia największego wiaderka soli nie udało mi się z nich wyjsc? A pojawiły się równo z pierwsza podmianą.

Marku to jest dobre pytanie , niestety nie ma reguły i tym trudniej jest znaleść logiczne wytłumaczenie . Miałem przypadek gdzie pojawiał się nalot i zmniejszyliśmy z kolegą ilość strongów o połowę . Po miesiącu na 3/4 . Kolejny miesiąc pełny Comp.1,2,3 . Od tej pory nie ma u niego problemu bez względu na ilość podmian .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie Wam do takiej bzdury . Zakładając nowy zbiornik SPS kupiłem nową osmozę , po dwóch miesiącach kapnąłem się że pre filtry maja nie ściągniętą folię . Zalałem zbiornik i robiłem podmiany na samej membramie i DI .

No dobrze ale u mnie ten problem nie wystąpił, znaczy folia była zdjęta.

A okrzemki i tak się pojawiają. A z chęcią bym został przy AF bo z reszty jestem zadowolony.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.